Рішення № 81474851, 26.04.2019, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.04.2019
Номер справи
360/855/19
Номер документу
81474851
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

Іменем України

26 квітня 2019 рокуСєвєродонецькСправа № 360/855/19

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Пляшкова К.О., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради про зобов’язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Луганського окружного адміністративного суду 27 лютого 2019 року надійшов позов ОСОБА_2 (далі – ОСОБА_2, первинний позивач) до Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради (далі – відповідач, УПтаСЗН Сєвєродонецької міської ради) з вимогою зобов’язати відповідача призначити та виплатити ОСОБА_1 (далі – позивач, ОСОБА_1П.) щомісячну адресну допомогу, як особі, що переміщена з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, з 11 жовтня 2018 року у відповідності до поданої уповноваженою особою сім’ї ОСОБА_2 заяви про призначення щомісячної адресної грошової допомоги з 11 жовтня 2018 року.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що ОСОБА_2 та її чоловік ОСОБА_1 є внутрішньо переміщеними особами, що перемістилася з м. Луганська до м. Сєвєродонецька, внаслідок проведення на даній території антитерористичної операції, що підтверджується довідками про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, виданими УПтаСЗН Сєвєродонецької міської ради.

ОСОБА_2, як уповноважена особа сім’ї, 28.10.2014 звернулася до відповідача за призначенням щомісячної адресної грошової допомоги на сім’ю, яку складають ОСОБА_2 та її чоловік ОСОБА_1.

З 28.10.2014 по 27.12.2014 ОСОБА_1 виплачувалась щомісячна адреса допомога, у розмірі 442,00 грн., з 28.12.2014 по 27.02.2015 у розмірі 221,00 грн. Через те що ОСОБА_1 не працевлаштувався виплату щомісячної адресної допомоги йому припинено.

Разом з тим 20.08.2015 ОСОБА_1 працевлаштувався.

ОСОБА_2, як уповноважена особа сім’ї, 11.10.2018 звернулася до УПтаСЗН Сєвєродонецької міської ради за призначенням їм обом, у тому числі і ОСОБА_1, як особі, яка працевлаштована і працює, додавши при цьому довідку про працевлаштування. На думку первинного позивача, підстав для відмови у наданні щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово- комунальних послуг, у відповідача не було, зазначена заява та необхідні документи прийняті працівниками УПтаСЗН Сєвєродонецької міської ради без будь яких заперечень.

Відповідачем листом від 22.01.2019 № 451/04 повідомлено, що ОСОБА_1 виплати не призначені з причин того що він не був працевлаштований та не працював, виплата допомоги призначена в 2014-2015 роках припинена внаслідок відсутності у нього місця роботи.

З посиланням на норми Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»; пункту 12 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в томі числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 505, первинний позивач вважає, що відмова відповідача є неправомірною.

Ухвалою суду від 01 березня 2019 року прийнято зазначену позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі; визначено справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін (арк. спр. 1-2).

Відповідно до протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 03 квітня 2019 року справу у зв’язку з перебуванням у відрядженні головуючого судді передано для подальшого розгляду іншому судді (арк. спр. 37).

Ухвалою суду від 03 квітня 2019 року прийнято справу до провадження; розгляд адміністративної справи розпочато спочатку; визначено, що справа розглядатиметься за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) (арк. спр. 38-39).

Відповідач правом подати відзив на адміністративний позов не скористався.

Через відділ діловодства, обліку та звернення громадян (канцелярію) суду 17 квітня 2019 року представником відповідача подані письмові пояснення (арк. спр. 43-44), в яких зазначено, що ОСОБА_2 та її чоловік ОСОБА_1 перебувають на обліку внутрішньо переміщених осіб з 28.10.2014, про що видано відповідні довідки.

Згідно з заявою від 28.10.2014 ОСОБА_1 отримував щомісячну адресну допомогу як працездатна не працююча особа відповідно до пункту 7 Порядку призначення щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 505, із скороченням терміну призначення та зменшенням суми виплат, а саме: з 28.10.2014 по 27.12.2014 у розмірі 442,00 грн на місяць, з 28.12.2014 по 27.02.2015 у розмірі 221,00 грн на місяць.

Через те, що чоловік позивача не працевлаштувався у період призначення допомоги з 28.10.2014 по 27.02.2015 УПтаСЗН Сєвєродонецької міської ради не мало підстав для перерахунку щомісячної адресної допомоги йому як працюючий особі.

Позивачем 20.04.2016 подано заяву про продовження щомісячної адресної допомоги та додано довідку про працевлаштування ОСОБА_1 з 20.08.2015.

З огляду на пункт 3 Порядку ОСОБА_1 відмовлено у продовженні допомоги.

Згідно з заявами ОСОБА_2 від 11.10.2016, 11.04.2017, 11.10.2017, 11.04.2018, 11.10.2018 та керуючись пунктом 3 Порядку призначення щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 505, ОСОБА_1 не включено до розрахунку допомоги.

Від ОСОБА_2 19 квітня 2019 року надійшло клопотання про заміну первинного позивача - ОСОБА_2, належним позивачем - ОСОБА_1 (арк. спр. 11), яке задоволено ухвалою суду від 22 квітня 2019 року, допущено заміну первинного позивача ОСОБА_2 належним позивачем - ОСОБА_1 (арк. спр. 136-137).

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд встановив таке.

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, є внутрішньо переміщеною особою та з 28 жовтня 2014 року перебуває на обліку в УПтаСЗН Сєвєродонецької міської ради, що підтверджено копіями виданих на ім’я позивача паспорта громадянина України (арк. спр. 32-33), картки фізичної особи – платника податків (арк. спр. 31), довідки від 28.10.2014 № 666 про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (арк. спр. 9).

З особової справи отримувача щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, ОСОБА_2, копію якої надано відповідачем до матеріалів справи, встановлено таке.

За заявою уповноваженої особи сім’ї ОСОБА_2 про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг від 28.10.2014 (арк. спр. 61) рішенням УПтаСЗН Сєвєродонецької міської ради від 05.11.2014 про призначення допомоги переміщеним особам на проживання позивачу у складі сім’ї призначено щомісячну адресну допомогу, як працездатній не працюючій особі, із скороченням терміну призначення та зменшенням суми виплат, а саме: з 28.10.2014 по 27.12.2014 у розмірі 442,00 грн на місяць, з 28.12.2014 по 27.02.2015 у розмірі 221,00 грн на місяць (арк. спр. 64).

За заявами ОСОБА_2 про продовження виплати грошової допомоги на наступний період від 18.05.2015, від 20.04.2016, від 11.10.2016, від 11.04.2017, від 11.10.2017, від 11.04.2018, від 11.10.2018 (арк. спр. 69, 90, 97, 104а, 110, 115, 121), заявою про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг від 20.10.2015 (арк. спр. 75), рішеннями УПтаСЗН Сєвєродонецької міської ради про призначення допомоги переміщеним особам на проживання від 11.08.2015, від 11.12.2015, від 05.05.2016, від 25.10.2016, від 21.04.2017, від 23.10.2017, від 03.05.2018, від 31.10.2018 (арк. спр. 73, 89, 104, 109, 114, 120, 128) ОСОБА_1 не включений до розрахунку відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 212.

Як зазначає відповідач підставою не включення до розрахунку стало те, що ОСОБА_2 у період призначення допомоги з 28.10.2014 по 27.02.2015 не працевлаштувався.

Одночасно судом встановлено, що ОСОБА_1 з 20.08.2015 працевлаштувався на Шахту ім Капустіна ПАТ «Лисичанськвугілля», що підтверджено довідкою від 07.10.2015 № 56, яку було надано ОСОБА_2 разом із заявою про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг від 20.10.2015 (арк. спр. 88).

Разом з іншими заявами про продовження виплати допомоги ОСОБА_2 до УПтаСЗН Сєвєродонецької міської ради надано й інші довідки, що підтверджують працевлаштування позивача з 20.08.2015 на Шахту ім Капустіна ПАТ «Лисичанськвугілля» та з 02.07.2018 до ВП «Шахта Гірська» ДП «Первомайськвугілля» (арк. спр. 94, 102, 107, 113, 118, 124).

Також, разом із заявою про продовження виплати грошової допомоги на наступний період від 11.10.2018 ОСОБА_2, як уповноваженою особою сім’ї, подано до відповідача копію трудової книжки ОСОБА_1 від 29.07.1993 БТ-І № 3957007, згідно з записами якої ОСОБА_1 з 02.07.2018 працевлаштований до ВП «Шахта Гірська» ДП «Первомайськвугілля» (арк. спр. 127).

Вирішуючи позов по суті заявлених позовних вимог, суд виходить з такого.

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

02.09.2014 прийнятий Закон України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», що набрав чинності 15.10.2014, яким визначено тимчасові заходи для забезпечення підтримки суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, та осіб, які проживають у зоні проведення антитерористичної операції або переселилися з неї під час її проведення.

З метою обліку осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, прийнята постанова Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509, якою затверджений Порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік переміщених осіб (далі - Порядок № 509).

Згідно з пунктом 1 Порядку № 509 довідка є документом, який видається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України і переміщуються з тимчасово окупованої території або району проведення антитерористичної операції.

Кабінетом Міністрів України 01.10.2014 прийнята постанова № 505, якою затверджено Порядок надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг (далі - Порядок № 505).

Цей Порядок визначає механізм надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг (далі - грошова допомога).

Відповідно до пункту 2 Порядку № 505 (тут і надалі посилання на норми Порядку наводяться в редакції, яка діяла на час виникнення спірних правовідносин) грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які перемістилися з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, а також внутрішньо переміщеним особам, житло яких зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок проведення антитерористичної операції або заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, їх дітям, які народилися після дати початку проведення антитерористичної операції, тимчасової окупації або заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації та взяті на облік у структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органах з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи), з дня звернення за її призначенням по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж на шість місяців.

Згідно з пунктом 3 Порядку № 505 грошова допомога внутрішньо переміщеним особам призначається на сім’ю та виплачується одному з її членів за умови надання письмової згоди у довільній формі про виплату йому грошової допомоги від інших членів сім’ї (далі - уповноважений представник сім’ї) у таких розмірах: для осіб, які отримують пенсію, та дітей - 1000 гривень на одну особу (члена сім’ї); для осіб з інвалідністю I групи та дітей з інвалідністю - 130 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність; для осіб з інвалідністю II групи - 115 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність; для осіб з інвалідністю III групи - прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність; для працездатних осіб - 442 гривні на одну особу (члена сім’ї).

Загальний розмір допомоги на сім’ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім’ї та не може перевищувати 3000 гривень, для сім’ї, до складу якої входять особи з інвалідністю або діти з інвалідністю, - 3400 гривень, для багатодітної сім’ї - 5000 гривень.

Якщо у складі сім’ї, якій призначено грошову допомогу, відбулися зміни, розмір грошової допомоги перераховується з місяця, наступного за місяцем виникнення таких змін, за заявою уповноваженого представника сім’ї або інформацією, поданою компетентним органом.

Для призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк уповноважений представник сім’ї подає до уповноваженого органу або установи уповноваженого банку (у випадку, передбаченому пунктом 5 цього Порядку) заяву, в якій повідомляє про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги, а також пред’являє довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб усіх членів сім’ї.

Особам працездатного віку, яким виплату грошової допомоги було припинено відповідно до пункту 7 цього Порядку, грошова допомога не призначається.

Відповідно до абзаців другого, четвертого пункту 6 Порядку № 505 грошова допомога не призначається у разі, коли: будь-хто із членів сім’ї (крім сімей, до складу яких входять військовослужбовці з числа внутрішньо переміщених осіб, які захищають незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та беруть безпосередню участь у заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації) має у власності житлове приміщення/частину житлового приміщення, що розташоване в інших регіонах, ніж тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, населені пункти, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення, крім житлових приміщень, які непридатні для проживання, що підтверджується відповідним актом технічного стану; будь-хто з членів сім’ї має на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти у сумі, що перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Згідно з абзацом першим, другим, третім пункту 7 Порядку № 505 якщо у складі сім’ї, якій призначено грошову допомогу, є особи працездатного віку (крім громадян, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку; громадян, які доглядають за дітьми, що потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більш як до досягнення ними шестирічного віку; громадян, які мають трьох і більше дітей віком до 16 років і доглядають за ними; громадян, які доглядають за особами з інвалідністю I групи або та дітьми з інвалідністю віком до 18 років, або особами з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, або особами, які досягли 80-річного віку; а також фізичних осіб, які надають соціальні послуги, та студентів денної форми навчання), які не працевлаштувалися, в тому числі за сприянням державної служби зайнятості, або перебувають в трудових відносинах з роботодавцями на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, але фактично не працюють, протягом двох місяців з дня призначення виплати грошової допомоги, її розмір для працездатних членів сім’ї на наступні два місяці зменшується на 50 відсотків, а на наступний період – припиняється.

У разі звільнення та подальшого непрацевлаштування працездатного члена сім’ї грошова допомога на цього члена сім’ї через два місяці з дня, що настає за днем звільнення, зменшується на 50 відсотків, а через чотири місяці з дня, що настає за днем звільнення, - припиняється.

Особи працездатного віку, яким призначено грошову допомогу, зобов’язані інформувати у триденний строк уповноважений орган про факт працевлаштування або перебування на обліку як безробітних.

Відповідно до абзацу другого пункту 8 Порядку № 505 уповноважені органи протягом 10 днів після подання уповноваженим представником сім’ї заяви та документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, призначають грошову допомогу або відмовляють у її призначенні, про що надають відповідне повідомлення уповноваженому представнику сім’ї.

Аналіз вищезазначених норм Порядку № 505 свідчить, що грошова допомога у разі її припинення відповідно до пункту 7 цього Порядку не призначається на наступний строк (чергові шість місяців) тільки тим особам, які продовжують перебувати у статусі непрацевлаштованої (безробітної) особи. У разі, якщо така особа працевлаштувалася і її статус не суперечить пунктам 2, 3, 5, 6 Порядку № 505, то вона знову набуває право на призначення щомісячної адресної допомоги.

Положення Порядку № 505 не містять норми, яка б у подібних правовідносинах назавжди позбавляла особу працездатного віку, яка працевлаштувалась та, як і раніше, має статус внутрішньо переміщеної особи, права на отримання грошової допомоги. Також Порядком № 505 не встановлено жодного обмеження особи звернутись з новою заявою про призначення щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що відповідач протиправно рішенням від 31 жовтня 2018 року б/н відмовив у включенні ОСОБА_1 до розрахунку допомоги на сім’ю, тобто відмовив йому у призначенні та виплаті щомісячної адресної допомоги, передбаченої Порядком № 505.

Відповідно до частини другої статті 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно - правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

З метою ефективного захисту прав позивача, про захист яких він просить, суд на підставі частини другої статті 9 КАС України вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог, самостійно обравши спосіб захисту, який відповідає об’єкту порушеного права та у спірних правовідносинах є достатнім і необхідним (ефективним) - визнати протиправним та скасувати рішення УПтаСЗН Сєвєродонецької міської ради від 31 жовтня 2018 року б/н в частині відмови ОСОБА_1 у призначенні та виплаті щомісячної адресної допомоги. Як наслідок визнання протиправним та скасування рішення, зобов’язати відповідача призначити позивачу за заявою уповноваженої особи сім’ї ОСОБА_2 від 11.10.2018 щомісячну адресну допомогу на період з 11.10.2018 по 10.04.2019, а також виплатити заборгованість із цієї допомоги, що виникла за період її несплати.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з такого.

Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

При зверненні до суду з позовом ОСОБА_2 сплачено судовий збір у загальному розмірі 768,40 грн, що підтверджено квитанцією від 26.02.2019 (арк. спр. 3).

Оскільки позов задовольняється повністю, суд вважає за необхідне стягнути на користь ОСОБА_2 за рахунок бюджетних асигнувань відповідача понесені і документально підтверджені судові витрати по сплати судового збору у розмірі 768,40 грн.

Керуючись статтями 2, 9, 139, 241-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 (фактичне місце проживання: 93400, АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) до Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради (місцезнаходження: 93400, Луганська область, місто Сєвєродонецьк, вулиця Новікова, будинок 15Б, код за ЄДРПОУ 24179564) про зобов’язання вчинити певні дії задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати рішення Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради від 31 жовтня 2018 року б/н про призначення допомоги переміщеним особам на проживання в частині відмови ОСОБА_1 у призначенні та виплаті щомісячної адресної допомоги, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг», за заявою уповноваженої особи сім’ї ОСОБА_2 від 11 жовтня 2018 року.

Зобов’язати Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради призначити та виплатити ОСОБА_1 щомісячну адресну допомогу, передбачену постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг», за заявою уповноваженої особи сім’ї ОСОБА_2 від 11 жовтня 2018 року на період з 11 жовтня 2018 року по 10 квітня 2019 року, а також виплатити заборгованість із цієї допомоги, що виникла за період її несплати.

Стягнути на користь ОСОБА_2 (фактичне місце проживання: 93400, АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_2) за рахунок бюджетних асигнувань Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 768,40 грн (сімсот шістдесят вісім гривень 40 коп.).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 295 КАС України, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя ОСОБА_3