Рішення № 81501023, 16.04.2019, Сумський районний суд Сумської області

Дата ухвалення
16.04.2019
Номер справи
587/3030/18
Номер документу
81501023
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 587/3030/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 квітня 2019 року Сумський районний суд Сумської області під головуванням судді Степаненка О.А., при секретарі Токаревій В.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Суми справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до інспектора роти № 1 БПП у м. Бориспіль УПП у Київській області ДПП лейтенанта поліції Бабич Івана Ярославовича, треті особи - Батальйон патрульної поліції в м. Бориспіль Управління патрульної поліції у Київській області ДПП, патрульної поліції у Київській області ДПП про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення,

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до інспектора роти № 1 БПП у м. Бориспіль УПП у Київській області ДПП лейтенанта поліції Бабич І.Я., 3-ті особи - БПП в м. Бориспіль УПП у Київській області ДПП, УПП у Київській області ДПП про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення. В обґрунтування своїх вимог послався на те, що згідно постанови про накладання на нього адміністративного стягнення, 10 грудня 2018 року о 23 год. 13 хвилин на а/д Київ - Харків, на 77 км автодороги, у Київській області він керував транспортним засобом «Кіа», державний номерний знак НОМЕР_1 , та рухався в крайній лівій смузі при вільній правій не маючи наміру здійснити поворот ліворуч або розворот, чим порушив п. 11.5 ПДР України та скоїв правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 122 КУпАП. Вважав, що дана постанова не відповідає вимогам закону та фактичним обставинам справи. Насправді він Правил дорожнього руху не порушував, дійсно, він спочатку рух розпочав в лівій смузі, врахувавши дорожні умови, наявність перешкод на даній ділянці дороги, інтенсивність та рівень організації дорожнього руху. Крім того, того дня був туман і видимість дороги була не більше 4 метрів, тому він маневрував на всій ширині дорожнього полотна у пошуках видимих ділянок дороги, але поліцейський не взяв до уваги його пояснення. Також при розгляді справи поліцейський не роз`яснив йому його права та обов`язки, не надав можливості скористатися юридичною допомогою, не дослідив обставини, які пом`якшують і обтяжують відповідальність, винесена постанова не містить відомостей щодо здійснення фіксації правопорушення. Просив визнати протиправною та скасувати постанову про накладання на нього адміністративного стягнення.

В судове засідання позивач не з`явився, в своїй заяві просив слухати справу у його відсутність, позовні вимоги підтримав. В попередньому судовому засіданні суду пояснив, що їхав у третій смузі, був туман і іидимість була приблизно 10 метрів, попереду справа рухалась машина.

Відповідач в судове засідання не з`явився, в своєму відзиві на позовну заяву зазначив, що підстав для скасування постанови немає, вона складена відповідно закону, факт вчинення правопорушення зафіксований засобами відеофіксації.

Відповідно до ст. 287 КУпАП постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим. Відповідно до ст. 288 КУпАП постанову іншого органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення може бути оскаржено у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом.

Відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв`язку з адміністративним правопорушенням, інакше як на підставі і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу проводиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

Приписами ч. 2 ст. 33 КУпАП встановлено, що при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі.

Статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Частиною 2 ст. 122 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за за порушення правил проїзду перехресть, зупинок транспортних засобів загального користування, проїзд на заборонний сигнал світлофора або жест регулювальника, порушення правил обгону і зустрічного роз`їзду, безпечної дистанції або інтервалу, розташування транспортних засобів на проїзній частині, порушення правил руху автомагістралями, користування зовнішніми освітлювальними приладами або попереджувальними сигналами при початку руху чи зміні його напрямку, використання цих приладів та їх переобладнання з порушенням вимог відповідних стандартів, користування під час руху транспортного засобу засобами зв`язку, не обладнаними технічними пристроями, що дозволяють вести перемови без допомоги рук (за винятком водіїв оперативних транспортних засобів під час виконання ними невідкладного службового завдання), а так само порушення правил навчальної їзди.

Судом встановлено, що 10 грудня 2018 року відповідач склав відносно позивача постанову про адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 122 КУпАП, згідно якої 10 грудня 2018 року о 23 год. 13 хв. ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом КIA SORENTO, н.з. НОМЕР_2 за адресою: Київська обл., Баришівський р-н, 77 км Київ-Харків, рухався в крайній лівій смузі, крайня права була не занята, не маючи наміру повернути ліворуч чи на розворот, чим порушив п. 11.5 ПДР України та скоїв правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 122 КУпАП. У зв`язку з допущеним позивачем адміністративним правопорушенням працівником органу Національної поліції була винесена постанова про притягнення позивача до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в дохід держави в розмірі 425 гривень.

Зазначені обставини підтверджуються копією постанови про адміністративне правопорушення від 10.12.2018 року (арк. с.9).

Разом з тим, позивач факт вчинення правопорушення категорично заперечує, пояснюючи, що Правил дорожнього руху не порушував, чітко дотримувався правил дорожнього руху, спочатку рух розпочав в лівій смузі, врахувавши дорожні умови, наявність перешкод на даній ділянці дороги, інтенсивність та рівень організації дорожнього руху. Але того дня був туман і видимість дороги була не більше 4 метрів, тому він маневрував на всій ширині дорожнього полотна у пошуках видимих ділянок дороги. Винесена постанова не містить відомостей щодо здійснення фіксації правопорушення. Поліцейський не взяв до уваги його пояснення. Також при розгляді справи поліцейський не роз`яснив йому його права та обов`язки, не надав можливості скористатися юридичною допомогою, не дослідив обставини, які пом`якшують і обтяжують відповідальність.

У відповідності з положеннями статті 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. { Стаття 251 із змінами, внесеними згідно з Указами ПВР N 1369-12від 29.07.91, N 1818-12 від 15.11.91; Законом N 586-VI ( 586-17 )від 24.09.2008}.

Відповідачем суду був наданий відеозапис даного правопорушення, який, на думку суду, з належною достовірністю не підтверджує факт скоєння ОСОБА_1 даного правопорушення, а саме не вбачається, що ОСОБА_1 на автодорозі Київ - Харків, 77 км, керуючи транспортним засобом КIA SORENTO, н.з. НОМЕР_2 , рухався в крайній лівій смузі, крайня права була не занята, не маючи наміру повернути ліворуч чи на розворот. Сам відеозапис вівся в нічний час і в туманну погоду, що викликає сумніви в порушенні ОСОБА_1 . правил дорожнього руху.

Отже, суду не надано безперечних доказів на підтвердження вини ОСОБА_1 , тому справу необхідно закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 122 КпАП України, тому позовні вимоги позивача є обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню, а оскаржувана постанова - скасуванню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 246, 271, 286 Кодексу адміністративного судочинства України, ч. 2 ст. 122 КпАП України, суд

В И Р І Ш И В :

Скасувати постанову у справі про адміністративне правопорушення серії ЕАВ № 787185, винесену 10 грудня 2018 року інспектором роти № 1 БПП у м. Бориспіль УПП у Київській області ДПП лейтенантом поліції Бабич Іваном Ярославовичем стосовно ОСОБА_1 .

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Другого апеляційного адміністративного судучерез Сумський районний суд Сумської області протягом 10 днів з дня його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Суддя О.А.Степаненко