Ухвала суду № 81563494, 07.05.2019, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.05.2019
Номер справи
580/1461/19
Номер документу
81563494
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

07 травня 2019 року справа № 580/1461/19

м. Черкаси

Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Кульчицький С.О., перевіривши матеріали позовної заяви Канівської міської ради Черкаської області до Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області, третя особа — Литвинецька ОТГ про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Черкаського окружного адміністративного суду звернулась Канівської міська рада Черкаської області (далі — позивач) з позовом до Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області (далі — відповідач), третя особа — Литвинецька ОТГ, в якому позивач просить:

- встановити межі м. Канів по існуючому Генеральному плану з додатками до нього;

- визнати неправомірними дії органів землеустрою Канівського району (в даний час - управління Держгеокадастру) стосовно віднесення частини земель ліквідованого КСП “Заповіт Леніна” м. Канів, яка входила в План землекористування колгоспу “Заповіт Леніна” м. Канева до об’єднання з сільгоспартіллю “Заповіт Леніна” с. Литвинець в адмінмежі Литвинецької сільської ради;

- зобов’язати управління Держгеокадастру Канівського району внести зміни у формування територій Литвинецької сільської ради та м. Канів відповідно до п.1 вимог даного адміністративного позову з врахуванням реальних власників земельних ділянок, які виникли під час приватизації земель колективного господарства (колгосп, радгосп, КСП “Заповіт Леніна” м, Канів);

- визнати незаконними та неправомірними дії Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області по розподілу земельних ділянок для садівництва на землях комунальної власності м. Канева поруч з вулицею Маяковського, що можуть привести до техногенної катастрофи.

Ознайомившись з позовною заявою, суддя встановив, що вона не відповідає вимогам ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України (далі — КАС України).

Відповідно до п.2 ч.5 ст.160 КАС України, в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім’я (прізвище, ім’я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв’язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

Однак, позивачем у позовній заяві не зазначено адресу електронної пошти відповідача, не вказано чи така відома, засоби зв'язку та адресу електронної пошти третьої особи, не вказано чи такі відомі, а також ідентифікаційний код відповідача - Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області.

Статтями 5 та 160 КАС України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси і просити про їх захист шляхом пред'явлення позову. Позов пред'являється шляхом подання позовної заяви в суд першої інстанції, який має відповідати вимогам встановленим ст. 160, 161 КАС України.

Як вбачається зі змісту прохальної частини адміністративного позову, однією з позовних вимог є встановлення меж м. Канів по існуючому Генеральному плану з додатками до нього.

Відповідно до ст. 173 Земельного кодексу України межа району, села, селища, міста, району у місті - це умовна замкнена лінія на поверхні землі, що відокремлює територію району, села, селища, міста, району у місті від інших територій. Межі району, села, селища, міста, району у місті встановлюються і змінюються за проектами землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіальних одиниць. Проекти землеустрою щодо зміни меж населених пунктів розробляються з урахуванням генеральних планів населених пунктів. Включення земельних ділянок у межі району, села, селища, міста, району у місті не тягне за собою припинення права власності і права користування цими ділянками, крім земельних ділянок, визначених частиною четвертою цієї статті. Землі та земельні ділянки державної власності, включені в межі населеного пункту (крім земель, які не можуть передаватися у комунальну власність), переходять у власність територіальної громади. Рішення про встановлення меж населеного пункту та витяги з Державного земельного кадастру про межу відповідної адміністративно-територіальної одиниці та про відповідні земельні ділянки, право власності на які переходить до територіальної громади, є підставою для державної реєстрації права комунальної власності на такі земельні ділянки.

Згідно з положеннями ст. 6 Земельного кодексу України встановлення і зміна меж районів і міст належить до повноважень Верховної Ради України в галузі земельних відносин належить.

Відповідно до ст. 151 Земельного кодексу України до повноважень центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, належить, зокрема внесення в установленому порядку пропозицій щодо розпорядження землями державної та комунальної власності, встановлення меж області, району, міста, району в місті, села і селища, регулювання земельних відносин; участь у розробленні та виконанні державних, галузевих, регіональних та місцевих програм з питань регулювання земельних відносин, раціонального використання земель, їх відтворення та охорони, встановлення меж області, району, міста, району в місті, села і селища, у проведенні моніторингу земель, територіальному плануванні.

Частиною 1 ст. 5 КАС України передбачено, що особа може просити про захист порушених прав, свобод або законних інтересів шляхом:

1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;

2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;

3) визнання дій суб’єкта владних повноважень протиправними та зобов’язання утриматися від вчинення певних дій;

4) визнання бездіяльності суб’єкта владних повноважень протиправною та зобов’язання вчинити певні дії;

5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб’єкта владних повноважень;

6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб’єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.

З огляду на зазначене, позовна вимога щодо встановлення меж м. Канева по існуючому Генеральному плану з додатками до нього сформована позивачем не у відповідності до наведених вище вимог Земельного кодексу України та без додержання вказаних вимог КАС України.

Відповідно до п. 11 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначається власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Однак у позові не зазначено власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Крім того, згідно ч. 4 ст. 49 Кодексу адміністративного судочинства України у заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.

У позовній заяві не зазначено, на яких підставах та на чиїй стороні визначену третю особу – Литвинецьку ОТГ належить залучити до участі у справі.

Згідно з ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи викладене, суддя встановив, що позовна заява не відповідає вимогам ст. 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України, що має наслідком на підставі ч.1 ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України залишення позовної заяви без руху.

Керуючись статтями 5, 8, 133, 159, 160, 168, 169, 241, 293, 294, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Канівської міської ради Черкаської області до Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області, третя особа — Литвинецька ОТГ про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії – залишити без руху.

Надати позивачу для усунення вказаних вище недоліків позовної заяви строк тривалістю десять днів з дня отримання копії даної ухвали.

У разі невиконання вимог, зазначених в ухвалі, позовна заява буде повернута позивачеві.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Відповідно до ч. 2 ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання, набирає законної сили з моменту її підписання суддею та згідно ст. 294 Кодексу адміністративного судочинства України оскарженню не підлягає.

Суддя С.О. Кульчицький