
Справа № 676/2828/19
Номер провадження 2-а/676/79/19
УХВАЛА
26 квітня 2019 року м. Кам'янець-Подільський
Суддя Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області Бондар О.О., розглянувши матеріали за адміністративним позовом
ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1) до
Регіонального сервісного центру в Хмельницькій області Територіального сервісного центру №6843 МВС України (проспект Грушевського,1/2, м.Кам'янець-Подільський, Хмельницька область, 32302)
про зобов'язання вчинення дій, -
встановив:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Регіонального сервісного центру в Хмельницькій області Територіального сервісного центру №6843 МВС України про зобов'язання вчинення дій. В обгрунтування заяви зазначає, що 21.03.2019 року звернулася до відповідача із заявою про проведення державної реєстрації вже розмитненого автомобіля марки «BMW», н.з. НОМЕР_2, номер кузова та VIN-код НОМЕР_3, однак отримала відмову в якій було повідомлено, що транспортний засіб перебуває у розшуку. Просить зобов'язати Регіональний сервісний центр в Хмельницькій області Територіальний сервісний центр №6843 МВС України м.Кам'янець-Подільський здійснити державну реєстрацію автомобіля марки «BMW», н.з. НОМЕР_2, номер кузова та VIN-код НОМЕР_3 2015 р.в. за ОСОБА_1, що зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1.
Згідно ч.4 ст.171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Правила підсудності встановлені у главі 2 КАС України, зокрема, щодо предметної, інстанційної та територіальної юрисдикцій.
Положеннями ч. 1 ст. 20 КАС України визначено виключний перелік адміністративних справ, які підсудні місцевим загальним судам, як адміністративним судам:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:
оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;
уточнення списку виборців;
оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;
оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:
примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;
примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті (ч. 2 ст. 20 КАС України).
Відповідно ч.1 ст.19 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до ч. 2 ст. 171 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Відповідно до ч. 5 ст. 171 КАС України якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу.
Зі змісту адміністративного позову ОСОБА_1 вбачається, що вказаний спір предметно підсудний Хмельницькому окружному адміністративному суду, а не Кам'янець-Подільському міськрайонному суду Хмельницької області, а тому справу слід передати за підсудністю до Хмельницького окружного адміністративного суду, згідно з правилами, встановленими у п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України щодо передачі справи з одного адміністративного суду до іншого.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 20, 29, 171 , 241 , 248 КАС України, -
ухвалив:
Відкрити провадження по справі.
Передати справу № 676/2828/19 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Регіонального сервісного центру в Хмельницькій області Територіального сервісного центру №6843 МВС України про зобов'язання вчинення дій за підсудністю на розгляд Хмельницькому окружному адміністративному суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя Кам'янець-Подільського
міськрайонного суду Бондар О.О