
Справа № 189/478/19
3/189/136/19
П О С Т А Н О В А
іменем України
26.04.2019 року смт. Покровське Покровського району Дніпропетровської області
Суддя Покровського районного суду Дніпропетровської області Чорна О.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, матеріали якої надійшли з Департаменту захисту економіки національної поліції України Управління захисту економіки в Дніпропетровській області стосовно
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, депутат Покровської районної ради Дніпропетровської область VII скликання, громадянин України, зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2
-про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 172-6, ч. 2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
20.03.2019 року до Покровського районного суду Дніпропетровської області надійшли матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП (справа № 189/478/19, провадження №3/189/136/19).
20.02.2019 року до Покровського районного суду Дніпропетровської області надійшли матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП (справа № 189/479/19, провадження №3/189/137/19).
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Адміністративні справи відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, №189/478/19 провадження №3/189/136/19, за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП; № 189/479/19 провадження №3/189/137/19, за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП об’єднані в одне провадження, єдиний номер № 189/478/19, провадження № 3/189/136/19.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №1026, пов’язане з корупцією, ОСОБА_1, будучи відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб’єктом на якого поширюються вимоги ч. 2 ст. 52 Закону, в порушення встановленого законом десятиденного строку, після продажу автомобіля CHEVROLET CAPTIVA за 334 676,89 грн, сума отриманих коштів з продажу останнього перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2019 року, що є суттєвими змінами у майновому стані суб’єкта декларування, письмово не повідомив про це Національне агентство з питань запобігання корупції, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена за частиною 2 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №1027, пов’язане з корупцією, ОСОБА_1, будучи відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб’єктом на якого поширюються вимоги ч. 2 ст. 52 Закону, будучи обізнаним з 01.07.2017 року про отримання ним у власність рухомого майна загальною вартістю 1457700,00 грн., ч.2 ст. 52 Закону України «Про запобігання коріпції» у десятиденний строк з моменту придбання майна, не повідомив про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування, за що передбачена адміністративна відповідальність за частиною 2 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 в судовому засіданні провину визнав у повному обсязі. Зазначив, що сталося так у зв’язку з великою завантаженістю за місцем роботи.
Прокурор Литвиненко В.В. в судовому засіданні просив притягнути особу до адміністративної відповідальності.
Суддя, вислухавши думку прокурора, пояснення ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи, дійшов наступних висновків.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону) правопорушення, пов’язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. З цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1,підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Статтею 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
За результатами сьомого скликання першої сесії від 20 листопада 2015 року районною виборчою комісією було визнано повноваження ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, та від 20.11.2015 року почалися його повноваження депутата Покровської районної ради.
Постановою Покровської районної виборчої комісії Дніпропетровської області було зареєстровано депутатом Покровської районної ради ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1.
23.02.2018 року ОСОБА_1 під особистий підпис ознайомлено з вимогами Закону України «Про запобігання корупції».
Згідно підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови є суб’єктами, на яких поширюється дія Закону.
Згідно приписів ч. 2 ст. 52 Закону у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства Пунктом 6 розділу 2 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 року № 3, що зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089, суб’єкти декларування письмово повідомляють НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до частини другою статті 52 Закону шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна.
Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті Реєстру відповідно до технічних вимог до форми. Згідно з пунктом 2 розділу 2 зазначеного порядку повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування подається через електрону мережу Інтернет з використання програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті суб’єкта декларування після реєстрації в Реєстрі. Пунктом 4 передбачено, що інформація, включена в повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування, повинна бути також відображена в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до Постанови КМУ від 7 вересня 1998 р. N 1388, якою затверджено «Порядок державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів», державна реєстрація (перереєстрація) транспортних засобів проводиться на підставі заяв власників, поданих особисто або уповноваженим представником, і документів, що посвідчують їх особу, підтверджують повноваження представника (для фізичних осіб - нотаріально посвідчена довіреність), а також правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення (далі - правомірність придбання) транспортних засобів, відповідність конструкції транспортних засобів установленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних документів; документами, що підтверджують правомірність придбання транспортних засобів, їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, є оформлені в установленому порядку:договори, укладені на товарних біржах на зареєстрованих в уповноваженому органі МВС бланках; укладені та оформлені безпосередньо в сервісних центрах МВС у присутності адміністраторів таких органів договори купівлі-продажу, дарування транспортних засобів, а також інші договори, на підставі яких здійснюється набуття права власності на транспортний засіб (п. 8).
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», установлено з 1 січня 2017 року прожитковий мінімум для працездатних осіб - 1600 грн. Тобто 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року складало - 80000 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 334 Цивільного кодексу України, право власності у набувача майна за договором виникає з моменту передання майна, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно договору купівлі-продажу транспортного засобу № 1247/2017/593975 від 22.08.2017 року ОСОБА_1 зобов’язався передати у власність покупцеві транспортний засіб CHEVROLET CAPTIVA, 2011 року випуску, ДНЗ АН9495ЕТ. За домовленістю сторін ціна даного транспортного засобу складає 334676,89 грн (а. с. 31).
Згідно договору №6861/2017/242 від 01 липня 2017 року ОСОБА_1 придбав автомобіль марки «Хонда Пілот», вартістю 1457700,00 грн. (а. 90-92).
Як вбачається з інформації Єдиного державного реєстру декларацій, ОСОБА_1 несвоєчасно повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування, які відбулися 22.08.2017 року, а саме, повідомив про суттєві зміни в майновому стані, лише 08.02.2019 року о 17:31 годині (а. с. 35-36, 99-100).
З огляду на викладене суд дійшов висновку, що депутатом Покровської районної ради Дніпропетровської області VII скликання ОСОБА_1, вчинене адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене ч.2 ст. 172-6, ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.
При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого корупційного правопорушення, його наслідки, які не є тяжкими та не пов’язані із його професійною діяльністю та особою ОСОБА_1, який працює, має стійкі соціальні зв’язки, характеризується добре за місцем мешкання та роботи, а також обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність.
Обставиною, що пом’якшує відповідальність, є щире каяття та визнання вини, а обставин, що обтяжують відповідальність правопорушника, не вбачається.
Враховуючи викладене, вважаю за доцільне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу, без позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, в межах санкції, передбаченої ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, у вигляді штрафу, оскільки саме такий вид адміністративного стягнення буде сприяти виправленню правопорушника.
Крім того, згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Згідно Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» ставка судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення дорівнює 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що дорівнює 384,20грн.
Керуючись ст. ст. ст. 172-6 ч. ч. 1,2,40-1,280, 283-285, 294 КУпАП, суддя
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 2, ст. 172-6 ч. 2 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 (ста) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот гривень) грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, (місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_2) судовий збір в сумі 384,20 грн. (триста вісімдесят чотири гривні двадцять копійок), (отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м. Київ/22030106; код ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України(ЕАП); код банку отримувача: 899998; рахунок отримувача 31211256026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Покровський районний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови – не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Згідно ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби та з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного відповідній статті КУпАП.
Суддя О.В. Чорна