Постанова № 81420399, 25.04.2019, Долинський районний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
25.04.2019
Номер справи
343/558/19
Номер документу
81420399
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №: 343/558/19

Провадження №: 3/0343/131/19

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 квітня 2019 року м. Долина

Долинський районний суд Івано-Франківської області в складі:

головуючого судді- Андрусіва І.М.,

секретаря судового засідання- Димид О.З.,

за участю: прокурора - Сабара Л.В.,

розглянувши матерiали справи, якi надiйшли вiд управління захисту економіки в Івано-Франківській області ДЗЕ Національної поліції України про притягнення до адмiнiстративної вiдповiдальностi:

ОСОБА_1 Михайловимча, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, безробітного, ІНФОРМАЦІЯ_3, не одруженого, в минулому до адміністративної відповідальності не притягувався, РНОКПП: НОМЕР_1

за ч.1ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,–

ВСТ АНОВИВ:

ОСОБА_1 несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Правопорушення вчинене при наступних обставинах.

Згідно наказу Міністерства юстиції України державна установа «Долинеький виправний центр (№ 118) № 9/ОС-17 від 27.01.2017 «Про особовий склад», молодший сержант внутрішньої служби ОСОБА_1 обіймав посаду молодшого інспектора відділу нагляду і безпеки державної установи «Долинський виправний центр (№118).

Сержант внутрішньої служби ОСОБА_1 молодший інспектор відділу нагляду і безпеки державної установи «Долинеький виправний центр (№118), наказом Міністерства юстиції України державної установи «Долинеький виправний центр (№ 118)» № 17/ОС-18 від 30.03.2018 « Про особовий склад» Відповідно до пункту 5 статті 23 Закону України «Про Державну кримінально-виконавчу службу» та пункту 4 частини 1 статті 77 Закону України «Про Національну поліцію» звільнено зі служби в Державній кримінально-виконавчій службі України у зв’язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів. Підстава- наказ Міністерства юстиції України від 06.12.2017 № 4849/к, наказ державної установи «Долинеький виправний центр (№ 118)» № 1/ОС-18 від 02.01.2018 та попередження про звільнення ОСОБА_1 від 02.01.2018.

Опрацюванням відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, 28.01.2019.

Оскільки ОСОБА_1, молодший інспектор відділу нагляду і безпеки державної установи «Долинський виправний центр (№118)" звільнений зі служби в Державній кримінально-виконавчій службі України у зв’язку із скороченням штатів наказ № 17/ос-18 від 30.03.2018, то необхідною граничною датою подання ним вказаної вище декларації є 30.03.2018.

Таким чином, ОСОБА_1 будучи суб’єктом відповідальності за правопорушення пов’язані з корупцією у відповідності до підпункту «Д» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, оскільки граничний термін подачі був 30.03.2018, а декларація ним фактично подана 28.01.2019. Відповідальність за такі дії передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією є 28.01.2019. Місцем учинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, є юридична адреса Міністерства юстиції України державна установа «Долинський виправний центр (№ 118)»: Івано-Франківська область, Долинський район, с. Тростянець, вул. Урочище Сівка, буд.1, оскільки обов’язок подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями в ОСОБА_1 виник у зв’язку із звільненням з посади молодшого інспектора відділу нагляду і безпеки державної установи «Долинський виправний центр (№118).

Моментом виявлення правопорушення є дата, коли особа, яка в праві складати адміністративний протокол, оцінюючи зібрані докази, доходить висновку про наявність чи відсутність складу правопорушення.

ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину визнав, та суду пояснив, що йому у відділі кадрів ніхто не пояснив про необхідність подати декларацію. Просив суворо його не карати.

Прокурор в судовому засіданні протокол про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП підтримала, просила притягнути останнього до адміністративної відповідальності.

Заслухавши думку прокурора, пояснення ОСОБА_1, дослідивши матеріали адміністративної справи, суд приходить до висновку, що вина останнього у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, ч.2 ст. 45 ЗУ "Про запобігання корупції" доведена зібраними матеріалами справи, а саме:

- протоколом № 92 про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією від 13.03.2019, в якому викладена суть правопорушення передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП (а.с. 2-7);

- рапортом оперуповноваженого УЗЕ в Івано-Франківській області ДЗЕ НПУ від 13.03.2019 про проведення заходів фіксації фактів, що підтверджують вчинення адміністративного правопорушення за ч.1 ст. 172-6 КУпАП молодшим інспектором віддлу нагляду та безпеки Долинського ВЦ №118 ОСОБА_1 (а.с. 8) ;

- копією електронної декларації Єдиного Державного реєстру декларацій ОСОБА_1 (а.с.9-13);

- копіями положення про ДУ "Державний виправний центр (№118)" (а.с 16-21), наказу від 27.01.2017 року про особовий склад (а.с. 22-23), посадової інструкції молодшого інспектора з нагляду за засудженими у житловій та виробничій зонах (а.с. 24-26); наказу про звільнення зі служби ОСОБА_2 від 30.03.2018 (а.с.33-34);

- поясненням ОСОБА_1 від 13.03.2019 року (а.с.38).

Згідно ст.172-6 КУпАП, відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до підпункту «д» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 є суб’єктом, на якого поширюється дія цього Закону, як на особу рядового і начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби.

Частиною 2 статті 45 Закону передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Згідно з пунктом 2 частини 1 роз’яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 року № 3, декларація суб’єкта декларування, який припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб’єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.

Аналізуючи здобуті в судовому засiданнi докази, суд приходить до висновку що дії ОСОБА_1 правильно квалiфiковано за ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки він несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Накладаючи стягнення на ОСОБА_1 суд враховує характер i ступінь суспільної небезпеки вчиненого ним правопорушення та його особу, зокрема те, що він правопорушення вчинив вперше, вин визнав.

До обставин, які пом"якшують відповідальність ОСОБА_1 суд відность те, що він розкаявся у вчиненому.

Обставин, які обтяжують відповідальність ОСОБА_1 суд не встановив.

З урахуванням викладеного суд вважає, що на ОСОБА_1 слід накласти стягнення, яке б вiдповiдало вчиненому ним правопорушенню та його особі, в межах санкції ч.1ст.172-6 Кодексу України про адмiнiстративне правопорушення.

На підставі ст.4 Закону України «Про судовий збір», керуючись ст.ст.401, 283,284 КУпАП, Законом України «Про запобігання корупції» -

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 Михайловимча, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти стягнення у вигляді штрафу у розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень 00 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 Михайловимча на користь держави (отримувач коштів - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (за ЄДРПОУ) - 37993783; банк отримувач - Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) - 899998; рахунок отримувача № 31211256026001; код класифікації доходів бюджету -22030106) -384,20 грн. судового збору.

Штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу у встановлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

Згідно ч.2 ст. 308 КУпАП у порядку примусового виконання постанови, про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, витрати на облік зазначеного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена протягом 10 (десяти) днiв до Івано-Франківського апеляційного суду через Долинський районний суд.

Суддя: