
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 500/696/19
19 квітня 2019 рокум.Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, у складі головуючої судді Подлісної І.М. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Тернопільського міськрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Тернопільській області про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИВ:
До Тернопільського окружного адміністративного суду звернулася ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Тернопільського міськрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Тернопільській області про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити дії.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач звернулася до Тернопільського міськрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області із заявою про внесення змін, доповнень до актового запису цивільного стану, на що отримала висновок про відмову, у зв'язку із розбіжностями в документах та відсутністю основних підтверджуючих документів, а саме: актових записів про народження батька та матері заявниці, де зазначено родове прізвище батька та власне ім'я матері дитини.
ОСОБА_1 вважає такі дії Тернопільського міськрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області щодо відмови їй у внесенні змін, доповнень до актового запису про народження протиправними. Тому і звернулася до суду за захистом своїх прав.
Ухвалою суду від 01.04.2019 прийнято до розгляду та відкрито провадження по справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін. Даною ухвалою встановлено 15-денний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання відзиву на позовну заяву.
15 квітня 2019 року від представника відповідача через канцелярію суду надійшла заява про розгляд справи без їх участі.
Відповідно до п.5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Відповідно до ч.9 ст. 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з’явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Суд, з'ясувавши усі обставини справи та перевіривши їх доказами приходить до переконання, що адміністративний позов слід задовольнити частково з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1, народилася 30 серпня 1953 року у с. Мізюринці Шумського району Тернопільської області, про що свідчить видане повторно свідоцтво про народження серії ЯЖ № 546363, видане 1955 року. Згідно свідоцтва про одруження, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 30 квітня 1972 року уклала шлюб із ОСОБА_3, після чого їй присвоєно прізвище «Нагорнюк».
Позивач в позовній заяві просила скасувати висновок Тернопільського міськрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області від 02.03.2019р. про відмову у внесенні змін та доповнень до актового запису про народження № 07, складеного 10 вересня 1953 року Мізюринською сільською радою Шумського району Тернопільської області на ОСОБА_4. Та також зобов'язати Тернопільський міськрайонний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області внести зміни та доповнення до актового запису про народження № 07, складеного 10 вересня 1953 року Мізюринською сільською радою Шумського району Тернопільської області на ОСОБА_4, змінити прізвище дитини з «Прокопевнюк» на «Прокопівнюк», прізвище батька дитини з «Прокопевнюк» на «Прокопівнюк», прізвище матері дитини з «Прокопевнюк» на «Прокопівнюк», доповнити: по батькові дитини «Олександрівна» та місце народження дитини «Україна Тернопільська область Шумський район село Мізюринці».
Очевидно, що у зв'язку з неправильностями в актовому записі і було видано позивачу повторно свідоцтво про народження, але з невідомих причин працівники, які його видавали не внесли чомусь зміни в актовий запис про народження.
Про факт народження ОСОБА_1 свідчить видане повторно свідоцтво про народження. У якому в графі мати зазначається - «Прокопівнюк Анна Іванівна», яка померла 25.02.2008 року, у графі батько - ОСОБА_5, який помер 28.07.1992 року, згідно свідоцтва про одруження позивач, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 уклала шлюб із ОСОБА_3.
Також, у позивача є рідний брат ОСОБА_6, який народився 02 червня 1960 року. У графі батько зазначено - ОСОБА_5, а у графі мати - ОСОБА_7.
Позивач зверталася до Тернопільського міськрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області із заявою про внесення змін, доповнень до актового запису цивільного стану, на що отримала висновок про відмову, у зв'язку із розбіжностями в документах та відсутністю основних підтверджуючих документів, а саме: актових записів про народження батька та матері заявниці, де зазначено родове прізвище батька та власне ім'я матері дитини.
Перевіряючи юридичну та фактичну обґрунтованість висновків відповідача і винесених на підставі них спірних рішень на відповідність вимогам ч.2 ст.2 КАС України, суд виходить з наступного.
Відносини, пов'язані з проведенням державної реєстрації актів цивільного стану, внесенням до актових записів цивільного стану змін, їх поновленням і анулюванням, визначення засад діяльності органів державної реєстрації актів цивільного стану регулюються положеннями Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" від 01.07.2010 року № 2398-VI (далі – Закон № 2398-VІ).
Відповідно до ч.1 ст.6 Закону №2398-VІ відділи державної реєстрації актів цивільного стану проводять державну реєстрацію народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті, вносять зміни до актових записів цивільного стану, поновлюють та анулюють їх; формують Державний реєстр актів цивільного стану громадян, ведуть його, зберігають архівний фонд; здійснюють відповідно до законодавства інші повноваження.
Частинами 1, 2, 3 ст.9 Закону №2398-VІ передбачено, що державна реєстрація актів цивільного стану проводиться з метою забезпечення реалізації прав фізичної особи та офіційного визнання і підтвердження державою фактів народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті.
Державна реєстрація актів цивільного стану проводиться шляхом складення актових записів цивільного стану.
Актовий запис цивільного стану - це документ органу державної реєстрації актів цивільного стану, який містить персональні відомості про особу та підтверджує факт проведення державної реєстрації акта цивільного стану. Актовий запис цивільного стану складається у двох примірниках. Актовий запис цивільного стану є безспірним доказом фактів, реєстрація яких посвідчується, до спростування його в судовому порядку.
За змістом ст.22 Закону № 2398-VІ внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за наявності достатніх підстав. За наслідками перевірки зібраних документів орган державної реєстрації актів цивільного стану складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису цивільного стану або про відмову в цьому. У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку вказуються причини відмови та зазначається про можливість її оскарження в судовому порядку.
Внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться за заявою: особи, щодо якої складено актовий запис; одного з батьків, опікуна, піклувальника дитини; опікуна недієздатної особи; спадкоємців померлого; представника органу опіки та піклування під час здійснення повноважень з опіки та піклування стосовно особи, яка має право на подання такої заяви.
Заява про внесення змін до актового запису цивільного стану подається до відповідного органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника, а у випадках, передбачених законодавством, - за місцем зберігання актового запису цивільного стану.
Зміни до актового запису цивільного стану вносяться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання відповідного актового запису.
Після внесення змін до актового запису цивільного стану заявнику повторно видається свідоцтво про державну реєстрацію акта цивільного стану.
Внесення змін до актових записів цивільного стану, які складено органами державної реєстрації актів цивільного стану України, проводиться відділами державної реєстрації актів цивільного стану районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних, міжрайонних управлінь юстиції у випадках, передбачених чинним законодавством, відповідно до Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджених наказом Міністерства юстиції України № 96/5 від 12.01.2011 року, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 14.01.2011 року за №55/18793 (далі – Правила).
У разі відмови у внесенні змін до актових записів цивільного стану у висновку відділу державної реєстрації актів цивільного стану вказуються причини відмови та зазначається про можливість оскарження його у судовому порядку (п.1.1 Правил).
Так, п.2.6 Правил визначено, що разом із заявою про внесення змін до актового запису цивільного стану заявником подаються: свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану, у яких зазначені неправильні, неповні відомості або відомості, які підлягають зміні; інші документи, необхідні для розгляду заяви та вирішення питання по суті.
Пункт 2.7 Правил визначає, що на підтвердження достовірності представлених заявником документів про державну реєстрацію актів цивільного стану відділом державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичним представництвом чи консульською установою України додаються до матеріалів справи повні витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, копії відповідних актових записів цивільного стану, на підставі яких вирішується питання щодо необхідності внесення змін або відмови в цьому.
Відповідно до п.2.11 Правил факти, зазначені в заяві, а також записи у свідоцтвах про державну реєстрацію актів цивільного стану та в інших поданих заявником документах, якщо вони викликають сумніви щодо їх достовірності, можуть бути перевірені відділом державної реєстрації актів цивільного стану шляхом направлення запитів до відповідних установ, організацій для затребування необхідних документів.
Згідно п.2.12 Правил на підставі зібраних документів та за наслідками перевірки відділ державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичне представництво чи консульська установа України складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису (або декількох актових записів) цивільного стану або про відмову в цьому за формою, наведеною в додатку 2.
У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку мають бути чітко вказані причини відмови та зазначено про можливість її оскарження в судовому порядку.
Системний аналіз вищезазначених норм, які регулюють спірні правовідносини, свідчить про те, що за результатами розгляду заяви позивача про внесення змін до актового запису цивільного стану, відповідач складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису (або декількох актових записів) цивільного стану або про відмову в цьому із зазначенням конкретних причин. Тобто, зазначений висновок є формою прийняття рішення органом державної реєстрації актів цивільного стану.
З матеріалів справи вбачається, що позивач звернулася до Тернопільського міськрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Тернопільській області із заявою та доданими документами про внесення змін та доповнень до актового запису про народження № 07, складеного 10 вересня 1953 року Мізюринською сільською радою Шумського району Тернопільської області на ОСОБА_4, змінити прізвище дитини з «Прокопевнюк» на «Прокопівнюк», прізвище батька дитини з «Прокопевнюк» на «Прокопівнюк», прізвище матері дитини з «Прокопевнюк» на «Прокопівнюк», доповнити: по батькові дитини «Олександрівна» та місце народження дитини «Україна Тернопільська область Шумський район село Мізюринці».
Однак, Тернопільським міськрайонним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Тернопільській області за результатами розгляду заяви лише надано роз’яснення, викладені у листі віл 02 березня 2019 року №б/н.
Як слідує зі змісту такого, позиція відповідача полягає у тому, що немає можливості задовольнити подану заяву , у зв'язку із розбіжностями в документах.
Проте, зазначені мотиви відмови у прийняті рішення не можуть бути визнані правомірними, оскільки не містять обґрунтованих причин, адже в силу приписів ч.1 ст.22 Закону № 2398-VІ за наявності достатніх підстав внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану.
Надаючи оцінку таким обставинам суд враховує, що приписами ч.1 ст.22 Закону № 2398-VІ та п.2.12 Правил чітко визначено, що за наслідками перевірки зібраних документів орган державної реєстрації актів цивільного стану складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису цивільного стану або про відмову в цьому.
Відповідно до ч.1, 4 ст.269 Цивільного кодексу України особисті немайнові права належать кожній фізичній особі від народження або за законом. Особистими немайновими правами фізична особа володіє довічно.
Отже, зміна персональних даних є суб'єктивним особистим немайновим правом громадянина, яке за своєю природою реалізується за власним волевиявленням особи.
Відповідно до ч.2 ст.22 Закону №2398-VІ, зазначені норми також містяться в п.2.5 Правил, внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться за заявою: особи, щодо якої складено запис; одного з батьків, опікуна, піклувальника дитини; опікуна недієздатної особи; спадкоємця померлого; представника органу опіки та піклування під час здійснення повноважень з опіки та піклування стосовно особи, яка має право на подання такої заяви.
Саме ці суб'єкти, наділені правом звернення до органу державної реєстрації актів цивільного стану із заявою щодо внесення виправлення чи зміни в актовий запис цивільного стану, складений відносно цієї особи.
Водночас особа, якій належать персональні дані, не може вимагати їх зміни в актових записах, складених відносно іншої особи, крім випадків, коли один із батьків, опікун чи піклувальник дитини, опікун недієздатної особи, представник органу опіки та піклування звертається з відповідною вимогою в інтересах та стосовно актового запису щодо особи, яка має право на подання такої заяви, однак внаслідок недієздатності (обмеженої, часткової чи неповної дієздатності) не може скористатися цим правом особисто.
В силу ст. 22 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за наявності достатніх підстав. За наслідками перевірки зібраних документів орган державної реєстрації актів цивільного стану складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису цивільного стану або про відмову в цьому. У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку вказуються причини відмови та зазначається про можливість її оскарження в судовому порядку.
Частини перша та друга статті 55 Конституції України гарантують право кожного шукати захисту своїх прав і свобод у суді, оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. Як зазначено в абзаці третьому частини першої статті 22 Закону, заявник має право оскарження відмови органів державної реєстрації актів цивільного стану у внесенні змін до актових записів цивільного стану у судовому порядку; така можливість прямо передбачена пунктом 1.15 Правил № 96/5. Категорія справ, пов'язаних із спорами, що виникають у зв'язку з відмовою органу державної реєстрації актів цивільного стану внести зміни до актових записів цивільного стану, є окремою категорією судових справ, яка має свої особливості. Об'єктом спору у таких справах є відповідний актовий запис цивільного стану, а безпосереднім предметом розгляду судами адміністративної юрисдикції рішення відповідного органу державної реєстрації актів цивільного стану у формі висновку про внесення змін до актового запису цивільного стану або про відмову в цьому.
Згідно ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 28 Цивільного кодексу України, фізична особа набуває прав та обов'язків і здійснює їх під своїм ім'ям. Ім'я фізичної особи, яка є громадянином України, складається із прізвища, власного імені та по батькові, якщо інше не випливає із закону або звичаю національної меншини, до якої вона належить. Тобто, неправильне написання прізвища особи, яке є складовою частиною її ім'я відповідно до положень цивільного законодавства, є грубим порушенням прав особи, оскільки внаслідок таких описок особа не може реалізувати свої права та виконувати обов'язки.
Родове прізвище - частина власної назви особи, її повного імені, яке ідентифікує її родову приналежність, що передається від батьків до дітей і вказує на спорідненість.
Стаття 294 ЦК України гарантує, що фізична особа має право на ім'я. Фізична особа має право на транскриптизований запис її прізвища та імені відповідно до своєї національної традиції. У разі перекручення імені фізичної особи воно має бути виправлене. Якщо перекручення імені було здійснене у документі, такий документ підлягає заміні. Статтею 16 цього Кодексу встановлено право особи звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового права.
Також ч. 1 ст.6 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" відділи державної реєстрації актів цивільного стану проводять державну реєстрацію народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті, вносять зміни до актових записів цивільного стану, поновлюють та анулюють їх; формують Державний реєстр актів цивільного стану громадян, ведуть його, зберігають архівний фонд; здійснюють відповідно до законодавства інші повноваження.
Відповідно до п. 1.1 Правил № 96/5 внесення змін до актових записів цивільного стану, які складено органами державної реєстрації актів цивільного стану України, проводиться відділами державної реєстрації актів цивільного стану районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних управлінь юстиції (далі - відділи державної реєстрації актів цивільного стану) у випадках, передбачених чинним законодавством.
Відповідно до п. 2.1 Правил внесення змін передбачено, що заява про внесення змін до актового запису цивільного стану подається до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника, а у випадках, передбачених статтею 53 Сімейного кодексу України, також до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання першого примірника актового запису про шлюб при пред'явленні паспорта або паспортного документа.
Згідно із п. 2.13.1 вказаних Правил підставою для внесення змін в актові записи цивільного стану є рішення суду про установлення неправильності в актовому записі цивільного стану, у якому зазначено про внесення конкретних змін в актовому записі цивільного стану.
Відповідно до п. 2.9 Положення, підставою для внесення змін в актові записи цивільного стану є, зокрема, рішення адміністративного суду.
Згідно ст. 295 ЦК України визначено, фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище та (або) власне ім'я.
Прізвище фізичної особи може бути змінене у разі реєстрації шлюбу, розірвання шлюбу або визнання його недійсним.
Таким чином, оскільки прізвище є немайновим благом та дає можливість набувати прав та створювати для себе цивільні обов'язки, а також здійснювати ці права та виконувати цивільні обов'язки під своїм прізвищем, то невірне зазначення прізвища в офіційному документі є порушенням прав позивача та підлягає виправленню.
Отже, суд приходить до висновку, що вимога позивача про скасування висновку Тернопільського міськрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області від 02.03.2019р. про відмову у внесенні змін та доповнень до актового запису про народження № 07, складеного 10 вересня 1953 року Мізюринською сільською радою Шумського району Тернопільської області на ОСОБА_4 є підставною та такою, що підлягає до задоволення.
Водночас, згідно ч.4 ст.245 КАС України у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов'язати відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.
У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.
З урахуванням того, що відповідач не дослідив виконання всіх умов, визначених законом для прийняття рішення, то суд вважає належним і достатнім способом захисту прав позивача у даному випадку буде зобов'язання відповідача повторно розглянути заяву позивача про внесення змін до актового запису про народження по суті звернення.
Відповідно до ч. 1 ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
При цьому, згідно ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Щодо позовної вимоги про зобов’язання Тернопільського міськрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Тернопільській області (місце: вул. Грушевського, 8, м. Тернопіль, 46021, ЄДРПОУ / ІПН: 41346948) 1. внести зміни та доповнення до актового запису про народження № 07, складеного 10 вересня 1953 року Мізюринською сільською радою Шумського району Тернопільської області на ОСОБА_4, змінити прізвище дитини з «Прокопевнюк» на «Прокопівнюк», прізвище батька дитини з «Прокопевнюк» на «Прокопівнюк», прізвище матері дитини з «Прокопевнюк» на «Прокопівнюк», доповнити: по батькові дитини «Олександрівна» та місце народження дитини «Україна Тернопільська область Шумський район село Мізюринці», то суд зазначає наступне.
Оскільки у справах про оскарження відмови внести за заявою особи зміни до актового запису цивільного стану суд за правилами адміністративного судочинства вивчає наявність чи відсутність достатніх підстав для прийняття відповідного рішення, зокрема, перевіряє чи відповідні рішення прийняті на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а також, чи прийняті вони обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення. Завдання адміністративного суду у таких справах полягає, насамперед, у перевірці додержання процедури розгляду та прийняття органом реєстрації актів цивільного стану відповідного рішення.
Оскільки адміністративний суд, розглядаючи такі справи, не вправі вийти за межі їх публічно-правових аспектів і встановлювати юридичні факти, що мають значення для внесення змін до актових записів цивільного стану, то вимога позивача щодо зобов'язання відповідача внести зміни у актовий запис не може бути задоволена, а його права слід захистити шляхом зобов'язання відповідача повторно розглянути подану ним заяву.
Таким чином, враховуючи встановлені судом обставини справи, оцінивши здобуті докази в їх сукупності за правилами ст. 90 КАС України та аналізуючи наведені положення законодавства, суд приходить до висновку, що позов підлягає до часткового задоволення.
Керуючись ст.139, 241-246, 250 КАС України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Скасувати висновок Тернопільського міськрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області (місцезнаходження: вул. Грушевського, 8, м. Тернопіль, 46021, ЄДРПОУ / ІПН: 41346948) від 02.03.2019р. про відмову у внесенні змін та доповнень до актового запису про народження № 07, складеного 10 вересня 1953 року Мізюринською сільською радою Шумського району Тернопільської області на ОСОБА_4.
Зобов’язати Тернопільський міськрайонний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Тернопільській області (місце: вул. Грушевського, 8, м. Тернопіль, 46021, ЄДРПОУ / ІПН: 41346948) повторно розглянути заяву ОСОБА_1 (місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_2, ЄДРПОУ / ІПН: НОМЕР_1) про внесення змін та доповнень до актового запису про народження № 07, складеного 10 вересня 1953 року Мізюринською сільською радою Шумського району Тернопільської області.
В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне судове рішення складено 24 квітня 2019 року.
Головуючий суддя Подлісна І.М.