
Провадження № 3/235/567/19
Справа № 235/1460/19
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 травня 2019 року м. Покровськ
Суддя Красноармійського міськрайонного суду Донецької області Карабан І.І., розглянувши матеріали, які надійшли з Покровського відділу поліції ГУНП в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, непрацюючого, який зареєстрований та мешкає за адресою: Донецька область, м. Покровськ, вулиця Прокоф’єва, 159/1
- за ч.3 ст. 130 КУпАП,-
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1, будучи особою, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп’яніння, 16 лютого 2019 року о 00 годині 05 хвилин по вулиці Центральній в м. Покровськ Донецької області, керував автомобілем ВАЗ-21061, номерний знак НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп’яніння (почервоніння очей, запах алкоголю з порожнини рота), від продуття газоаналізатору Alcotest 6810 та від проходження медичного огляду відмовився в присутності двох свідків, чим порушив вимоги п.2.5. Правил дорожнього руху, затверджених постановою КМУ від 10 жовтня 2001 року № 1306.
Адміністративний матеріал неодноразово призначався до розгляду: на 15 березня 2019 року, відкладалось на 28 березня 2019 року, 12 квітня 2019 року, 06 травня 2019 року, у зв’язку із неявкою особи, що притягується до адміністративної відповідальності.
Водночас, судові повістки, що направлялась рекомендованими листами за адресою проживання особи, що притягується до адміністративної відповідальності, яка зазначена в протоколі, не вручені, повернулись на адресу суду з відміткою про невручення за закінченням терміну зберігання.
Європейський суд з прав людини у рішенні «Пономарьов проти України» наголосив, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
Отже, ОСОБА_1, який є учасником судового процесу, зобов’язаний цікавитися перебігом справи. При цьому, суд враховує, що останній достеменно обізнаний про наявність такої справи та місце її розгляду - суд м. Покровська, про що свідчить його особисті пояснення в протоколі, складеному відносно нього та в якому також зазначено місце розгляду цієї справи, з чим також ознайомлений ОСОБА_1, що підтвердив своїм особистим підписом.
При цьому незатребуваність кореспонденції, що направлялася судом, свідчить про зловживання своїми правами, намаганням уникнути відповідальність, враховуючи, що строки притягнення особи до адміністративної відповідальності обмежені певним строком.
Враховуючи вищезазначене, а також приписи ст.268 КУпАП, яка не містить заборони щодо розгляду справи про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.130 КУпАП за відсутності особи, що притягається до адміністративної відповідальності, то приходжу до висновку про можливість проведення розгляду адміністративної справи за відсутності ОСОБА_1
Відповідно до ч.3 ст.130 КУпАП, керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк десять років і на інших осіб - накладення штрафу у розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.
Згідно пункту 2.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою КМУ від 10 жовтня 2001 року № 1306, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до ч.2 ст.266 КУпАП встановлено, що огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків.
Відповідно до ч.3 цієї ж статті передбачено, що у разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров’я. Перелік закладів охорони здоров’я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров’я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.
Частина 6 цієї ж статті визначає, що направлення особи для огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду здійснюються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Процедура направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду здійснюються відповідно до Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року N 1103 (далі - Порядок).
Зокрема, п.3 Порядку передбачено, що огляд проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ і Держспоживстандартом; лікарем закладу охорони здоров'я (в сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
Пунктом 10 Порядку передбачено, що огляд водія транспортного засобу в закладі охорони здоров'я проводиться в будь-який час доби за методикою та із застосуванням приладів, дозволених для використання МОЗ.
Також процедура проведення огляду водіїв транспортних засобів на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, та оформлення результатів такого огляду визначена Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров’я України 09.11.2015 № 1452/735, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2015 р. за № 1413/27858 (далі – Інструкція)
Відповідно до п.12 Інструкції у разі наявності підстав вважати, що водій транспортного засобу перебуває у стані наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, згідно з ознаками, визначеними в
пункті 4 розділу I цієї Інструкції, поліцейський направляє цю особу до найближчого закладу охорони здоров’я.
Проведення огляду на стан сп’яніння в закладах охорони здоров’я і оформлення його результатів зазначено в ІІІ розділі Інструкції.
Пунктом 3 цього розділу передбачено, що огляд у закладах охорони здоров’я щодо виявлення стану сп’яніння проводиться лікарем закладу охорони здоров’я (у сільській місцевості за відсутності лікаря – фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту), який пройшов тематичне удосконалення за відповідною програмою згідно з чинним законодавством.
Факт правопорушення та провина в ньому ОСОБА_1 за ч.3 ст. 130 підтверджується дослідженими в судовому зсіданні доказами:
- протоколом серії БР № 275031, що складений відносно ОСОБА_1 16 лютого 2019 року, в якому викладені обставини адміністративного правопорушення, а саме вказано, що ОСОБА_1 керував автомобілем ВАЗ-21061, номерний знак НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп’яніння (почервоніння очей, запах алкоголю з порожнини рота), від продуття газоаналізатору Alcotest 6810 та від проходження медичного огляду відмовився в присутності двох свідків;
- письмовими поясненнями ОСОБА_1, які викладені в протоколі, а також долучені до протоколу на окремому аркуші, та в яких останній пояснив, що керував авто, перед цим випив коньяку, продувати прилад не буде, до наркології не поїде;
- письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3, що долучені до протоколу на окремих аркушах і за змістом яких, свідки вказали, що ОСОБА_1 відмовився від проходження встановленого порядком огляду на стан алкогольного сп’яніння;
- постановою Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 11 січня 2019 року, відповідно до якої ОСОБА_1 визнано винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 130 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді 20400 гривень. В тексті постанови зазначено про притягнення ОСОБА_1 також до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП Красноармійським міськрайонним судом Донецьбкої області 22 серпня 2018 року.
Проаналізувавши докази по справі, вважаю, що в діях ОСОБА_4 міститься склад правопорушення, передбаченого ст. 130 ч.3 КУпАП, оскільки він будучи особою, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння відмовився від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп’яніння.
Згідно бази НАІС посвідчення водія ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, не отримував.
При накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 враховується характер вчиненого ним правопорушення, особа правопорушника, ступень його вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують чи обтяжують відповідальність.
Отже, враховуючи зазначені обставини, вважаю за можливе визначити адміністративне стягнення в межах санкції за ч.3 ст. 130 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян без оплатного вилучення транспортного засобу, враховуючи ту обставину, що відповідно до протоколу транспортний засіб ВАЗ-21061, номерний знак НОМЕР_1 належить ОСОБА_5 Відомості, що транспортний засіб належить особі, що притягається до адміністративної відповідальності, не має.
Відповідно до ч.5 ст.283 КУпАП підлягає стягненню з особи, щодо якої винесено постанову про накладення адміністративного стягнення, судовий збір в розмірі, передбаченому п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір».
Керуючись ст. ст. 130, 221, 283, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -
ПОСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 визнати винуватим у скоєні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.130 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 40800 (сорок тисяч вісімсот) гривень (рахунок отримувача - 31112149005001, отримувач коштів - Донецьке УК/Дон.обл./21081300, код отримувача (код за ЄДРПОУ) — 38033949, банк отримувача — Казначейство України (ЕАП), МФО — 899998), без оплатного вилучення транспортного засобу.
У разі несплати штрафу у строк, встановлений ч.1 ст. 307 КУпАП, в порядку примусового виконання постанови стягнути з ОСОБА_1 подвійний розмір штрафу.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок (Реквізити рахунку для оплати судового збору: отримувач коштів - ГУК у м. Києві/м. Київ 22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), МФО – 899998, рахунок отримувача – 31211256026001, код класифікації доходів бюджету – 22030106).
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Донецького апеляційного суду через Красноармійський міськрайонний суд Донецької області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.
Суддя І.І.Карабан