Ухвала суду № 81491358, 02.05.2019, Київський районний суд м. Харкова

Дата ухвалення
02.05.2019
Номер справи
640/8162/19
Номер документу
81491358
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 640/8162/19

н/п 1-в/640/149/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"02" травня 2019 р. Київський районний суд м. Харкова у складі: головуючого - судді Губської Я.В., при секретарі – Балан Т.А., за участі представника Київського ВП ГУНП в Харківській області ОСОБА_1, особи, щодо якої встановлюється нагляд - ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду м. Харкова подання начальника Київського відділу Головного управління Національної поліції в Харківській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, мешкає за адресою: АДРЕСА_1, засудженого вироком Київського районного суду м. Харкова від 11.10.2011року за ч.2 ст.307, ч.2 ст.309 КК України до 5 років позбавлення волі, 23.06.2014року звільнений на підставі ст. 2 ЗУ «Про амністію» від 08.04.2014року,-

ВСТАНОВИВ:

Після звільнення з місць позбавлення волі та у строк адміністративного нагляду ОСОБА_2 на шлях виправлення не став, веде антигромадський спосіб життя, системно зловживає спиртними напоями, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, а саме: 27.02.2019 року постановою Київського районного суду м.Харкова притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.187 КпАП України та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу, 15.04.2019 року знов притягнутий до адміністративної відповідальності постановою АПО18№154175 Київського ВП ГУ НП в Харківській обл. за ч.1 ст.175-1 КпАП України та накладено адміністративне стягнення у вигляді попередження.

Також представник Київського ВП ГУНП в Харківській області зазначає, що ОСОБА_2 раніше судимий, схильний до вчинення злочинів. У зв’язку з чим просить встановити відносно ОСОБА_2 адміністративний нагляд строком на 6 місяців з наступними обмеженнями: зобов’язати його проживати за адресою ІНФОРМАЦІЯ_2; заборонити виходити з даного приміщення в період часу з 22.00 год. до 05.00 год.; заборонити відвідувати розважальні заклади де дозволена торгівля спиртними напоями (кафе, бари, ресторани тощо); зобов’язати з’являтись на реєстрацію до територіального органу внутрішніх справ 1 раз на місця в дні встановлені працівниками поліції.

У судовому засіданні представник Київського ВП подання підтримав. ОСОБА_2 не заперечував щодо встановлення відносного нього адміністративного нагляду.

Суд, вивчивши подання, вислухавши учасників процесу, перевіривши матеріали справи, вважає, що подання підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Судом встановлено, що вироком Київського районного суду м. Харкова від 10.11.2011року ОСОБА_2 засуджений за ч.2 ст.307, ч.2 ст.309 КК України до 5 років позбавлення волі. Згідно довідки про звільнення ОСОБА_2 23.06.2014року звільнений з Темнівської виправної колонії згідно ухвали Харківського районного суду Харківської області від 13.06.2014року на підставі ст.2 ЗУ «Про амністію» від 08.04.2014 року.

Після звільнення з місць позбавлення волі, ОСОБА_2 веде антигромадський спосіб життя, зловживає спиртними напоями, що підтверджується постановами про адміністратвине правопорушення начальника Київського ВП від 15.04.2019 за ч.1 ст.175-1 КУпАП та від 27.02.2019 року постановою Київського районного суду м.Харкова притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.187 КУпАП та попередженнями від 19.12.2018 року та від 18.03.2019 року про припинення ведення антигромадського способу життя.

Ухвалою Київського районного суду м.Харкова від 25.10.2018 щодо ОСОБА_2 встановлено адміністративний нагляд строком на 6 місяців.

Згідно інформації про особу ОСОБА_2, за місцем мешкання зарекомендував себе з негативного боку, систематично порушує правила адміністративного нагляду, веде антисоціальний спосіб життя.

Відповідно до статей 1,2,3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими із місць позбавлення волі" адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції. Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

Адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб:-засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства; - засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання,незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення;- засуджених до позбавлення волі за один із злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

Відповідно до ст. 4 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими із місць позбавлення волі" підставами для встановлення адміністративного нагляду є: а) вирок суду, що набрав законної сили, - щодо осіб, зазначених у пункті "г" статті 3 цього Закону; б) матеріали установ виконання покарань - щодо осіб, зазначених у пункті "б" статті 3 цього Закону; в) матеріали органів Національної поліції - щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону.

Відповідно до ст. 158 КВК України адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», за постановою судді в порядку, передбаченому статтею 5 вищезазначеного Закону.

Відповідно до ст. 5 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб: в) засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення

Згідно ст.10 цього закону - до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження: а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; б) заборона перебування у визначених місцях району (міста);в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста); г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.

Згідно зі ст.6 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими із місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше

терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.

Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.

Враховуючи, що ОСОБА_2 раніше судимий за ч.2 ст.307, ч.2 ст.309, ст.70 КК України до 5 років позбавлення волі, звільнений з місць позбавлення волі 23.06.2014 року, судимість у встановленому законом порядку не знята та не погашена, вислухавши учасників судового розгляду, дослідивши матеріали подання з метою запобігання вчинення ОСОБА_2 злочинів та правопорушень, посилення контролю над його поведінкою та способом життя, суд вважає необхідним продовжити йому строк адміністративного нагляду, з відповідними обмеженнями, задовольнивши подання.

Керуючись п. «В» ст.4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, що звільнилися з місць позбавлення волі», ст. 538 КПК України, суд ,-

ПОСТАНОВИВ:

Продовжити у відношенні ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 адміністративний нагляд терміном на 6 (шість) місяців, обчислюючи з 02 травня 2019 року.

Гр-ну ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, встановити наступні обмеження:

1. Зобов’язати ОСОБА_2 проживати за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2;

2. Заборонити ОСОБА_2 залишати місце мешкання за адресою: АДРЕСА_1 в період часу з 22.00 год. до 05.00 год. ранку;

3.Заборонити ОСОБА_2 відвідувати розважальні заклади де дозволена торгівля спиртними напоями (кафе, бари, ресторани тощо);

4.Зобов’язати ОСОБА_2 з’являтись на реєстрацію до територіального органу внутрішніх справ 1 раз на місця в дні встановлені працівниками поліції.

Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду через Київський районний суд м. Харкова протягом семи діб з дня її оголошення.

Суддя:

Ухвалу отримав: «02» травня 2019 _______( ОСОБА_2Є.)