Ухвала суду № 81475006, 25.04.2019, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.04.2019
Номер справи
352/566/17
Номер документу
81475006
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

"25" квітня 2019 р. справа № 352/566/17

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

судді Біньковської Н.В.,

за участю: секретаря судового засідання Хоми О.В.,

позивача - ОСОБА_1,

представника позивача - ОСОБА_2,

представника відповідача - Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області - Безхліб’як С.І.,

представника третьої особи без самостійних вимог на стороні відповідача - ОСОБА_4,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області, Угринівської сільської ради об'єднаної територіальної громади, третя особа без самостійних вимог на стороні відповідача - ОСОБА_5, про визнання протиправною реєстрації земельної ділянки та відновлення порушених прав, визнання протиправним рішення сільської ради від 24.03.2014 "Про затвердження акта земельної комісії", -

В С Т А Н О В И В:

В провадженні Івано-Франківського окружного адміністративного суду знаходиться справа за позовом ОСОБА_1 до головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області, Клузівської сільської ради Тисменицького району Івано-Франківської області, третя особа, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору на стороні відповідача - ОСОБА_5, про визнання протиправною реєстрацію за ОСОБА_5 в Державному земельному кадастрі земельної ділянки із кадастровим номером НОМЕР_1, проведену відділом Держземагенства в Тисменицькому районі Івано-Франківської області 18.08.2014 року та відновити її порушені права, здійснивши повернення у попередній стан земельної ділянки із кадастровим номером НОМЕР_2 площею 0,25 га шляхом об'єднання в Державному земельному кадастрі земельної ділянки із кадастровим номером НОМЕР_1 і суміжних земельних ділянок земельної ділянки площею 0,0846 га та земельної ділянки площею 0,0827 га в одну земельну ділянку площею 0,25 га з метою належного виконання рішення Апеляційного суду Івано-Франківської області від 11.04.2013 року відповідно до законодавства; визнання протиправним рішення Клузівської сільської ради Тисменицького району Івано-Франківської області від 24.03.2014 "Про затвердження акта земельної комісії".

В судовому засіданні судом поставлено на обговорення питання про закриття провадження у справі в частині заявленої позовної вимоги про визнання протиправним рішення Клузівської сільської ради Тисменицького району Івано-Франківської області від 24.03.2014 "Про затвердження акта земельної комісії".

Позивач, представник позивача стосовно закриття провадження у справі в частині оскарження рішення Клузівської сільської ради від 24.03.2014 "Про затвердження акта земельної комісії" заперечили. Зазначили про наявність ухвали Тисменицького районного суду Івано-Франківської області від 21.06.2017, якою провадження у справі закрито з тих підстав, що справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Представник відповідача і представник третьої особи зазначили про наявність підстав для закриття провадження у справі.

Судом встановлено, що 24.03.2014 року 19 сесія 6 скликання ІІ засідання Клузівської сільської ради прийняла рішення, яким затвердила акт від 12.02.2014, складений земельною комісією Клузівської сільської ради про видачу державного акта на земельну ділянку ОСОБА_5 без погодження межі з межівником, так як межівник ОСОБА_1 відмовилась погодити технічну документацію із землеустрою щодо розподілу земельної ділянки згідно рішення суду.

Як слідує із змісту акту земельної комісії Клузівської сільської ради від 12.02.2014, комісія встановила, що землекористувачем ОСОБА_5 межі земельної ділянки не порушено та запропоновано погодити межі встановлені і відображені в Державному акті на право приватної власності на землю, яка знаходиться в с.Клузів по вул.Сонячна №5, рекомендувати видати державний акт ОСОБА_5 без погодження межі з межівником, так як межівник земельної ділянки ОСОБА_1 відмовляється погодити технічну документацію із землеустрою щодо розподілу земельної ділянки.

Позивач, представник позивача в судовому засіданні зазначили про можливе порушення оскаржуваним рішенням Клузівської сільської ради від 24.03.2014 меж належної позивачу земельної ділянки.

Таким чином, із наданих позивачем і представником позивача в судовому засіданні пояснень вбачається спір про право.

Положенням частини 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Згідно частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

За визначенням, наведеним у пунктах 1, 2 частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративна справа - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір. Публічно-правовий спір - спір, у якому: хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв'язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій.

Згідно пункту 1 частини 1 статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.

Приватноправові відносини вирізняються наявністю майнового чи немайнового інтересу учасника. Спір має приватноправовий характер, якщо він обумовлений порушенням або загрозою порушення приватного права чи інтересу, як правило майнового, конкретного суб'єкта, що підлягає захисту в спосіб, передбачений законодавством для сфери приватноправових відносин, навіть якщо до порушення приватного права чи інтересу призвели управлінські дії суб'єктів владних повноважень.

З наданих в судовому засіданні пояснень позивача та її представника випливає, що виникнення спірних правовідносин обумовлено не стільки незгодою позивача з рішенням Клузівської сільської ради від 24.03.2014, як суб'єкта, наділеного владно-управлінськими функціями, скільки з приватним інтересом позивача щодо погодження і встановлення меж земельної ділянки, що свідчить про приватноправовий, а не публічно-правовий характер спірних правовідносин.

Таким чином, розгляд заявленої позивачем вимоги про визнання протиправним рішення Клузівської сільської ради Тисменицького району Івано-Франківської області від 24.03.2014 "Про затвердження акта земельної комісії" слід здійснювати в порядку цивільного судочинства відповідним судом.

Стосовно тверджень позивача про наявність ухвали Тисменицького районного суду Івано-Франківської області від 21.06.2017, якою провадження у справі закрито з тих підстав, що справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства суд зазначає, що вказаною ухвалою закрито провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до відділу Держгеокадастру у Тисменицькому районі Івано-Франківської області щодо позовних вимог про визнання протиправною реєстрації земельної ділянки та відновлення порушених прав, а не стосовно позовних вимог про визнання протиправним рішення Клузівської сільської ради від 24.03.2014.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.

Отже, провадження у справі в частині позовної вимоги до Угринівської сільської ради об'єднаної територіальної громади про визнання протиправним рішення Клузівської сільської ради Тисменицького району Івано-Франківської області від 24.03.2014 "Про затвердження акта земельної комісії" підлягає закриттю.

Керуючись статтями 238, 239, 241, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

У Х В А Л И В:

Провадження у справі в частині позовної вимоги про визнання протиправним рішення Клузівської сільської ради Тисменицького району Івано-Франківської області від 24.03.2014 "Про затвердження акта земельної комісії" - закрити.

Повторне звернення до суду зі спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку.

Відповідно до статей 256, 295, 297, підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга подається до суду апеляційної інстанції через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.

Суддя /підпис/ Біньковська Н.В.

Ухвала складена в повному обсязі 30.04.2019.