Постанова № 81403993, 25.04.2019, Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області

Дата ухвалення
25.04.2019
Номер справи
233/2254/19
Номер документу
81403993
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Код суду 233 № 233/2254/19

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 квітня 2019 року м.Костянтинівка

Суддя Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області Орчелота А. В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від Головного управління ДФС у Донецькій області , відносно:

ОСОБА_1, який народився 11.05.1972 року, громадянина України, керівник ТОВ «Міжнародний інститут проблем управління та фінансових ризиків» (ЄДРПОУ32296279), який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1,

- за ч.1 ст. 163-2 КУпАП,

В С Т А Н О В И В :

При перевірці головним державним ревізором Костянтинівського відділу податку на прибуток, місцевих податків і зборів, екологічного податку та рентної плати Костянтинівсько-Дружківського управління ГУ ДФС у Донецькій області ОСОБА_2, за результатами перевірки ТОВ «Міжнародний інститут проблем управління та фінансових ризиків» (ЄДРПОУ32296279), з питань своєчасності сплати узгодженого податкового зобов»язання рентної плати за спеціальне використання води, встановлено, що ОСОБА_1, який обіймає посаду керівника ТОВ «Міжнародний інститут проблем управління та фінансових ризиків» (ЄДРПОУ32296279) – допустив несвоєчасне подання платіжного доручення на перерахування узгоджених податкових зобов»язань з рентної плати за спеціальне використання води до бюджету, а саме: у порушення п. 57.1, ст.. 57 Податковог кодексу України, несвоєчасно сплачена сума узгодженого податкового зобов»язання з рентної плати за спеціальне використання води у розмірі 180, 77 гривень, термін сплати 20.02.2015 року, фактично сплачено 02.02.2018 року, затримка платежу склала 1079 днів, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст. 163-2 КУпАП.

ОСОБА_1 до суду не з’явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

Ретельно перевіривши протокол про адміністративне правопорушення № 6/43-08 від 23.01.2019 року та додані до нього матеріали, вважаю, що розпочатепровадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю без встановлення вини особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, виходячи з наступного.

Відповідно до п. 7 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю якщо на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення закінчились строки, передбачених статтею 38 цього Кодексу.

Відповідно до ч.2 ст. 38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення № 6/43-08 від 23.01.2019 року, та матеріалами доданими до нього, дата вчинення адміністративного правопорушення - 20.02.2015 року, правопорушення не є триваючим, тож на час розгляду справи, 25.04.2019 року, минули строки накладення адміністративного стягнення, передбачені ст. 38 КУпАП.

Відповідно до узагальненого науково – консультативного висновку науково – консультативної ради при Вищому адміністративному суді України від 07 листопада 2017 року, при вирішенні питання щодо закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення у зв’язку із закінченням на момент розгляду справи строків накладення адміністративного стягнення, визначених статтею 38 КУпАП, необхідно враховувати положення статті 6 Конституції України, згідно з якою органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією межах і відповідно до законів України.

Суди, при здійсненні правосуддя повинні діяти у встановлених Конституцією України межах і відповідно до законів України, не втручаючись у діяльність інших гілок державної влади, зокрема діяльність адміністративних органів.

Пункт 7 частини першої статті 247 КУпАП не містить положень про наявність у суду повноважень щодо встановлення обставин вчинення адміністративного правопорушення, наявності вини особи у його вчиненні у разі закриття провадження про адміністративні правопорушення.

За логічним тлумаченням абзацу першого статті 247 КУпАП встановлення зазначених у цій статті юридичних фактів є єдиною необхідною підставою для припинення будь-яких дій щодо притягнення особи до адміністративної відповідальності незалежно від встановлених будь-яких інших обставин, що підлягають з’ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення (стаття 280 КУпАП), у тому числі й вини особи у його вчиненні.

Поєднання закриття справи з одночасним визнанням вини особи у вчиненні адміністративного правопорушення є взаємовиключними рішеннями, і прийняття таких двох взаємовиключних рішень в одній постанові про закриття справи свідчить про порушення права людини на справедливий суд, передбаченого статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Враховуючи наведене, вважаю, що під час закриття провадження у справах про адміністративні правопорушення у зв’язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності, передбачених статтею 38 КУПАП, вина особи не встановлюється.

Приймаючи до уваги викладене, не встановлюючи наявність або відсутність вини особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, вважаю, що провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю на підставі п.7 ст. 247 КУпАП, у зв’язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу;

Керуючись ст.6 Конституції України, статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ч.2 ст. 38, п.7 ст. 247, ст.ст. 283, 284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ :

Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1за за ч.1 ст. 163-2 КУпАП - закрити у зв’язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.

Постанова може бути оскаржена в Донецький апеляційний суд через Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя А.В.Орчелота