Постанова № 81509604, 03.05.2019, Вознесенівський районний суд міста Запоріжжя (до 25.04.2025 - Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя)

Дата ухвалення
03.05.2019
Номер справи
335/4441/19
Номер документу
81509604
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

1Справа № 335/4441/19 3/335/807/2019

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 травня 2019 року м. Запоріжжя

Орджонікідзевський районний суд міста Запоріжжя у складі: головуючого судді: Апаллонової Ю.В., за участю секретаря судового засідання Жечевої А.В.,за участю прокурора: Смірнова В.Ю.,особи, яка притягується до відповідальності: ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли з Управління захисту економіки в Запорізькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, місце роботи на час правопорушення: КП «Експлуатаційне лінійне управління автомобільних шляхів», начальник шляхово-експлуатаційної дільниці (ШЕД)№2, зареєстрованого та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3

за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

В С Т А Н О В И В :

22.04.2019 року до Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя надійшов протокол про адміністративне правопорушення № 192 складений 17.04.2019 р. відносно ОСОБА_1 відповідно до якого ОСОБА_1 обвинувачується у скоєні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 176-2 КУпАП.

ОСОБА_1, будучи начальником ШЕД №2 КП «Експлуатаційного лінійного управління автомобільних шляхів», згідно п.п.. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», ч. 1 примітки до ст. 172-6 КУпАП суб'єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, достовірно знаючи про необхідність подати у період часу з 01.01.2018 по 01.04.2018 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 3 подав її несвоєчасно, лише 16.05.2018, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (в редакції Закону № 1700-УІІ від 14.10.2014) несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, визнав та, не оспорюючи факт подання декларації 16.05.2018 року, пояснив суду, що щорічну декларацію за 2017 рік він подав несвоєчасно у зв’язку з несвоєчасною зміною електронної скриньки і як тільки йому вдалося замінити електронну скриньку він одразу зайшов до особистого кабінету та подав електронну декларацію.

Прокурор, вважаючи, що вина ОСОБА_1 у скоєнні ним правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП доведена, просив, беручи до уваги особу правопорушника, який вперше притягується до адміністративної відповідальності за корупційне діяння, притягнути його до відповідальності та накласти мінімальне стягнення у межах санкції зазначеної частини вказаної статті у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 гривень 00 копійок.

Вислухавши ОСОБА_1, прокурора, дослідивши в сукупності всі докази, які мають значення для правильного вирішення даної справи, суд прийшов до висновку що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, виходячи з наступного.

Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення, суд повинен належним чином з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Так, відповідно до даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань КП "Експлуатаційне лінійне управління автомобільних шляхів " код ЄДРПОУ - 03345018, засновано Запорізькою міською радою.

Згідно рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року №3 (із змінами, внесеними рішенням Національного агентства від 06.09.2016 року №18, від 30.09.2016 року №57 та від 03.11.2016 року №106) під посадовими особами юридичних осіб публічного права (відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону) слід розуміти працівників юридичних осіб публічного права, які наділені посадовими повноваженнями здійснювати організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські функції

Наказом начальника КП «Експлуатаційного лінійного управління автомобільних шляхів» №47к від 15.03.2016 ОСОБА_1 переведено з посади начальника ШЕД-5 на посаду начальника ШЕД-2.

Згідно з посадової інструкції начальника ШЕД №2, є посадовою особою, яка над наділена адміністративно-господарськими та організаційно-розпорядчими функціями.

Враховуючи наведене, начальник ШЕД №2 КП «Експлуатаційного лінійного управління автомобільних шляхів» ОСОБА_1, відповідно до ч. 1 примітки до ст. 172-6 КУпАП, п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Статтею 45 Закону України «Про запобіганнякорупції» передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.

10.06.2016 Національним агентством з питань запобігання корупції прийнято рішення № 2 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 958/29088), «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яким передбачено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи:

1) перший етап - з 00 год. 00 хв. 01.09.2016 для таких типів декларацій (повідомлень) та суб'єктів декларування:

- щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01.09.2016 займають згідно зі ст. 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;

-декларації, передбачені абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01.09.2016 чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі ст. 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище;

-повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб'єкта декларування, передбачені ч. 2 ст. 52 Закону, службових осіблпсі станом на 01.09.2016 чи пізніше цієї дати займають згідно зі ст. 50 Закону віддабідальне та особливо відповідальне становище; / /

2) другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01.01.2017 для всіх інших суб'єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

Крім цього, зазначені у пункті 1 цього рішення декларації подаються згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Таким чином ОСОБА_1, будучи відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом декларування, був зобов'язаний до 01.04.2018 року подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік.

Проте встановлено, що згідно публічної частини Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування (гіперпосилання на Реєстр – https://public.nazk.gov.ua) ОСОБА_1, як суб'єкт декларування, несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік (гіперпосилання на декларацію в Єдиному державному реєстрі осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування (https://public.nazk.gov.ua/declsration/fl95693b-cf9d-4661-b7b4-65c60b065f9e), шляхом заповнення відповідних форм на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua, а саме 16.05.2018, що є порушенням вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».

Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена відповідальність за адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Причин несвоєчасного подання електронної декларації, які б суд міг визнати поважними, ОСОБА_1 не навів з урахуванням тих обставин, щоЗаконом, для осіб, що мають подати декларації, визначений достатній проміжок часу для вжиття всіх необхідних дій щодо заповнення та подання Е-декларації, а саме: з 01.01.2018 року по 31.03.2018 року.

Окрім повного визнання ОСОБА_1 своєї вини в скоєному правопорушенні, його вина підтверджується наступними доказами, доданими до протоколу, а саме:

- даними, які містяться в копії послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1;

- даними, які містяться в копії наказу про переведення ОСОБА_1 №47к від 15.03.2016;

- даними, які містяться в копії посадової інструкції працівника ОСОБА_1;

- даними, які містяться в копії положення про КП «Експлуатаційне лінійне управління автомобільних шляхів»;

- даними, які містяться в копії відомостей з публічної частини Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування;

- даними, які містяться в копії щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, за 2017 рік, ОСОБА_1

Докази, на яких ґрунтується протокол про скоєння корупційного правопорушення, походять з різних джерел, а тому не можуть вважатися однобічними і необ'єктивними.

Суд також враховує, що у відповідності до ст. 1 ЗУ "Про запобігання корупції" корупційне правопорушення - це діяння, що містить ознаки корупції, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність. Таким чином, в даній категорії справ умисел не потребує доведенню, а диспозиція норми ч. 1 ст.172-6 КУпАП не передбачає вчинення такого адміністративного проступку лише у формі прямого умислу і може бути вчинене з необережності за відсутності корисливого чи іншого особистого інтересу.

ОСОБА_1 було відомо, що він є суб’єктом, на якого поширюється дія Закону, він був обізнаний з вимогами Закону, а тому був зобов’язаний декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, у визначені Законом строки.

Отже, враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що начальник ШЕД №2 КП «Експлуатаційного лінійного управління автомобільних шляхів» ОСОБА_1, будучи згідно суб'єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, достовірно знаючи про необхідність подати у період часу з 01.01.2018 по 01.04.2018 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 3 подав її несвоєчасно, лише 16.05.2018, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (в редакції Закону № 1700-VІІ від 14.10.2014), а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування

Відповідно до ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення.

Згідно з ст. 33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення враховуються: характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий та сімейний стан, обставини, що пом’якшують та обтяжують відповідальність.

При накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставин, що пом’якшують і обтяжують відповідальність.

Обираючи міру адміністративного стягнення, суд, враховуючи особу ОСОБА_1, який раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, його характеристику, та з огляду на характер скоєного ним адміністративного правопорушення, яке в розумінні ч.1 ст.1 ЗУ «Про запобігання корупції», є корупційним, вважає за необхідне застосувати відносно нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 гривень 00 копійок, яке буде достатнім для його виправлення.

Згідно ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ч.1 ст.172-6, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що на час винесення постанови становить 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що на день винесення постанови становить 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок.

На постанову може бути подано апеляцію до Запорізького апеляційного суду протягом 10 днів з моменту її винесення.

Суддя: Ю.В. Апаллонова