Рішення № 81511045, 25.04.2019, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.04.2019
Номер справи
813/3731/17
Номер документу
81511045
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №813/3731/17

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 квітня 2019 року

Львівський окружний адміністративний суд в складі :

головуючого - судді Кухар Н.А.

секретаря судового засідання Шавель М.М.

за участю:

представників позивача ОСОБА_1

представника відповідача ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Автохелп 2016» до Державної фіскальної служби України про визнання протиправними дій, бездіяльності, визнання протиправними та скасування рішення, зобов’язання вчинити дії,-

в с т а н о в и в:

товариство з обмеженою відповідальністю «Автохелп 2016» (вул. Кульпарківська, 93А, м. Львів, 79021, код ЄДРПОУ 40809731) звернулось в суд з позовом до Державної фіскальної України (пл. Львівська, 8, м. Київ, 04655, код ЄДРПОУ 39292197), у якому згідно з з урахуванням заяви про зміну позовних вимог просить суд:

- визнати протиправними дії ДФС України щодо зупинення реєстрації податкової накладної №284 від 07.07.2017 року;

- визнати протиправною бездіяльність ДФС України щодо непроведення реєстрації податкової накладної №284 від 07.07.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- зобов'язати ДФС України вчинити дії щодо реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №284 від 07.07.2017 року, виписану товариством з обмеженою відповідальністю «Автохелп 2016» на загальну суму поставки 165 060 грн., у тому числі податок на додану вартість 27 510 грн., датою реєстрації 19.07.2017 року.

Рішення Львівського окружного адміністративного суду від 06 березня 2018 року, залишеною без змін Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 25 червня 2018 року, у задоволенні позову відмовлено повністю.

Постановою Верховного суду від 05.12.2018 року касаційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Автохелп 2016» задоволено частково. Рішення Львівського окружного адміністративного суду від 06 березня 2018 року та Постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 25 червня 2018 року, скасовано.

Справу направлено на новий судовий розгляд до суду першої інстанції.

Ухвалою від 08.02.2019 року справу прийнято до провадження.

Протокольною ухвалою від 09.04.2019 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті.

Позовні вимоги мотивовані тим, що між ТОВ «Банк каменю» і ТОВ «Автохелп 2016» укладено договір поставки товару, на виконання якого позивачем здійснено продаж товару. Відповідно до проведених операцій з продажу ТОВ «Автохелп 2016» направлено для реєстрації податкову накладну №284 від 07.07.2017 року, однак відповідно до квитанції №1 «Реєстрація документа була зупинена відповідно до п. 201.16 статті 201 ПК України. ПН відповідає критеріям оцінки ступеня ризику визначеному пунктом 6 Наказу Міністерства фінансів України № 657 від 13.06.2017 року «Про затвердження Критеріїв оцінки ступня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної (розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та запропоновано позивачу надати пояснення та/або копії документів». Позивач вказує, що фіскальний орган зобов’язаний чітко вказувати на контретний вид критерію та показники, які вказують на ризик формування податкового зобов’язання та податкового кредиту.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю з підстав викладених у позовній заяві та у заяві про зміну предмета позову, просила задоволити позовні вимоги.

Представник відповідача подав заперечення на позовну заяву. Зазначає, що на електронну адресу позивача надійшла електронна квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної у зв’язку з невідповідністю такої накладної п. 201.16 ст. 201 ПК України, оскільки не відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків визначених пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної, затверджених Наказом МФУ від 13.06.2017 року № 567 «Про затвердження критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної (розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» та запропоновано позивачу надати пояснення та/або копії документів. Відтак, контролюючий орган діяв в межах та у відповідності до чинного законодавства.

У судовому засіданні представник відповідача проти позову заперечив з підстав викладених у запереченнях на позовну заяву, просив у задоволенні позовних вимог відмовити.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши та оцінивши докази, які мають значення для справи, суд встановив наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Автохелп 2016» зареєстроване як юридична особа 06.09.2016 року, номер запису 13051020000013527, кож ЄДРПОУ 40809731.

Між ТОВ «Банк каменю» і ТОВ «Автохелп 2016» укладено договір поставки товару № 2903001-17 від 29.03.2017 року, відповідно до якого у липні ТОВ «Автохелп 2016» реалізувало товар “камінь сланець” в асортименті.

Відповідно до проведеної господарської операції ТОВ «Автохелп 2016» було складено податкову накладну № 284 від 07.07.2017 року.

19.07.2017 року ТОВ «Автохелп 2016» через «Автоматизовану систему «Єдине вікно подання електронних документів» ДФС України направлено для реєстрації податкову накладну № 284 від 07.07.2017 року на суму 165060,00 грн., в тому числі, ПДВ 27510,00 грн.

Відповідно до квитанції № 1, складеній на податкову накладну № 284, направлену ДФС України через «Автоматизовану систему «Єдине вікно подання електронних документів» ДФС України, версія 2.2.13.13”, податкову накладну № 284 доставлено до центрального рівня Державної податкової служби України, однак «Реєстрація документа зупинена відповідно до п. 201.16 статті 201 ПК України. ПН відповідає критеріям оцінки ступеня ризику визначеному пунктом 6 Критеріїв оцінки ступня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 року № 567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД:2514. Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрації ПН в ЄРПН відповідно до п. “в” п.п.201.16.1 ст. 201 ПК України, вичерпний перелік яких встановлено наказом № 567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена п. 4 цього наказу.

14.08.2017 року позивачем щодо податкової накладної № 248 надіслано письмові повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій, а також пояснення, копії документів, на думку позивача, достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної, а також додаток до Критеріїв оцінки ступеня ризиків у вигляді Таблиці даних платника податку, що відображає специфіку господарської діяльності, в якій вказується вид економічної діяльності відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності (КВЕД ДК 009:2010) код товару згідно з УКТ ЗЕД, передбачений Наказом №567 від 13.06.2017 року, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 16.06.2017 року за № 753/30621.

За наслідками подання повідомлення по податковій накладній № 284 від 07.07.2017 року отримано квитанцію № 2, згідно з якою повідомлено позивача: «Документ доставлено до районного рівня Залізнична ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області. Документ не прийнято. Виявлено помилки. В ЄРПН відсутній факт зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування від 07.07.2007 року № 284».

Позивач не погоджуючись із зупиненням реєстрації податкової накладної від 07.07.2007 року № 284 та непроведенням реєстрації такої податкової накладної, звернувся із позовом до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами у справі, суд виходить з наступного.

Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов’язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов’язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, регулюються Податковим кодексом України (далі –ПК України).

Згідно з підпунктами “а”, “б” пункту 185.1 статті 185 ПК України (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) об'єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України та постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.

Датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг згідно приписів норми пункту 187.1 статті 187 ПК України, вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню; б) дата відвантаження товарів;

База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (пункт 188.1 статті 188 ПК України).

Пунктом 201.10 статті 201 ПК України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

Відповідно до пункту 74.2 статті 74 Податкового кодексу, в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на контролюючі органи функцій та завдань, а також центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, для формування та реалізації єдиної державної податкової та митної політики (пункт 74.3 статті 74 Податкового кодексу).

Відповідно до пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних» №1246 від 29.12.2010 (далі - Порядок №1246), податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Згідно до пункту 12 Порядку №1246, після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201Кодексу; наявності помилок під час заповнення обовязкових реквізитів відповідно до пункту 201.1статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування; дотримання вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Відповідно до пункту 13 Порядку №1246, за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

Аналогічні норми містить підпункт 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу, згідно до яких реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.

Відповідно до п.74.2 ст.74, підп.201.16.1 пу.201.16 ст.201 Податкового кодексу України та Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 року №375, наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 року №567 затверджено Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Критерії).

Пунктом 6 Критеріїв передбачалося, що моніторинг податкової накладної коригування здійснюється ДФС за такими критеріями:

1) обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній / розрахунку коригування, яку (який) подано на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 раза більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, і митних деклараціях, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеному у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 75% загального такого залишку для платників, у яких значення показника D становить більше 0,03; більше 60% - від 0,02 до 0,03; більше 50% - від 0,015 до 0,02; більше 40% - від 0,01 до 0,015, більше 30% - від 0,005 до 0,01, більше 20% - до 0,005) товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, та відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється);

2) відсутність (анулювання, призупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право суб'єкта господарювання на виробництво, експорт, імпорт, оптову і роздрібну торгівлю підакцизними товарами (продукцією), визначеними підпунктами 215.3.1 та 215.3.2 пункту 215.3 статті 215розділу VI Податкового кодексу України (далі - Кодекс), стосовно товарів, які зазначені платником податку у податковій накладній, поданій на реєстрацію в Реєстрі.

Окрім того, Наказом від 13.06.2017 № 567 затверджено Вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Перелік), відповідно до пункту 1 якого він складається із таких документів:

1) для критерію, зазначеного у підпункті 1 пункту 6 Критеріїв: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством;

2) для критерію, зазначеного в підпункті 2 пункту 6 Критеріїв: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.

Згідно з квитанцією № 1, складеній на податкову накладну № 284, направлену ДФС України через «Автоматизовану систему «Єдине вікно подання електронних документів» ДФС України, версія 2.2.13.13”, податкову накладну № 284 доставлено до центрального рівня Державної податкової служби України, однак «Реєстрація документа зупинена відповідно до п. 201.16 статті 201 ПК України. ПН відповідає критеріям оцінки ступеня ризику визначеному пунктом 6 Критеріїв оцінки ступня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 року № 567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД:2514. Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрації ПН в ЄРПН відповідно до п. “в” п.п.201.16.1 ст. 201 ПК України, вичерпний перелік яких встановлено наказом № 567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена п. 4 цього наказу

Таким чином, фіскальний орган був зобов'язаний у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної чітко вказати на конкретний вид критерію, який встановлений пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків Наказу № 567.

Суд зазначає, що визначення фіскальним органом у квитанціях конкретного критерію ризику прямо впливає на можливість надання в подальшому платником податків відповідних документів, перелік яких міститься у Наказі № 567 "Вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних".

Отже, вживання податковим органом загального посилання на пункт шостий Критеріїв оцінки, без наведення відповідного підпункту, є неконкретизованим та призводить до необґрунтованого обмеження права платника податків бути повідомленим про необхідність надання документів за вичерпним переліком, відповідно до критерію зупинення реєстрації податкової накладної, а не будь-яких на власний розсуд.

Загальними вимогами, які висуваються до актів індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття.

Відтак, невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до його протиправності.

Аналогічна позиція висловлена в постанові Верховного суду у складі Касаційного адміністративного суду від 04.12.2018 у справі № 821/1173/17 (адміністративне провадження № К/9901/62719/18).

Відповідно до ч. 5 ст. 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки, викладені в постановах Верховного суду.

Разом з цим, у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної відповідачем не вказано ані конкретного виду критерію оцінки ступеня ризику, ані конкретного переліку документів, вичерпний перелік яких встановлений Наказом № 567.

Суд звертає увагу, що на виконання договору укладеного позивачем ТОВ «Банк каменю» здійснено продаж товару, що підтверджується видатковими накладними, податковими накладними, вантажно-митними деклараціями, договорами, укладеними між постачальниками та покупцями, платіжними документами щодо проведених розрахунків за поставлений товар, договорами оренди складських приміщень.

Відповідно до проведеної операції складена податкова накладна № 284 від 07.07.2017 року на загальну суму поставки 165 060 грн., у тому числі податок на додану вартість 27 510 грн. Оплата товару підтверджується платіжними дорученнями № 149 від 26.07.2017 року, № 119 від 11.07.2017 року та № 143 від 21.07.2017 року.

ДФС України не надано належних та достатніх доказів, що дії відповідача щодо зупинення реєстрації податкової накладної вчинено у відповідності до приписів пункту 201.16. статті 201 ПК України у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, та за наявності підстав, встановлених вищезгаданими Критеріями оцінки ступеня ризиків.

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» було внесено зміни про те, що податкові накладні\ розрахунки коригування, реєстрацію яких зупинено у ЄРПН відповідно до п.201.16 ПКУ, реєструються з урахуванням вимог п.2001.3 та п.2001.9 ПКУ,02.01.2018 року повинні бути зареєстровані, що не було вчинено відповідачем.

Відтак, позовні вимоги щодо визнання протиправними дії ДФС України щодо зупинення реєстрації податкової накладної №284 від 07.07.2017 року та визнання протиправною бездіяльність ДФС України щодо непроведення реєстрації податкової накладної №284 від 07.07.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних є підставними та підлягають задоволенню.

Щодо позовної вимоги про зобов'язання ДФС України вчинити дії щодо реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №284 від 07.07.2017 року, виписану товариством з обмеженою відповідальністю «Автохелп 2016» на загальну суму поставки 165 060 грн., у тому числі податок на додану вартість 27 510 грн., датою реєстрації 19.07.2017 року суд зазначає таке.

Приписами пунктів 19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 р. № 1246 передбачено, що податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструються у день: 1) прийняття комісією рішення про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; 2) набрання законної сили рішенням суду про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення суду). У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

Таким чином, нормами ПК України та Порядку № 1246 чітко визначено настання такої події, як набрання законної сили рішенням суду про реєстрацію відповідних податкових накладних та зазначення дат їх реєстрації.

Водночас, у даному випадку, задоволення вказаної позовної вимоги, є дотриманням судом гарантій на те, що спір між сторонами буде остаточно вирішений.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для зобов'язання ДФС України вчинити дії щодо реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №284 від 07.07.2017 року, виписану товариством з обмеженою відповідальністю «Автохелп 2016» на загальну суму поставки 165 060 грн., у тому числі податок на додану вартість 27 510 грн., датою реєстрації 19.07.2017 року.

Закріплений у ч. 1 ст. 9 КАС України принцип змагальності сторін передбачає, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 2 ст. 73 КАС України, предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Згідно з ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об’єктивному дослідженні.

У розумінні ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

З огляду на викладене, суд вважає, що позовні вимоги є підставними та обґрунтованими, а тому позов підлягає задоволенню.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином, сплачений позивачем судовий збір у розмірі 4962,00 грн. підлягає стягненню з Державної фіскальної служби України за рахунок її бюджетних асигнувань.

Керуючись ст.ст. 72,77,94, 241 -246 КАС України , суд

в и р і ш и в :

Позов задоволити повністю.

Визнати протиправними дії ДФС України щодо зупинення реєстрації податкової накладної №284 від 07.07.2017 року.

Визнати протиправною бездіяльність ДФС України щодо непроведення реєстрації податкової накладної №284 від 07.07.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зобов'язати ДФС України вчинити дії щодо реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №284 від 07.07.2017 року, виписану товариством з обмеженою відповідальністю «Автохелп 2016» на загальну суму поставки 165 060 грн., у тому числі податок на додану вартість 27 510 грн., датою реєстрації 19.07.2017 року.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної України (пл. Львівська, 8, м. Київ, 04655, код ЄДРПОУ 39292197) в користь товариства з обмеженою відповідальністю «Автохелп 2016» (вул. Кульпарківська, 93А, м. Львів, 79021, код ЄДРПОУ 40809731) судові витрати в сумі 4962, 00 грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного розгляду.

Апеляційна скарга на рішення подається протягом 30 днів з дня складання повного судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду. Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Львівський окружний адміністративний суд.

Повний текст рішення складено 03 травня 2019 року.

Суддя Кухар Н.А.