
Справа № 234/6342/19
Провадження № 1-кс/234/3103/19
У Х В А Л А
про відсторонення від посади
25 квітня 2019 року м. Краматорськ
Краматорський міський суд Донецької області у складі:
слідчого судді Данелюк О.М.,
при секретарі Антоненко О.В.,
за участю прокурора Жівотченка О.О.,
розглянувши клопотання слідчого Першого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську ОСОБА_1, яке погоджено прокурором військової прокуратури Луганського гарнізону лейтенанта юстиції ОСОБА_2, про відсторонення від посади підозрюваного:
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, українця, який має вищу освіту, одруженого, працюючого начальником Станично Луганського управління ГУ ДФС у Луганській області, депутата Станично-Луганської районної ради VIІ скликання, маючого на утриманні двох неповнолітніх дітей: Наталю, ІНФОРМАЦІЯ_3 та Владислава, ІНФОРМАЦІЯ_4, раніше не судимого, зареєстрованого та постійно проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_5,
про те, що він підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, за ознаками злочину передбаченого ч.3 ст.368 КК України, за матеріалами досудового розслідування за №42019130610000070 від 05.04.2019 року, -
ВСТАНОВИВ:
18.04.2019 року до Краматорського міського суду надійшло клопотання слідчого Першого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську ОСОБА_1, яке погоджено прокурором військової прокуратури Луганського гарнізону лейтенанта юстиції ОСОБА_2, про відсторонення від посади підозрюваного ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Клопотання про заходи забезпечення кримінального провадження відповідає вимогам ст.155 КПК України.
Підозрюваний ОСОБА_3 отримав копію клопотання та матеріали, що обґрунтовують клопотання.
Із клопотання вбачається, що Першим слідчим відділом Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42019130610000070 від 05.04.2019 за підозроюначальника Станично-Луганського управління Головного управління ДФС у Луганській області ОСОБА_3 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що відповідно до п.1 Положення про Державну фіскальну службу України (далі Положення), затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2014 року №236, Державна фіскальна служба України (далі ДФС України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України і який реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок), державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску.
У відповідності з п.2 цього Положення, ДФС України у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства.
Відповідно до покладених на ДФС України завдань, указаний орган здійснює адміністрування податків і зборів, митних та інших платежів, єдиного внеску в порядку, встановленому законом, забезпечує контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою їх нарахування та сплати до бюджету і відповідних позабюджетних фондів; контролює своєчасність подання платниками податків та єдиного внеску передбаченої законом звітності, своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати податків і зборів, єдиного внеску, митних та інших платежів; здійснює контроль за дотриманням податкового і митного законодавства, законодавства щодо трансфертного ціноутворення, законодавства щодо адміністрування єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого законом покладено на ДФС; забезпечує ведення обліку податків і зборів, платежів; здійснює застосування адміністративного арешту (арешту) майна платників податків та/або зупинення видаткових операцій на їх рахунках у банках, фінансових санкцій до платників єдиного внеску; здійснює погашення податкового боргу платників податків, а також стягнення своєчасно не нарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску з платників єдиного внеску; проводить роботу з відстрочення, розстрочення та реструктуризації грошових зобов'язань та/або податкового боргу, погоджує з Мінфіном рішення про розстрочення або відстрочення грошових зобов'язань платників податків чи податкового боргу на строк, що виходить за межі одного бюджетного періоду, здійснює в межах повноважень, передбачених законом, списання безнадійного податкового боргу; ініціює застосування до платників податків та платників єдиного внеску судових процедур банкрутства.
Згідно п.7 зазначеного Положення, ДФС України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.
Статтею 6 Конституції України регламентовано, що органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України. Згідно вимог ст.19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є у тому числі особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Підпунктом «е» п.1 ч.1 ст.3 указаного Закону установлено, що суб’єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є посадові та службові особи центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної податкової політики та державної політики у сфері державної митної справи.
Статтею 22 Закону визначено, що особам, зазначеним у ч.1 ст.3 цього Закону, забороняється використовувати свої службові повноваження або своє становище та пов’язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб, у тому числі використовувати будь-яке державне чи комунальне майно або кошти в приватних інтересах.
Разом з тим, статтею 24 указаного Закону передбачено, що особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняні до них особи у разі надходження пропозиції щодо неправомірної вигоди або подарунка, незважаючи на приватні інтереси, зобов’язані невідкладно вжити таких заходів, а саме відмовитися від пропозиції, за можливості ідентифікувати особу, яка зробила пропозицію, залучити свідків, якщо це можливо, у тому числі з числа співробітників, письмово повідомити про пропозицію безпосереднього керівника (за наявності) або керівника відповідного органу, підприємства, установи, організації, спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції.
Відповідно до наказу в.о. начальника Головного управління ДФС в Луганській області №201 – О від 28.08.2018 ОСОБА_3 призначено на посаду начальника Станично-Луганського управління ГУ ДФС в Луганській області в порядку переведення з Станично–Луганської ОДПІ ГУ ДФС в Луганській області.
У зв’язку з викладеним, ОСОБА_3 з 28.08.2018 наділений і постійно виконує організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, а тому згідно з пунктом 1 примітки до ст. 364 КК України є службовою особою.
Відповідно до пункту 2 примітки до ст.368 КК України службовими особами, які займають відповідальне становище, у статтях 368, 368-2, 369 та 382 цього Кодексу є керівники, заступники керівників органів державної влади, їх структурних підрозділів та одиниць.
Однак всупереч вказаних норм законодавства ОСОБА_3 будучи керівником Станично-Луганського управління ГУ ДФС у Луганській області, являючись службовою особою, яка займає відповідальне становище і наділена організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, діючи умисно, з корисливих мотивів, використовуючи надані йому повноваження вирішив стати на злочинний шлях та вчинив корупційний злочин у сфері службової діяльності за наступних обставин.
Так, встановлено, що ОСОБА_4, працює на посаді заступника директора Товариства з обмеженою відповідальності «УГЛЕПРОМДОНБАСС 2012» (код ЄДРПОУ – 37564289, юридична та фактична адреса: Луганська обл., Станично-Луганський р-н., с. Малинове, вул. Пушкіна, 10, далі - Товариство). Указане Товариство здійснює господарську діяльність у сфері добування корисних копалин, розроблення кар’єрів.
В силу займаної посади ОСОБА_4, виконує обов’язки з питань організації договірної роботи, займається керівництвом господарської діяльності на всіх напрямках роботи Товариства, разом із директором Товариства приймає участь у організації роботи із правоохоронними та контролюючими органами щодо підготовки документів та їх подачі, тощо.
Так, для здійснення Товариством господарської діяльності, досягнення економічної мети його роботи, одержання прибутку, укладення договорів на продаж товарів для підприємства необхідна реєстрація як платника податку на додану вартість (далі – ПДВ) та отримання відповідного свідоцтва.
З цією метою директором Товариства ОСОБА_5 було організовано підготовку необхідних документів та їх подачу до Станично-Луганського управління ГУ ДФС у Луганській області.
У подальшому, орієнтовно через декілька тижнів ОСОБА_5 зателефонували із Станично-Луганського управління ГУ ДФС у Луганській області та повідомили, що у реєстрації Товариства, як платника ПДВ, відмовлено, однак причин відмови не наведено.
У зв’язку із вищевказаним Товариством повторно було підготовлено пакет документів для реєстрації як платника ПДВ та з метою їх подачі ОСОБА_4, разом із ОСОБА_5 02 квітня 2019 року прибули до Станично-Луганського управління ГУ ДФС у Луганській області, однак начальник ОСОБА_3 на робочому місці був відсутній та у телефонному режимі призначив останнім зустріч у магазині «Ніка», що знаходиться у смт. Станиця-Луганська, Луганскої області.
У ході вказаної зустрічі ОСОБА_3 повідомив, що Товариство може бути зареєстроване, як платник ПДВ виключно у випадку передачі ОСОБА_3 неправомірної вигоди у вигляді грошових коштів, оскільки тільки він уповноважений вирішити це питання та за інших обставин Товариство знову отримає відмову у реєстрації як платника ПДВ, тобто вчиняв активні дії щодо вимагання неправомірної вигоди. За вказаних обставин ОСОБА_6 та ОСОБА_4 вимушені були погодитись на незаконні вимоги ОСОБА_3 Після цього, ОСОБА_3 вказав, що документи, які підготовлені повторно необхідно відвезти до Станично-Луганського управління ГУ ДФС у Луганській області та залишили їх секретарю, однак додатково попередив, що позитивного рішення у разі відмови від надання йому неправомірної вигоди ним прийнято не буде. Далі, ОСОБА_3 зателефонував своїй підлеглій та надав їй вказівку на прийняття документів Товариства. Після вказаної розмови із ОСОБА_3 ОСОБА_4 та ОСОБА_6 прибули до Станично-Луганського управління ГУ ДФС у Луганській області, де секретар Калініна С.В. прийняла у останніх документи.
Через деякий час, ОСОБА_3 зателефонував ОСОБА_5 та продовжуючи вимагати неправомірну вигоду повідомив, що йому необхідно надати на його, ОСОБА_3, користь неправомірну вигоду, зазначивши суму неправомірної вигоди у розмірі 7000 (сім тисяч) гривень, за позитивне вирішення питання щодо реєстрації Товариства, як платника ПДВ. На вказану незаконну вимогу ОСОБА_5 був вимушений погодитись.
У подальшому, Товариство було зареєстроване як платник ПДВ за особистої участі ОСОБА_3, який безпосередньо здійснював погодження усіх документів.
10 квітня 2019 року ОСОБА_4 прибула до начальника управління ОСОБА_3 з метою отримання підтверджуючих документів про реєстрацію Товариства як платника ПДВ. У свою чергу ОСОБА_3 повідомив ОСОБА_7 про необхідність надання так званої «подяки» за реєстрацію Товариства як платника ПДВ.
У подальшому, ОСОБА_3 запросив ОСОБА_4 пройти з ним на задній двір адміністративної будівлі Станично-Луганського управління ГУ ДФС у Луганській області, де відкрив двері належного йому на праві користування автомобіля марки VOLKSWAGEN T4, білого кольору, державний номерний знак НОМЕР_1 та наказав останній покласти грошові кошти до речового ящика (бардачка) вказаного автомобіля та жестом руки вказав куди саме.
У свою чергу, ОСОБА_4, діючи під контролем правоохоронних органів та виконуючи незаконну вказівку ОСОБА_3 поклала грошові кошти у сумі 7000 (сім тисяч) гривень до вказаного ОСОБА_3 місця, тобто речового ящика (бардачка) автомобіля останнього.
Одразу після одержання неправомірної вигоди ОСОБА_3 був затриманий уповноваженими співробітниками правоохоронного органу в порядку ст. 208 КПК України, у зв’язку із чим його злочинна діяльність була припинена, а предмет неправомірної вигоди у сумі 7000 (сім тисяч) гривень виявлений та вилучений під час обшуку автомобіля ОСОБА_3
Таким чином, ОСОБА_3, будучи начальником Станично-Луганського управління ГУ ДФС у Луганській області, являючись службовою особою, яка займає відповідальне становище, уповноваженою на виконання функцій держави, діючи умисно, з корисливих мотивів, з метою особистого незаконного збагачення, всупереч інтересів служби та вимог ст. ст. 6, 19 Конституції України, ст. ст. 22, 24 Закону України «Про запобігання корупції», усвідомлюючи протиправність своїх дій, 10 квітня 2019 року близько 15 години 20 хвилин, перебуваючи біля свого автомобіля марки VOLKSWAGEN T4, білого кольору, державний номерний знак НОМЕР_2, який знаходився на задньому дворі адміністративної будівлі Станично-Луганського управління ГУ ДФС у Луганській області, яка знаходиться за адресою: Луганська обл., смт. Станиця Луганська, вул. Центральна, б. 5, вимагав та отримав від ОСОБА_4 неправомірну вигоду на загальну суму 7000 (сім тисяч) гривень, за позитивне вирішення питання щодо реєстрації Товариства, як платника ПДВ.
На підставі наведеного ОСОБА_3 обґрунтовано підозрюється у тому, що своїми умисними діями, які виразилися в одержанні службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди для себе за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду дій з використанням наданого їй службового становища, поєднаного з вимаганням неправомірної вигоди, вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч.3 ст.368 КК України.
11 квітня 2019 року у вчиненні інкримінованого кримінального правопорушення повідомлено про підозру: ОСОБА_3.
Вина ОСОБА_3 повністю обґрунтовується зібраними у ході досудового розслідування доказами, а саме: витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань; повідомленням про вчинення злочину від 05.04.2019; протоколом допиту свідка ОСОБА_4 від 06.04.2019; протоколом допиту свідка ОСОБА_5 від 06.04.2019; протоколом огляду, помітки та врученням грошових коштів від 10.04.2019; протоколом затримання ОСОБА_3 від 10.04.2019; протоколом обшуку службового кабінету № 25 начальника Станично Луганського управління ГУ ДФС у Луганській області, за адресою: Луганська область, смт. Станиця Луганська, вул. Центральна, буд.5, від 10.04.2019; протоколом обшуку автомобіля VOLKSWAGEN T 4, білого кольору, державний номерний знак НОМЕР_1 від 10.04.2019 та іншими доказами.
При цьому ОСОБА_3, відповідно до ч.4 ст.12 КК України підозрюється у вчиненні тяжкого злочину, за який законом, згідно санкції ч.3 ст.368 КК України, передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.
12 квітня 2019 року, відповідно до ухвали слідчого судді Краматорського міського суду Донецької області, підозрюваному ОСОБА_3 обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, із можливістю внесення застави в розмірі 384200 (триста вісімдесят чотири тисячі двісті) гривень. Крім того, в ухвалі слідчого судді Краматорського міського суду Донецької області Данелюк О.М. від 12.04.2019 (справа №234/6342/19) зазначено, що в у випадку внесення зазначеної застави, на підозрюваного покладаються наступні обов’язки: не відлучатися із Луганської області без дозволу слідчого, прокурора, суду; утримуватися від спілкування зі свідками, іншими особами з приводу обставин вчиненого ним кримінального правопорушення; здати на зберігання до органу досудового розслідування свій паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що надають право на виїзд з України та в’їзд в Україну.
Необхідність відсторонення підозрюваного ОСОБА_3, від займаної посади обумовлюється, тим що перебування останнього на посаді начальника Станично-Луганського управління ГУ ДФС у Луганській області сприяло вчиненню злочину, передбаченого ч.3 ст.368 КК України.
Метою та підставами відсторонення підозрюваного ОСОБА_3 від займаної посади є забезпечення виконання підозрюваною покладених на нього процесуальних обов’язків, а також запобігання спробам знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, незаконно впливати на свідків у цьому кримінальному провадженні, перешкоджати проведенню досудового розслідування іншим чином. Підставою для відсторонення від посади є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави вважати, що підозрюваний, може здійснити вищезазначені дії.
Знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення та незаконно впливати на свідків у цьому кримінальному провадженні.
Так, встановлено, що ОСОБА_3 після вчинення вказаного корупційного кримінального правопорушення продовжує обіймати посаду начальника Станично-Луганського управління ГУ ДФС у Луганській області.
Крім цього, хоча органом досудового розслідування на даний час виконано велика кількість слідчих та негласних слідчих (розшукових) дій, завдяки яким вдалось затримати правопорушника, однак на теперішній час від Станично-Луганського управління ГУ ДФС у Луганській області не витребувані документи, які свідчать про те, що представники ТОВ «УГЛЕПРОМДОНДАСС 2012» дійсно двічі звертались з пакетом документів, для реєстрації Товариства як платника податку на додану вартість (далі – ПДВ) та отримання відповідного свідоцтва. Слід враховувати те, що при першому їх зверненні до Станично-Луганського управління ГУ ДФС у Луганській області Товариству було відмовлено в реєстрації як платника ПДВ. Зазначені документи мають важливе значення для встановлення об’єктивної істини у кримінальному провадженні. Разом з тим, досудове розслідування триває, розуміючи це ОСОБА_3 може вчинити дії з приховування та знищення іншої документації, яка підтверджує його протиправну, корупційну діяльність.
Наведені обставини свідчать про можливість знищення вищевказаних документів підозрюваним ОСОБА_3, в разі перебування останнього на посаді начальника Станично-Луганського управління ГУ ДФС у Луганській області.
Підозрюваний ОСОБА_3, займаючи посаду начальника Станично-Луганського управління ГУ ДФС у Луганській області, і будучи наділеним службовими повноваженнями, може впливати на своїх підлеглих, які стали свідками в даному кримінальному провадженні та, які ще не були допитані, з цією метою може змусити останніх надавати неправдиві показання у кримінальному провадженні.
Разом з тим, ОСОБА_3 є начальником органу ДФС під юрисдикцією, якого здійснює господарську діяльність ТОВ «УГЛЕПРОМДОНДАСС 2012», що надасть змогу останньому здійснювати вплив на керівництво Товариства з метою залякування останніх.
Вказані обставини свідчать про необхідність застосування до підозрюваного ОСОБА_3 такого заходу забезпечення кримінального провадження як відсторонення від посади, що зведе нанівець всі спроби особи будь-яким чином негативно вплинути на хід досудового розслідування кримінального провадження.
Поряд з цим, відповідно ч.5 ст.65 Закону України «Про запобігання корупції» особа, якій повідомлено про підозру у вчиненні нею злочину у сфері службової діяльності, підлягає відстороненню від виконання повноважень на посаді в порядку, визначеному законом.
Злочин, передбачений ч.3 ст.368 КК України, в якому підозрюється ОСОБА_3, згідно розділу 17 Кримінального Кодексу України є злочином у сфері службової діяльності, у зв’язку з чим, законом передбачено обов’язкове відсторонення підозрюваного від посади.
Згідно з п.4 ч.2 ст.131 КПК України, відсторонення від посади є заходом забезпечення кримінального провадження. Згідно ч.1 ст.154 КПК України відсторонення від посади може бути здійснено щодо особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину середньої тяжкості, тяжкого чи особливо тяжкого злочину, і незалежно від тяжкості злочину – щодо особи, яка є службовою особою правоохоронного органу.
Згідно ч.2 ст.154 КПК України відсторонення від посади здійснюється на підставі рішення слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час досудового розслідування на строк не більше двох місяців. Строк відсторонення від посади може бути продовжено відповідно до вимог статті 158 цього Кодексу.
Вказане свідчить про суспільно-небезпечний характер поведінки підозрюваного під час перебування на зазначеній посаді, скоєнню останнім кримінального правопорушення саме під час перебування на посаді начальника Станично-Луганського управління ГУ ДФС у Луганській області з використанням наданих йому повноважень, тобто перебування його на цій посаді сприяло вчиненню даного кримінального правопорушення. Вказане свідчить про суспільно-небезпечний характер поведінки підозрюваного під час перебування на зазначеній посаді.
Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що припинення та запобігання у подальшому протиправній поведінці підозрюваного ОСОБА_3 щодо перешкоджання у кримінальному провадженню, не можливе без відсторонення останнього від займаної посади.
У судовому засіданні прокурор підтримав дане клопотання та просив його задовольнити.
Підозрюваний та його захисники в судове засідання не з’явилися, але надали суду заяви, в яких просили справу слухати за їх відсутності, не заперечували щодо задоволення клопотання.
Судом оцінено в сукупності вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваним кримінального правопорушення, наслідки відсторонення від посади для інших осіб, правові підстави для відсторонення від посади.
Відповідно до ч.1 ст.22 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» особа, якій повідомлено про підозру у вчиненні нею злочину у сфері службової діяльності, підлягає відстороненню від виконання повноважень на посаді в порядку, визначеному законом.
Судом встановлено, що 11.04.2019 року ОСОБА_3 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 КК України.
Підозрюваний ОСОБА_3 на даний час є начальником Станично-Луганського управління Головного управління ДФС у Луганській області, та може використовуючи своє службове становище впливати на свідків.
Враховуючи те, що підозрюваний ОСОБА_3 є начальником Станично-Луганського управління Головного управління ДФС у Луганській області та у зв’язку із перебуванням на цій посаді ним був скоєний злочин, з метою запобігання спробам з боку підозрюваного незаконними засобами впливати на свідків та інших учасників кримінального провадження або протиправно перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, зокрема використовуючи своє службове становище, суд приходить до висновку, що клопотання слідчого про відсторонення від посади підозрюваного ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 на строк два місяці, обґрунтоване та підлягає задоволенню.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст.107, 176-179, 184, 193, 194 КПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого Першого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську ОСОБА_1, яке погоджено прокурором військової прокуратури Луганського гарнізону лейтенанта юстиції ОСОБА_2 про відсторонення від посади підозрюваного ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 - задовольнити.
Відсторонити підозрюваного ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, від займаної ним посади начальника Станично-Луганського управління Головного управління ДФС у Луганській області строком на 2 (два) місяці, з дня винесення ухвали.
Продовження цього строку можливе у порядку передбаченому ст.158 КПК України
Надіслати копію ухвали слідчому та прокурору, які приймали участь у справі.
Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого та прокурора.
На ухвалу слідчого судді може бути подана апеляційна скарга протягом п’яти днів з дня її оголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції. А особою, яка перебуває під вартою, строк подачі апеляційної скарги обчислюється з моменту вручення їй копії судового рішення.
Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення. Подача апеляційної скарги на ухвалу не зупиняє її виконання.
Слідчий суддя О.М. Данелюк