
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
07 травня 2019 року СєвєродонецькСправа № 360/1918/19
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Секірська А.Г., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Старобільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
06 травня 2019 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (далі - позивач) до Старобільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області (далі - відповідач) у якому позивач просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність Старобільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області щодо нездійснення виплати пенсії за віком ОСОБА_1 з 1 квітня 2017 року;
- зобов'язати Старобільське об'єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області відновити виплату пенсію за віком ОСОБА_1;
- стягнути зі Старобільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області на користь, ОСОБА_1 кошти невиплаченої пенсії за віком за період із 1 квітня 2017 року;
- стягнути зі Старобільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області на користь, ОСОБА_1 компенсацію втрати частини пенсії у зв'язку з порушенням термінів її виплати.
Згідно із пунктами 3 та 6 частини першої статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу, чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі (частина друга стаття 171 КАС України).
Перевіривши матеріали вказаного адміністративного позову, судом встановлено, що він не відповідає встановленим вимогам та містить такі недоліки.
У відповідності до частини першої статті 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів (частина друга статті 122 КАС України).
Частиною шостою статті 161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви позивачем до позову додано клопотання про поновлення строку звернення до суду, в обґрунтування якого зазначено, що протягом шестимісячного строку із місяця, коли виплату пенсії було припинено - квітень 2017 року, позивач не звернулася до адміністративного суду у зв'язку із тим, що намагалася з'ясувати фактичні підстави припинення виплати пенсії шляхом, особистих візитів або телефонних дзвінків.
У березні 2019 року позивач звернулась за роз'ясненнями до відповідача з метою дізнатись підстави нездійснення виплат пенсії за більш ніж за рік. Відповідь на звернення надано листом від 3 квітня 2019 року, тобто про наявність порушення відповідачем права на соціальний захист позивач дізналася лише у квітні 2019 року із отриманням зазначеного вище листа.
Оглядом зазначеного клопотання встановлено, що воно не підписано позивачем, відсутня дата підписання, відтак суд не може вирішити питання щодо поновлення позивачу строку звернення до суду.
У разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку (частина перша статті 123 КАС України).
Згідно з частинами першою, другою статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Зважаючи на вищевикладене, з метою дотримання права позивача на доступ до правосуддя, суд вважає за необхідне позовну заяву залишити без руху, з встановленням представнику позивача строку для усунення недоліків, запропонувавши надати заяву про поновлення строку звернення до суду, підписану позивачем.
Керуючись статтями 122, 123, 161, 169, 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Старобільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії залишити без руху.
Запропонувати представнику позивача протягом семи календарних днів з дня отримання цієї ухвали усунути зазначені в ухвалі недоліки позовної заяви шляхом надання до суду заяви про поновлення строку звернення до суду, підписаної позивачем.
У разі ненадання вищевказаних документів, позовну заяву буде повернуто позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
СуддяА.Г. Секірська