
Копія
Справа № 560/4271/18
РІШЕННЯ
іменем України
22 квітня 2019 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Тарновецького І.І.
за участю:секретаря судового засідання Бачок О.В. представника позивача - ОСОБА_1, представника відповідача - ОСОБА_2 розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до Головного управління ДФС у Хмельницькій області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до Головного управління ДФС у Хмельницькій області, в якому з урахуванням заяви про збільшення позовних вимог, просить суд:
- зобов’язати Головне управління ДФС у Хмельницькій області провести перерахунок орендної плати за земельну ділянку передану в користування ОСОБА_3 на підставі Договору оренди землі від 22 серпня 2013 року площею 894 м. кв. за адресою провулок 20 Дистанції колії 7/1 в м. Старокостянтинів Хмельницької області, кадастровий номер 6810800000:07:011:1003, починаючи з 22 серпня 2013 року і до 2017 року включно та на підставі Додаткової угоди від 11.07.2018 до Договору оренди землі від 22 серпня 2013 року прийняти податкові повідомлення - рішення із зменшеним розміром орендної плати за землю починаючи з 22.08.2013 по 31.12.2017;
- визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення рішення Старокостянтинівського відділення Красилівської ОДПІ № 166355-17 від 30.06.2015 на суму 13077,78 грн., № 8918996-13 від 30.06.2016 на суму 18740,40 грн., № 1428511-13 від 30.06.2017 на суму 19864,83 грн., № 1455305-1303-2210 від 06.09.2018 на суму 1982,47 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що на підставі Договору оренди землі від 22.08.2012 Старокостянтинівським відділенням Красилівської ОДПІ прийнято податкові повідомлення-рішення №166355-17 від 30.06.2015 на суму 13077,78 грн., №8918996-13 від 30.06.2016 на суму 18740,4 грн., №1428511-13 від 30.06.2017 на суму 19864,83 грн., №1455305-1303-2210 від 06.09.2018 на суму 1982,47 грн. Загальна сума нарахованої орендної плати становить 53665,48 грн. Позивач не погоджується із прийнятими податковими повідомленнями-рішеннями, вважає їх протиправними, оскільки оскаржувані податкові повідомлення-рішення, прийняті з порушенням вимог і приписів ПКУ, а відтак підлягають скасуванню, внаслідок чого звернувся до суду з адміністративним позовом.
Ухвалою суду від 02.01.2019 відкрито провадження по справі та призначено справу до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
У строк встановлений судом представником відповідача подано до суду відзив на адміністративний позов. Згідно відзиву, відповідач не погоджується із позовними вимогами та просить відмовити у задоволенні позову у повному обсязі. Зазначає, що Старокостянтинівським відділенням Красилівської ОДПІ оскаржувані податкові повідомлення - рішення прийнятті з дотриманням вимог чинного законодавства.
Ухвалою суду від 04.02.2019 адміністративну справу за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 до Головного управління ДФС у Хмельницькій області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень, суд вирішив розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Ухвалою суду від 11.03.2019 Хмельницький окружний адміністративний суд перейшов до розгляду справи за правилами загального позовного провадження з призначенням підготовчого судового засідання.
Ухвалою суду від 04.04.2019 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив суд адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив, просив суд відмовити в задоволенні позовних вимог.
Заслухавши в судовому засіданні пояснення представників сторін, дослідивши докази, які знаходяться в матеріалах справи, суд дійшов наступних висновків.
Судом встановлено, що 22.08.2013 Старокостянтинівською міською радою прийнято Рішення 33 сесії міської ради № 14 про надання земельної ділянки в оренду фізичній особі ОСОБА_3.
Пунктом 2 Рішення 33 сесії Старокостянтинівської міської ради від 22 серпня 2013 року №14 визначено орендну плату за земельну ділянку в розмірі 10470,57 грн. в рік, що становить 12% від нормативно грошової оцінки земельної ділянки (87254,75 грн.).
22 серпня 2013 року на підставі п. 1 Рішення 33 сесії Старокостянтинівської міської ради від 22 серпня 2013 року №14 між Старокостянтинівською міською радою (Орендодавець) та ОСОБА_3 (Орендар) укладено договір оренди земельної ділянки від 22 серпня 2013 року площею 894 кв. м., кадастровий номер 6810800000:07:011:1003, яка розташована за адресою провулок 20 Дистанції колії 7/1 в м. Старокостянтинів Хмельницької області, з цільовим призначенням для іншого комерційного використання.
Пунктом 7 Договору визначено, що орендна плата вноситься Орендарем у грошовій формі у розмірі 10470,57 грн. за рік (872,55 грн. за місяць), що становить 12% від нормативної грошової оцінки.
Згідно витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права від 28.12.2013, державна реєстрація договору оренди земельної ділянки № б/н від 22.08.2013 здійснена 20.12.2013 за № 4121640. Об'єкт реєстрації: земельна ділянка, яка знаходиться за адресою м. Старокостянтинів, пров. Дистанція колії, 7/1, кадастровий номер 6810800000:07:011:1003.
Старокостянтинівським управлінням ГУ ДФС у Хмельницькій області на підставі договору оренди земельної ділянки від 22.08.2013 винесено податкові повідомлення - рішення по орендній платі з фізичних осіб № 166355-17 від 30.06.2015 на суму 13077,78 грн., № 8918996-13 від 30.06.2016 на суму 18740,40 грн., № 1428511-13 від 26.04.2017 на суму 19864,83 грн.
11.07.2018 Старокостянтинівською міською радою прийнято Рішення № 34п.8/29/VII про внесення змін та доповнень до рішень міської ради.
Згідно п. 1 Рішення № 34п.8/29/VII від 11.07.2018, внесено зміни та доповнення до п. 2 Рішення 33 сесії міської ради № 14 про надання земельної ділянки в оренду фізичній особі, виклавши його в такій редакції: "Встановити з 22.08.2013 ОСОБА_3 орендну плату за земельну ділянку в розмірі 1986,48 грн. в рік, що становить 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки (з урахуванням індексації)".
Пунктом 2 Рішення № 34п.8/29/VII від 11.07.2018, визначено, що перерахунок зменшення розміру орендної плати (з урахуванням індексації), з розрахунку 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, здійснити з 22.08.2013.
Також, 11.07.2018 між Старокостянтинівською міською радою та громадянином ОСОБА_3 укладено додаткову угоду до договору оренди земельної ділянки зареєстрованого за № 4121640 від 20.12.2013, згідно якої:
- змінено п. 4 Договору та викладено в наступній редакції: "Нормативно грошова оцінка земельної ділянки, станом на 01.01.2018 становить 66215,88 грн. (Згідно витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки № 175/203-18 від 12.06.2018)";
- змінено п. 7 Договору та викладено в наступній редакції: "Орендна плата вноситься Орендарем у грошовій формі у розмірі 3% від нормативно-грошової оцінки земельної ділянки та становить 1986,48 грн. в рік. Перерахунок, зменшення розміру орендної з розрахунку 3% від нормативно-грошової оцінки земельної ділянки плати (з урахуванням індексації) здійснити з 22.08.2013".
26.07.2018 позивач звернувся із заявою до Старокостянтинівського відділення Красилівської ОДПІ, в якій просив провести перерахунок орендної плати за земельну ділянку відповідно до додаткової угоди від 11.07.2018 до Договору оренди земельної ділянки зареєстрованого за № 4121640 від 20.12.2013.
Головне управління ГУ ДФС у Хмельницькій області листом про розгляд заяви повідомило позивача, що податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285-287 Податкового кодексу України. Здійснення перерахунку орендної плати за попередні періоди відповідно до норм Податкового кодексу України не передбачено.
Окрім того, відповідачем проведено перерахунок орендної плати за земельну ділянку із врахуванням індексації за 2018 рік та винесено податкове повідомлення - рішення № 1455305-1303-2210 від 06.09.2018 на суму 1982,47 грн.
Судом встановлено, та не заперечувалося сторонами в судовому засіданні, що суми грошових зобов'язань за 2015-2018 роки, які визначені у оскаржуваних податкових повідомленнях - рішеннях за платежем орендна плата позивачем не сплачено.
Позивач не погодившись із прийнятими відповідачем податковими повідомленнями-рішеннями, звернувся до суду про їх скасування.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Відповідно до частин першої та другої статті 84 Земельного кодексу України, у державній власності перебувають усі землі України, крім земель комунальної та приватної власності. Право державної власності на землю набувається і реалізується державою через органи виконавчої влади відповідно до повноважень, визначених цим Кодексом.
До повноважень місцевих державних адміністрацій у галузі земельних відносин належить, зокрема, розпорядження землями державної власності в межах, визначених цим Кодексом (стаття 17 Земельного кодексу України).
Згідно з частиною третьою статті 122 Земельного кодексу України, районні державні адміністрації на їхній території передають земельні ділянки із земель державної власності, крім випадків, визначених частинами четвертою і восьмою цієї статті, у власність або у користування у межах сіл, селищ, міст районного значення для всіх потреб та за межами населених пунктів.
Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, визначеними статтею 122 цього Кодексу, чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (частина перша статті 124 Земельного кодексу України).
Згідно з підпунктом 14.1.147 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України плата за землю - обов'язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Пунктом 269.1 статті 269 Податкового кодексу України визначено, що платниками земельного податку є: власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі.
Відповідно до підпункту 14.1.73 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України землекористувачі - юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності, у тому числі на умовах оренди.
Відповідно до пункту 288.1 статті 288 Податкового кодексу України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.
Розмір та умови внесення орендної плати відповідно до пункту 288.4 цієї ж статті встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.
Податковий кодекс України у пункті 288.5 статті 288 визначає тільки обмеження щодо максимального та мінімального розміру орендної плати за землю. За цим виключенням, питання щодо розміру орендної плати регулюються виключно договором оренди.
Інші елементи механізму справляння орендної плати за землю - податковий період, порядок обчислення орендної плати, строку сплати та порядок її зарахування до бюджетів відповідно до пункту 288.7 статті 288 Податкового кодексу України встановлюються статтями 285-287 цього кодексу.
Пунктом 289.1 статті 289 Податкового кодексу України, передбачено індексацію нормативної грошової оцінки земель, відповідно до якого для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, за індексом споживчих цін за попередній рік щороку розраховує величину коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель (пункт 289.2 статті 289 Податкового кодексу України). Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель.
Відтак, нормами Податкового кодексу України не передбачено проведення індексації орендної плати, натомість індексації підлягає нормативна грошова оцінка земельних ділянок.
Згідно зі статтею 1 Закону України «Про оренду землі», оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.
Відповідно до частини 1 статті 6 Закону України «Про оренду землі» орендарі набувають права оренди земельної ділянки на підставах і в порядку, передбачених Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим та іншими законами України і договором оренди землі.
Згідно зі статтею 13 Закону України «Про оренду землі», договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
Статтею 15 зазначеного Закону визначені істотні умови договору оренди, серед яких є, зокрема, орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, способу та умов розрахунків, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.
Частиною першою статті 93 Земельного кодексу України, передбачено, що право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності.
Відповідності до статті 21 Закону України «Про оренду землі», орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою згідно з договором оренди землі.
Розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України.
Таким чином, законодавством України чітко визначено, що розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, Податковий кодекс України регулює лише строки внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, податковий період, порядок обчислення орендної плати та порядок її зарахування до бюджетів відповідно.
Частиною першою статті 11 Цивільного кодексу України визначено, що цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки.
Частиною другою зазначеної статті, зокрема, визначена така підстава виникнення цивільних прав і обов`язків як договори та інші правочини.
Згідно з частиною 1 статті 626 Цивільного кодексу України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Частиною першою статті 627 Цивільного кодексу України, встановлений принцип «свободи договору», відповідно до якого на підставі статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Поряд з цим в частині першій статті 651 Цивільного кодексу України зазначається, що зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.
Аналогічна правова норма міститься і в Законі України «Про оренду землі»: орендна плата за земельні ділянки, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, переглядається за згодою сторін (частина перша статті 23 Закону України «Про оренду землі»).
При цьому статтею 654 Цивільного кодексу України передбачено, що зміна договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, що змінюється, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає зі звичаїв ділового обороту.
Судом встановлено, що відповідно до п. 32 договору оренди земельної ділянки від 22 серпня 2013 року, укладеного між позивачем та Старокостянтинівською міською радою, зміна умов Договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін.
Як вже зазначалося вище, Старокостянтинівською міською радою 11.07.2018 прийнято Рішення № 34п.8/29/VII від 11.07.2018, яким внесено зміни та доповнення до п. 2 Рішення 33 сесії міської ради № 14 про надання земельної ділянки в оренду фізичній особі, виклавши його в такій редакції: "Встановити з 22.08.2013 ОСОБА_3 орендну плату за земельну ділянку в розмірі 1986,48 грн. в рік, що становить 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки (з урахуванням індексації)".
Пунктом 2 Рішення № 34п.8/29/VII від 11.07.2018, визначено, що перерахунок зменшення розміру орендної плати (з урахуванням індексації), з розрахунку 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, здійснити з 22.08.2013.
Судом встановлено, що між позивачем та Старокостянтинівською міською радою 11.07.2018, на підставі прийнятого Рішення № 34п.8/29/VII від 11.07.2018, укладено додаткову угоду до договору оренди земельної ділянки зареєстрованого за № 4121640 від 20.12.2013, згідно якої: змінено п. 4 Договору та викладено в наступній редакції: "Нормативно грошова оцінка земельної ділянки, станом на 01.01.2018 становить 66215,88 грн. (Згідно витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки № 175/203-18 від 12.06.2018)"; змінено п. 7 Договору та викладено в наступній редакції: "Орендна плата вноситься Орендарем у грошовій формі у розмірі 3% від нормативно-грошової оцінки земельної ділянки та становить 1986,48 грн. в рік. Перерахунок, зменшення розміру орендної з розрахунку 3% від нормативно-грошової оцінки земельної ділянки плати (з урахуванням індексації) здійснити з 22.08.2013".
Договір оренди землі є цивільно-правовим, а отже, йому притаманні такі ознаки, як свобода договору, обов'язковість його виконання сторонами тощо. Суб'єкт владних повноважень, який не є учасником договору, не може здійснювати владні управлінські функції шляхом втручання у відносини сторін договору, але має право контролювати належність виконання договору та відповідність його умов чинному законодавству України, зокрема стежити, щоб такі умови не суперечили інтересам суспільства.
Відповідно до п. 286.5 ст. 286 Податкового кодексу України, нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають (вручають) платникові за місцем його реєстрації до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному статтею 58 цього Кодексу.
Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки для проведення звірки даних щодо, зокрема: розміру ставки податку та нарахованої суми податку.
У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, користування пільгою, контролюючий орган за місцем знаходження земельної ділянки проводить протягом десяти робочих днів перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).
Відповідно до пп. 60.1.3 п. 60.1 ст. 60 Податкового кодексу України, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога вважаються відкликаними, якщо: контролюючий орган зменшує нараховану суму грошового зобов'язання раніше прийнятого податкового повідомлення - рішення або суму податкового боргу, визначену в податковій вимозі.
У випадках, визначених підпунктами 60.1.3 і 60.1.5 пункту 60.1 цієї статті, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога вважаються відкликаними з дня надходження до платника податків податкового повідомлення-рішення або податкової вимоги, які містять зменшену суму грошового зобов'язання або податкового боргу (п.60.4 ст.60 ПКУ).
Судом взято до уваги той факт, що п. 2 Рішення № 34п.8/29/VII від 11.07.2018 Старокостянтинівської міської ради визначено, що перерахунок зменшення розміру орендної плати (з урахуванням індексації), з розрахунку 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, слід здійснити з 22.08.2013.
Таким чином, зміна орендної плати встановленої Договором оренди земельної ділянки від 22 серпня 2013 року, згідно укладеної між позивачем та Старокостянтинівською міською радою Додаткової угоди від 11.07.2018 та Рішення № 34п.8/29/VII від 11.07.2018 Старокостянтинівської міської ради, є підставою для перегляду нарахування податковим органом суми податкового зобов'язання з орендної плати за 2013-2017 роки за оскаржуваними податковими повідомленнями-рішеннями.
Отже, з огляду на вищевикладене, беручи до уваги фактичні обставини у даній справі, суд дійшов висновку про невідповідність нормам чинного податкового законодавства України оскаржуваних податкових повідомлень-рішень Старокостянтинівського відділення Красилівської ОДПІ № 166355-17 від 30.06.2015, № 8918996-13 від 30.06.2016, № 1428511-13 від 30.06.2017, з огляду на що вказані податкові повідомлення - рішення є протиправними та підлягають скасуванню.
Щодо правомірності винесення податковим органом податкового повідомлення - рішення № 1455305-1303-2210 від 06.09.2018, яким позивачу нараховано орендну плату за земельну ділянку за 2018 рік на суму 1982,47 грн., суд зазначає, що останнє прийнято відповідачем правомірно та у відповідності до вимог Податкового кодексу України, оскільки з матеріалів справи вбачається, що підставою для обчислення орендної плати за земельну ділянку ОСОБА_3 за 2018 рік, був Договір оренди земельної ділянки від 22 серпня 2013 року та Додаткова угода від 11.07.2018 до Договору оренди земельної ділянки від 22 серпня 2013 року, про що не заперечували сторони та погодився представник позивача в судовому засіданні, а тому позовні вимоги позивача в цій частині задоволенню не підлягають.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ч. 1 ст. 72 та ч. 1 ст. 73 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.
Частиною 1 ст. 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Приймаючи до уваги викладене, оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
Щодо розподілу судових витрат суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
У відповідності до ч. 3 ст. 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
Позивачем до позовної заяви додано квитанції № 43 від 14.12.2018 та № 23 від 04.04.2019 про сплату судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру у загальній сумі 1473,20 грн.
З урахуванням частини 3 статті 139 КАС України, суд вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Хмельницькій області на користь ОСОБА_3 судовий збір у розмірі 1418,84 грн., у відповідності до розміру задоволених позовних вимог.
Керуючись вимогами ст.ст. 2, 6-11, 77, 180, 192-194, 205, 241-246, 251, 255, 295 КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов задовольнити частково.
Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення рішення Старокостянтинівського відділення Красилівської ОДПІ № 166355-17 від 30.06.2015, № 8918996-13 від 30.06.2016, № 1428511-13 від 30.06.2017.
Зобов’язати Головне управління ДФС у Хмельницькій області провести перерахунок орендної плати за земельну ділянку передану в користування ОСОБА_3 на підставі Договору оренди землі від 22 серпня 2013 року площею 894 м. кв. за адресою провулок 20 дистанції колії 7/1 в м. Старокостянтинів Хмельницької області, кадастровий номер 6810800000:07:011:1003, починаючи з 22 серпня 2013 року і до 2017 року включно.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_3 судовий збір в сумі 1418,84 (одна тисяча чотириста вісімнадцять гривень вісімдесят чотири копійки) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Хмельницькій області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складене 02 травня 2019 року
Позивач:ОСОБА_3 (вул. Кріпосний вал, 20, м. Старокостянтинів, Хмельницька область, 31100 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1) Відповідач:Головне управління ДФС у Хмельницькій області (вул. Пилипчука, 17, м. Хмельницький, Хмельницька область, 29000 , код ЄДРПОУ - 39492190)
Головуючий суддя /підпис/ ОСОБА_4 "Згідно з оригіналом" Суддя ОСОБА_4