
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
02 травня 2019 року м. Кропивницький Справа № 340/1051/19
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Кармазина Т.М., розглянувши матеріали позовної заяви Релігійної громади (парафія) Української Православної Церкви Київського Патріархату (ОСОБА_1) м. Олександрії до Виконавчого комітету Олександрійської міської ради Кіровоградської області про визнання протиправним та скасування рішення, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати протиправним та скасувати рішення виконавчого комітету Олександрійської міської ради Кіровоградської області №77 від 07.02.2019 року «Про створення погоджувальної комісії щодо розгляду пропозицій громадськості до містобудівної документації».
Суддя, ознайомившись з матеріалами адміністративного позову, встановив, що вона підлягає залишенню без руху, оскільки подана без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 КАС України.
Згідно з п.9 ч.5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначаються, у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб’єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.
Зміст позовних вимог визначає предмет та спосіб судового захисту.
Адміністративний позов має містити вимоги якими повинен бути вирішений спір по суті та вказано спосіб відновлення порушеного права позивача.
Відповідно до ч. 2 ст. 9 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
В даному випадку, пред’явлені позовні вимоги не відповідають змісту вимог ст.160 КАС України, оскільки позивачем не наведено, яким чином порушено його права та законні інтереси оскаржуваним рішенням.
Крім того, згідно ч.ч.1, 2, 4 ст.49 КАС України треті особи, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору, можуть вступити у справу до закінчення підготовчого провадження або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, пред'явивши позов до однієї або декількох сторін. Задоволення позову таких осіб має повністю або частково виключати задоволення вимог позивача до відповідача. У разі вступу третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору, розгляд адміністративної справи за клопотанням учасника справи починається спочатку.
Треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи.
У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
У позовній заяві позивачем зазначено Олександрійську міську раду, державне підприємство Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «Дніпромісто» імені ОСОБА_2 та погоджувальну комісію щодо розгляду пропозицій громадськості до містобудівної документації «Генеральний план м. Олександрії Кіровоградської області» та «План зонування території (зонінг) м. Олександрії Кіровоградської області», як третіх осіб.
Однак, позивачем, в порушення вищенаведених норм КАС України, не зазначено на стороні позивача або відповідача він бажає залучити дані треті особи. Крім того, не конкретизовано, яким чином рішення у справі може вплинути на їх права, свободи, інтереси або обов'язки, а також не зазначено на яких підставах дані треті особи належить залучити до участі у справі.
Отже, позивачу необхідно подати до суду позовну заяву, із уточненням суб’єктного складу учасників у даній справі, із зазначенням на стороні позивача або відповідача він бажає залучити третіх осіб, конкретизувати, на яких підставах дані треті особи належить залучати до участі у справі, та яким чином рішення у справі може вплинути на їх права, свободи, інтереси або обов'язки, а також навести обставини на підтвердження порушень прав та законних інтересів саме позивача.
Відповідно до ч.1 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Заяви, скарги, клопотання, визначені цим Кодексом, за подання яких передбачено сплату судового збору, залишаються судом без руху також у випадку, якщо на момент відкриття провадження за відповідною заявою, скаргою, клопотанням суд виявить, що відповідна сума судового збору не зарахована до спеціального фонду Державного бюджету України.
Таким чином, позовна заява підлягає залишенню без руху, з встановленням строку для усунення її недоліків.
Керуючись ст.ст.160, 161, 169, 248, 256 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Релігійної громади (парафія) Української Православної Церкви Київського Патріархату (ОСОБА_1) м. Олександрії до Виконавчого комітету Олександрійської міської ради Кіровоградської області про визнання протиправним та скасування рішення – залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом семи днів з дня вручення ухвали.
Роз'яснити позивачу, що у разі неусунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, остання буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому ст.256 КАС України та окремому оскарженню не підлягає.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду ОСОБА_3