
У Х В А Л А
м. Вінниця
24 квітня 2019 р. Справа № 120/499/19-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Дончика В.В.,
за участю:
секретаря судового засідання: Слободянюка В.О.,
позивача: ОСОБА_1,
представника позивача: ОСОБА_2,
представників відповідача: ОСОБА_3, ОСОБА_4,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Козятинської міської ради Вінницької області про скасування розпорядження №13 від 11.01.2019 року, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку
в с т а н о в и в :
12.02.2019 року ОСОБА_1 звернулась в суд з адміністративним позовом до Козятинської міської ради Вінницької області про скасування розпоряджень, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку.
Ухвалою суду від 18.02.2019 року позовну заяву ОСОБА_1 залишено без руху та надано строк для усунення недоліків позовної заяви.
14.03.2019 року позивачкою подано до суду матеріали на усунення недоліків позовної заяви.
Ухвалою суду від 20.03.2019 року адміністративний позов ОСОБА_1, в частині вимог про скасування розпоряджень голови Козятинської міської ради №253-к від 22.12.2018 року та №254-к від 27.12.2018 року про накладення дисциплінарних стягнень, повернуто позивачу.
Ухвалою суду від 20.03.2019 року позовну заяву ОСОБА_1, в частині позовних вимог про скасування розпорядження Козятинської міської ради Вінницької області №13-к від 11.01.2019 р., поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку, прийнято до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі. Вирішено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження, призначено до розгляду у судове засідання на 24.04.2019 року.
У судовому засіданні 24.04.2019 року представник позивача заявив клопотання про зупинення провадження у адміністративній справі. Мотивуючи заявлене клопотання вказав, що ОСОБА_1 оскаржено в апеляційному порядку ухвалу Вінницького окружного адміністративного суду від 20.03.2019 року в даній справі, у зв’язку з чим просив зупинити провадження справі до вирішення Сьомим апеляційним адміністративним судом апеляційної скарги позивачки.
Представник відповідача у судовому засіданні заперечив щодо задоволення клопотання про зупинення провадження у адміністративній справі та просив відкласти розгляд справи, з цієї ж самої підстави, що зазначається представником позивача. Вказував, що процесуальний кодекс не передбачає підстави для зупинення провадження в адміністративній справі, на яку посилається представник відповідача.
Заслухавши думки учасників справи, дослідивши матеріали справи, суд враховує наступне.
Підстави та порядок зупинення провадження у справі визначені статтею 236 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 236 Кодексу, суд зупиняє провадження у справі в разі об’єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
Частина 6 статті 7 КАС України визначає, що у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
Судом з'ясовано, що ОСОБА_1 звернулась в суд з адміністративним позовом до Козятинської міської ради Вінницької області, у якому просила:
- розпорядження голови Козятинської міської ради №253-к від 22.12.2018 року, яким на неї, начальника відділу ведення Реєстру територіальних громад управління “Центр надання адміністративних послуг у м. Козятині” ОСОБА_1 (на той час ОСОБА_5), за порушення норм ст. 8 Закону України “Про службу в органах місцевого самоврядування”, за порушення Правил внутрішнього трудового розпорядку для працівників Козятинської міської ради та її виконавчих органів, затверджених розпорядженням міського голови 01.11.2016 № 815-р, посадових обов’язків, передбачених посадовими інструкціями працівників апарату виконавчого комітету Козятинської міської ради, за організацію несанкціонованого втручання в систему відео нагляду за роботою управління “Центр надання адміністративних послуг у м. Козятині”, накладено дисциплінарне стягнення у вигляді догани скасувати в цій частині;
- розпорядження голови Козятинської міської ради №254-к від 27.12.2018 року, яким на неї, начальника відділу ведення Реєстру територіальних громад управління “Центр надання адміністративних послуг у м. Козятині” ОСОБА_1 (на той час ОСОБА_5), за порушення Правил внутрішнього трудового розпорядку для працівників Козятинської міської ради та її виконавчих органів, затверджених розпорядженням міського голови №815-р від 01.11.2016 року, посадових обов’язків, передбачених посадовими інструкціями працівників апарату виконавчого комітету Козятинської міської ради, за невиконання розпорядження міського голови від 21.11.2018 року №725-р “Про надання доступу до реєстру територіальної громади міста Козятина” накладене дисциплінарне стягнення у вигляді догани скасувати;
- розпорядження голови Козятинської міської ради №13-к від 11.01.2019 р., яким вона звільнена, відповідно до п. 3 ст. 40 Кодексу Законів про працю України, з посади начальника відділу ведення Реєстру територіальних громад управління “Центр надання адміністративних послуг у м. Козятині”, у зв’язку із систематичним невиконанням без поважних причин обов'язків, покладених трудовим договором і правилами внутрішнього трудового розпорядку скасувати, поновити на раніше займаній посаді "начальника відділу ведення Реєстру територіальних громад управління "Центр надання адміністративних послуг у м. Козятині" та стягнути з відповідача на її користь середній заробіток за весь час вимушеного прогулу.
Ухвалою суду від 20.03.2019 року адміністративний позов ОСОБА_1, в частині вимог про скасування розпоряджень голови Козятинської міської ради №253-к від 22.12.2018 року та №254-к від 27.12.2018 року про накладення дисциплінарних стягнень, в зв'язку із пропуском строку звернення до адміністративного суду та відсутністю поважних причин такого пропуску, повернуто позивачу.
Ухвалою суду від 20.03.2019 року відкрито провадження в адміністративній справі в частині позовних вимог про скасування розпорядження Козятинської міської ради Вінницької області №13-к від 11.01.2019 р., поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку.
Не погодившись з ухвалою суду про повернення позовної заяви, 11.04.2019 року ОСОБА_1 подано до суду апеляційну скаргу на ухвалу Вінницького окружного адміністративного суду від 20.03.2019 року.
Також судом з'ясовано, що підставою винесення оскаржуваного розпорядження №13-к від 11.01.2019 р, відповідачем зазначено п. 3 ст. 40 КЗпП України, систематичне невиконання без поважних причин обов'язків, покладених на позивача трудовим договором і правилами трудового розпорядку. В той час, як про систематичність невиконання таких обов'язків свідчать розпорядження про накладення дисциплінарних стягнень №253-к від 22.12.2018 року та №254-к від 27.12.2018 року.
Враховуючи зазначене, суд приходить до висновку, що наслідки судового рішення за результатами розгляду апеляційної скарги на ухвалу суду від 20.03.2019 року, прямо пов'язані з предметом розгляду даної справи, а тому вважаю за можливе, в даних правовідносинах, застосувати застосувати аналогію закону та зупинити провадження у справі до вирішення Сьомим апеляційним адміністративним судом апеляційної скарги ОСОБА_1 на ухвалу Вінницького окружного адміністративного суду від 20.03.2019 року в адміністративній справі № 120/499/19, відповідно до частини 1 статті 236 КАС України.
Керуючись ч. 1 ст. 236, 248, 256 КАС України, суд -
у х в а л и в :
Клопотання представника позивача задовольнити.
Зупинити провадження у справі №120/499/19-а за позовом ОСОБА_1 до Козятинської міської ради Вінницької області про скасування розпорядження №13 від 11.01.2019 року, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку до вирішення Сьомим апеляційним адміністративним судом апеляційної скарги ОСОБА_1 на ухвалу Вінницького окружного адміністративного суду від 20.03.2019 року в адміністративній справі № 120/499/19-а.
Зобов'язати сторони повідомити суд про усунення обставин, що слугували підставою для зупинення провадження у справі.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п’ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Повний текст ухвали виготовлений 02.05.2019 року.
Суддя Дончик Віталій Володимирович