
Справа № 266/2173/19
Провадженя№ 3/266/832/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26.04.2019 року м.Маріуполь
Приморський районний суд м. Маріуполя Донецької області у складі:
головуючого - судді Курбановой Н.М.,
за участі секретаря Циганкової М.М.,
з участю прокурора Сінгура Є.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Маріуполі матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, РНОКПП НОМЕР_1, працюючої фахівцем з публічних закупівель відділення організації технічного обслуговування та ремонту електромеханічного відділу в військовій частині № 1472, яка зареєстрована та мешкає за адресою: АДРЕСА_1,
за вчинення правопорушень, передбачених ч. 1 ст.172-6 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, перебуваючи на посаді фахівця відділення матеріально-технічного забезпечення І категорії Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Донецькій області та у відповідності до пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», будучи суб’єктом на якого поширюється дія цього Закону, не подала, без поважних причин, декларацію перед звільненням в 2017 році, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 з 16.05.2017 року до 21.07.2017 року перебуваючи на посаді фахівця відділення матеріально-технічного забезпечення І категорії Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Донецькій області та у відповідності до пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», вона будучи суб’єктом на якого поширюється дія цього Закону, не подала, без поважних причин, декларацію після звільнення у 2018 році за звітний період 2017 року. Але хоча не своєчасно та без поважних причин, про те, подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік (яка аналогічна декларації після звільнення), а саме 24.04.2018 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Прокурор Сінгур Є.І. в судовому засіданні вважав, що вдіях ОСОБА_1 вбачаються ознаки несвоєчасного, без поважних причин, не подання декларації перед звільненням в 2017 році та не подання, без поважних причин, декларації після звільнення у 2018 році за звітний період 2017 року, тому просить притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП і накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
ОСОБА_1 свою провину визнала у вчинені інкрімінованих правопорушень визнала, щиро каялась, просила суворо не карати.
Суд, вислухавши прокурора, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку про те, що в діях ОСОБА_1 є склад правопорушень, передбачених ст.172-6 ч.1 КУпАП, та її вину доведено.
Згідно із статтею 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до ст. 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов’язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи вина дана особа в його вчиненні.
Згідно ст. 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення доказами в справі про адміністративні правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП передбачено відповідальність за несвоєчасне, без поважних причин подання декларації, і ця норма є відсилочною до відповідного закону, який повинен встановлювати та передбачати чіткі та конкретні терміни для вчинення таких дій як подання того чи іншого виду декларації.
Відповідно до роз'яснень Національного агентства запобігання корупції, до посадових осіб юридичних осіб публічного права відносяться керівники державних підприємств та їх заступники.
Згідно із роз’ясненням щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю», затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11 серпня 2016 року № 3, у цілях визначення суб'єктів, на яких поширюється дія Закону, під «посадовими особами юридичних осіб публічного права» (відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону) слід розуміти працівників юридичних осіб публічного права, які наділені посадовими повноваженнями здійснювати організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські функції.
Так, адміністративно-господарські функції (обов'язки) - це обов'язки з управління або розпорядження державним, комунальним майном (установлення порядку його зберігання, переробки, реалізації забезпечення контролю за цими операціями тощо). Такі повноваження в тому чи іншому обсязі є у начальників планово-господарських, постачальницьких, фінансових відділів і служб, завідуючих складами, магазинами, майстернями, ательє, їх заступників, керівників відділів підприємств, відомчих ревізорів та контролерів тощо.
Відповідно до витягу з наказу № 143 від 16.05.2017 року Головного управління ДСНС України у Донецькій області Аварійно-рятувального загону спеціального призначення, ОСОБА_1 16.05.2017 року було призначено на посаду фахівця відділення матеріально-технічного забезпечення І категорії Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Донецькій області.
Відповідно до витягу з наказу № 216 від 21.07.2017 року Головного управління ДСНС України у Донецькій області Аварійно-рятувального загону спеціального призначення, ОСОБА_1 21.07.2017 року було звільнено.
За таких обставин, у ОСОБА_1 відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» виник обов’язок подати декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави, або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, не пізніше 21.07.2017р.
Також у ОСОБА_1 відповідно до абз. 2 ч 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» виник обов’язок подати декларацію особи, яка припинила діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави, або місцевого самоврядування, за період з 01.01.2017р. по 31.12.2017р.
Згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру декларацій, ОСОБА_1 подала декларацію особи, яка припиняє діяльність пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування 11.04.2019 року о 16:36.
Згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру декларацій, ОСОБА_1 не подала декларацію особи яка припинила діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, про те подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій, держави або місцевого самоврядування, з порушенням визначених строків, а саме 24.04.2018 року о 15:18.
Згідно зі ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Визначаючи міру адміністративного стягнення, суд враховує що ОСОБА_1, яка вперше притягується до адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, обставини, що обтяжують та пом’якшують відповідальність, враховує, щире розкаяння ОСОБА_1, а тому приходить до висновку про накладення стягнення у вигляді штрафу, оскільки таке стягнення буде достатнім засобом виховання особи та запобігатиме вчиненню нових правопорушень.
Також, відповідно до п. 5 ч. 4 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника стягується судовий збір.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
За таких обставин, суд вважає за доцільне стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 23, 33, 34, 40-1, 283, 280, 284 КУпАП, суд
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п’ятдесят) грн. (код класифікації доходів бюджету 21081300, рахунок отримувача № 31112149005001, банк отримувача казначейство України (ел.адм.податків), МФО 899998, ЄДРПОУ 38033949, отримувач коштів Донецьке УК/Дон.обл./21081300).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/ 22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача: 899998, розрахунковий рахунок № 31211256026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106) у розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп.
Строк пред’явлення постанови до виконання 3 (три) місяці.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Курбанова Н. М.