
Справа № 344/6466/19
Провадження № 3/344/2323/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 травня 2019 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Зеленко О.В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, жителя АДРЕСА_1, директора ТОВ «КГД-БУД», за ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И Л А:
Як вбачається з протоколу №1419 про адміністративне правопорушення від 23.11.2018, ОСОБА_1, директор ТОВ «КГД-БУД», вчинив правопорушення: порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку, а саме п.44.1, п.44.2 ст. 44, пп.134.1.1 п.134.1 ст.134, п. 135.1 ст.135, п. 137.1 ст.137, п.188.1 ст. 188, п.185.1 ст. 185, п.189.1 ст. 189, п.198.5 ст. 198, п.199.1 ст. 199, п.201.1 ст.201 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ (із змінами та доповненнями), Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 №996-ХІV, Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 16 «Витрати» затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999 року № 318, в результаті чого занижено податок на прибуток всього в сумі 157345 грн., в тому числі за 2015 -2017 роки, та занижено податок на додану вартість на загальну суму 485 163 грн., в тому числі за 2015-2017 роки. Таким чином, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 163-1 КУпАП.
ОСОБА_1 у судове засідання повторно не з'явився, хоча належним чином повідомлявся про час та місце розгляду справи. Станом на час розгляду справи жодних заяв та клопотань про відкладення розгляду справи не надходило. За таких обставин, керуючись ст.268 КУпАП, вважаю, що справу можна розглянути за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що ОСОБА_1 дійсно вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 163-1 КУпАП, тобто порушення посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку.
Згідно з положеннями ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Вина ОСОБА_1 у вчиненому доводиться даними з протоколу №1419 про адміністративне правопорушення від 23.11.2018, копією акту про результати документальної планової виїзної перевірки ТОВ «КГД-БУД» податкового законодавства, валютного, та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2015-31.12.2017 №1166/09-19-14-01/31889827 від 16.11.2018, іншими матеріалами справи .
Будь-яких даних про те, що вказаний акт про результати перевірки скасовано чи визнано неправомірними дії посадових осіб ДФС з приводу проведення цієї перевірки, суду не надано.
Відповідальність за порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку несуть керівники та інші посадові особи підприємств, установ, організацій.
Відповідно до ч.2 ст.38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення. У разі закриття кримінального провадження, але за наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через місяць з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження.
З матеріалів справи вбачається, що листом за № 57/09-19-23-01 від 13.02.2019 року слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС в Івано-Франківській області матеріали відпрацювання фінансово-господарської діяльності ТОВ «КГД-БУД», які надійшли листом від 06.02.2019 №33/09-19-21-03, повернуто до ГУ ДФС в Івано-Франківській області у зв'язку з відсутністю складу кримінального правопорушення, передбаченого ст.212 КК України, оскільки сума для притягнення осіб до кримінальної відповідальності є недостатньою.
Будь-яких відомостей про внесення відомостей до ЄРДР за виявленими фактами заниження податку на прибуток в сумі 157345 грн., в тому числі за 2015 -2017 роки, та заниження податку на додану вартість на загальну суму 485 163 грн., в тому числі за 2015-2017 роки, а також щодо подальшого прийняття рішення про закриття кримінального провадження, матеріали справи про адміністративне правопорушення не містять.
З матеріалів справи вбачається, що вчинене ОСОБА_1 порушення порядку ведення податкового обліку виявлено Головним управлінням ДФС в Івано-Франківській області 16.11.2018 року, про що складено акт №1166/09-19-14-01/31889827.
З огляду на те, що матеріали справи надійшли до суду тільки 10.04.2019, внаслідок чого розпочате адміністративне провадження неможливо було розглянути до закінчення строку накладення адміністративного стягнення у справі 16.02.2019, то строки накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 на момент розгляду справи закінчились.
Відповідно до п.7 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.
Таким чином вважаю, що провадження в справі слід закрити за закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Керуючись ст.ст.38, 268, 283- 285, 287-289, 247 п.7 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И Л А :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП.
Провадження в справі щодо ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 КУпАП закрити на підставі ст.38, п.7 ст.247 КУпАП у зв'язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя О.Зеленко