
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Харків
25 квітня 2019 р. № 520/2837/19
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Мельникова Р.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Харківській області, третя особа: Харківський обласний військовий комісаріат про визнання дій (бездіяльності) протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд:
- визнати протиправними дії (бездіяльність) ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Харківській області (61022, м. Харків, м-н Свободи, 5, Держпром, 3 під., 2 пов., код ЄДРПОУ: 14099344) щодо не проведення ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1) перерахунку пенсії з 01.01.2018 року з урахуванням розміру та складових видів грошового забезпечення відповідно до довідки Харківського ПГЗ-ДКАУ від 14.02.2018 року №160;
- зобов'язати ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Харківській області (61022, м. Харків, м-н Свободи, 5, Держпром, 3 під., 2 пов., код ЄДРПОУ: 14099344) здійснити з 01.01.2018 року перерахунок пенсії за вислугу років ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1) з урахуванням складових та розміру видів грошового забезпечення, зазначених в довідці Харківського ПГЗ-ДКАУ від 14.02.2018 року №160 без обмеження максимальним розміром пенсії, здійснити виплату недоотриманої частини пенсії після її перерахунку з 01.01.2018 року єдиним платежем та в послідуючому виплачувати 100% розміру перерахованої пенсії;
- для забезпечення належного захисту прав позивача у разі необхідності вийти поза межі заявлених позовних вимог.
В обґрунтування позову позивачем зазначено, що відповідачем допущено протиправну бездіяльність щодо реалізації його права на проведення перерахунку пенсії з 01.01.2018 року з урахуванням розміру та складових видів грошового забезпечення відповідно до довідки Харківського ПГЗ-ДКАУ від 14.02.2018 року №160 Зазначена довідка була направлена у зв'язку з підвищенням посадових окладів за останньою посадовою в Харківському ПГЗ-ДКАУ, яку займав позивач із дотриманням Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 №3-1. При цьому, позивачем вказано, що він має право на здійснення перерахунку своєї пенсії, що передбачено положеннями ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", на підставі зазначеної довідки зі збереженням складових пенсії, зазначених в даній довідці з 01.01.2018 без урахування положень постанови Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2018. В той же час, з моменту набуття чинності постанови Кабінету Міністрів України № 103 відповідач мав застосувати положення ч.4 ст.63 даного Закону № 2262, відповідно до якої у разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій. Водночас, позивачем вказано, що не визначення Кабінетом Міністрів України у постанові від 28 грудня 2016 року №1037 умов, порядку та розмірів перерахунку пенсій, на що посилається відповідач, не може вважатися належною підставою для позбавлення права на перерахунок пенсії з урахуванням грошового забезпечення. Позивачу про порушення його прав стало відомо 07.03.2019 року після отримання довідки про розмір та складові пенсії за вислугу років станом на 01.01.2017 року та станом на 01.01.2018 року. Зазначені обставини зумовили звернення позивача до суду з даним позовом, задля захисту свого порушеного права.
Ухвалою суду від 27.03.2019 року прийнято адміністративний позов до розгляду та відкрито спрощене провадження в зазначеній справі.
Представником відповідача ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Харківській області через канцелярію суду подано відзив на позовну заяву, в якому вказано, що відповідач проти заявленого позову заперечує, оскільки на виконання вимог постанови КМУ від 21.02.2018 року №103 “Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” Харківським обласним військовим комісаріатом надано довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, у порядку, визначеному рішенням Кабінету Міністрів України, зокрема ОСОБА_1 Відповідач керувався лише тими показниками грошового забезпечення позивача, які були надані Харківським обласним військовим комісаріатом, оскільки визначити і враховувати будь-які інші показники, окрім тих, що були включені до відповідної довідки не має повноважень. Отже, позивачу було проведено перерахунок з 01 січня 2018 року, відповідно до постанови КМУ №103. При цьому, представником відповідача вказано, що з 01.01.2017 року законодавцем змінено правові підстави перерахунку пенсії військовослужбовцям та віднесено до повноважень Кабінету Міністрів України визначати умови, порядок проведення перерахунку пенсій та встановлювати розміри проведених виплат. В той же час, не визначення Кабінетом Міністрів України у постанові від 28 грудня 2016 року №1037 умов, порядку та розмірів перерахунку пенсій.
Представник третьої особи Харківського обласного військового комісаріату правом подання до суду пояснень третьої особи щодо позивачу або відзиву не скористався.
Також позивачем подано до суду відповідь на відзив із викладенням власної правової позиції.
Суд зазначає, що відповідно до положень ч.1 ст.257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.
Згідно з положеннями п.2 ч.1 ст. 263 КАС України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, проаналізувавши доводи позову і заперечень проти нього, суд встановив наступне.
ОСОБА_1 у період з 1979 року по 06.08.2012 року проходив військову службу, під час чого 01.10.2002 року був відряджений наказом Міністра оборони України (по особовому складу) № 563 до Національного космічного агентства України, із залишенням на військовій службі, що підтверджується наявною в матеріалах справи копією витягу з наказу.
Наказом Генерального директора Національного космічного агентства України від 16.10.2002 року №29-ко позивач був призначений на посаду інженера групи контролю виготовлення та випробовувань приладів точної механіки і електротехнічних виробів СУ КРК, ВОС – 4111003 філії №2 Харківського представництва генерального замовника - Національного космічного агентства України та приступив до виконання службових обов'язків з 17.10.2002 року відповідно до наказу № 3 від 17.10.2002 року, де по 06.08.2012 року, включно, проходив військову службу.
Матеріали справи свідчать, що наказом заступника Міністра оборони України від 10.07.2012 року №548 позивач був звільнений з військової служби у запас за віком з правом носіння військової форми та виключений із списків особового складу 06.08.2012 року відповідно до наказу начальника Харківського представництва генерального замовника - Національного космічного агентства України № 35-ос від 01.08.2012 року.
ОСОБА_2 управлінням Пенсійного фонду України в Харківської області ОСОБА_1 з 07.08.2012 року призначена пенсія за вислугу років відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб”.
З матеріалів справи вбачається, що на підставі довідок Харківського представництва генерального замовника – Національного космічного агентства України, які Харківський обласний військовий комісаріат подавав до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Харківській області, проводився перерахунок пенсії позивача у зв’язку із зміною посадових окладів військовослужбовців, відряджених для виконання службових обов'язків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств та були звільнені із служби у зв'язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували, в тому числі, на підставі постанови Кабінету Міністрів України "Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" від 28 грудня 2016 року №1037.
Судовим розглядом справи встановлено, що Харківським представництвом генерального замовника – Національного космічного агентства України направлено супровідним листом № 126 від 14.02.2018 року до Харківського обласного військового комісаріату довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій військовослужбовців, які відряджалися до Харківського представництва генерального замовника - Національного космічного агентства України для виконання службових обов’язків та були звільнені із військової служби у зв’язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували у Харківському ПГЗ – НКАУ, зокрема, довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 14.02.2018 року № 160, складену на ім'я позивача.
В подальшому, Харківським обласним військовим комісаріатом листом від 21.02.2018 року № ФХ-430/ВСЗ направлено на адресу ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України у Харківській області 56 довідок Харківського представництва генерального замовника – Державного космічного агентства України про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 01.01.2018 року згідно листа Харківського представництва генерального замовника – Державного космічного агентства України № 126 від 14.02.2018 року.
Матеріали справи свідчать, що ОСОБА_2 управлінням Пенсійного фонду України у Харківській області листом від 28.02.2018 року №5736-14/20 повернуто отримані від Харківського обласного військового комісаріату довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій без реалізації із посиланням на обставини того, що постановою Кабінету Міністрів України "Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" від 28 грудня 2016 року №1037 не визначено умови, порядок та розмір перерахунку пенсій.
Зі змісту адміністративного позову вбачається, що, на думку позивача, ОСОБА_2 управлінням Пенсійного фонду України у Харківській області, діючи таким чином, порушило право позивача на перерахунок його пенсії, оскільки після отримання у встановленому порядку довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій такого перерахунку проведено не було, що свідчить про вчинення протиправних дій та допущення протиправної бездіяльності.
Суд зазначає, що спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі Закон № 2262-ХІІ). Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Відповідно до частини третьої статті 63 Закону № 2262-XII у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у строки, встановлені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
З аналізу змісту зазначеної норми вбачається, що остання не визначає в якості підстави для перерахунку пенсії рішення суб'єкта владних повноважень про зміну видів грошового забезпечення військовослужбовців, а пов'язує її перерахунок з фактичною зміною видів грошового забезпечення.
01.01.2017 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 06.12.2016 року № 1774-VIII частину 4 статті 63 Закону № 2262-ХІІ викладено у наступній редакції: “усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України”.
Отже, з 01.01.2017 законодавцем змінено правові підстави перерахунку пенсії військовослужбовцям та надано Кабінету Міністрів України повноваження визначати умови, порядок проведення перерахунку пенсії та встановлювати розміри проведених виплат.
З врахуванням вищевикладеного слід дійти висновку, що підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна хоча б одного з видів грошового забезпечення у бік підвищення відповідних категорій військовослужбовців, проведена виключно на підставі рішення Кабінету Міністрів України.
Під час судового розгляду справи встановлено, що постановою Кабінету Міністрів України "Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" від 28.12.2016 року №1037 примітку 1 до додатка 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 року №1298 "Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" після абзацу другого доповнено новим абзацом такого змісту: "Посадові оклади (тарифні ставки, ставки заробітної плати) з 1 січня 2017 року розраховуються виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду, встановленого у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня календарного року".
Керівникам установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери забезпечити: встановлення з 1 січня 2017 року в штатному розписі нових розмірів посадових окладів (тарифних ставок, ставок заробітної плати), визначених виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки, встановленого у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня календарного року; диференціацію заробітної плати працівників, які отримують заробітну плату на рівні мінімальної у межах фонду оплати праці, шляхом встановлення доплат, надбавок, премій з урахуванням складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації працівника, результатів його роботи.
Вищевикладене свідчить, що постановою Кабінету Міністрів України "Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" від 28.12.2016 року №1037 внесено зміни, якими щорічно було збільшено посадові оклади працівникам установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери, в тому числі і Державного космічного агентства України, з 01.01.2017 року та з 01.01.2018 року, що є підставою для здійснення перерахунку пенсії позивача.
Позивачем у адміністративному позові вказано, що ОСОБА_2 управлінням Пенсійного фонду України у Харківській області в останнє було проведено перерахунок його пенсії з урахуванням зміни розмірів грошового забезпечення з 01.01.2017 року, тобто вже під час дії постанови постановою Кабінету Міністрів України "Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" від 28.12.2016 року №1037 та Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 06.12.2016 року № 1774-VIII, відповідно до якого внесено зміни до п. 4 ст. 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, що підтверджується наявними в матеріалах справи перерахунками пенсії та довідками ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Харківській області.
Вказані обставини свідчать про те, що відповідачем ОСОБА_2 управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області після набуття чинності вказаними змінами з 01.01.2017 здійснювався черговий перерахунок перерахунку його пенсії на підставі довідки Харківського представництва генерального замовника - Державного космічного агентства про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
При цьому, як встановлено судовим розглядом справи після надходження довідки Харківського ПГЗ-ДКАУ від 14.02.2018 року № 160 ОСОБА_2 управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області відмовлено у перерахунку пенсії позивача з 01.01.2018 року із посиланням на обставини того, що постановою Кабінету Міністрів України "Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" від 28 грудня 2016 року №1037 не визначено умов, порядку та розмірів перерахунку пенсій.
Таким чином, з огляду на встановлені судом обставини слід дійти висновку, що ОСОБА_1 отримував грошове забезпечення, виходячи з окладу за посадою, займаною ним в установі, до якої він був відряджений, окладу за військовим званням та інших видів грошового забезпечення у розмірах і порядку, визначених законодавством для відповідних категорій військовослужбовців та на момент звільнення зі служби перебував у статусі відрядженого до зазначеного підприємства і отримував вказане грошове утримання, що свідчить про наявність у нього права на перерахунок пенсії у зв'язку зі зміною посадового окладу станом на 01.01.2018 року.
Вказані обставини свідчать про допущення ОСОБА_2 управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області протиправної бездіяльності щодо не проведення ОСОБА_3 перерахунку пенсії з 01.01.2018 року з урахуванням розміру та складових видів грошового забезпечення відповідно до довідки Харківського ПГЗ-ДКАУ від 14.02.2018 року №160, у зв’язку з чим позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню.
Також судовим розглядом справи встановлено, що ОСОБА_2 управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області було проведено перерахунок пенсії позивача відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону №2262-ХІІ, постанови КМУ від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб".
Суд зазначає, що постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" визначено порядок перерахунку і виплати пенсій, що призначені згідно із Законом № 2262-ХІІ, з 01.01.2018 року.
Також, постановою Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21.02.2018 № визначено, що військовослужбовцям та деяким іншим особам перерахунок пенсій здійснюватиметься із урахуванням трьох складових оновленого грошового забезпечення, визначеного на 1 березня 2018 року - окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що, на думку позивача, ОСОБА_2 управлінням Пенсійного фонду України у Харківській області протиправно було проведено 2018 році перерахунок його пенсії довідку про новий розмір грошового забезпечення за посадою з 01.01.2018 року підставі довідки Харківського обласного військового комісаріату про новий розмір грошового забезпечення за посадою з 01.01.2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” від 21 лютого 2018 р. № 103, оскільки перерахунок його пенсії мав бути проведений на підставі довідки Харківського ПГЗ-ДКАУ про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 14.02.2018 року № 160 зі збереженням складових пенсії, зазначених в даній довідці з 01.01.2018 року без урахування положень постанови КМУ № 103 від 21.02.2018 року.
Враховуючи встановлені під час судового розгляду справи обставини, суд зазначає, що постанова Кабінету Міністрів України “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” від 21 лютого 2018 р. № 103 набула чинності тільки 24.02.2018 року, а отже позивач має право на перерахунок пенсії з 01.01.2018 року на підставі довідки Харківського ПГЗ - ДКАУ № 160 від 14.02.2018 року, яка була отримана ОСОБА_2 управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області до прийняття вказаної постанови Кабінету Міністрів України.
Таким чином після проведення перерахунку пенсії позивача на підставі довідки Харківського ПГЗ - ДКАУ № 160 від 14.02.2018 року, відповідачем мало бути проведено перерахунок пенсії позивача відповідно до положень постанови Кабінету Міністрів України “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” від 21 лютого 2018 р. № 103 із застосуванням приписів ч.4 ст. 63 Закону № 2262-ХІІ.
При цьому, суд вважає неналежними доводи представника відповідача стосовно того, що постанова Кабінету Міністрів України "Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" від 28 грудня 2016 року №1037 не містить положень про умови, порядок та розміри перерахунку пенсії у зв'язку із встановленням нових розмірів посадових окладів, оскільки вказаний довід не може бути належною підставою для не здійснення перерахунку пенсії позивача відповідно до довідки про грошове забезпечення за відповідною посадою, яка надійшла до відповідача у встановленому порядку.
Враховуючи вищевикладене суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог позивача про зобов'язання ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити з 01.01.2018 року перерахунок пенсії за вислугу років ОСОБА_1 з урахуванням складових та розміру видів грошового забезпечення, зазначених в довідці Харківського ПГЗ-ДКАУ від 14.02.2018 року №160 та здійснити виплату недоотриманої частини пенсії після її перерахунку з 01.01.2018 року.
Водночас, суд зазначає, що положеннями пенсійного законодавства передбачено певний порядок, що передує здійсненню відповідачем перерахунку пенсії позивача, що передбачає подання до органу Пенсійного фонду України відповідної довідки, що і було здійснено Харківським обласним військовим комісаріатом шляхом направлення довідок Харківського представництва генерального замовника - Державного космічного агентства України, серед яких була і довідка, складена на ім'я позивача. Хоча, як встановлено судом, відповідачем листом від 28.02.2018 року №5736-14/20 було повернуто без реалізації довідки Харківського представництва генерального замовника - Державного космічного агентства України, серед яких була і довідка, складена на ім'я позивача.
В той же час, суд зазначає, що відповідно до положень Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" передбачено можливість подання пенсіонером додаткових документів, які дають право на подальше підвищення пенсії.
Стосовно позовних вимог позивача про зобов'язання ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити виплату недоотриманої частини пенсії після її перерахунку з 01.01.2018 року без обмеження максимальним розміром пенсії суд зазначає наступне.
Матеріали справи не містять доказів того, що проведення перерахунку пенсії позивачу буде здійснено з обмеженням граничного розміру пенсії, а отже у суду відсутні підстави для задоволення позовних вимог в цій частині.
Стосовно позовних вимог позивача про зобов'язання ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити виплату недоотриманої частини пенсії після її перерахунку з 01.01.2018 року єдиним платежем суд зазначає наступне.
Спосіб виконання дій, які має вчинити за рішенням суду суб'єкт владних повноважень, не визначений в спірних правовідносинах нормативно.
Отже, у випадку набрання чинності рішенням суду про зобов'язання сплатити недоплачену частину пенсії за період з 01.01.2018 перерахування недоплачених сум буде вважатися належним виконанням судового рішення, як у разі перерахування присудженої суми кількома платежами, так і однією сумою, а повним виконанням рішення суду буде сплата відповідачем всієї недоплаченої різниці.
Відповідно до положень ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до частин 1 та 3 статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Звернення до адміністративного суду для захисту прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.
З урахуванням встановлених фактів, суд приходить до висновку про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог ОСОБА_1.
Розподіл судових витрат здійснити в порядку ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись ст.ст.243-246, 250, 255, 257-263, 295, 297 КАС України, суд
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 (62370, Харківська обл., Дергачівський р-н, смт. Солоницівка, вул. Б. Хмельницького, б. 18, кв. 112) до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Харківській області (61022, м. Харків, м-н Свободи, 5, Держпром, 3 під., 2 пов.), третя особа: Харківський обласний військовий комісаріат (61052, м. Харків, вул. Коцарська, 56) про визнання дій (бездіяльності) протиправними та зобов'язання вчинити певні дії – задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Харківській області (61022, м. Харків, майдан Свободи, 5, Держпром, 3 під'їзд, 2 поверх, код ЄДРПОУ: 14099344) щодо не проведення ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1) перерахунку пенсії з 01.01.2018 року з урахуванням розміру та складових видів грошового забезпечення відповідно до довідки Харківського ПГЗ-ДКАУ від 14.02.2018 року №160.
Зобов'язати ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Харківській області (61022, м. Харків, майдан Свободи, 5, Держпром, 3 під'їзд, 2 поверх, код ЄДРПОУ: 14099344) здійснити з 01.01.2018 року перерахунок пенсії за вислугу років ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1) з урахуванням складових та розміру видів грошового забезпечення, зазначених в довідці Харківського ПГЗ-ДКАУ від 14.02.2018 року №160 та здійснити виплату недоотриманої частини пенсії після її перерахунку з 01.01.2018 року.
Стягнути на користь ОСОБА_1 (62370, Харківська обл., Дергачівський р-н, смт. Солоницівка, вул. Б. Хмельницького, б. 18, кв. 112, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) сплачену суму судового збору у розмірі 768 (сімсот шістдесят вісім) грн. 40 коп. за рахунок бюджетних асигнувань ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Харківській області (61022, м. Харків, м-н Свободи, 5, Держпром, 3 під., 2 пов., код ЄДРПОУ - 14099344).
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, або спрощеного позовного провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Мельников Р.В.