
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 травня 2019 р. м. Чернівці справа № 824/400/19-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Маренич І.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міської ради про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 (далі - позивач), звернувся до суду з позовом позовом до Департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міської ради (далі - відповідач), в якому просив:
- визнати протиправним та скасувати рішення Департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міської ради про відмову у наданні містобудівних умов та обмежень, оформлене листом №Л-1914/2-04/01 від 20.03.2019 року та зобов'язати Департамент містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міської ради видати ОСОБА_1 будівельний паспорт на будівництво індивідуального житлового будинку на власних земельних ділянках площею 0,0080 га та 0,0080 га кадастрові номери НОМЕР_2, НОМЕР_3 по АДРЕСА_1.
- визнати протиправним та скасувати рішення Департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міської ради про відмову у наданні містобудівних умов та обмежень, оформлене листом №Л-1915/2-04/01 від 20.03.2019 року та зобов'язати Департамент містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міської ради видати ОСОБА_1 будівельний паспорт на будівництво індивідуального житлового будинку на власних земельних ділянках площею 0,0080 га та 0,0080 га кадастрові номери НОМЕР_4, НОМЕР_5 по АДРЕСА_1.
- визнати протиправним та скасувати рішення Департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міської ради про відмову у наданні містобудівних умов та обмежень, оформлене листом №Л-1916/2-04/01 від 20.03.2019 року та зобов'язати Департамент містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міської ради видати ОСОБА_1 будівельний паспорт на будівництво індивідуального житлового будинку на власних земельних ділянках площею 0,0091га та 0,0084 га кадастрові номери НОМЕР_6, НОМЕР_7 по АДРЕСА_1.
- присудити на користь ОСОБА_1 (АДРЕСА_2, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1) судові витрати в сумі 4610,40 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міської ради (м. Чернівці, вул. Богдана Хмельницького, 64-а, 58000, код 23245721)..
Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначив, що згідно з витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, станом на 17.01.2019, за ним зареєстровано право на земельні ділянки площею 0,0091 га (кадастровий номер НОМЕР_6), площею 0,0084 га (кадастровий номер НОМЕР_7), площею 0,0080 га (кадастровий номер НОМЕР_4), площею 0,0080 га (кадастровий номер НОМЕР_5), площею 0,0080 га (кадастровий номер НОМЕР_2) та площею 0,0080 га (кадастровий номер НОМЕР_3) на АДРЕСА_1 з цільовим призначенням - для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).
12 березня 2019 року маючи намір використовувати вказані земельні ділянки у відповідності до їх цільового призначення він звернувся до Департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міської ради з заявами:
- №171116 про видачу будівельного паспорту з додатками на будівництво індивідуального житлового будинку на власних земельних ділянка площею 0,0091 га (кадастровий номер НОМЕР_6) та площею 0,0084 га (кадастровий номер НОМЕР_7),
- №171106 про видачу будівельного паспорту з додатками на будівництво індивідуального житлового будинку на власних земельних ділянка площею площею 0,0080 га (кадастровий номер НОМЕР_4) та площею 0,0080 га (кадастровий номер НОМЕР_5),
- №171104 про видачу будівельного паспорту з додатками на будівництво індивідуального житлового будинку на власних земельних ділянка площею площею 0,0080 га (кадастровий номер НОМЕР_2) та площею 0,0080 га (кадастровий номер НОМЕР_3).
20 березня 2019 року від Департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міської ради надійшли письмові відповіді (листи) за №Л-1914/2-04/01, №Л-1915/2-04/01 №Л-1916/2-04/01 від 20.03.2019 року, у яких відповідачем вказано, що відповідно до містобудівної документації «Коригування генерального плану міста Чернівці», затвердженої рішенням 48 сесії Чернівецької міської ради шостого скликання від 27.03.2014 за №1171, у складі якої розроблено план зонування території міста, вказані земельні ділянки розміщена на озеленених територіях (Л-1 озеленені території). У вказаній зоні серед переважних, супутніх і допустимих видів забудови, будівництво індивідуальних житлових будинків не передбачено. Враховуючи вищенаведене, надати будівельний паспорт на будівництво індивідуального житлового будинку на власних земельних ділянках по АДРЕСА_1 не представляється можливим.
Позивач вважає, що дані дії відповідача, як суб'єкта владних повноважень, є незаконними з огляду на те, що документи подані відповідачу не містять інформації, яка б свідчила про невідповідність намірів позивача щодо забудови вказаної земельної ділянки вимогам відповідної містобудівної документації.
На підставі вказаного позивач просив суд задовольнити позов.
2 травня 2019 року від відповідача надійшов відзив, в якому зазначено про відсутність підстав для задоволення позову, а саме, що вказані земельні ділянки розміщені на озеленених територіях (Л-1 озеленені території). Схемою зонування територій міста Чернівці встановлено поділ території на зони за переважними, супутніми та допустимими видами забудови використання земельних ділянок, дозволеними в кожній зоні. У вказаній зоні серед переважних, супутніх і допустимих видів забудови, будівництво індивідуальних житлових будинків не передбачено
10 квітня 2019 року ухвалою суду відкрито провадження у справі та призначений розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.
06 травня 2019 року від позивача надійшла заява про розгляд справи без його участі за наявними матеріалами справи. Вказав, що позов підтримує повністю, просить його задовольнити.
06 травня 2019 року від представника відповідача також надійшла заява про розгляд справи в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, без його участі. Вказав, що проти позовних вимог заперечує повністю.
Відповідно до ч. 3 ст. 194 КАС України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів.
Враховуючи приписи ст. 194 КАС України та подання учасниками справи заяв про розгляд справи у порядку письмового провадження без їх участі, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними у справі матеріалами в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.72-79 КАС України, а також проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд вважає, що адміністративний позов підлягає до задоволення в повному обсязі, виходячи з наступного.
Судом встановлено такі обставини у справі та відповідні їм правовідносини.
Відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, станом на 17.01.2019, за ОСОБА_1 зареєстровано право власності на земельні ділянки площею 0,0091 га (кадастровий номер НОМЕР_6), площею 0,0084 га (кадастровий номер НОМЕР_7), площею 0,0080 га (кадастровий номер НОМЕР_4), площею 0,0080 га (кадастровий номер НОМЕР_5), площею 0,0080 га (кадастровий номер НОМЕР_2) та площею 0,0080 га (кадастровий номер НОМЕР_3) на АДРЕСА_1 з цільовим призначенням - для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка). (а.с.14-19).
12 березня 2019 року маючи намір використовувати вказані земельні ділянки у відповідності до їх цільового призначення, позивач звернувся до Департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міської ради з заявами:
- №171116 про видачу будівельного паспорту з додатками на будівництво індивідуального житлового будинку на власних земельних ділянка площею 0,0091 га (кадастровий номер НОМЕР_6) та площею 0,0084 га (кадастровий номер НОМЕР_7),
- №171106 про видачу будівельного паспорту з додатками на будівництво індивідуального житлового будинку на власних земельних ділянка площею площею 0,0080 га (кадастровий номер НОМЕР_4) та площею 0,0080 га (кадастровий номер НОМЕР_5),
- №171104 про видачу будівельного паспорту з додатками на будівництво індивідуального житлового будинку на власних земельних ділянка площею площею 0,0080 га (кадастровий номер НОМЕР_2) та площею 0,0080 га (кадастровий номер НОМЕР_3).
20 березня 2019 року від Департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міської ради надійшли письмові відповіді (листи) за №Л-1914/2-04/01, №Л-1915/2-04/01 №Л-1916/2-04/01 від 20.03.2019 року, у яких відповідачем зазначено, що відповідно до містобудівної документації «Коригування генерального плану міста Чернівці», затвердженої рішенням 48 сесії Чернівецької міської ради шостого скликання від 27.03.2014 за №1171, у складі якої розроблено план зонування території міста, вказані земельні ділянки розміщена на озеленених територіях (Л-1 озеленені території). У вказаній зоні серед переважних, супутніх і допустимих видів забудови, будівництво індивідуальних житлових будинків не передбачено. Враховуючи вищенаведене, надати будівельний паспорт на будівництво індивідуального житлового будинку на власних земельних ділянках по АДРЕСА_1 не представляється можливим (а.с. 11-13).
До вказаних правовідносин слід застосувати такі положення закону.
Відповідно до ч. 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України), у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно частини 1 статті 16 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 р. №3038-VІ (надалі - Закон №3038-VІ) планування територій на місцевому рівні здійснюється шляхом розроблення та затвердження генеральних планів населених пунктів, планів зонування територій і детальних планів території, їх оновлення та внесення змін до них.
Відповідно до приписів частини 2 статті 24 Закону №3038-VІ забудова земельної ділянки здійснюється в межах її цільового призначення, встановленого відповідно до законодавства.
За частиною 1 статті 25 Закону №3038-VІ режим забудови територій, визначених для містобудівних потреб, встановлюється у генеральних планах населених пунктів, планах зонування та детальних планах територій.
Згідно зі статтею 20 Земельного кодексу України віднесення земель до тієї чи іншої категорії здійснюється на підставі рішень органів державної влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень.
Зміна цільового призначення земельних ділянок здійснюється за проектами землеустрою щодо їх відведення.
Зміна цільового призначення земельних ділянок державної або комунальної власності провадиться Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, які приймають рішення про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та передачу цих ділянок у власність або надання у користування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу.
Види використання земельної ділянки в межах певної категорії земель (крім земель сільськогосподарського призначення та земель оборони) визначаються її власником або користувачем самостійно в межах вимог, встановлених законом до використання земель цієї категорії, з урахуванням містобудівної документації та документації із землеустрою.
Отже, планування та забудова земельних ділянок здійснюється, у тому числі, їх власниками, виключно в межах їх цільового призначення.
Як наголошувалось вище, позивач є власником земельних ділянок площею 0,0091 га (кадастровий номер НОМЕР_6), площею 0,0084 га (кадастровий номер НОМЕР_7), площею 0,0080 га (кадастровий номер НОМЕР_4), площею 0,0080 га (кадастровий номер НОМЕР_5), площею 0,0080 га (кадастровий номер НОМЕР_2) та площею 0,0080 га (кадастровий номер НОМЕР_3) на АДРЕСА_1 з цільовим призначенням - для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)
Відповідно до ст. 27 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" забудова присадибних, дачних і садових земельних ділянок може здійснюватися на підставі будівельного паспорта забудови земельної ділянки (далі - будівельний паспорт).
Будівельний паспорт визначає комплекс містобудівних та архітектурних вимог до розміщення і будівництва індивідуального (садибного) житлового будинку, садового, дачного будинку не вище двох поверхів (без урахування мансардного поверху) з площею до 500 квадратних метрів, господарських будівель і споруд, гаражів, елементів благоустрою та озеленення земельної ділянки.
Будівельний паспорт складається з текстових та графічних матеріалів.
За наявності плану зонування території розроблення будівельного паспорта здійснюється на його підставі.
Проектування на підставі будівельного паспорта здійснюється без отримання містобудівних умов та обмежень. Для об'єктів, зазначених у частині першій цієї статті, розроблення проекту будівництва здійснюється виключно за бажанням замовника.
Надання будівельного паспорта здійснюється уповноваженим органом містобудування та архітектури на безоплатній основі протягом десяти робочих днів з дня надходження відповідної заяви та пакета документів, перелік яких визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.
Порядок видачі та форма будівельного паспорта визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.
Згідно п. 2.1 Порядку видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 103 від 05.07.2011 року (далі - Порядок), видача будівельного паспорта здійснюється уповноваженим органом містобудування та архітектури безпосередньо, через центри надання адміністративних послуг та/або через Єдиний державний портал адміністративних послуг. Будівельний паспорт надається уповноваженим органом містобудування та архітектури на безоплатній основі протягом десяти робочих днів з дня надходження пакета документів, до якого входять: заява на видачу будівельного паспорта зі згодою замовника на обробку персональних даних за формою, наведеною у додатку 1 до цього Порядку; засвідчена в установленому порядку копія документа, що засвідчує право власності або користування земельною ділянкою, або договір суперфіцію; ескізні наміри забудови (місце розташування будівель та споруд на земельній ділянці, відстані до меж сусідніх земельних ділянок та розташованих на них об'єктів, інженерних мереж і споруд, фасади та плани поверхів об'єктів із зазначенням габаритних розмірів, перелік систем інженерного забезпечення, у тому числі автономного, що плануються до застосування, тощо); проект будівництва (за наявності); засвідчена в установленому порядку згода співвласників земельної ділянки (житлового будинку) на забудову.
Пунктом 2.4 Порядку передбачено, що пакет документів для видачі будівельного паспорта або внесення змін до нього повертається уповноваженим органом містобудування та архітектури замовнику, зокрема, з підстав невідповідності намірів забудови земельної ділянки вимогам містобудівної документації на місцевому рівні, детальним планам територій, планувальним рішенням проектів садівницьких та дачних товариств, державним будівельним нормам, стандартам і правилам.
Забудова земельної ділянки здійснюється в межах її цільового призначення, встановленого відповідно до законодавства.
Відповідно до частини 1 статті 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю.
У зв'язку з відмовою відповідачем видати будівельний паспорт позивачу, порушено право останнього на забудову земельної ділянки в межах її цільового призначення.
Крім того, частиною 3 статті 18 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" також передбачено, що зонування території здійснюється з дотриманням, зокрема, вимог урахування попередніх рішень щодо планування і забудови території.
Рішення Чернівецької міської ради від 27.03.2014 року №1171 було затверджено коригування генерального плану міста Чернівці, в складі якої розроблено схему зонування території міста Чернівці відповідно до якої вказані земельні ділянки віднесені до озеленених територій (зона Л-1- озеленені території), прийняте без врахування частини 3 статті 18 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності".
Суд зазначає, що згідно з Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності" генеральний план населеного пункту розробляється та затверджується в інтересах відповідної територіальної громади з урахуванням державних громадських, приватних інтересів, зміна функціонального призначення територій не тягне за собою припинення право власності або права користування земельними ділянками, які були передані (надані) у власність чи користування бо встановлення нового функціонального призначення територій. Забудова земельної ділянки здійснюється в межах її цільового призначення, встановленого законодавством.
Таким чином, відповідач, відмовляючи позивачу у видачі будівельного паспорта, діяв неправомірно, з порушенням його прав.
Відповідно до частини 4 статті 33 Закону №3038-VІ розміщення об'єктів будівництва на території населених пунктів та за їх межами під час комплексної забудови території здійснюється виконавчим органом сільської, селищної, міської ради, районною державною адміністрацією відповідно до їх повноважень шляхом надання містобудівних умов та обмежень або видачі будівельного паспорта відповідно до містобудівної документації у порядку, передбаченому цим Законом.
Відповідно до частини 1 статті 34 Закону №3038-VІ замовник має право виконувати будівельні роботи після подання замовником повідомлення про початок виконання будівельних робіт відповідному органу державного архітектурно-будівельного контролю - щодо об'єктів будівництва, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), та щодо об'єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта та які не потребують отримання дозволу на виконання будівельних робіт згідно з переліком об'єктів будівництва, затвердженим Кабінетом Міністрів України. Форма повідомлення про початок виконання будівельних робіт та порядок його подання визначаються Кабінетом Міністрів України;
З огляду на відсутність обставин, які б вказували про невідповідність намірів позивача щодо забудови земельної ділянки, відповідач зобов'язаний видати позивачу будівельний паспорт на будівництво індивідуального житлового будинку.
Згідно з ст. 8 Конституції України визначено, що в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй. Норми Конституції України є нормами прямої дії. Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до положень ст. 6 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.
Одним із елементів верховенства права є принцип правової визначеності, який передбачає формулювання в законі чітких, однозначних і зрозумілих правових приписів, за яких забезпечуються легкість та доступність з'ясування змісту права, і юридично закріплену можливість скористатися цим правом, передбачуваність застосування правових норм, а встановлювані законом обмеження будь-якого права повинні базуватися на критеріях, які дадуть змогу особі відокремлювати правомірну поведінку від протиправної, передбачати юридичні наслідки своєї поведінки.
На думку суду, відмовляючи у видачі будівельного паспорта відповідач діяв всупереч принципу юридичної (правової) визначеності, а саме - надавши у власність земельні ділянки площею 0,0091 га (кадастровий номер НОМЕР_6), площею 0,0084 га (кадастровий номер НОМЕР_7), площею 0,0080 га (кадастровий номер НОМЕР_4), площею 0,0080 га (кадастровий номер НОМЕР_5), площею 0,0080 га (кадастровий номер НОМЕР_2) та площею 0,0080 га (кадастровий номер НОМЕР_3) на АДРЕСА_1 та визначивши їх цільове призначення - для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), в подальшому фактично позбавив права позивача на забудову цієї ділянки, вказавши, що вказані земельні ділянки розташовані на озеленених територіях (зона Л-1- озеленені території) і будівництво індивідуальних житлових будинків на вказаній земельній ділянці заборонено.
З огляду на відсутність обставин, які б вказували про невідповідність намірів позивача щодо забудови земельних ділянок у АДРЕСА_1, кадастрові номера: НОМЕР_6, НОМЕР_7, НОМЕР_4, НОМЕР_5, НОМЕР_2 та НОМЕР_3 відповідач зобов'язаний видати позивачу будівельні паспорта на будівництво індивідуального житлового будинку.
Відповідно частини 3 статті 7 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до якої у разі невідповідності нормативно-правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.
Статтею 9 КАС України передбачено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу, а згідно частини 2 цієї статті Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Частиною 2 ст. 245 КАС України наведено перелік рішень, які суд може прийняти у разі задоволення позову.
У разі скасування нормативно-правового або індивідуального акта суд може зобов'язати суб'єкта владних повноважень вчинити необхідні дії з метою відновлення прав, свобод чи інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду. У випадку, визначеному п. 4 ч. 2 цієї статті, суд може зобов'язати відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд. У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні (ч. 3-4 ст. 245 КАС України).
Із змісту вказаних норм вбачається, що адміністративне судочинство спрямоване на захист порушених прав осіб у сфері публічно-правових відносин у випадку, якщо своїми незаконними рішеннями, діями або бездіяльністю суб'єкт владних повноважень порушує такі права, свободи та інтереси осіб. Приблизний перелік способів захисту порушеного права в адміністративному судочинстві встановлено ст. 245 КАС України.
Стосовно судових витрат.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
З матеріалів справи вбачається, що за подання вказаного позову позивачем сплачено судовий збір у розмірі 4610,00 грн, що підтверджується квитанцією №0.0.1315447951.1 від 04.04.2019 року (а.с. 3).
Оскільки, позов задоволено повністю, суд присуджує на користь позивача судові витрати (судовий збір) у сумі 4610,00 грн за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міської .
Керуючись статтями 189, 241 - 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України,-
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
1. Визнати протиправним та скасувати рішення Департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міської ради про відмову у наданні містобудівних умов та обмежень, оформлене листом №Л-1914/2-04/01 від 20.03.2019 року та зобов'язати Департамент містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міської ради видати ОСОБА_1 будівельний паспорт на будівництво індивідуального житлового будинку на власних земельних ділянках площею 0,0080 га та 0,0080 га кадастрові номери НОМЕР_2, НОМЕР_3 по АДРЕСА_1.
2. Визнати протиправним та скасувати рішення Департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міської ради про відмову у наданні містобудівних умов та обмежень, оформлене листом №Л-1915/2-04/01 від 20.03.2019 року та зобов'язати Департамент містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міської ради видати ОСОБА_1 будівельний паспорт на будівництво індивідуального житлового будинку на власних земельних ділянках площею 0,0080 га та 0,0080 га кадастрові номери НОМЕР_4, НОМЕР_5 по АДРЕСА_1.
3. Визнати протиправним та скасувати рішення Департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міської ради про відмову у наданні містобудівних умов та обмежень, оформлене листом №Л-1916/2-04/01 від 20.03.2019 року та зобов'язати Департамент містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міської ради видати ОСОБА_1 будівельний паспорт на будівництво індивідуального житлового будинку на власних земельних ділянках площею 0,0091га та 0,0084 га кадастрові номери НОМЕР_6, НОМЕР_7 по АДРЕСА_1.
4.Стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судовий збір в сумі 4610,00 грн, що підтверджується квитанцією №0.0.1315447951.1 від 04.04.2019 року.
Згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подається до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення (складання).
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне найменування учасників процесу:
Позивач - ОСОБА_1 (АДРЕСА_2, РНОКПП НОМЕР_1)
Відповідач - Департамент містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міської ради (вул.Богдана Хмельницького, 64-А, м.Чернівці, 58000, Код ЄДРПОУ 23245721)
Суддя Маренич І.В.