
Номер провадження 3/243/1483/2019
Номер справи 243/4665/19
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«06» травня 2019 року суддя Слов?янського міськрайонного суду Донецької області Хаустова Т.А., розглянувши матеріал, який надійшов від Слов'янського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області, у відношенні:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Слов’янська Донецької області, громадянина України, не працюючого, РНОКПП: НОМЕР_1, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1,
про притягнення до адміністративної відповідальності за правопорушення, передбачені ст.ст. 173-2 ч. 1, 187 ч. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В :
18 квітня 2019 року о 20 годині 05 хвилин, ОСОБА_2 був відсутній за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1, чим порушив встановлені йому судом обмеження адміністративного нагляду, повторно протягом одного року з моменту накладення на нього адміністративного стягнення 13 грудня 2018 року за ст. 187 ч. 1 КУпАП, чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 187 ч. 2 КУпАП.
Крім того, 21 квітня 2019 року о 20 годині 10 хвилин, ОСОБА_2 був відсутній за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1, чим порушив встановлені йому судом обмеження адміністративного нагляду, повторно протягом одного року з моменту накладення на нього адміністративного стягнення 13 грудня 2018 року за ст. 187 ч. 1 КУпАП, чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 187 ч. 2 КУпАП.
Крім того, 25 квітня 2019 року о 20 годині 15 хвилин, ОСОБА_2 був відсутній за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1, чим порушив встановлені йому судом обмеження адміністративного нагляду, повторно протягом одного року з моменту накладення на нього адміністративного стягнення 13 грудня 2018 року за ст. 187 ч. 1 КУпАП, чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 187 ч. 2 КУпАП.
Крім того, 26 квітня 2019 року о 19 годині 30 хвилин, ОСОБА_2 за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1, вчинив сімейну сварку, в ході якої висловлювався на адресу матері ОСОБА_3 брудною лайкою, чим скоїв психологічне насильство в сім'ї, чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 173-2 ч. 1 КУпАП.
Крім того, 27 квітня 2019 року о 20 годині 30 хвилин, ОСОБА_2 за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1, вчинив сімейну сварку, в ході якої висловлювався на адресу матері ОСОБА_3 брудною лайкою, чим скоїв психологічне насильство в сім'ї, чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 173-2 ч. 1 КУпАП.
Крім того, 28 квітня 2019 року о 18 годині 00 хвилин, ОСОБА_2 за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, вчинив відносно своєї матері насильство в сім'ї, а саме: умисні дії психологічного характеру, що полягали у висловлюванні в її сторону нецензурною лайкою та погрозах фізичною розправою, чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 173-2 ч. 1 КУпАП.
Крім того, 28 квітня 2019 року о 20 годині 05 хвилин, ОСОБА_2 був відсутній за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1, чим порушив встановлені йому судом обмеження адміністративного нагляду, повторно протягом одного року з моменту накладення на нього адміністративного стягнення 13 грудня 2018 року за ст. 187 ч. 1 КУпАП, чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 187 ч. 2 КУпАП.
Крім того, 29 квітня 2019 року в м. Слов'янськ Донецької області, ОСОБА_2 за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, вчинив відносно своєї матері насильство в сім'ї, а саме: умисні дії психологічного характеру, що полягали у висловлюванні в її сторону нецензурною лайкою та погрозах фізичною розправою, чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 173-2 ч. 1 КУпАП.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин справи.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
В судовому засіданні ОСОБА_2 роз'яснені права та обов'язки особи, яка притягається до адміністративної відповідальності передбачені ст. 268 КУпАП та ст.ст. 10, 63 Конституції України.
Поняття справедливого судового розгляду передбачає можливість для особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, бути присутнім на засіданні. Ця можливість випливає із об'єкта і цілі ст. 6 ЄКПЛ, оскільки здійснення прав, гарантованих ст.6 Конвенції, передбачає можливість вказаної особи бути вислуханою, а також необхідність перевірити точність її тверджень і спів ставити їх з матеріалами судової справи.
Таким чином, доступ до суду є аспектом права на справедливий суд, порушення якого (права на доступ) неодноразово визнавалось ЄСПЛ, зокрема в справах «Кутіч проти Хорватії», заява № 487778\99 п.25. ЄСПЛ 2002-11, «Меньшакова проти України», заява № 377\02 від 08.04.2010 р.
Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Додержання вимог закону при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення забезпечується систематичним контролем з боку вищестоящих органів і посадових осіб, правом оскарження, іншими встановленими законом способами.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбаченні цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
ОСОБА_2 свою провину у вчинені адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 173-2 ч. 1, 187 ч. 2 КУпАП визнав повністю та пояснив, що 26 квітня 2019 року о 19 годині 30 хвилин, 27 квітня 2019 року о 20 годині 30 хвилин, 28 квітня 2019 року о 18 годині 00 хвилин та 29 квітня 2019 року в м. Слов'янськ Донецької області, він за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, вчинив відносно своєї матері насильство в сім'ї, а також 18 квітня 2019 року о 20 годині 05 хвилин, 21 квітня 2019 року о 20 годині 10 хвилин, 25 квітня 2019 року о 20 годині 15 хвилин та 28 квітня 2019 року о 20 годині 05 хвилин, він був відсутній за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1, чим порушив встановлені йому судом обмеження адміністративного нагляду.
Згідно з ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Провина ОСОБА_2 доведена матеріалами справи а саме: Протоколом про адміністративне правопорушення серії ГР № 396385 від 06 травня 2019 року, з якого вбачається, що 18 квітня 2019 року о 20 годині 05 хвилин, ОСОБА_2 був відсутній за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1, чим порушив встановлені йому судом обмеження адміністративного нагляду, повторно протягом одного року з моменту накладення на нього адміністративного стягнення 13 грудня 2018 року за ст. 187 ч. 1 КУпАП (том 3, а.с.3); Протоколом про адміністративне правопорушення серії ГР № 396490 від 06 травня 2019 року, з якого вбачається, що 21 квітня 2019 року о 20 годині 10 хвилин, ОСОБА_2 був відсутній за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1, чим порушив встановлені йому судом обмеження адміністративного нагляду, повторно протягом одного року з моменту накладення на нього адміністративного стягнення 13 грудня 2018 року за ст. 187 ч. 1 КУпАП (том 2, а.с.3); Протоколом про адміністративне правопорушення серії ГР № 396349 від 06 травня 2019 року, з якого вбачається, що 25 квітня 2019 року о 20 годині 15 хвилин, ОСОБА_2 був відсутній за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1, чим порушив встановлені йому судом обмеження адміністративного нагляду, повторно протягом одного року з моменту накладення на нього адміністративного стягнення 13 грудня 2018 року за ст. 187 ч. 1 КУпАП (том 4, а.с.3); Протоколом про адміністративне правопорушення серії ГР № 396383 від 06 травня 2019 року, з якого вбачається, що 26 квітня 2019 року о 19 годині 30 хвилин, ОСОБА_2 за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1, вчинив сімейну сварку, в ході якої висловлювався на адресу матері ОСОБА_3 брудною лайкою, чим скоїв психологічне насильство в сім'ї (том 8, а.с.3); Протоколом про адміністративне правопорушення серії ГР № 396384 від 06 травня 2019 року, з якого вбачається, що 27 квітня 2019 року о 20 годині 30 хвилин, ОСОБА_2 за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1 вчинив сімейну сварку, в ході якої висловлювався на адресу матері ОСОБА_3 брудною лайкою, чим скоїв психологічне насильство в сім'ї (том 7, а.с.3); Протоколом про адміністративне правопорушення серії ГП № 225356 від 06 травня 2019 року, з якого вбачається, що 28 квітня 2019 року о 18 годині 00 хвилин, ОСОБА_2 за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, вчинив відносно своєї матері насильство в сім'ї, а саме: умисні дії психологічного характеру, що полягали у висловлюванні в її сторону нецензурною лайкою та погрозах фізичною розправою (том 6, а.с.3); Протоколом про адміністративне правопорушення серії ГР № 396489 від 06 травня 2019 року, з якого вбачається, що 28 квітня 2019 року о 20 годині 05 хвилин, ОСОБА_2 був відсутній за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1, чим порушив встановлені йому судом обмеження адміністративного нагляду, повторно протягом одного року з моменту накладення на нього адміністративного стягнення 13 грудня 2018 року за ст. 187 ч. 1 КУпАП (том 1, а.с.3); Протоколом про адміністративне правопорушення серії ГП № 225355 від 06 травня 2019 року, з якого вбачається, що 29 квітня 2019 року в м. Слов'янськ Донецької області, ОСОБА_2 за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, вчинив відносно своєї матері насильство в сім'ї, а саме: умисні дії психологічного характеру, що полягали у висловлюванні в її сторону нецензурною лайкою та погрозах фізичною розправою (том 5, а.с.3) та іншими матеріалами справи.
Враховуючи вищевикладене, вважаю, що в діях ОСОБА_2 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, а саме вчинення насильства в сім'ї.
Враховуючи вищевикладене, вважаю, що в діях ОСОБА_2 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 187 ч. 2 КУпАП, а саме порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, вчинене повторно протягом року після накладення штрафу адміністративного стягнення.
Таким чином, провина ОСОБА_2 у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 173-2, ч. 2 ст. 187 КУпАП, доведена у повному обсязі, обставиною, що пом'якшує відповідальність за адміністративні правопорушення є щире каяття. Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративні правопорушення в судовому засіданні не встановлено.
Судом також у відповідності до вимог статті 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення враховується ступінь вини і матеріальний стан особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якщо особа вчинили кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом ( посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Призначаючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд враховує обставини, що пом'якшують відповідальність та обирає стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, тобто в межах стягнення, передбаченого ст. 173-2 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
За загальними правилами накладення стягнення за адміністративне правопорушення, встановленими ст. 33 КУпАП стягнення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України (ч. 1 ст. 33 КУпАП). При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі (ч. 2 ст. 33 КУпАП).
З урахуванням обставин справи та особи правопорушника, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_2 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170,00 грн.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) Постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується, особою, на яку покладено таке стягнення в розмірі, передбаченому п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», а саме 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 34, 35, 40-1, 173-2, 283, 284, 286 КУпАП, суддя,-
П О С Т А Н О В И В :
Визнати ОСОБА_2, винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 173-2 ч. 1, 187 ч. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти адміністративне стягнення в межах санкції ст. 173-2 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме у виді штрафу у розмірі 10 (десяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює 170 гривень (сто сімдесят гривень) на р/р: 31114106005075, Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, код платежу 21081100, ЄДРПОУ 37803368, одержувач платежу Слов'янське УК/м. Слов'янськ/21081100.
Стягнути з ОСОБА_2, судовий збір на користь держави у сумі 384,20 гривень на доходний рахунок 31211256026001 Казначейство України (ЕАП), код банку 899998, код ЄДРПОУ 37993783, одержувач ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106.
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного суду через Слов'янський міськрайонний суд Донецької області, який виніс постанову.
Постанову складено та підписано в нарадчій кімнаті в одному екземплярі.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці.
Суддя Слов?янського
міськрайонного суду Т.А. Хаустова