
Копія
Справа № 326/628/19
Провадження № 3/326/274/2019
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 квітня 2019 року м. Приморськ
Суддя Приморського районного суду Запорізької області Стріжакова Т.В., розглянувши матеріали справи, які надійшли з ГУ ДФС у Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, який народився 21 лютого 1981 року в с.Тополине, Василівського району, Запорізької області, громадянина України, ліквідатора ОСББ «УЮТ», зареєстрованого за адресою: 71101, АДРЕСА_1, одруженого, на утриманні має одну неповнолітню дитину, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, раніше не притягався до адміністративної відповідальності,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
На розгляд до суду надійшов протокол № 278 від 17.04.2019 про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, згідно з яким посадова особа ОСОБА_1 вчинив правопорушення. Вказано, що 13.02.2019 о 10.00 годин встановлено триваюче правопорушення, яке вчинене за адресою: Запорізька область, м.Приморськ, вул..Морська, 58, а саме порушення встановлених законодавством строків зберігання документів з питань обчислення і сплати податків та зборів, а також документів, пов’язаних з виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, відповідальність передбачена ст.121 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (зі змінами та доповненнями), що встановлено 13.02.2019 актом перевірки від 13.02.2019 №79/08-01-14-14/37917215, за що передбачена відповідальність ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов’язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно з ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов’язаний з’ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з’ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 1 ст.163-1 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Об'єктивною стороною ч. 1 ст. 163 -1 КУпАП є порушення правил ведення податкового обліку. За змістом цієї норми КУпАП значення має порушення самого порядку або процедури ведення податкового обліку (неподання, несвоєчасне подання певних документів, звітів і т. ін.).
Протокол № 278 від 17.04.2019 складений про те, що встановлено порушення посадовою особою ОСОБА_1 встановлених законодавством строків зберігання документів з питань обчислення і сплати податків та зборів, а також документів, пов’язаних із виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
При цьому в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено та не надано доказів на підтвердження того, що особа, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення ОСОБА_1, є посадовою особою, що вона займає вказану посаду, який саме період вона займає цю посаду. До протоколу не додано жодного документу, який містить обов’язки, що покладені на ОСОБА_1, як на посадову особу, ліквідатора ОСББ «УЮТ», з якого часу у нього виникли відповідні обов’язки, який період тривало його правопорушення; також документу, який би підтвердив той факт, що ОСББ «УЮТ» зареєстровано як юридична особа у встановленому законом порядку, що знаходиться на стадії ліквідації.
Також адміністративне правопорушення не конкретизовано, не вказано, яку саме дію або бездіяльність з зазначених в ст. 163-1 ч.1 КУпАП скоїв ОСОБА_1 і в чому це виразилося, не зазначено, які норми, якого законодавчого акту він порушив, чи були вказані документи передані йому як ліквідатору, в який період, адже у фабулі вказано, що відповідальність за встановлені порушення передбачена ст.121 Податкового кодексу та ч.1 ст.163-1 КУпАП. Не зазначено, в чому саме конкретно складається правопорушення, передбачене ч.1 ст. 163 -1 КУпАП.
Зазначені недоліки, допущені при складенні та оформленні адміністративного матеріалу, позбавляють суд можливості здійснити всебічне, повне і об’єктивне з’ясування всіх обставин правопорушення і, як наслідок, здійснити розгляд справи про адміністративне правопорушення та прийняти рішення по ній.
На підставі викладеного, вважаю, що адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 слід повернути до Головного управління ДФС у Запорізькій області для належного оформлення, оскільки суд не може усунути вказані недоліки, а не усунення зазначених вище недоліків виключає можливість розгляду справи по суті.
Керуючись: ст.ст. 256, 278 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Головного управління ДФС у Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП, повернути до Головного управління ДФС у Запорізькій області для належного оформлення.
Постанова оскарженню у порядку провадження по справам про адміністративне правопорушення не підлягає.
Суддя підпис ОСОБА_2
Згідно з оригіналом: суддя Т.В. Стріжакова
25.04.19