
м. Лиман Справа № 236/1566/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 травня 2019 року суддя Краснолиманського міського суду Донецької області, Саржевська І. В., розглянувши матеріали, які надійшли з Лиманського відділення поліції Слов'янського відділу поліції ГУНП в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Красний Лиман, Донецької області, громадянина України, з середньою освітою, не працюючого, інваліда 3 групи, не одруженого, раніше судимого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1, та фактично мешкаючого за адресою: АДРЕСА_2
РНОКПП- НОМЕР_1,
за ч. 2 ст. 187 КУпАП, розглянуто у присутності порушника, якому роз"яснено права, передбачені ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП, клопотань не заявлено,
ВСТАНОВИЛА:
Ухвалою Краснолиманського міського суду Донецької області від 05.06.2017 ОСОБА_2 було встановлено адміністративний нагляд на 12 місяців та ухвалою цього суду від 27.11.2018 його було продовжено на 6 місяців та встановлені обмеження:
1)заборонити вихід зі свого місця мешкання (адреса - АДРЕСА_3) в період з 20 год. 00 хв. поточної доби до 04 год. 00хв. години ранку наступної доби (крім виходу на роботу);
2) заборонити виїздити за межі Лиманського району Донецької області без дозволу начальника Лиманського відділення поліції Слов'янського ВП ГУ НП України в Донецькій області;
3) заборонити відвідувати бари, кафе та інші місця продажу спиртного на розлив з метою придбання алкогольних напоїв;
4) зобов'язати прибувати на реєстрацію до Лиманського відділення поліції Слов'янського ВП ГУ НП України в Донецькій області (адреса - Донецька область, м. Лиман, вул. Свободи, 27) кожну суботу кожного місяця.
ОСОБА_2, згідно постанови судді Краснолиманського міського суду Донецької області від 19.03.2019 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 187 КУпАП. Однак, незважаючи на це, продовжив порушувати встановлені правила адміністративного нагляду.
Згідно заяви ОСОБА_2 від 26.03.2019, адресованої т.в.о. начальника Лиманського відділення Слов'янського відділу ГУНП в Донецькій області, осатнній змінив місце фактичного мешкання за адресою АДРЕСА_3 на АДРЕСА_2
Так, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП № 228329 від 01.04.2019, складеного ст. ДОП сектору превенції Лиманського ВП Слов"янського ВП ГУНП України в Донецькій області ОСОБА_3, з 20:00 год 31.03.2019 по 04:00 год 01.04.2019 , ОСОБА_2 був відсутній за місцем мешкання: АДРЕСА_2, у обмежений час, чим повторно протягом року порушив правила адміністративного нагляду, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП № 228330 від 02.04.2019, складеного ст. ДОП сектору превенції Лиманського ВП Слов"янського ВП ГУНП України в Донецькій області ОСОБА_3, з 20:00 год 01.04.2019 по 04:00 год 02.04.2019 , ОСОБА_2 був відсутній за місцем мешкання: АДРЕСА_2, у обмежений час, чим повторно протягом року порушив правила адміністративного нагляду, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП № 228331 від 03.04.2019, складеного ст. ДОП сектору превенції Лиманського ВП Слов"янського ВП ГУНП України в Донецькій області ОСОБА_3, з 20:00 год 02.04.2019 по 04:00 год 03.04.2019 , ОСОБА_2 був відсутній за місцем мешкання: АДРЕСА_2, у обмежений час, чим повторно протягом року порушив правила адміністративного нагляду, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП № 234659 від 12.04.2019, складеного ст. ДОП сектору превенції Лиманського ВП Слов"янського ВП ГУНП України в Донецькій області ОСОБА_3, 30.03. 2019 ОСОБА_2 не з'явився на реєстрацію до Лиманського ВП Слов*янського ВП ГУ НП в Донецькій області без поважної причини, чим повторно протягом року порушив правила адміністративного нагляду, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Адміністративним правопорушенням згідно ч. 2 ст. 187 КУпАП визнається порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, вчинене повторно протягом року.
Враховуючи, що судом одночасно розглядаються протоколи про вчинення ОСОБА_2 кількох адміністративних правопорушень, постановою судді від 06.05.2019 матеріали адміністративних справ об'єднані в одне провадження, якому присвоєно № 236/1566/19 (номер провадження 2/236/447/19.
При розгляді справ про адміністративні правопорушення ОСОБА_2 винним себе визнав, підтвердив викладені в протоколах обставини вчинення ним правопорушень, щиро каявся у скоєному, просив суд суворо його не карати.
Проаналізувавши обставини справи, оцінивши надані докази у їх сукупності, приходжу до висновку про наявність в діях ОСОБА_2 складу інкримінованих йому у вину правопорушень з наступних підстав.
Винність ОСОБА_2 підтверджується: протоколами про адміністративні правопорушеннясерії ГП № 228329 від 01.04.2019, серії № 228330 від 02.04.2019, серії ГП № 228331від 03.04.2019 та серії № 234659 від 12.04.2019, складеними правомочною посадовою особою у встановленому законом порядку, копією ухвали Краснолиманського міського суду Донецької області від 27.11.2018; копією постанови Краснолиманського міського суду Донецької області від 19.03.2019; поясненнями ОСОБА_2 працівникам Лиманського відділення поліції Слов'янського відділу поліції ГУНП в Донецькій області, викладеними на окремих аркушах, та наданими в суді; реєстраційним листком.
За встановлених фактичних обставин справи, беззаперечно встановлено, що ОСОБА_2 вчинив правопорушення, передбачені ч. 2 ст. 187 КУпАП, оскільки вищезазначені факти його вини є переконливими, достатніми, в повному обсязі відповідають фактичним обставинам справи та знайшли своє підтвердження в доказах, які містяться в матеріалах справи, що були повно та всебічно досліджені.
Згідно положень ст. 23 КУпАП України, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
На виконання вимог ст. 33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення, судом враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладаються в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
За таких обставин, враховуючи обставини і характер вчинених правопорушень, які є грубими, ступінь вини і дані про особу, правопорушника, який кається у скоєному, вчинив декілька адміністративних правопорушень, а також враховуючи те, що порушення вчинені повторно протягом року, вважаю за необхідне та достатнє застосувати до порушника адміністративне стягнення, в межах санкції ч. 2 ст. 187 КУпАП, у виді адміністративного арешту, оскільки саме такий вид стягнення, враховуючи вищевикладені обставини, буде достатньою мірою відповідальності для виховання особи, що вчинила дані адміністративні правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також в повній мірі забезпечить запобігання вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, та повністю відповідатиме меті його застосування.
Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладання адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
З огляду на викладене, з ОСОБА_2 в дохід держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 384,20 гривень.
Керуючись ст. 36, 40-1, ч. 2 ст. 187, 280, 283-284 КУпАП,
ПОСТАНОВИЛА:
Визнати винним ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді адміністративного арешту на строк 15 (п'ятнадцять) діб.
Виконання постанови про застосування адміністративного арешту покласти на Лиманське ВП Словянського ВП ГУНП в Донецькій області.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП - НОМЕР_1, на користь держави (рахунок одержувача: 31213206005564, ЄДРПОУ: 37894853, МФО: 899998, одержувач: УК м. Лиман/отг м. Лиман/22030101, Банк одержувача: Казначейство України (ЕАП)) судовий збір в розмірі 384,20 (триста вісімдесят чотири грн. 20 коп.) гривень.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Краснолиманський міський суд Донецької області шляхом подачі апеляційної скарги у десятиденний строк з дня її винесення.
Суддя-