
Справа № 420/949/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 квітня 2019 року Одеський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Левчук О.А., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (в письмовому провадженні) справу ОСОБА_1 до Суворовського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі про визнання протиправною бездіяльності, визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся з даним позовом до суду та просить визнати протиправною бездіяльність Суворовського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі, яка полягає у невиплаті за серпень, вересень, жовтень 2018 року пенсії ОСОБА_1; визнати протиправним та скасувати рішення Суворовського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі про призупинення виплати пенсії за серпень, вересень, жовтень 2018 року ОСОБА_1, викладене у листі Суворовського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі від 19.12.2018 року № 439/П-5; зобов'язати Суворовське об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Одесі виплатити пенсію за серпень, вересень, жовтень 2018 року ОСОБА_1 негайно після проголошення судового рішення, а також утриматись від подальшого призупинення її виплати.
В обґрунтування позовних вимог позивач вказує, що ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» не передбачає можливість призупинення виплати пенсії, яка була раніше призначена та виплачувалась. При цьому, ст. 49 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначено право територіального органу Пенсійного фонду своїм рішенням припиняти виплату пенсії, проте жодного з таких випадків щодо позивача не існує. У серпні, вересні та жовтні 2018 року ОСОБА_1 не була зарахована щомісячна пенсія, без будь-яких законних підстав. Вказані дії, які полягають у невиплаті та неперерахуванні пенсії, порушують охоронювані Конституцією та Законами України права ОСОБА_1 та позбавляють єдиного джерела для існування.
Представником Суворовського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі до суду надано відзив на позовну заяву, в якому представник відповідача вказує, що виплату пенсії було призупинено з 01.08.2018 року у зв'язку з тривалою відсутністю (понад 60 днів) за місцем тимчасової реєстрації та отримання інформації від Держприкордонслужби, МВС, СБУ, Мінфіну, Національної поліції, ДМС, Держфінінспекції, Держаудитслужби та інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, відповідно до постанови КМУ № 365 від 08.06.2016 року. Також, постановою КМУ № 335 від 25.04.2018 року внесено зміни щодо порядку виплати заборгованості по соціальним виплатам у разі їх поновлення за рішенням комісії. При цьому, суми, які не виплачені за минулий період обліковуються в органі що здійснює соціальні виплати та виплачуються на умовах окремого порядку. Оскільки станом на теперішній час такого порядку не затверджено, в управлінні відсутня можливість виплатити такі суми.
Ухвалою суду від 12 березня 2019 року прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1, повідомлено про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Ухвалою суду від 23 квітня 2019 року залишено без задоволення клопотання представника Суворовського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі про перехід до розгляду справи № 420/949/19 за правилами загального позовного провадження.
Вивчивши матеріали справи, дослідивши та проаналізувавши надані докази, суд встановив наступне.
ОСОБА_1 є пенсіонером, внутрішньо переміщеною особою, отримує пенсію за віком та перебуває на обліку в Суворовському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України в м. Одесы (а.с. 12, 13).
01 жовтня 2018 року ОСОБА_1 звернулась до Суворовського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі із заявою про поновлення виплати пенсії з 01.08.2018 року (а.с. 85).
Протоколом комісії по розгляду питань відновлення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам від 05.10.2018 року та розпорядженням від 10.10.2018 року ОСОБА_1 відновлено виплату пенсії з 01.10.2018 року
(а.с. 105-109).
Згідно довідки Суворовського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі виплату пенсії за серпень, вересень, жовтень 2018 року було призупинено у зв'язку із тривалою відсутністю (понад 60 днів) за місцем тимчасової реєстрації, пенсія за період з серпня 2018 року по жовтень 2018 року обліковується управлінням та буде виплачена на умовах окремого порядку, визначеного Кабінетом Міністрів України (а.с. 57).
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Статтею 46 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначено, що нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.
Згідно ч. 1 ст. 1 ст. 47 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсія виплачується щомісяця, у строк не пізніше 25 числа місяця, за який виплачується пенсія, виключно в грошовій формі за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера в межах України організаціями, що здійснюють виплату і доставку пенсій, або через установи банків у порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ст. 49 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» виплата пенсії за рішенням територіальних органів Пенсійного фонду або за рішенням суду припиняється: 1) якщо пенсія призначена на підставі документів, що містять недостовірні відомості; 2) на весь час проживання пенсіонера за кордоном, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України; 3) у разі смерті пенсіонера; 4) у разі неотримання призначеної пенсії протягом 6 місяців підряд; 5) в інших випадках, передбачених законом. Поновлення виплати пенсії здійснюється за рішенням територіального органу Пенсійного фонду протягом 10 днів після з'ясування обставин та наявності умов для відновлення її виплати. Виплата пенсії поновлюється в порядку, передбаченому частиною третьою статті 35 та статтею 46 цього Закону.
Згідно п. 1, 2 Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 509, довідка є документом, який підтверджує факт внутрішнього переміщення і взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Для отримання довідки повнолітня або неповнолітня внутрішньо переміщена особа звертається особисто, а малолітня дитина, недієздатна особа або особа, дієздатність якої обмежена, - через законного представника із заявою про взяття на облік, форму якої затверджує Мінсоцполітики, до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад.
Відповідно до п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 05 листопада 2014 року № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» призначення та продовження виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, субсидій та пільг за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування внутрішньо переміщеним особам здійснюються за місцем перебування таких осіб на обліку, що підтверджується довідкою, виданою згідно з Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509 (Офіційний вісник України, 2014 р., № 81, ст. 2296). Виплата (продовження виплати) пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення (далі - соціальні виплати), що призначені зазначеним особам, проводиться через рахунки та мережу установ і пристроїв публічного акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" з можливістю отримання готівкових коштів і проведення безготівкових операцій через мережу установ і пристроїв будь-яких банків тільки на території населених пунктів, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі. Соціальні виплати особам з інвалідністю I групи та іншим особам, які, за висновком лікарсько-консультативної комісії, не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, за їх письмовою заявою можуть проводитися публічним акціонерним товариством "Укрпошта" з доставкою за фактичним місцем проживання/перебування таких осіб.
Згідно п. 4 постанови Кабінету Міністрів України від 08 червня 2016 року № 365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» соціальні виплати внутрішньо переміщеним особам призначаються і виплачуються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - структурні підрозділи з питань соціального захисту населення), територіальними органами Пенсійного фонду України, робочими органами Фонду соціального страхування, центрами зайнятості (далі - органи, що здійснюють соціальні виплати) за місцем їх фактичного проживання/перебування, незалежно від факту реєстрації місця проживання/перебування.
Відповідно до п. 2 Порядку здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 червня 2016 року № 365, контроль за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам здійснюють структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - структурні підрозділи з питань соціального захисту населення) шляхом відвідування не рідше ніж одного разу на шість місяців фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи, про що складається акт обстеження матеріально-побутових умов сім'ї за формою, встановленою Мінсоцполітики. Якщо в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб є інформація щодо проходження особою фізичної ідентифікації в публічному акціонерному товаристві "Державний ощадний банк України", чергова перевірка у відповідному періоді не проводиться.
Згідно п. 12 Порядку здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування соціальні виплати за рішенням комісій або органів, що здійснюють соціальні виплати, припиняються у разі: 1) наявності підстав, передбачених законодавством щодо умов призначення відповідного виду соціальної виплати; 2) встановлення факту відсутності внутрішньо переміщеної особи за фактичним місцем проживання/перебування згідно з актом обстеження матеріально-побутових умов сім'ї; 3) отримання рекомендацій Мінфіну щодо фактів, виявлених під час здійснення верифікації соціальних виплат; 4) скасування довідки внутрішньо переміщеної особи з підстав, визначених статтею 12 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб"; 5) отримання інформації від Держприкордонслужби, МВС, СБУ, Мінфіну, Національної поліції, ДМС, Держфінінспекції, Держаудитслужби та інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.
Так, п. 1 Постанови № 637 встановлено, що призначення та продовження виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання) за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування внутрішньо переміщеним особам здійснюються за місцем перебування таких осіб на обліку, що підтверджується довідкою, виданою згідно з Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженим Постановою КМУ № 509. Виплата (продовження виплати) пенсій, що призначені зазначеним особам, здійснюється виключно через рахунки та мережу установ і пристроїв публічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк України».
Таким чином, умовами призначення та продовження виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам є: знаходження внутрішньо переміщених осіб на обліку місця перебування, що підтверджується довідкою; наявність рахунку в установі ПАТ «Державний ощадний банк».
При цьому, статтею 49 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначений перелік підстав припинення виплати пенсії, який є вичерпним та передбачає можливість припинення виплати пенсії з інших підстав лише у випадках, передбачених законом.
Як вбачається з матеріалів справи, виплата пенсії ОСОБА_1 за серпень, вересень, жовтень 2018 року було призупинено у зв'язку із тривалою відсутністю (понад 60 днів) за місцем тимчасової реєстрації (а.с. 57).
Також у відзиві на позовну заяву представник відповідача зазначив, що виплату пенсії ОСОБА_1 припинено у зв'язку з отримання інформації від Держприкордонслужби, МВС, СБУ, Мінфіну, Національної поліції, ДМС, Держфінінспекції, Держаудитслужби та інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.
Разом з тим, Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» не передбачено такої підстави припинення або призупинення виплати пенсії, як тривала відсутність (понад 60 днів) за місцем тимчасової реєстрації та отримання інформації від Держприкордонслужби, МВС, СБУ, Мінфіну, Національної поліції, ДМС, Держфінінспекції, Держаудитслужби та інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.
При цьому, суд не приймає до уваги посилання відповідача як на підставу для призупинення виплати та невиплати пенсії позивачу на постанову Кабінету Міністрів України від 08 червня 2016 року № 365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам», оскільки з аналізу приписів ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» вбачається, що припинення виплати пенсії можливе лише за умови прийняття пенсійним органом відповідного рішення з підстав, визначених ст. 49 вказаного Закону.
Конституційний Суд України у рішенні від 07 жовтня 2009 року № 25-рп/2009 зауважив, що виходячи із правової, соціальної природи пенсій право громадянина на одержання призначеної йому пенсії не може пов'язуватися з такою умовою, як постійне проживання в Україні; держава відповідно до конституційних принципів зобов'язана гарантувати це право незалежно від того, де проживає особа, якій призначена пенсія, в Україні чи за її межами.
У рішенні у справі «Пічкур проти України», яке набрало статусу остаточного 07 лютого 2014 року, Європейський суд з прав людини вказав, що право на отримання пенсії, яке стало залежним від місця проживання заявника, свідчить про різницю у поводженні, яка порушувала ст. 14 Конвенції у поєднанні зі ст. 1 Першого протоколу (п. 25 цього рішення).
У цих рішеннях Конституційного Суду України та Європейського суду з прав людини застосовано підхід, згідно з яким право на пенсію та її одержання не може бути пов'язане з місцем проживання людини. Такий підхід можна поширити не тільки на громадян, що виїхали на постійне місце проживання до інших держав, а й на внутрішньо переміщених осіб, які мають постійне місце проживання на непідконтрольній Уряду України території. У контексті справи, що розглядається, правовий зв'язок між державою і людиною, який передбачає взаємні права та обов'язки, підтверджується фактом набуття громадянства. Свобода пересування та вільний вибір місця проживання гарантується ст. 33 Конституції України кожному, хто на законних підставах перебуває на території України.
Аналогічна правова позиція висловлена Великою Палатою Верховного Суду в постанові від 04 вересня 2018 року по зразковій справі № 805/402/18.
Відповідно до ч. 5 ст. 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Згідно ч. 5, 6 ст. 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, є обов'язковими для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права. Висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, враховуються іншими судами при застосуванні таких норм права.
За таких підстав, враховуючи позицію Верховного Суду, суд дійшов до висновку, що Суворовським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України в м. Одесі протиправно призупинено виплату пенсії з 01.08.2018 року.
При цьому, згідно довідки Суворовського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі ОСОБА_1 нараховано, проте не виплачено пенсію за серпень, вересень, жовтень 2018 року (а.с. 57).
Таким чином, у Суворовського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі перед ОСОБА_1 утворилась заборгованість по виплаті пенсії серпень, вересень, жовтень 2018 року.
Доказів щодо виплати позивачу зазначеної заборгованості відповідачем суду не надано.
За таких підстав, позовні вимоги про визнання протиправною бездіяльності Суворовського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі щодо невиплати за серпень, вересень, жовтень 2018 року пенсії ОСОБА_1 є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Також, позивач просить суд визнати протиправним та скасувати рішення Суворовського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі про призупинення виплати пенсії за серпень, вересень, жовтень 2018 року ОСОБА_1, викладене у листі Суворовського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі від 19.12.2018 року № 439/П-5.
Разом з тим, з матеріалів справи вбачається, та не спростовується відповідачами, що будь-якого рішення про припинення або призупинення виплати пенсії ОСОБА_1, Суворовським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України в м. Одесі не приймалось.
При цьому, листом від 19.12.2018 року № 439/П-5 Суворовським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України в м. Одесі надано відповідь на звернення ОСОБА_1 щодо виплати пенсії та повідомлено про підстави, за яких виплату пенсії призупинено (а.с. 24).
Таким чином, в задоволенні позовної вимоги про визнання протиправним та скасування рішення Суворовського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі про призупинення виплати пенсії за серпень, вересень, жовтень 2018 року ОСОБА_1, викладене у листі Суворовського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі від 19.12.2018 року № 439/П-5, слід відмовити.
Що стосується позовних вимог про зобов'язання Суворовського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі виплатити пенсію за серпень, вересень, жовтень 2018 року ОСОБА_1 негайно після проголошення судового рішення, а також утриматись від подальшого призупинення її виплати, суд зазначає наступне.
Відповідно до ст. 46 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» нараховані суми пенсії, на виплату яких пенсіонер мав право, але не отримав своєчасно з власної вини, виплачуються за минулий час, але не більше ніж за три роки до дня звернення за отриманням пенсії. У цьому разі частина суми неотриманої пенсії, але не більш як за 12 місяців, виплачується одночасно, а решта суми виплачується щомісяця рівними частинами, що не перевищують місячного розміру пенсії. Нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.
Таким чином, оскільки у Суворовського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі перед ОСОБА_1 утворилась заборгованість по виплаті пенсії за серпень, вересень, жовтень 2018 року, тому, відповідно, слід зобов'язати Суворовське об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Одесі виплатити ОСОБА_1 заборгованість по виплаті пенсії за серпень, вересень, жовтень 2018 року.
При цьому, позовні вимоги про зобов'язання Суворовського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі утриматись від подальшого призупинення виплати пенсії не підлягають задоволенню, оскільки суд не може під час прийняття рішення вирішувати питання щодо правовідносин, які можливо будуть мати місце в майбутньому.
Крім того, оскільки предметом розгляду не є присудження виплати пенсії чи інших періодичних платежів, тому відсутні підстави для негайного виконання рішення суду, відповідно до ст. 371 КАС України.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); добросовісно; розсудливо.
Відповідно до ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.
Згідно ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
За таких обставин, враховуючи вищевикладене, розглянувши справу на підставі наданих сторонами доказів, суд дійшов висновку, що порушені права позивача підлягають судовому захисту шляхом визнання протиправною бездіяльності Суворовського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі щодо невиплати за серпень, вересень, жовтень 2018 року пенсії ОСОБА_1; зобов'язання Суворовського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі виплатити ОСОБА_1 заборгованість по виплаті пенсії за серпень, вересень, жовтень 2018 року. В задоволенні решти позовних вимог слід відмовити.
Відповідно до ч. 3 ст. 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
При розподілі судових витрат суд враховує, що позивачем сплачено судовий збір у розмірі 1536,80 грн., відповідно до оригіналів квитанцій № ПН5569 від 19.02.2019 року та № 22 від 07.03.2019 року (а.с. 3-4).
Таким чином, відповідно до ч. 3 ст. 139 КАС України, з Суворовського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі за рахунок його бюджетних асигнувань слід стягнути на користь ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір у розмірі 768,40 грн.
Керуючись ст.ст. 2, 6, 8, 9, 12, 77, 90, 132, 139, 242-246, 250, 255, 371 КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1, адреса місця проживання: АДРЕСА_1) до Суворовського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі (код ЄДРПОУ 40388751, адреса місцезнаходження: 65003, м. Одеса, вул. Чорноморського козацтва, 95) про визнання протиправною бездіяльності, визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, - задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Суворовського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі щодо невиплати за серпень, вересень, жовтень 2018 року пенсії ОСОБА_1.
Зобов'язати Суворовське об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Одесі виплатити ОСОБА_1 заборгованість по виплаті пенсії за серпень, вересень, жовтень 2018 року.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути з Суворовського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі (код ЄДРПОУ 40388751, адреса місцезнаходження: 65003, м. Одеса, вул. Чорноморського козацтва, 95) за рахунок його бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1, адреса місця проживання: АДРЕСА_1) судовий збір у розмірі 768,40 грн.
Рішення може бути оскаржено в порядку та в строки встановлені ст. 295, 297 КАС України, з урахуванням особливостей, встановлених п. 15.5 Розділу VII Перехідних Положень КАС України.
Рішення набирає законної сили в порядку передбаченому статтею 255 КАС України.
Суддя О.А. Левчук
.