Рішення № 81477839, 26.04.2019, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
26.04.2019
Номер справи
826/5232/18
Номер документу
81477839
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

26 квітня 2019 року № 826/5232/18

Окружний адміністративний суд міста Києва в складі головуючого судді Качура І.А., розглянувши за правилами спрощеного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в м. Києві, Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві

про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 з позовом до Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в м. Києві (далі - відповідач 1, Ліквідаційна комісія ГУ МВСУ в м. Києві), Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (далі - відповідач 2, ГУ ПФУ в м. Києві) та просить суд:

- визнати протиправними бездіяльність Ліквідаційної комісії ГУ МВСУ в м. Києві та Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо не проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1;

- зобов'язати ліквідаційну комісію ГУ МВСУ в м. Києві скласти і відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" направити виправлену довідку про розміри грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві із зазначенням розмірів грошового забезпечення за нормами, чинними на 01.12.2015 року, за посадою начальник 3 відділу зовнішнього спостереження (по лінії ДСБЕЗ) управління кримінального пошуку ГУМВС України в м. Києві/начальник відділу ГУНП в м. Києві з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських та додаткових видів зарплат та премій, що були складовими грошового забезпечення під час призначення пенсії позивачу в процентному еквіваленті, а також надбавки за особливо важливі завдання, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та одноразової грошової допомоги при звільненні, які позивачем фактично отримані протягом 24 місяців підряд перед місяцем звільнення та з яких було отримано єдиний соціальний внесок;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві здійснити перерахунок та виплату пенсію ОСОБА_1 з 01.01.2015 року виходячи з розміру 90% від грошового забезпечення для обчислення пенсії, на підставі довідки наданої Ліквідаційною комісією МВС з урахуванням вимог Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходу у зв'язку з порушенням строків їх виплати" № 2050-ІІІ від 19 жовтня 2000 року, без обмеження максимального розміру пенсії і без застосування положень Постанови КМУ № 103 "Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб".

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Ліквідаційна комісія склала та подала до Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, в яку протиправно не включила всі види грошового забезпечення, які нараховувались позивачу під час проходження служби. На думку позивача, Ліквідаційна комісія створила передумови для неврахування надбавок та премії під час перерахунку пенсії, чим порушила його конституційні права та гарантії на належний соціальний захист.

Ухвалою суду від 12.04.2018 року відкрито провадження у справі № 826/5232/18 визначено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін, надано відповідачам строк для подачі заперечень проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, а також для подачі відзиву на позовну заяву.

18 травня 2018 року надійшов відзив Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві у встановлений судом строк надав відзив на адміністративний позов у тексті якого зазначив, що внаслідок листування із Міністерством внутрішніх справ України, Головним управлінням Пенсійного фонду України в місті Києві вчинено всі дії для перерахунку пенсії позивачеві, зокрема, направлено списки осіб, які мають право на перерахунок пенсії згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" до ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у місті Києві. Виплату перерахованої пенсії з розміру грошового забезпечення, встановленого на 01.01.2016 буде забезпечено після виділення коштів з Державного бюджету України. Також зазначено, що перерахунок пенсії буде проведено в порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям". Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №103 обов'язок виплатити перераховану пенсію за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 виникає у відповідача лише з 01.01.2019.

Відповідачем також зазначено, що постановою Кабінету Міністрів України від 29 березня 2017 року № 203 утворено Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві, яке реорганізоване шляхом злиття Правобережного, Лівобережного та Центрального об'єднаних управлінь Пенсійного фонду України в м. Києві та Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві.

Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, відповідача, як юридичну особу припинено 27 квітня 2018 року.

Правонаступником Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві є Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві (ЄДРПОУ 42098368; 04053, місто Київ, вулиця Бульварно-Кудрявська, 16).

Відповідно до положень статті 52 КАС України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.

Таким чином, суд дійшов висновку про необхідність заміни Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві його правонаступником - Головним управлінням Пенсійного фонду України в місті Києві.

ГУ МВСУ в м. Києві подав відзив на позовну заяву, зі змісту якого вбачаються заперечення проти позовних вимог, оскільки в спірних відносинах діяв в межах чинного законодавства, так як ним було підготовлено та направлено до ГУ ПФУ в м. Києві довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", Постанови КМУ від 11.11.2015 № 988, наказу МВС України від 06.04.2016 №260 розмір грошового забезпечення за нормами чинними на 01 січня 2016 року, відповідно до переліку п. 16 р. ІІ Наказу МВС України № 138 від 17.02.2017. Стосовно інших надбавок - за роботу в умовах режимних обмежень та за оперативно-розшукову діяльність відповідач зазначає, що такі надбавки не були виплачені поліцейським за грудень 2015 року, тому не були включені у довідку, як складова грошового забезпечення позивача.

10.05.2018 позивач подав відповідь на відзив, у якій зазначив про невиконання відповідачами покладених на них обов'язку щодо виготовлення та надсилання довідок про додаткове грошове забезпечення для перерахунку пенсії позивачу у розмірі, визначеному чинним законодавством, що суперечить нормам Конституції України та Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, що частина 3 статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" не містить положень про зменшення переліку видів грошового забезпечення, які враховуються при перерахунку пенсії.

Оцінивши подані сторонами документи і матеріали, належність, допустимість і достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у матеріалах справи доказів у їх сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, Окружний адміністративний суд міста Києва, встановив наступне.

ОСОБА_1 є пенсіонером органів внутрішніх справ України з 18.06.2002 року, перебуває на обліку в Головному управління Пенсійного фонду України в. Києві та отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Відповідно до вказаного закону позивачу призначено пенсію в розмірі 85% грошового забезпечення, з розрахунку: посадовий оклад - 180,00 грн.; оклад за військове (спеціальне звання) -130,00 грн.; процентна надбавка за вислугу років 35% - 108,00грн.; надбавка за особливо важливі завдання -50%, надбавка за Указом Президента - 100%, усього - 714,17грн. Основний розмір пенсії 85% грошового забезпечення - 607,04 грн. на час призначення пенсії.

У зв'язку з встановленням нових розмірів грошового забезпечення Відповідачем 1 направлено довідку від 02.06.2017 року за № 30799 на адресу Відповідача 2 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, виданої ОСОБА_1 відповідно до частини 3 статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015, наказу Міністерства внутрішніх справ України №260 від 06.04.2016, розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 01.01.2016, за посадою на день звільнення зі служби начальник 3 відділу візуального спостереження (по лінії ДСБЕЗ) управління кримінального пошуку ГУ МВС України в м. Києві/ начальник відділу ГУПН в м. Києві: посадовий оклад 3200,00 грн; підвищення посадового окладу - 0,00 грн; оклад за військовий (спеціальним) званням - 2200,00 грн; надбавка за стаж служби 45% - 2200,00 грн; надбавка за специфічні умови проходження служби 0% - 0,00 грн; надбавка за службу в умовах режимних обмежень 15% - 480,00 грн; надбавка за шифрувальну роботу 0% - 0,00 грн; надбавка за почесне звання "заслужений" чи "народний" 0% - 0,00 грн; доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук 0 % - 0,00 грн; доплата за вчене звання 0% - 0,00 грн; надбавка за спортивні звання 0% - 0,00 грн; премія 20,60% - 1711,86,00 грн.

Позивач вважає, що у довідці неправомірно не відображено основний розмір пенсії 90 % грошового забезпечення, яку він отримував.

Листом №84614/03 від 06.03.2018 Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві повідомило представнику позивача про те, що перерахунок пенсії ОСОБА_1 проведено у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби деяким іншим категоріям осіб". Щодо здійснення перерахунку пенсії позивачу відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції.

Представник позивача звернувся з адвокатським запитом до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в м. Києві

На вказаний запит, Головне управління Міністерства внутрішніх справ України в м. Києві листом №ЛК-150-аз/125/30/01-2018 від 02.03.2018 року повідомило про неможливість видачі довідки про новий розмір його грошового забезпечення у зв'язку з тим, що додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), для перерахунку пенсії не враховуються. Надбавки та доплати, які передбачені Постановою Кабінету Міністрів України №1294 від 07.11.2007 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" та наказом Міністерства внутрішніх справ України №499 від 31.12.2007 "Про впорядкування структури та умов грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ", до перерахунку пенсії не включаються.

З такою позицією позивач не погодився, вважає її такою, що звужує його права і законні інтереси, тому звернувся із адміністративним позовом до суду.

Оцінивши подані сторонами документи і матеріали, належність, допустимість і достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у матеріалах справи доказів у їх сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, Окружний адміністративний суд міста Києва, встановив наступне.

12 березня 2018 року рішенням Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду прийнято рішення у зразковій справі № 802/2196/17-а, тому, враховуючи положення частини третьої статті 291 Кодексу адміністративного судочинства України при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд враховує правові висновки Верховного Суду викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.

Висновки Верховного Суду у цій зразковій справі належить застосовувати в адміністративних справах щодо звернення пенсіонерів органів внутрішніх справ, яким призначено пенсію згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ", до суду з адміністративними позовами щодо виготовлення та направити до органів Пенсійного фонду України нової довідки про розмір грошового забезпечення із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення.

Відповідно до положень статті 19 Конституції України органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України від 09.04.1992 "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон № 2262-ХІІ).

Законом № 2262-ХІІ держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Положеннями частини другої статті 51 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.

З урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 (набрала чинності 02 грудня 2015 року), у позивача виникло право на перерахунок пенсії з 01 січня 2016 року.

Відповідно до приписів частин третьої, четвертої статті 63 Закону № 2262-ХІІ (у редакції, чинній на момент виникнення права на перерахунок пенсії) перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 (далі - Порядок № 45; в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

Пунктом 1 Порядку № 45 передбачено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Відповідно до абзацу 7 пункту 5 Порядку № 45 додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

Згідно з даними довідки від 02.06.2017 року за № 30799 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, виданої Головним управлінням Міністерства внутрішніх справ України в м. Києві, виплата надбавок з урахуванням видів грошового забезпечення у розмірах, встановлених на 01 січня 2016 року, за посадою начальник 3 відділу зовнішнього спостереження (по лінії ДСБЕЗ) управління кримінального пошуку ГУ МВС України в м. Києві/начальник відділу ГУНП в м. Києві, у грудні 2015 року не здійснювалась.

З урахуванням приписів абзацу 7 пункту 5 Порядку № 45, суд зазначає, що оскільки надбавки до основного розміру грошового забезпечення, які отримував позивач на момент виникнення у нього права на перерахунок пенсії, вже не виплачувались, тому ця надбавка правомірно та обґрунтовано не вказана у довідці про розмір грошового забезпечення, що видана позивачу.

У свою чергу у межах спірних правовідносин позивач ставить питання щодо включення основних і додаткових видів грошового забезпечення інші виплати (грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та одноразової грошової допомоги при звільненні,), з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Однак, суд визнає доводи позивача з цього приводу безпідставними. Постановою №988 та Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" зазначені додаткові види грошового забезпечення для поліцейських не передбачені, відповідно, і не визначені розміри зазначених надбавок.

Згідно з пунктом 5 Порядку для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів: посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням; надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання "заслужений" чи "народний", службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі; щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок; інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію; щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об'єктах "С", у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосуванням такої зброї, та у військових частинах, що обслуговували космодром "Байконур", якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення із служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися до 1 січня 2008 р. для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства. Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

При цьому, пунктом 4 Постанови №988 встановлено, що керівникам органів, закладів та установ Національної поліції в межах затверджених для них асигнувань на грошове забезпечення надано право установлювати, зокрема, надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби, здійснювати преміювання поліцейських відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби.

Тобто, вказані надбавки та премія не є обов'язковими, їх встановлення є правом керівника поліції, реалізація якого залежить від асигнувань на грошове забезпечення; а конкретний розмір вказаних надбавок та премій Постановою №988 не визначений.

На виконання Постанови №988 Міністерством внутрішніх справ України 06 квітня 2016 року прийнято наказ №260 "Про затвердження Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання" (далі по тексту - Наказ №260), який визначає критерії виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції.

Відповідно до абзацу другого пункту 4 розділу ІІ Наказу №260 розмір надбавки та премії встановлюється кожному поліцейському індивідуально, залежно від специфіки умов проходження служби (успішне виконання повноважень, якість, складність, обсяг та важливість виконуваних завдань, залучення до розробки проектів нормативно-правових актів тощо) на підставі мотивованого подання керівника структурного підрозділу відповідного органу поліції та оголошується наказом по особовому складу.

Оскільки на момент виникнення у позивача права на перерахунок пенсії станом на 01 січня 2016 року інші виплати (грошові (матеріальні) допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та одноразової грошової допомоги при звільненні), з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування не виплачувались, підстави для включення цих доплат до розрахунку його грошового забезпечення для перерахунку пенсії відсутні.

Вказана правова позиція викладена у рішенні Верховного Суду від 12 березня 2018 року №Пз/9901/1/18 802/2196/17-а.

Стосовно вимог до Головного Управління Пенсійного фонду України в м. Києві, суд зазначає наступне.

Оскільки Ліквідаційною комісією Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в м. Києві не було видано позивачу будь-якої іншої нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, окрім раніше виданої від 02.06.2017 року за № 30799 у Головного Управління ПФУ в м. Києві відповідно не виникло обов'язку щодо перерахунку пенсії ОСОБА_1 на підставі неіснуючої довідки.

Тобто відсутні будь-які рішення, дії або бездіяльність по відношенню до позивача з боку Головного Управління ПФУ в м. Києві стосовно неіснуючої довідки.

Отже, позовна вимога стосовно зобов'язання Головного управління пенсійного фонду України у м. Києві невідкладно здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 при отриманні нової довідки від Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в м. Києві про збільшений розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з 01.01.2015р. - задоволенню не підлягає, оскільки є передчасною.

Крім того, вимога до Головного Управління ПФУ в м. Києві є похідною вимогою, і не може бути задоволена в разі відмови в задоволенні основної вимоги до Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в м. Києві.

Відповідно до п. 23 ч.1 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України похідна позовна вимога - вимога, задоволення якої залежить від задоволення іншої позовної вимоги (основної вимоги).

Згідно із ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Зважаючи на викладене вище, вимоги діючого законодавства, висновки Верховного суду у судовому рішенні, прийнятому по зразковій справі, суд вважає позовні вимоги ОСОБА_1 безпідставними та необґрунтованими, а тому такими, що не підлягають задоволенню.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить із того, що відповідно до ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України лише при задоволенні позову судові витрати покладаються на суб'єкта владних повноважень. Враховуючи, що судом не встановлено підстав для задоволення позову, відповідно й відсутні підстави для вирішення питання щодо повернення позивачу судових витрат.

На підставі викладеного, керуючись ст. 6, 8, 9, 19, 77, 241-247 Кодексу адміністративного судочинства України, Конституцією України,

В И Р І Ш И В:

У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) до Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у місті Києві (01601, м. Київ, вулиця Володимирська, 15, код ЄДРПОУ 08592201) та Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (04053, місто Київ, вулиця Бульварно-Кудрявська, 16, код ЄДРПОУ 42098368) про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Підстави для відшкодування судових витрат відсутні.

Рішення суду набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення суду може бути оскаржено за правилами, встановленими ст. ст. 293, 295 - 297 КАС України.

Суддя І.А. Качур