Ухвала суду № 81427441, 25.04.2019, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.04.2019
Номер справи
300/906/19
Номер документу
81427441
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

"25" квітня 2019 р. Справа № 300/906/19

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Грицюк П.П., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Оболонської сільської ради Долинського району Івано-Франківської області, третя особа ОСОБА_3 Йосипвич, про визнання неуповноваженою двадцять третю сесію Оболонської сільської ради сьомого скликання Долинського району Івано-Франківської області від 13.12.2018 року та визнання протиправним та скасування рішення Оболонської сільської ради від 13.12.2018 року №722-23/2018 "Про зміну членів виконавчого комітету Оболонської сільської ради",-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулися до суду з адміністративним позовом до Оболонської сільської ради Долинського району Івано-Франківської області, третя особа ОСОБА_3 про визнання неуповноваженою двадцять третю сесію Оболонської сільської ради сьомого скликання Долинського району Івано-Франківської області від 13.12.2018 року та визнання протиправним та скасування рішення Оболонської сільської ради від 13.12.2018 року №722-23/2018 "Про зміну членів виконавчого комітету Оболонської сільської ради".

Підставою для звернення до адміністративного суду з даним адміністративним позовом є прийняття оскаржуваного рішення неуповноваженою сесією Оболонської сільської ради Долинського району Івано-Франківської області, яким виключено позивачів з членів виконавчого комітету.

Відповідно до пунктів 3 та 6 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України та чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Згідно адміністративного позову позивачами зазначено третю особу ОСОБА_3.

Відповідно до ч.2 ст.49 КАС України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

Як встановлено з позовної заяви, позивачем не заявлено клопотання про необхідність залучення третьої особи ОСОБА_3, не зазначено на яких підставах третю особу належить залучити до участі у справі, окрім того, не вказано, як саме судове рішення може вплинути на права та обов'язки особи, яка не є стороною у справі.

При цьому, оскаржуване рішення стосується і інших осіб ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 та ОСОБА_7. Однак, з невідомих суду причин позивачами не визначено даних третіх осіб.

Частиною третьою статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Проте, до позовної заяви додано докази сплати судового збору тільки ОСОБА_1 у встановленому розмірі.

При цьому, частиною першою статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з ч.7 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" у разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом. У разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 цього Закону за подання позову немайнового характеру. Судовий збір справляється з урахуванням загальної суми позову також у разі: - подання позову одним позивачем до кількох відповідачів; - об'єднання суддею в одне провадження кількох однорідних позовних вимог.

Таким чином, оскільки позивачами заявлено немайнову вимогу, розмір судового збору за подання до суду даного позову для кожного з них становить 768,40 грн.

Пунктом 8 частини 5 статті 160 КАС України передбачено зазначення в позовній заяві переліку документів та інших доказів, що додаються до заяви, зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Частиною 4 ст. 161 КАС України передбачено, що позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Згідно частини 4 статті 79 КАС України якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об'єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк. Учасник справи також повинен надати докази, які підтверджують, що він здійснив усі залежні від нього дії, спрямовані на отримання відповідного доказу.

В позовній заяві позивачі вказують, що вони були включені до членів виконавчого комітету Оболонської сільської ради. Однак, позивачами не зазначено коли та на підставі яких рішень органу місцевого самоврядування були включені до членів виконавчого комітету, на підтвердження даних обставин до позовної заяви не подано відповідних доказів.

Відповідно до частини 1 статті 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Частиною 2 даної статті передбачено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Керуючись статтями 160, 161, 169, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Оболонської сільської ради Долинського району Івано-Франківської області, третя особа ОСОБА_3 про визнання неуповноваженою двадцять третю сесію Оболонської сільської ради сьомого скликання Долинського району Івано-Франківської області від 13.12.2018 року та визнання протиправним та скасування рішення Оболонської сільської ради від 13.12.2018 року №722-23/2018 "Про зміну членів виконавчого комітету Оболонської сільської ради" - залишити без руху.

Надати позивачам десятиденний строк з дня отримання цієї ухвали для усунення вказаних недоліків шляхом подання до Івано-Франківського окружного адміністративного суду:

- зазначити коли, на підставі яких рішень органу місцевого самоврядування позивачі були включені до членів виконавчого комітету та надати докази на підтвердження даних обставин;

- клопотання про залучення третьої особи (третіх осіб) з обґрунтуванням такого залучення (як судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі) (за необхідності);

- документ про сплату судового збору ОСОБА_2 в розмірі 768,40 грн;

- привести у відповідність адміністративний позов відповідно до встановлених вимог частини 5 статті 160 та статтей 74, 94 Кодексу адміністративного судочинства України.

Роз'яснити, що в разі неусунення недоліків у визначений строк позовна заява буде повернена.

Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, встановлені статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя /підпис/ ОСОБА_8