
Справа №359/3202/19
Провадження №3/359/1217/2019
Протокол № 0049/12500/19
Бориспільський міськрайонний суд Київської області
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 квітня 2019 року м. Бориспіль
Суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Вознюк С.М., за участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, адвоката ОСОБА_1, представника митниці ОСОБА_2, розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від Київської митниці ДФС, про порушення митних правил, передбачених ст. 471 МК України, щодо громадянки України ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, місце народження: Україна, м. Донецьк, проживаючої за адресою: Україна, м. Донецьк, бульвар Шевченка, буд. 17 а, кв. 26, паспорт FG794346, виданий 04.07.2017р.,
в с т а н о в и в:
06.02.2019 р. о 12 годині 00 хвилин під час проходження митного контролю в зоні митного контролю залу «Приліт» терміналу «D» ДП МА «Бориспіль» громадянка України ОСОБА_3, яка прибула до України з Німеччини, м. Берлін, рейсом 3198, літаком авіакомпанії "RYANAIR", своїми діями обрала канал, позначений символами зеленого кольору - «зелений коридор», тим самим, відповідно до ч. 5 ст. 366 МК України заявила про те, що переміщувані нею через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України та засвідчила про факти, що мають юридичне значення.
«Зелений коридор» призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню.
Перетин пасажиром «зеленої лінії», згідно Наказу Міністерства Фінансів України № 671 від 03.08.2018р. «Про затвердження Порядку виконання митних формальностей на повітряному транспорті», яка позначає початок «зеленого коридору», вказує, що для проходження митного контролю нею обрано «зелений коридор», і декларування здійснюється шляхом вчинення дій. Громадянин самостійно обирає відповідний канал («зелений коридор» або «червоний коридор») для проходження митного контролю.
Після перетину пасажиркою «зеленої лінії», яка позначає закінчення зони спрощеного митного контролю «зелений коридор», на підставі п. 4 ст. 336 та ст. 342 Митного Кодексу України, громадянці України ОСОБА_3, було задано запитання щодо наявності товарів, що ввозяться на територію України. Громадянка України ОСОБА_3 заявила про наявність продукції естетичної косметології. Під час проведення огляду багажу було виявлено косметологічний препарат «SCULPTRA Poly-L-lactic acid SINCLAIR» в кількості 40 фабричних упаковок по 2 скляних флакони з порошком для ін’єкцій в кожній упаковці.
Зі слів громадянки України ОСОБА_3 всі косметологічні препарати належать їй особисто і вона їх привезла для власного використання.
Зі слів пасажирки вищевказані косметичні препарати вона придбала в інтернет магазині в Німеччині, м. Берліні.
Жодних комерційних документів, товарних чеків, інвойсів щодо визначення та підтвердження вартості косметологічних препаратів, громадянка України ОСОБА_3 при собі не мала.
Косметологічні препарати знаходилися в дорожній валізі пасажирки з багажною биркою №0405FR775738, виписаною на ім’я ZHUKOVA/VIKTORY.
Громадянка України ОСОБА_3, митної декларації не заповнювала, до інспекторів митниці з приводу декларування не зверталася.
Таким чином, громадянка України ОСОБА_3, під час проходження митного контролю в залі «Приліт» терміналу «D» ДП МА «Бориспіль» порушила встановлений ст. 366 МК України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю.
Зазначені дії, що полягають у переміщенні через митний кордон України громадянкою України ОСОБА_3, яка формою проходження митного контролю обрала проходження через «зелений коридор», товару в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України, мають ознаки порушення митних правил, передбаченого ст. 471 МК України.
У зв’язку з чим інспектором митниці 06.02.2019 року на місці виявлення правопорушення в зоні митного контролю залу «Приліт» терміналу «D» ДП МА «Бориспіль», складений протокол про порушення митних правил №0049/12500/19.
На підставі ст. 511 МК України за протоколом №0049/12500/19 вилучено: косметологічний препарат «SCULPTRA Poly-L-lactic acid SINCLAIR» в кількості – 40 фабричних упаковок по 2 скляних флакони з порошком для ін’єкцій в кожній упаковці.
Згідно висновку експерта №142005901-0291 від 21.03.2019 року, загальна вартість товарів, зазначених у постанові про призначення товарознавчої експертизи від 19.02.2019 року, станом на дату оцінки, становить 289 800 грн.
Підстав для відкладення розгляду справи, направлення матеріалів для додаткової перевірки, закриття провадження в справі, - не встановлено.
В судове засідання ОСОБА_3 з’явилась, свою вину в порушенні митних правил визнала повністю. Зазначила, що правопорушення вчинила з необережності та у зв’язку з власною необізнаністю.
Представник особи, яка притягується до відповідальності адвокат ОСОБА_4 в судовому засіданні зауважила, що ОСОБА_3 свою провину щодо порушення митних правил визнає, «Зелений коридор» для проходження особою митного контролю з товарами, що підлягали письмовому декларуванню, був обраний нею через необізнаність з встановленим Законом порядком проходження митного контролю. Зокрема, у своїх письмових поясненнях, які були додані до протоколу порушення митних правил, особа зазначає, що такі препарати до цього часу не привозила та не розмитнювала на території України, вважала, що письмовому декларуванню підлягають товари, еквівалент яких перевищує 10 000,00. Додатково зазначає, що вартість товару складає 6 400,00 євро згідно Інвойсу, виданого на ім’я ОСОБА_3.
Представник митниці протокол підтримав та зазначив, що громадянка України ОСОБА_3 скоїла порушення митних правил, яке передбачене ст. 471 МК України, у зв’язку з чим просив застосувати до правопорушниці адміністративне стягнення у виді штрафу.
Суддя, заслухавши думку представника митниці, особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, адвоката ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що в діях громадянки України ОСОБА_3 вбачаються ознаки правопорушення, передбаченого ст. 471 Митного кодексу України.
Згідно протоколу про порушення митних правил № 0049/12500/19 від 06.02.2019 року громадянка України ОСОБА_3 обрала канал, позначений символами зеленого кольору - «зелений коридор», тим самим, відповідно до ч.5 ст. 366 МК України заявила про те, що переміщувані нею через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України.
Відповідно до ст. 374 МК України товари, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через пункти пропуску через державний кордон України, відкриті для повітряного сполучення, сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 1000 євро, але загальна фактурна вартість не перевищує еквівалент 10000 євро, підлягають письмовому декларуванню в порядку, встановленому для громадян, з поданням документів, що видаються державними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення таких товарів, та оподатковуються ввізним митом за ставкою 10 відсотків і податком на додану вартість за ставкою, встановленою Податковим кодексом України, в частині, що перевищує еквівалент 1000 євро.
Диспозицією ст. 471 МК України в становлено, що правопорушенням є порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через "зелений коридор", товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.
Відповідальність за порушення митних правил настає для громадянина, який обрав проходження митного контролю «зеленим коридором», - з моменту перетину останнім «білої лінії», що позначає закінчення «зеленого коридору».
Так, вина правопорушника підтверджується, дослідженими у судовому засіданні письмовими доказами: даними протоколу про порушення митних правил №0049/12500/19 від 06.02.2019 (а.с.2-5), письмовими поясненнями громадянки України ОСОБА_3 (а.с.6-7), даними доповідної записки головного державного інспектора першого відділу оперативного реагування УПМП та МВ Київської митниці ДФС ОСОБА_5 від 06.02.2019 року (а.с.8-9), описом предметів (а.с.10), копією паспорта правопорушниці (а.с.11-13), висновком експерта №142005901-0291 від 21.03.2019 року (а.с.24-26) та встановлена судом.
На підставі зазначених доказів слід дійти висновку про доведеність вини громадянки України ОСОБА_3 у вчиненні нею порушення митних правил.
Своїми діями громадянка України ОСОБА_3 порушив порядок проходження митного контролю в зонах спрощеного митного контролю, а саме перевезення товару в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України, чим вчинив правопорушення, яке передбачене ст. 471 МК України.
На підставі статті ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність.
Обтяжуючих відповідальність особи обставин судом не встановлено.
Суд враховує, що громадянка України ОСОБА_3 раніше до відповідальності не притягувалась, свою вину у скоєному визнала.
За матеріалами справи жодних даних, які б давали суду підстави вважати, що шляхом застосування конфіскації буде попереджена інша незаконна діяльність - легалізація злочинних доходів, торгівля наркотиками, фінансування тероризму, ухилення від сплати податків, тощо - відсутні.
Таким чином, єдине діяння, яке вчинила громадянка України ОСОБА_3 полягає в ненаданні митному органу відповідної декларації.
Зважаючи на викладене, враховуючи характер скоєного, матеріали справи, встановлені судом обставини, та зазначені норми закону, суд дійшов висновку, що на правопорушницю має бути накладено стягнення заст. 471 МК України, у виді штрафу у розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян (1 700 грн.) без конфіскації товарів, що були безпосереднім предметом порушення митних правил.
Саме таке стягнення суддя вважає достатнім для виправлення та належної поведінки громадянки України ОСОБА_3 в подальшому.
Також відповідно до п. 5 ч. 2ст. 4 Закону України "Про судовий збір" слід стягнути з громадянки України ОСОБА_3, на яку накладено адміністративне стягнення, судовий збір в розмірі 384 грн. 20 коп.
Керуючись п. 5 ч. 2ст.4 Закону України "Про судовий збір", ст. ст.3,10,366,462,471,520 МК України(в редакції 2012 р.), ст. ст.8,23,33,40-1 КУпАП, суддя -
п о с т а н о в и в:
Визнати винною громадянку України ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючу за адресою: Україна, м. Донецьк, бульвар Шевченка, буд. 17 а, кв. 26, паспорт FG794346, виданий 04.07.2017р., у скоєні правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі сто неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот) гривень 00 коп. на користь держави України (одержувач: Борисп.УК/Бориспіль, ЄДРПОУ: 38007070, код банку (МФО): 899998, банк одержувача: Казначейство України (ЕАП), р/р: 31119106510004, КБК: 21081100).
Вилучену згідно протоколу про порушення митних правил № 0049/12500/19 від 06.02.2019 косметологічний препарат «SCULPTRA Poly-L-lactic acid SINCLAIR», в кількості – 40 фабричних упаковок по 2 скляних флакони з порошком для ін’єкцій в кожній упаковці – повернути громадянці України ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 для проведення реекспорту з митної території України або після сплати митних платежів для обігу на території України.
Стягнути з громадянки України ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючої за адресою: Україна, м. Донецьк, бульвар Шевченка, буд. 17 а, кв. 26, паспорт FG794346, виданий 04.07.2017р., на користь державного бюджету України (отримувач коштів: Бориспільське управління Державної казначейської служби України; код отримувача (за ЄДРПОУ): 38007070; Банк одержувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО): 899998; рахунок отримувача: 31218206010004; код класифікації доходів бюджету: 22030101; призначення платежу: судовий збір, код ЄДРПОУ 26539653 Бориспільського міськрайонного суду Київської області) судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови і може бути пред’явлена до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.
Постанова суду набрала законної сили ____.
Суддя : С.М. Вознюк