
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі
02 травня 2019 року СєвєродонецькСправа № 360/1765/19 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Петросян К.Є., перевіривши матеріали за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління соціального захисту населення Станично – Луганської районної державної адміністрації Луганської області про визнання неправомірними дій, зобов’язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
22 квітня 2019 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до управління соціального захисту населення Станично – Луганської районної державної адміністрації Луганської області, в якій позивач просить:
визнати неправомірними дії відповідача щодо відмови у призначенні позивачу допомоги на дітей, як одинокій матері щодо ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2;
зобов’язати відповідача призначити та виплатити з 01 січня 2019 року ОСОБА_1 допомогу на дітей, як одинокій матері щодо ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі 1256,06 гривень на кожну дитину.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначила, що вона є матір’ю ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2.
Обох синів позивач народила не перебуваючи у шлюбі й при народженні яких записи про батька дитини у Книзі реєстрації народжень проводився за вказівкою позивача, в порядку, встановленому статтею 135 Сімейного кодексу України.
Окрім того, до сім’ї позивача входить її донька - ОСОБА_4, 18 грудня 2001 рока народження.
Діти позивача зареєстровані та проживають разом з нею, що підтверджується довідками про реєстрацію місця проживання особи.
Позивач зазначає, що вона має право на отримання допомоги на дітей одинокій матері.
В попередні періоди, з 01 січня 2018 року по 30 червня 2018 року та з 01 липня 2018 року по 31 грудня 2018 року позивачу призначалась допомога одинокій матері, про що вона отримувала повідомлення.
Звернувшись для отримання допомоги в січні 2019 року позивач отримала повідомлення про відмову в отриманні допомоги на дітей одинокій матері.
З метою отримання роз’яснень через урядову гарячу лінію вона звернулась із заявою до Управління соціального захисту населення Станично-Луганської районної державної адміністрації Луганської області, на яку отримала лист від 19.03.2019 року № 1107, в якому позивачу було повідомлено про те, що згідно поданої нею декларації про доходи, дохід позивача перевищує середньомісячний сукупний дохід сім’ї.
В декларації про доходи, поданої, відповідно до Методики обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, затвердженою спільним наказом від 15.11.2001 №486/202/524/455/3370, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України від 07 лютого 2002 року № 112/6400, позивач вказала свої доходи за липень - грудень 2018 року, а саме: отримувану допомогу одинокої матері в сумі 21763,99 гривень; 2450,00 гривень благодійної допомоги від громадської організації «Країна вільних людей» та 6000,00 гривень нерегулярних доходів. Таким чином, середній місячний дохід сім’ї склав 5035,66 гривень; з розрахунку на одну особу - 1258,92 гривень. Станом на 01 січня 2019 року прожитковий мінімум для дітей віком від 6 до 18 років складає 2027 гривень на особу. Таким чином, розмір допомоги одинокій матері становитиме по 1256,06 гривень на кожну дитину.
На думку позивача, дії з боку відповідача щодо відмови їй у призначенні допомоги одинокої матері є неправомірними.
Відповідно до частини другої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Зазначена позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, підстав для повернення позовної заяви, відмови у відкритті провадження в адміністративній справі суд не вбачає, у зв’язку з чим вважаю за необхідне відкрити провадження у справі.
Частинами першою, другою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Відповідно до пункту 3 частини шостої статті 12 КАС України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Згідно з частиною першою статті 260 КАС України питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Частиною п’ятою статті 262 КАС України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Суд вважає за необхідне розглядати дану справу в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Що стосується клопотання про звільнення від сплати судового збору, суд зазначає таке.
Згідно з частиною другою статті 132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Пунктом 3 частини першої статті 8 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI “Про судовий збір” регламентовано, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.
Зазначені положення кореспондуються з приписами частини першої статті 133 КАС України.
Якщо у строк, встановлений судом, судові витрати не будуть оплачені, позовна заява залишається без розгляду або витрати розподіляються між сторонами відповідно до судового рішення у справі, якщо сплату судових витрат розстрочено або відстрочено до ухвалення судового рішення у справі (частина друга статті 133 КАС України).
Зважаючи на викладені позивачем обставини, з метою дотримання права позивача на доступ до правосуддя, суд вважає за можливе відстрочити позивачу сплату судового збору у розмірі 768,40 грн до ухвалення судового рішення у справі.
За приписами частини третьої статті 77 КАС України докази суду надають учасники справи. Суд може запропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
З огляду на вищевикладене, суд вважає за необхідне витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає для з’ясування всіх обставин у справі.
Керуючись статтями 5, 12, 77, 160, 168, 171, 174, 175, 257, 260, 261 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
Справа буде розглядатись за правилами спрощеного позовного провадження з повідомлення (викликом) сторін.
Призначити справу до розгляду у відкритому судовому засіданні на 13 червня 2019 року о 09 год. 00 хв. у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, проспект Космонавтів, 18.
Відстрочити ОСОБА_1 сплату судового збору у розмірі 768,40 гривень за подання до суду позовної заяви до ухвалення судового рішення в даній справі.
Запропонувати позивачу надати суду протягом п’яти днів з дати отримання даної ухвали всі наявні документи та пояснення, які, на його думку, мають значення для розгляду справи та підтверджують доводи позивача, крім тих, які вже надані з позовною заявою, а також надати оригінали документів, які додані до позовної заяви в копіях, - для огляду в судовому засіданні.
Відповідачу протягом п’ятнадцяти днів з дня відкриття провадження у справі надати до суду відзив на позовну заяву разом зі всіма доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем, та доказами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії відзиву та доданих до нього документів, а також:
- особову справу ОСОБА_1;
- докази перебування ОСОБА_1 на обліку в Управлінні соціального захисту населення Станично-Луганської районної державної адміністрації Луганської області;
- письмові пояснення щодо відмови в призначенні позивачу допомоги на дітей одинокій матері щодо ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4;
- копії матеріалів, на підставі яких позивачу відмовлено в призначенні соціальної допомоги на дітей одинокій матері.
- усі заяви позивача про призначення соціальної допомоги на дітей одинокій матері та додані до них документи (декларації, довідки про склад сім’ї, акти тощо);
- рішення, прийняті за результатами розгляду заяв;
- інша переписка з позивачем з питань призначення соціальної допомоги на дітей одинокій матері з 01.01.2019;
- декларацію позивача про доходи, на підставі якою відповідачем відмовлено у виплаті соціальної допомоги на дітей одинокій матері з 01.01.2019.
Роз’яснити відповідачу, що відповідно до частини четвертої статті 159 КАС України неподання суб’єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Роз’яснити сторонам, що згідно з частинами другою, четвертою, п’ятою статті 94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Попередити сторони, що відповідно до частини дев’ятої статті 79 КАС України копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
Справа буде розглядатися суддею Петросян К.Є. одноособово.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України http://court.gov.ua/fair/sud1270/.
Повідомити сторони про можливість реєстрації в системі “Електронний суд” для отримання процесуальних документів в електронному вигляді, для чого потрібно:
- зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу, розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua;
- подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі.
Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати учасникам справи разом з витягом про їхні процесуальні права та обов’язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повідомити відповідача суб’єкта владних повноважень про наявність в суді копії позовної заяви разом з доданими до неї документами, які підлягають врученню відповідачу, та про можливість їх отримання безпосередньо в суді за правилами пункту 12 частини дев’ятої статті 171 КАС України.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та не може бути оскаржена окремо від рішення суду. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
СуддяОСОБА_5