
Справа №: 148/759/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 травня 2019 року суддя Тульчинського районного суду Вінницької області Ковганич С.В. розглянув матеріали, що надійшли з Головного управління ДФС у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає, за адресою: вул. Дружби, 9, смт. Шпиків, Тульчинський район Вінницька область, голову ФГ «Катафот», РНОКПП: НОМЕР_1, за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
До Тульчинського районного суду Вінницької області надійшов адміністративний матеріал, у якому зазначено, що згідно документальної позапланової виїзної перевірки ФГ «Катафот», виявлено порушення ОСОБА_1, а саме: пп.134.1.1 п.134 ст. 134 Податкового кодексу України (зі змінами та доповненнями), Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 15 «Дохід», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.11.99 року №290, П.7, 11 П(С) БО Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 16 «Витрпати», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999 року № 318, Закону України від 16.07.1999р. № 996-ХІУ «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та Національних Положень (стандартів) бухгалтерського обліку за період з 01.01.2015 року по 31.12.2015 в результаті заниження суми фінансового результату до оподаткування на загальну суму 1521533 грн. встановлено заниження податку на прибуток всього в сумі 273 876 грн., в тому числі за 2015 рік в сумі 273876 грн; п.187.1 ст.187, п.200.1 ст.200 ПКУ України (зі змінами та доповненнями) ФГ «Катафот», встановлено завищеня податкового кредиту з податук на додану вартість на загальну суму 146823 грн., в тому числі; за лютий 2018 року 4560 грн, за березень 2018 року - 33161 грн., за квітень 2018 року - 75492 грн., за серпень 2018 року - 7721 грн., за вересень 2018 року - 16852 грн., за жовтень 2018 року - 4451 грн., за листопад 2018 року - 4586 грн., в результаті чого занижено суми податок на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету на загальну суму 146823 грн., в тому числі; за лютий 2018 року 4560 грн. за вересень 2018 року - 73488 грн., за жовтень 2018 року - 64229 грн; за листопад 2018 року - 1586 грн.; п.201.1, п201.7, ст.201 Податковго Кодексу, а саме: не складені податкові накладні на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс), та не забезпечено на дату виникненя податкових забов'язань платником податку зобов’язань складання податкових накладних в електронній формі з дотриманнямя умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексои термін, всього на загальну суму на 25971 грн, в тому числі за серпень 2018 - 7721 грн, вересень 2018 - 15683 грн., жовтень 2018 року - 2567 грн.
В судовому засіданні правопорушник ОСОБА_1 вину визнала.
Вислухавши пояснення правопорушника, дослідивши матеріали справи, а саме: протокол про вчинення адміністративного правопорушення (а.с. 2), витяг з акту виїзної позапланової документальної перевірки (а.с.3-16), суд встановив, що своїми діями порушник вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, - відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Відповідно до вимог ст.ст. 245, 280 КУпАП, завданням провадження в справі про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин, вирішення її в точній відповідності з законом. При розгляді справи про адміністративне правопорушення в обов'язковому порядку має бути з'ясовано: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що помякшують чи обтяжують її відповідальність, тощо.
Згідно ст. 1 КУпАП, завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституціїі законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Відповідно до ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Таким чином, в судовому засіданні доведено винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 163-1 КУпАП, тому з врахуванням вимог ст. 33 цього ж Кодексу, а саме, характеру вчиненого правопорушення, особи порушника, ступіня її вини, майнового стану, приходжу до висновку про необхідність призначення стягнення у виді штрафу. Даний вид адміністративного стягнення згідно ст. 23 КУпАП буде достатньою та необхідною мірою відповідальності, яке досягне мети у вихованні правопорушника в дусі додержання законів, а також запобіганню вчинення нових правопорушень правопорушником.
Відповідно до ст. 4 ч. 5 Закону України "Про судовий збір", у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, ставка судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Оскільки з 01.01.2019 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 1921 грн., тому вважаю за необхідне, що з правопорушника підлягає стягненню 384,20 грн. судового збору в прибуток держави.
На підставі викладеного, керуючись ст. 23, 33, 40-1, 163-1, 283, 287, 289 КУпАП, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає, за адресою: вул. Дружби, 9, смт. Шпиків, Тульчинський район Вінницька область, голову ФГ «Катафот», РНОКПП: НОМЕР_1, винною в скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 85 (вісімдесят п’ять ) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає, за адресою: вул. Дружби, 9, смт. Шпиків, Тульчинський район Вінницька область, голову ФГ «Катафот», РНОКПП: НОМЕР_1, в дохід держави судовий збір в сумі 384,20 грн. (триста вісімдесят чотири гривні 20 копійок) (Отримувач коштів: ГУК у м.Київ/м.Київ/22030106; Код отримувача: (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача: (МФО): 899998; Рахунок отримувача: 31211256026001; Кодкласифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, його представником до Вінницького апеляційного суду через Тульчинський районний суд Вінницької області на протязі десяти днів з дня її винесення.
Суддя Тульчинського
районного суду ОСОБА_2