
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"25" квітня 2019 р. справа № 300/362/19
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Остап’юка С.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України, Головного управління державної фіскальної служби в Івано-Франківській області про скасування рішення та зобов’язання зареєструвати податкову накладну, -
ВСТАНОВИВ:
19.02.2019 Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (далі – позивач) звернувся в суд з адміністративним позовом до Державної фіскальної служби України, Головного управління державної фіскальної служби в Івано-Франківській області про скасування рішення за №1027368/НОМЕР_1 від 17.12.2018 про відмову у реєстрації податкової та зобов’язання зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну за № 5 від 10.11.2018.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 25.02.2019 відкрито провадження за вказаним позовом, а справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.
Позивач заявлені позовні вимоги щодо предмета спору обґрунтовує тим, що відповідач в порушення вимог статті 201 Податкового кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України за №117 від 21.02.2018, оскаржуваним рішенням за №1027368/НОМЕР_1 від 17.12.2018 відмовив у реєстрації податкової накладної за № 5 від 10.11.2018. Протиправність оскаржуваного рішення відповідача мотивована підтвердженням реальності здійснення господарський операцій на виконання договорів купівлі-продажу деревного вугілля за №10/10 від 10.10.2018 та за № 11/10 від 11.10.2018, на підставі яких складено податкову накладну за № 5 від 10.11.2018. Вважає рішення відповідача про відмову в реєстрації податкової накладної протиправним та таким, що підлягає скасуванню, а податкова накладна за № 5 від 10.11.2018 підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Представник відповідачів направив відзив на позовну заяву із запереченнями проти позову, в якому позовних вимог не визнав, просив в задоволенні позову відмовити на тій підставі, що згідно договору купівлі-продажу за № 11/10 від 11.10.2018 фізична особа-підприємець ОСОБА_2 реалізував позивачу деревне вугілля твердолистяних порід деревини, місце розташування товару – ТДВ «Перечинський Лісохімкомбінат», адреса: вулиця Ужанська, 25, місто Перечин, Закарпатська область. Згідно видаткової накладної від 09.11.2018 за № ВН-00000 09/11 позивачу відвантажується 17, 385 тон деревного вугілля, виписано рахунок-фактуру за № РФ-00000 09/11 від 09.11.2019 на суму 152 988 гривень, який оплачується згідно платіжного доручення від 30.11.2018 на суму 152 888 гривень. Згідно товарно-транспортної накладної від 09.11.2018 за №09/11 перевізник фізична особа-підприємець ОСОБА_3 прибув у місто Тростянець Сумської області о 10:00 год., завантажився та о 15:00 год. вибув з місця розвантаження. Пунктом розвантаження зазначено ТДВ «Перечинський ЛХК» місто Перечин. Відстань від міста Тростянець Сумської області до міста Перечин Закарпатської області 1157 км. При середній швидкості сідлового тягача DAF FT XF 105.460 (д. н. АО 3205 ВО). з напівпричепом. 80 км/год. без зупинок зазначену відстань можна проїхати за 15 год., тобто орієнтований найшвидший час прибуття до місця розвантаження 06:00 год. 10.11.2018.
Згідно договору поставки за №10/10 від 10.10.2018 позивач постачає «Грінлайн ІФ» деревне вугілля твердолистяних порід деревини у зав’язаних нових поліпропіленових мішках вагою 15 кг. Відповідно до видаткової накладної за № ВН-00000 10/11 від 10.11.2018 позивач відвантажує 17, 385 тон деревного вугілля в поліпропіленових мішках, виписано рахунок-фактуру за № РФ-00000 10/11 на суму 204 447, 60 гривень, який оплачується ТзОВ «Грінлайн ІФ» згідно платіжного доручення за № 759 від 15.11.2018 на суму 288 500 гривень, в якому зазначено «оплата за деревне вугілля зг рах № 12/11 у сумі 240 416, 67 гривень, ПДВ 48 083, 33». Згідно товарно-транспортної накладної від 10.11.2018 за №10/11 перевізник фізична особа-підприємець ОСОБА_3 прибув у місто Тростянець Сумської області о 10:00 год., завантажився та о 15:00 год. вибув з місця розвантаження. Вказаний перевізник прибув місто Перечин 10.11.2018 орієнтовно о 06:0 год., тобто ні водій ні позивач не могли бути о 10 год. 10.11.2018 у місті Тростянець Сумської області, оскільки тільки орієнтовано о 06 годині ранку 10.11.2018 водій прибув у місто Перечин, а позивач прийняв товар. Відстань між містом Тростянець Сумської області та містом Перечин Закарпатської області 1 157 км.
Крім того, сідловим тягачем DAF FT XF 105.460 та напівпричіпом, що належить ОСОБА_4, за їхніми технічними характеристиками можливо перевезти 832 мішка, або 12, 48 тон, а не 1 159 мішків.
Суд, розглянувши у відповідності до вимог статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, дослідивши докази і письмові пояснення, викладених у заявах по суті справи, встановив наступне.
07.06.2018 ОСОБА_1 зареєстрований, як фізична особа-підприємець, взятий на податковий облік, як платник податків та з 01.10.2018 зареєстрований платником податку на додану вартість.
Позивачем складено та подано на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну за № 5 від 10.11.2018 на загальну суму коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку на додану вартість 204 447, 60 гривень, в тому числі податок на додану вартість 34 074, 60 гривень.
Відповідно до квитанцій про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних від 29.11.2018, зупинено реєстрацію податкової накладної за № 5 від 10.11.2018, відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, з підстав: обсяг постачання товару/послуг 4402 перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та його придбання.
Позивач направив повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено за №2 від 11.12.2018.
Пояснення обґрунтовані тим, що постачальник позивача фізична особа-підприємець ОСОБА_2 являється платником єдиного податку другої груми і не є платником податку на додану вартість, відповідно не реєструє свої обсяги постачання в Єдиному реєстрі податкових накладних і тому придбані позивачем обсяги товару 4402 відсутні, що в даному випадку спричинило перевищення обсягу постачання товару 4402 над залишком обсягу його придбання.
17.12.2018 рішенням комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладеної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації за №1027368/НОМЕР_1 відмовлено позивачу в реєстрації податкової накладної № 5 від 10.11.2018, у зв’язку з відсутністю документів щодо пунктів навантаження, розвантаження вугілля та документи щодо підтвердження відповідності продукції.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів регулює Податковий кодекс України, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Пунктом 201.1 статті 201 Податкового кодексу України встановлено, що на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Форма та порядок заповнення податкової накладної затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику (пункт 201.2).
Згідно з пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов’язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.
Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
Помилки в реквізитах, визначених пунктом 201.1 цієї статті (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов’язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді.
Квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку.
Виявлення розбіжностей даних податкової декларації та даних Єдиного реєстру податкових накладних є підставою для проведення контролюючими органами документальної позапланової виїзної перевірки продавця та у відповідних випадках покупця товарів/послуг.
Пунктом 201.16 статті 201 Податкового кодексу України встановлено, що реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України постановою Кабінету Міністрів України за №117 від 21.02.2018 затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; Порядок роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації; Порядок розгляду скарг на рішення комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації.
Порядок зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних визначає механізм зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр).
Податкова накладна / розрахунок коригування, які підлягають моніторингу, перевіряються на відповідність критеріям ризиковості платника податку, критеріям ризиковості здійснення операцій та показникам позитивної податкової історії платника податку (пункт 5 Порядку).
У разі коли за результатами моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну / розрахунок коригування, відповідає критеріям ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється (пункт 6 Порядку).
У разі коли за результатами моніторингу податкова накладна / розрахунок коригування відповідають критеріям ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної / розрахунку коригування, складених платником податку, який має позитивну податкову історію платника податку, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється (пункт 7 Порядку).
У разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації (пункт 12 Порядку).
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування зазначаються: номер та дата складання податкової накладної / розрахунку коригування; порядковий номер, номенклатура товарів/послуг продавця, код товару згідно з УКТЗЕД / послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, зазначені у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрація яких зупинена; критерій(ї) ризиковості платника податку та/або критерій(ї) ризиковості здійснення операцій, на підставі якого(их) зупинено реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, із розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі (пункт 13 Порядку).
Перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, включає в себе: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством (пункт 14 Порядку).
Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 14 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов’язання, відображеного у податковій накладній / розрахунку коригування (пункт 15 Порядку).
Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних / розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні / розрахунки коригування складені на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних / розрахунках коригування відображені однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з УКТЗЕД або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг) (пункт 15 Порядку).
Комісії контролюючих органів складаються з комісій регіонального рівня (комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників ДФС) та комісії центрального рівня (ДФС) (пункт 19 Порядку).
Зазначені комісії приймають рішення про: реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі; відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі (пункт 20 Порядку).
Підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування є: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено; ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку; надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства.
Таким чином, пунктом 20 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних встановлені виключні підстави для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної.
Відповідно до цього Порядку розгляду скарг на рішення комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації розгляд скарг на рішення комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (далі - комісії контролюючих органів), про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - скарга) здійснюється комісією ДФС з питань розгляду скарг, яка є постійно діючим колегіальним органом ДФС, за участю уповноваженої особи Мінфіну (пункт 1 Порядку).
Скарги подаються платником податку на додану вартість (далі - платник податку) до ДФС протягом 10 календарних днів з дня набрання чинності рішенням комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідно до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (пункт 3 Порядку).
Скарга подається платником податку в електронній формі засобами електронного зв’язку, визначеними ДФС, з урахуванням вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку (пункт 5 Порядку).
Платник податку може додавати до скарги пояснення та копії документів, які підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній/ розрахунку коригування, реєстрація яких зупинена (пункт 11 Порядку).
За результатами розгляду скарги комісія ДФС з питань розгляду скарг приймає рішення щодо скарги, яке реєструється службою діловодства ДФС та надсилається платнику податку з урахуванням вимог, визначених пунктом 56.23 статті 56 Податкового кодексу України (пункт 12 Порядку).
За результатами розгляду скарги комісія ДФС з питань розгляду скарг приймає одне з таких рішень: задовольняє скаргу та скасовує рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; залишає скаргу без задоволення та рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних без змін; залишає скаргу без розгляду (пункт 13 Порядку).
Суд встановив, що 10.11.2018 між фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 Романвичем та Товариством з обмеженою відповідальністю «Грінлайн ІФ» укладено договір купівлі-продажу деревного вугілля за № 10/10, згідно якого позивач передає у власність Товариству з обмеженою відповідальністю «Грінлайн ІФ» деревне вугілля з твердолистяних порід у зв’язаних поліпропіленових мішках вагою нетто 15 кг, за ціною 11 760 гривень за тону.
Відповідно до видаткової накладної за № ВН-00000 10/11 від 10.11.2018 позивач відвантажує 17, 385 тон деревного вугілля в поліпропіленових мішках, на суму 204 447, 60 гривень, в тому числі податку на додану вартість в розмірі 34 074, 60 гривень.
Позивачем виписано Товариству з обмеженою відповідальністю «Грінлайн ІФ» рахунок-фактуру за № РФ-00000 10/11 від 12.11.2018 на суму 204 447, 60 гривень, який оплачено ТзОВ «Грінлайн ІФ» згідно платіжного доручення за № 759 від 15.11.2018 на суму 288 500 гривень, в якому зазначено «оплата за деревне вугілля зг рах № 12/11 у сумі 240 416, 67 гривень, ПДВ 48 083, 33».
11.10.2018 між фізичною особою-підприємцем ОСОБА_5 та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 Романвичем укладено договір за №11/10 купівлі-продажу деревного вугілля твердолистяних порід.
Відповідно до видаткової накладної за № ВН-00000 09/11 від 09.11.2018 фізична особа-підприємець ОСОБА_5 відвантажує позивачу 17, 385 тон деревного вугілля в поліпропіленових мішках, на суму 152 988 гривень, без податку на додану вартість.
Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_5 виписано позивачу рахунок-фактуру за № РФ-00000 09/11 від 09.11.2018 на суму 152 988 гривень, без податку на додану вартість який оплачено позивачем згідно платіжного доручення за № 16 від 30.11.2018 на суму 152 888 гривень, в якому зазначено «оплата за деревне вугілля зг рах № 09/11 від 09/11/2011, без ПДВ».
Позивачем складено та подано на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну за № 5 від 10.11.2018 на загальну суму коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку на додану вартість 204 447, 60 гривень, в тому числі податок на додану вартість 34 074, 60 гривень.
Підставою для зупинення реєстрації вказаної податкової накладної було встановлення, що обсяг постачання товару/послуг 4402 перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та його придбання, а відсутність документів щодо пунктів навантаження, розвантаження вугілля та документів щодо підтвердження відповідності продукції було підставою для відмови у реєстрації податкової накладної.
Позивача в пояснення підтвердження реальності здійснення операцій по податковій накладній за № 5 від 10.11.2018 надав відповідачу договір купівлі-продажу деревного вугілля за № 10/10, видаткову накладну за № ВН-00000 10/11 від 10.11.2018, рахунок-фактуру за № РФ-00000 10/11 від 12.11.2018, платіжне доручення за № 759 від 15.11.2018, договір купівлі-продажу за №11/10, видаткову накладну за № ВН-00000 09/11 від 09.11.2018 рахунок-фактуру за № РФ-00000 09/11 від 09.11.2018 платіжне доручення за № 16 від 30.11.2018, товарно-транспортні накладні від 09.11.2018 за №09/11 та від 10.11.2018 за №10/11.
Згідно товарно-транспортної накладної за № 10/11 від 10.11.2018 автомобільним перевізником є фізична особа-підприємець ОСОБА_3, замовником та вантажовідправником є позивач, а вантажоодержувачем – Товариство з обмеженою відповідальністю «Грінлайн ІФ». Пунктом навантаження є місто Тростянець Сумської області, пунктом розвантаження є ТДВ Перечинський ЛХК, місто Перечин, вулиця Ужанська, 25. Сума товару становить 204 447, 60 гривень.
Згідно товарно-транспортної накладної за № 09/11 від 09.11.2018 автомобільним перевізником є фізична особа-підприємець ОСОБА_3, замовником та вантажовідправником є фізична особа-підприємець ОСОБА_2, а вантажоодержувачем є позивач. Пунктом навантаження є місто Тростянець Сумської області, пунктом розвантаження є ТДВ Перечинський ЛХК, місто Перечин, вулиця Ужанська, 25. Сума товару становить 152 988 гривень.
Таким чином, суд встановив, що подані позивачем відповідачу документи не містять відомостей щодо повної адреси місця навантаження товару, складських приміщень зберігання товару. Не надано договорів на підтвердження договірних відноси з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3, як перевізником деревного вугілля. На виконання умов договору купівлі-продажу деревного вугілля за № 10/10 не надано висновку лабораторії характеристик якості товару.
За таких обставин, суд погоджується з висновками відповідача у рішенні за № 1027368/НОМЕР_1 від 17.12.2018 про відмову позивачу в реєстрації податкової накладної № 5 від 10.11.2018, у зв’язку відсутністю документів щодо пунктів навантаження, розвантаження та документів щодо підтвердження відповідності продукції.
Як наслідок, з наведених підстав, суд вважає правомірним рішення про відмову в реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних за № 1027368/НОМЕР_1 від 17.12.2018, відповідно, відсутні підстави для задоволення позовних вимог про скасування цього рішення та зобов’язання зареєструвати податкову накладну за №№ 5 від 10.11.2018 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Щодо твердження відповідача про невідповідність дат та сум, вказаних в первинних документах, наданих позивачем, а також суперечностей щодо технічних характеристик транспортного засобу перевізника товару, то ці обставини не стосуються підстав, з яких позивачу було відмовлено в реєстрації податкової накладної, тому вони не підлягають дослідженню судом в правовідносинах.
За таких обставин, заявлені позивачем позовні вимоги є необґрунтованими, тому в задоволенні позову слід відмовити.
Судові витрати, які підлягають розподілу відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, відсутні.
На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ВИРІШИВ:
В задоволенні позову Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) до Державної фіскальної служби України (Львівська площа, будинок 8, місто Київ, код ЄДРПОУ 39292197), Головного управління державної фіскальної служби в Івано-Франківській області (вулиця Незалежності, будинок 20, місто Івано-Франківськ, код ЄДРПОУ 39394463) про скасування рішення та зобов’язання зареєструвати податкову накладну, відмовити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Відповідно до статтей 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя Остап'юк С.В.