
Справа № 161/4648/19
Провадження № 3/161/1491/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м.Луцьк 23 квітня 2019 року
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Плахтій І.Б., розглянувши матеріали справи, яка надійшла з Управління Укртрансбезпеки у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, пенсіонера, РНОКПП НОМЕР_1,
-за ч. 1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
З протоколу про адміністративне правопорушення № 0019634 від 15.02.2019 року вбачається, що ОСОБА_1 15 лютого 2019 року о 11 год. 00 хв. в м. Луцьку по вулиці Рівненській, автомобілем «ЗАЗ (Daewoo)», реєстраційний номер НОМЕР_2, надавав послуги з перевезення пасажирів на таксі без отримання відповідної ліцензії.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 1 ст. 164 КУпАП.
На призначений судом розгляд справи ОСОБА_1 не з’явився, хоча належним чином повідомлявся про час та місце розгляду справи, будь-яких заяв чи клопотань не подавала.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП.
Відповідно до вимог ч.1 ст. 164 КУпАП, адміністративна відповідальність наступає за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
Виходячи зі складу адміністративного правопорушення вчиненого ОСОБА_1, відповідальність за яке передбачена ст. 164 КУпАП, об'єктивна сторона правопорушення полягає в здійсненні господарської діяльності без відповідної ліценції на перевезення пасажирів.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про автомобільний транспорт», таксі - легковий автомобіль, обладнаний розпізнавальним ліхтарем оранжевого кольору, який встановлюється на даху автомобіля, діючим таксометром, сигнальним ліхтарем із зеленим та червоним світлом, розташованим у верхньому правому кутку лобового скла, і який має нанесені композиції з квадратів, розташованих у шаховому порядку на дверцятах автомобіля з лівого та правого боків, призначений для надання послуг з перевезення пасажирів та їхнього багажу в індивідуальному порядку,таксометр - прилад, призначений для інформування пасажирів про вартість поїздки та реєстрації параметрів роботи автомобіля-таксі, визначених законодавством.
Частиною 6 ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» визначено перелік документів для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі, зокрема, для автомобільного перевізника ліцензія та інші документи, передбачені законодавством України.
З фотокопій долучених до матеріалів справи вбачається, що автомобіль «ЗАЗ (Daewoo)», реєстраційний номер НОМЕР_2, обладнаний розпізнавальним ліхтарем таксі «Чумак», розташованим на даху транспортного засобу.
Крім того, актом № 133210 від 15.02.2019 року проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, Управління Укртрансбезпеки у Волинській області доводиться та обставина, що під час зупинки вищевказаного транспортного засобу ліцензія у водія ОСОБА_1 була відсутня.
Таким чином, в судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 15 лютого 2019 року використовував автомобіль «ЗАЗ (Daewoo)», реєстраційний номер НОМЕР_2, що обладнаний розпізнавальним ліхтарем таксі «Чумак», для надання послуг перевезення пасажирів без відповідної ліценції на здійснення такої діяльності.
Обираючи стягнення за адміністративне правопорушення, суд враховує особу правопорушника, який вперше притягується до адміністративної відповідальності, відсутність суспільної небезпеки вчиненого, і вважає за доцільне застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в мінімальному розмірі, передбаченому санкцією відповідної статті КУпАП, а також стягнути судовий збір згідно із п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір».
Керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП та накласти на нього адміністративні стягнення у виді штрафу у розмірі 1000 (одна тисяча) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок, за наступними реквізитами: банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача: 899998, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, рахунок отримувача: 31211256026001.
Постанова може бути оскаржене до Волинського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Луцький міськрайонний суд Волинської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Луцького міськрайонного суду І.Б. Плахтій