Рішення № 81428055, 25.04.2019, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.04.2019
Номер справи
520/2929/19
Номер документу
81428055
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710 РІШЕННЯ

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

місто Харків

25.04.2019 р. справа №520/2929/19

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Старосєльцевої О.В., розглянувши за процедурою письмового провадження у порядку ст. 263 КАС України справу за позовом ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії ГУ МВСУ в Харківській області та ГУ ПФУ про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

встановив:

Позивач, ОСОБА_1 (далі за текстом – заявник, позивач), в порядку адміністративного судочинства заявив вимоги про: 1) визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, які полягають у зменшенні розміру пенсії ОСОБА_1 з 80 % грошового забезпечення до 70 % грошового забезпечення з 01 січня 2018 року; 2) зобов'язання Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Харківській області скласти та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області нову довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії ОСОБА_1 станом на 01.03.2018р. у відповідності з постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017р. №704, з повною інформацією, за формою передбаченою додатком №2 до Постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008р. №45 для перерахунку та виплати пенсії з 01.01.2018р. на підставі ст. ст. 43, 8, 10 та 63 Закону України від 09.04.1992 року №2262-ХІІ з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення: 2-1) надбавки за особливості проходження служби (50% від посадового окладу, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років, на підставі п. 5, п.п. 1 постанови КМУ від 30.08.2017 №704), 2-2) премії (у розмірі 10% посадового окладу на підставі п. 5, п.п. 2 постанови КМУ від 30.08.2017 №704), подати протягом п'ятнадцяти днів, з дня набрання рішенням законної сили, звіт про виконання судового рішення, що передбачено ч. 1 ст. 382 КАС України, 3) зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області після отримання від Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Харківській області нової довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії ОСОБА_1 станом на 01.03.2018р. для перерахунку та виплати пенсії з 01.01.2018р. провести повторний перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2018р. в розмірі 80% відповідних сум грошового забезпечення та з урахуванням надбавки за особливості проходження служби, премії, та здійснити виплату ОСОБА_1 (реєстраційний номер ОКПП НОМЕР_1) з 01.01.2018р. суму недоплаченої частини основного розміру пенсії однією сумою з урахуванням виплачених сум, подати протягом трьохтижневого строку, з дня набрання постановою законної сили звіт про виконання судового рішення що передбачено ч. 1 ст. 382 КАС України.

Підставами позову є доводи про те, що регіональний терорган ПФУ протиправно зменшив розмір пенсії з 80% грошового забезпечення до 70% грошового забезпечення. Заявник також стверджував, що у зв’язку з набрання законної сили судовими рішеннями по справі №826/3858/18 і втратою чинності п.п. 1,2 постанови КМУ №103 від 21.02.2018р. орган фінансового забезпечення видатків на оплату праці (тобто Ліквідаційна комісія) повинен скласти нову довідку про розмір грошового забезпечення з усіма «старими» та «новими» складовими елементами грошового забезпечення.

Відповідач, Ліквідаційна комісія Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області (далі за текстом – Ліквідаційна комісія), з поданим позовом не погодився.

Підставами заперечень проти позову є доводи про те, що довідка про грошове забезпечення складена під час дії п.п. 1,2 постанови КМУ №103 від 21.02.2018р. Алгоритм дій державних органів під час проведення перерахунку пенсій, після дати набрання законної сили рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва у справі № 826/3858/18 не змінився, до Ліквідаційної комісії ГУМВС України в Харківській області від Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області не надходило списків осіб, яким буде здійснено перерахунок пенсії. Таким чином, ліквідаційна комісія ГУМВС України в Харківській області не може самостійно, всупереч алгоритму дій, передбачених Постановою № 45, скласти нову довідку для перерахунку пенсії ОСОБА_1

Відповідач, Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області, з поданим позовом не погодився.

Підставами заперечень проти позову є доводи про те, що заявнику правомірно застосовано обмеження максимального розміру пенсії у розмірі не більше 70% грошового забезпечення військовослужбовця. Право самостійно визначати розміри грошового забезпечення позивача відповідач не має. Управління діяло у відповідності до законодавства, чинного на момент виникнення у позивача права на перерахунок пенсії.

Дослідивши приєднані до справи докази, суд установив такі обставини спору.

Заявник перебуває на обліку у Головному управління Пенсійного фонду України в Харківській області та отримує пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" №2262-XII від 09.04.1992р. (далі за текстом - Закон №2262-XII).

Під час оскарженого перерахунку пенсії владний суб’єкт – терорган ПФУ здійснив зменшення показника розміру пенсії з 80 % грошового забезпечення до 70 % грошового забезпечення.

Перевіряючи відповідність закону управлінського діяння владного суб’єкта з даного приводу суд зазначає, що зменшення відсоткового показника розміру пенсії відбулось з посиланням на ч.2 ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (в редакції Закону №1166-VІІ від 27.03.2014р., що діє на час проведення перерахунку).

Однак, суд зауважує, що положення Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” запроваджують дві окремі, самостійні і незалежні одна від одної процедури, за якими відбувається обчислення розміру пенсії особи, а саме: за ст.43 згаданого закону у випадку призначення пенсії вперше та за ст.63 згаданого закону у випадку збільшення розміру вже призначеної пенсії за подією збільшення розміру оплати праці працівника на аналогічній (прирівняній) посаді.

Так, ст.43 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” визначено порядок обчислення розміру пенсії у разі її призначення вперше і саме у цій процедурі базовою розрахунковою величиною є виплати (як винагороди за працю), одержані особою-пенсіонером під час проходження служби (тобто юридичне значення у даному випадку мають складові елементи грошового забезпечення самого працівника (службовця) - власна винагорода особи за працю).

Натомість, ст.63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” визначено порядок обчислення розміру вже призначеної пенсії шляхом її перерахунку у залежності від тих виплат (як винагороди за працю), котрі одержані третьою сторонньою особою - іншим працівником, який обіймає цю ж саму чи прирівняну посаду (тобто юридичне значення у даному випадку мають складові елементи грошового забезпечення іншого працівника - діючого службовця за аналогічною (прирівняною) посадою - винагорода третьої сторонньої особи за працю).

Запроваджене Законом №1166-VІІ від 27.03.2014р. нове правило граничного показника відсоткового розміру пенсії стосується виключно випадків призначення пенсії вперше, а не перерахунку вже призначеної пенсії.

З огляду на викладене, суд вважає, що зменшення відсоткового розміру пенсії заявника не відповідає закону.

Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом в постановах від 03.04.2018р.№ 175/1665/17 та від 24.04.2018р. № 686/12623/17.

Так, відповідно до ч. 5 ст. 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Отже, позов в частині визнання протиправними дій з приводу зменшення розміру пенсії з 80 % грошового забезпечення до 70 % грошового забезпечення підлягає задоволенню з одночасним обтяженням тероргану ПФУ обов’язком здійснити перерахунок пенсії з урахуванням показника відсоткового значення у 80%.

Продовжуючи розгляд справи і вирішуючи спір у решті вимог, суд установив такі обставини спору.

На виконання вимог п.п.1, 2 постанови КМУ №103 від 21.02.2018р. Ліквідаційною комісією була складена довідка про грошове забезпечення №100/23873 від 30.03.2018р., до якої увійшли такі елементи оплати праці як: окладу за посадою, оклад за військовим (спеціальним) званням, відсоткова надбавка за вислугу років (а.с.17).

Заявник 25.03.2019 року звернувся до Ліквідаційної комісії з приводу видачі нової довідки з урахуванням 1) надбавки за особливості проходження служби (50% від посадового окладу, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років) , на підставі п. 5, п.п. 1 постанови КМУ від 30.08.2017р. №704), 2) надбавки за роботу в умовах режимних обмежень (15% від посадового окладу), 3) премії.

Ліквідаційною комісією надано відповідь листом від 10.04.2019 року №Б-41/119-2/01-2019, в якому зазначено, що після 05.03.2019 року (дата набрання законної сили рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018р. по справі №826/3858/18) від ГУПФУ в Харківській області не надходило списку осіб, яким буде здійснено перерахунок пенсії. У зв’язку з чим, Ліквідаційна комісія не може самостійно, всупереч алгоритму дій передбачених ПКМ України від 13.02.2008 року №45, скласти нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Також 25.03.2019 року позивач звернувся до ГУПФУ в Харківській області з приводу здійснення перерахунку пенсії після отримання від Ліквідаційної комісії нової довідки про розмір грошового забезпечення

До відносин, які склались на підставі установлених судом обставин, підлягають застосуванню наступні норми права.

Як зазначалось судом вище, положення Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” запроваджують дві окремі, самостійні і незалежні одна від одної процедури, за якими відбувається обчислення розміру пенсії особи, а саме: за ст.43 згаданого закону у випадку призначення пенсії вперше та за ст.63 згаданого закону у випадку збільшення розміру вже призначеної пенсії за подією збільшення розміру оплати праці працівника на аналогічній (прирівняній) посаді.

З огляду на те, що процедура призначення пенсії вперше за ст.43 Закону №2262-XII не є тотожною процедурі перерахунку розміру вже призначеної пенсії за ст.63 Закону №2262-XII, то вимоги заявника про здійснення перерахунку пенсії на підставі ст.43 Закону №2262-XII задоволенню не підлягають, позаяк є необґрунтованими.

Частиною 4 ст.63 Закону № 2262-XII визначено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Таким чином, питання визначення механізму перерахунку пенсій (умов, порядку та розмірів) передано законодавцем у відання Уряду України.

На розвиток наведеної норми закону КМУ було видано постанову від 13.02.2008р. №45, якою затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону №2262-XII (далі - Порядок №45).

Згідно з п.1 Порядку №45, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону №2262-XII пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Таким чином, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

Кабінетом Міністрів України 30.08.2017р. було прийнято постанову №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", якою збільшено розмір грошового забезпечення військовослужбовців (далі за текстом - Постанова №704).

Постанова №704 набрала чинності з 01.03.2018р.

Окрім того, 21.02.2018р. Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (далі - Постанова №103), п.п.1 і 2 якої установлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01.03.2018р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017р. №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".

При цьому, п.п. 1 і 2 Постанови №103 приписам Постанови №704 була надана ретроспективна дія у часі, адже за подією збільшення розміру грошового забезпечення з 01.03.2018р. виплати перерахованої пенсії були передбачені з 01.01.2018р.

Одночасно Постановою №103 були внесені зміни і до п.5 Порядку №45, унаслідок чого під час перерахунку пенсій мали використоватись такі види грошового забезпечення, як: посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Постанова №103 за правилами ч.2 ст.265 КАС України діяла у період часу з 28.02.2018р. та до 05.03.2019р. (як до моменту набрання законної сили судовими рішеннями по справі №826/3858/18) і була обов'язковою до виконання усіма суб'єктами права (у тому числі і Ліквідаційною комісією та терорганами ПФУ) як чинне рішення Уряду України нормативного характеру.

З матеріалів справи вбачається та не заперечується сторонами, що Ліквідаційною комісією до ГУ ПФУ було надіслано довідку про розмір грошового забезпечення №100/23873 від 30.03.2018р., складену з урахуванням приписів Постанови №103, а саме: за посадовим окладом – 9.300,00 грн.; окладом за військовим званням 1.480,00 грн.; надбавкою за вислугу років (50%) – 5.390,00 грн.

Вже після складання указаної довідки рішенням від 12.12.2018р. у справі №826/3858/18, Окружний адміністративний суд міста Києва визнав протиправними та нечинними п.п.1, 2 Постанови №103.

05.03.2019р. Шостий апеляційний адміністративний суд апеляційну скаргу Кабінету Міністрів України залишив без задоволення, рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 року - без змін.

Відповідно до ч.2 ст. 265 КАС України, нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій його частині з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду.

Згідно з ч.1 ст.325 КАС України, постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття.

Таким чином, п.п. 1, 2 Постанови №103 та зміни до п.5 і додатку 2 Порядку №45, втратили чинність лише з 05 березня 2019 року, як того і вимагає ч.2 ст. 265 КАС України.

Тобто, на момент складання довідки про грошове забезпечення № 100/23873 від 30.03.2018р. Постанова №103 була чинною та не скасованою, отже складання довідки № 100/23873 та перерахунок пенсії позивача в період з 01.01.2018 року по 05.03.2019 року здійснено відповідно чинного на вказаний період законодавства.

Після втрати чинності п.п. 1 і 2 Постанови №103 заявник у силу п.1 порядку №45 набув право на перерахунок пенсії з події підвищення розміру грошового забезпечення військовослужбовців на підставі постанови №704, тобто з 01.03.2018р., а не з 01.01.2018р.

З огляду на викладене позов в частині вимог про здійснення перерахунку з 01.01.2018р. належить відхилити.

Вирішуючи спір в частині вимоги про видачу нової довідки про грошове забезпечення, суд зазначає, що правовідносини з приводу практичної реалізації особою права на звернення до органу державної влади унормовані, насамперед, приписами ст. 40 Конституції України, Закону України “Про звернення громадян”, Закону України “Про доступ до публічної інформації”, Закону України “Про інформацію”.

Оскільки інформація про оплату праці особи, котра проходить публічну службу, у силу ч. 5 ст. 6 Закону України “Про доступ до публічної інформації” не підлягає обмеженню і за минулі періоди діяльності вже є наявною у розпорядника публічної інформації – органу проходження публічної служби, то суд не знаходить підстав для визнання правомірною відмови Ліквідаційної комісії у складанні довідки про розмір грошового забезпечення на вимогу заявника.

Суд відзначає, що приписами Порядку №45 передбачено виникнення у тероргану ПФУ обов’язку провести перерахунок пенсії: 1) у разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення, 2) надходження до Пенсійного фонду України повідомлення про підстави перерахунку пенсій, 3) надходження до ГУ ПФУ в регіоні від ПФУ повідомлення про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.

Лише за фактом надходження повідомлення від ПФУ у ГУ ПФУ області виникає привід для реалізації управлінської функції у спосіб складення списків осіб та подання їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

У ході розгляду справи суд бере до уваги, що постановою правління ПФУ від 31.01.2007р. №3-1 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.02.2007р. за №135/13402) було затверджено Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі за текстом – Порядок №3-1).

Згідно з п.1 Порядку №3-1 заяви про призначення пенсій подаються до органів ПФУ через структурні підрозділи органу проходження публічної військової (чи прирівняної до неї) служби.

У силу п.23 Порядку №3-1 перерахунок пенсій проводиться у порядку ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" за поданими пенсіонером документами, тобто за фактом особистого звернення пенсіонера з приводу збільшення розміру пенсії.

Разом з тим, п.24 Порядку №3-1 не виключена і можливість проведення перерахунку пенсії у разі одержання терорганом ПФУ відповідного повідомлення від органу проходження публічної служби пенсіонера.

Системно аналізуючи положення наведених актів законодавства, суд доходить висновку, що моментом виникнення обов’язку тероргану ПФУ з приводу складення списків пенсіонерів та направлення списків до органу видачі довідки про грошове забезпечення (органу проходження служби) є будь-яка з подій: 1) одержання повідомлення від ПФУ; 2) одержання заяви чи документів особисто від пенсіонера; 3) одержання повідомлення органу проходження публічної служби.

Таким чином, і надходження до тероргану ПФУ довідки про розмір грошового забезпечення унаслідок власного звернення заявника у контексті ст.1 Протоколу першого до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року та ст.8 Конституції України не є перешкодою для здійснення перерахунку пенсії.

Згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Оцінивши наведені учасниками справи аргументи добутими доказами в їх сукупності за правилами ст.ст.72-77, 90, 211 КАС України та перевіривши оскаржені управлінські діяння за критеріями ч.2 ст.2 КАС України, суд доходить до переконання, що при здійсненні зменшення відсоткового значення розміру пенсії заявника та при відмові у видачі довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.03.2018р. владні суб’єкти не забезпечили дотримання вимог ч.2 ст.19 Конституції України.

В цій частині позов належить задовольнити.

Решта вимог позову заявлена наперед, має стосунок до майбутніх правовідносин, котрі ще не склались, а також є необгрунтовною з причини набуття заявником права на перерахунок пенсії після втрати чинності п.п.1 і 2 Постанови №103 лише з 01.03.2018р.

Отже, у цій частині позов підлягає до відхилення.

Підстав для застосування до спірних правовідносин положень ст. 382 КАС України судом не виявлено.

Розподіл судових витрат належить провести за правилами ст.ст. 139, 143 КАС України та Закону України “Про судовий збір”.

Керуючись ст.ст. 8, 19, 124, 129 Конституції України, ст.ст. 6-9, ст.ст. 72-77, 211, 241-243, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

вирішив:

Позов - задовольнити частково.

Визнати дій Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області з приводу зменшення розміру пенсії ОСОБА_1 з 80 % грошового забезпечення до 70 % грошового забезпечення протиправними.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 (місце знаходження - АДРЕСА_1, ідентифікаційний код - НОМЕР_1) з 01.03.2018р. в розмірі 80% грошового забезпечення.

Зобов'язати Ліквідаційну комісію Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області видати ОСОБА_1 довідку про грошове забезпечення станом на 01.03.2018р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017р., направивши довідку до Головного управління Пенсійного фонду в Харківській області.

У решті вимог позов - залишити без задоволення.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (місце знаходження - АДРЕСА_1, ідентифікаційний код - НОМЕР_1) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (місце знаходження – майдан Свободи, 5, Держпром, 3 під., 2 пов., м. Харків, код ЄДРПОУ - 14099344) витрати зі сплати судового збору у розмірі 768,40 грн. (сімсот шістдесят вісім гривень 40 копійок).

Стягнути на користь ОСОБА_1 (місце знаходження - АДРЕСА_2, ідентифікаційний код - НОМЕР_1) за рахунок бюджетних асигнувань Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області (місце знаходження – вул.Жон Мироносиць, 5, м. Харків, 61002, код ЄДРПОУ - 08592313) витрати зі сплати судового збору у розмірі 384,20 грн. (триста вісімдесят чотири гривні 20 копійок).

Роз'яснити, що рішення підлягає оскарженню шляхом подання апеляційної скарги до Другого апеляційного адміністративного суду у порядку п.15.5 Розділу VII КАС України та у строк згідно з ч.1 ст.295 КАС України, а саме: протягом 30 днів з дати складення повного судового рішення.

Роз'яснити, що рішення набирає законної сили відповідно до ст.255 КАС України, а саме: після закінчення строку подання скарги усіма учасниками справи або за наслідками процедури апеляційного перегляду.

Суддя Старосєльцева О.В.