
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
26 квітня 2019 року м. Житомир справа № 240/6386/19
категорія 112030300
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Черняхович І.Е., розглядаючи позовну заяву ОСОБА_1 та в інтересах ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області про визнання протиправною відмову, зобов'язання провести донарахування та виплату щомісячної грошової допомоги,
встановив:
ОСОБА_1 та в інтересах ОСОБА_2, ОСОБА_3 звернулася до суду з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації про визнання відмови протиправною, вчинити дії.
Перевіряючи матеріали позовної заяви на відповідність її вимогам ст. 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд дійшов висновку, що позовна заява не відповідає вимогам даної норми Кодексу з наступних підстав.
Частиною 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Однак, позивачем не додано до позовної заяви квитанції про сплату судового збору за місцем розгляду справи або документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI (зі змінами та доповненнями, далі - Закон № 3674-VI), судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Пунктом 1 частини 3 статті 4 Закону № 3674-VI, встановлено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою справляється судовий збір в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до положень статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" прожитковий мінімум для працездатних осіб на 1 січня 2019 року складає 1921 гривні.
Зважаючи на зазначене, позивачеві за подання до суду даного позову, з урахуванням позовних вимог, необхідно було сплатити судовий збір у загальній сумі 768,40 грн.
Поряд з іншим, суд зазначає, що позивачем до позовної заяви надано клопотання про звільнення від сплати судового збору, в якому зазначено, що позивач на даний час не працює, доходів крім допомоги при народженні дитини у розмірі 860 грн не має, має на утриманні двох дітей ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_3 20.03.2016 р.н та має статус малозабезпечечеої сім"ї. Надала відомості Державної фіскальної служби про доходи за 2018 рік, довідку Овруцької міської ради №452 від 04.03.2019, довідку Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області №660 від 22.03.2019 про те що перебуває на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення Овруцької РДА та одержує у відділі допомог та субсидій державну соціальну допомогу, довідку Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області №490 про отримання щомісяної одноразової грошової допомоги при народженні 1-ї дитини .
Питання про зменшення розміру судових витрат або звільнення від їх оплати, відстрочення та розстрочення судових витрат врегульовано статтею 133 КАС України.
Відповідно до положень частини 1 статті 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Згідно з ч.2 ст.132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Положеннями ч.1 ст.8 Закону України від 08.07.2011 №3674-VI "Про судовий збір" (далі - Закон №3674-VI) визначено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.
Згідно з ч. 2 ст. 8 Закону №3674-VI суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Позивачем до клопотання про звільнення від сплати судового збору, на підтвердження свого майнового стану, додано відомості Державної фіскальної служби про доходи за 2018 рік, довідку Овруцької міської ради №452 від 04.03.2019, довідку Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області №660 від 22.03.2019 про те що перебуває на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення Овруцької РДА та одержує у відділі допомог та субсидій державну соціальну допомогу, довідку Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області №490 про отримання щомісяної одноразової грошової допомоги при народженні 1-ї дитини . Однак розмір допомоги отриманої позивачем за 2018 рік з довідки Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області №660 від 22.03.2019 про те що перебуває на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення Овруцької РДА та одержує у відділі допомог та субсидій державну соціальну допомогу суду не можливо встановити.
Відповідно до частин 1, 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, позовну заяву необхідно залишити без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків, шляхом надання до суду розшифровки розміру допомоги позивача за 2018 рік зазначеної у довідці Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області №660 від 22.03.2019 про те що вона перебуває на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення Овруцької РДА та одержує у відділі допомог та субсидій державну соціальну допомогу.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 та в інтересах ОСОБА_3 ОСОБА_2 Данііла Юрійовича залишити без руху.
Позивачу усунути зазначені в ухвалі суду недоліки протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати особі, яка її подала, не пізніше наступного дня після її постановлення.
У разі якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті у строк, встановлений судом, позовну заяву буде повернуто позивачу.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Суддя І.Е.Черняхович