Рішення № 81395638, 17.04.2019, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.04.2019
Номер справи
140/458/19
Номер документу
81395638
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 квітня 2019 року ЛуцькСправа № 140/458/19

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Сороки Ю.Ю.,

при секретарі судового засідання Шопік М.М.,

представника позивача ОСОБА_1,

представників відповідача ОСОБА_2, ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні, в порядку спрощеного позовного провадження, адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “ЦЕНТУРІОН-ДІСТРІБЮШИН” до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю “ЦЕНТУРІОН-ДІСТРІБЮШИН” звернулося з позовом до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень №0013041405 та №0013031405 від 15.11.2018 року.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що інспекторами Головного управління ДФС у Чернівецькій області проведено фактичні перевірки АЗС з магазином, що розташовані за адресами: м.Чернівці, вул. Героїв Майдану, 184А та м.Чернівці, вул. Хотинська, ЗБ, на яких здійснює свою господарську діяльність ТОВ “ЦЕНТУРІОН-ДІСТРІБЮШИН” за результатами проведення яких, складено акти перевірок №0183/24/13/РРО/41048714 та №0184/24/13/РРО/41048714 від 31.10.2018.

У висновках актів перевірки, зокрема, виявлено порушення позивачем п.12 та п.13 ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” у зв’язку з невідповідністю готівки на місці проведення розрахунків та реалізацією нафтопродуктів, на які відсутні первинні документи.

На підставі актів перевірок №0183/24/13/РРО/41048714 та №0184/24/13/РРО/41048714 від 31.10.2018 Головним управлінням ДФС у Волинській області прийнято податкові повідомлення-рішення №0013041405 від 15.11.2018, яким до позивача застосовано штраф у розмірі 379 323, 07 грн. та №0013031405 від 15.11.2018, яким до позивача застосовано штраф у розмірі 55 620, 04 грн.

ТОВ “ЦЕНТУРІОН-ДІСТРІБЮШИН” не погоджується з прийнятими податковими повідомленнями-рішеннями, вважає їх такими, що суперечать положенням чинного законодавства та фактичним обставинам справи, а тому підлягають скасуванню, виходячи з наступного.

Щодо відповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО, зазначає, що згідно положень ст.2 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” місце проведення розрахунків не обмежується виключно касовим апаратом, а включає касу, грошовий ящик, сейф тощо.

В свою чергу, невідповідністю готівкових коштів слід вважати розбіжність між сумою готівкових коштів на місці проведення розрахунків (каса, грошовий ящик, сейф, тощо) і сумою коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій.

ТОВ “ЦЕНТУРІОН-ДІСТРІБЮШИН” у своїй господарській діяльності для обліку розрахункових операцій використовує реєстратор розрахункових операцій (РРО), який повністю відповідає вимогам ст.12 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.

На АЗС здійснюється цілодобова реалізація нафтопродуктів та супутніх товарів, з використанням двох зареєстрованих РРО №300043715 та №3000381076, тому частина готівки зберігалась в сейфі.

Оскільки на АЗС знаходиться один сейф, розміщений на місці проведення розрахунків, в якому здійснюється зберігання коштів з двох РРО, тому твердження про невідповідність готівкових коштів в одному випадку зі знаком «+» 38 281, 49 грн. за денним звітом РРО фіскальний №300043715, а в іншому зі знаком «-» 38 281, 52 грн. денним звітом РРО фіскальний №3000381076, на думку позивача, є помилковим.

Зазначає, що ТОВ “ЦЕНТУРІОН-ДІСТРІБЮШИН” належним чином веде бухгалтерський облік та зберігає первинні документи у бухгалтерії підприємства під відповідальність осіб, уповноважених на ведення бухгалтерського обліку, що прямо передбачено діючим законодавством.

При цьому, по місцю реалізації товарів, на АЗС з магазином, зберігаються копії документів, що підтверджують прихід товару, зокрема ТТН, видаткові накладні, оскільки оригінали передаються до бухгалтерії товариства.

Звертає увагу на те, що на момент проведення перевірки на АЗС були наявні копії товарно-транспортних накладних, видаткових накладних від постачальників, які надавались інспекторам для перевірки.

При цьому зазначає, що сама по собі відсутність на момент перевірки контролюючим органом накладних за місцем реалізації чи зберігання товарів, за умови, що ці товари належним чином обліковані відповідно до Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” та Положення (стандарту) бухгалтерського обліку, не є підставою для застосування до юридичної особи фінансової санкції, передбаченої статтею 20 цього Закону.

Водночас, позивач вказує на дотримання товариством вимог Інструкції про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України, затвердженої наказом Міністерства палива та енергетики України, Міністерства транспорту та зв'язку України, Міністерства економіки України, Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики України від 20 травня 2008 року №281/171/578/155, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 02 вересня 2008 року за №805/15496 (надалі – Інструкція №281/171/578/155). У зв’язку з цим на АЗС з магазином товариство складає в кінці кожної зміни змінні звіти форми №17-НП, які також було надано перевіряючим для огляду. Реалізація пального здійснюється через спеціалізований електронний контрольно-касовий апарат для автозаправних станцій АЗС, який забезпечує формування й друк розрахункових та обов'язкових звітних документів на основі даних, які зберігаються в оперативній та фіскальній пам'яті, формування контрольної стрічки в електронні формі і призначений для роботи на автозаправних станціях.

Звітні документи РРО, а саме Z-звіти, містять всі відомості, зокрема, про фактичні залишки пального у літрах, кожного найменування у кожному з розхідних резервуарів, внесення яких передбачено у змінний звіт АЗС за формою №17-НП.

Таким чином, РРО здійснює точний та повний контроль за залишками товарних запасів за місцем їх реалізації, а відтак вважає відсутніми будь-які порушення ведення обліку товарів, що зазначені в актах перевірки ТОВ “ЦЕНТУРІОН-ДІСТРІБЮШИН”.

Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 25.02.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, вирішено судовий розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін.

Представник відповідача у відзиві на позовну заяву від 13.03.2019 проти задоволення позовних вимог позивача заперечив з наступних підстав.

ГУ ДФС у Чернівецькій області проведено фактичну перевірку ТОВ “ЦЕНТУРІОН-ДІСТРІБЮШИН” за адресою здійснення діяльності: м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, 184, за результатами якої складено акт від 31.10.2018 №0183/24/13/РРО/41048714.

Перевіркою встановлено порушення, зокрема, п.13 ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” №265/95-ВР (далі – Закон України №265/95-ВР), а саме: встановлено невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків в сумі 38 281, 52 грн. та п.12 ст.3 Закону України №265/95-ВР - не забезпечено належне ведення обліку товарних запасів за місцем реалізації, а саме: 31.10.2018 встановлено реалізацію ПММ, які знаходилися на відповідальному зберіганні, кінцевому споживачу без права власності за готівкові (безготівкові) кошти на загальну суму 151 380, 03 грн.

На підставі акта перевірки від 31.10.2018 №0183/24/13/РРО/41048714 ГУ ДФС у Волинській області прийнято податкове повідомлення-рішення від 16.11.2018 №0013041405, яким до ТОВ “ЦЕНТУРІОН-ДІСТРІБЮШИН” застосовані штрафні (фінансові) санкції у сумі 379 323, 07 грн., у тому числі 76 563, 04 грн. за невідповідність у юридичних осіб на місці проведення розрахунків суми готівкових коштів сумі коштів, зазначеній у денному звіті та 302 760, 06 грн. за здійснення реалізації товарів, які необліковані у встановленому порядку.

Також, ГУ ДФС у Чернівецькій області проведено фактичну перевірку ТОВ “ЦЕНТУРІОН-ДІСТРІБЮШИН” за адресою здійснення діяльності: м. Чернівці, вул. Хотинська, 3/Б, за результатами якої складено акт від 31.10.2018 №0184/24/13/РРО/41048714.

Перевіркою встановлено порушення товариством: п.13 ст.3 Закону України №265/95-ВР, а саме: встановлено невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків в сумі 19, 97 грн.; п.12 ст.3 Закону України №265/95-ВР не забезпечено належне ведення обліку товарних запасів за місцем реалізації, а саме: 31.10.2018 року встановлено реалізацію ПММ, які знаходилися на відповідальному зберіганні, кінцевому споживачу без права власності за готівкові (безготівкові) кошти на загальну суму 27 810, 02 грн.

На підставі акта перевірки від 31.10.2018 №0184/24/13/РРО/41048714 ГУ ДФС у Волинській області прийнято податкове повідомлення-рішення від 15.11.2018 №0013031405, згідно з яким до ТОВ “ЦЕНТУРІОН-ДІСТРІБЮШИН” застосовані штрафні (фінансові) санкції у сумі 55 620, 04 грн. за здійснення реалізації товарів, які необліковані у встановленому порядку.

Додатково зазначає, що в ході проведення перевірок встановлено, що у змінних звітах за формою №17-НП, в журналах обліку надходження нафтопродуктів на АЗС за формою №13-НП ТОВ “ЦЕНТУРІОН ДІСТРІБЮШИН” не відображено надходження ПММ, на які перейшло право власності від ТОВ “Нафтотрейд Ресурс”.

ТОВ “ЦЕНТУРІОН-ДІСТРІБЮШИН” не надало документи та письмові пояснення, що підтверджують відображення у змінних звітах за формою №17-НП, та в журналах обліку надходження нафтопродуктів на АЗС за формою №13-НП паливо-мастильних матеріалів з розмежуванням власних та переданих на зберігання ТМЦ, які не належать товариству у розрізі кожного резервуара, журнали обліку талонів на пальне, отримані від ТОВ “Нафтотрейд Ресурс”, чим порушено вимоги Інструкції про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України, затвердженої Наказом Міністерства палива та енергетики України, Міністерства економіки України, Міністерства транспорту та зв’язку України, Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 20.05.2008 року №281/171/578/155.

Крім того, представник відповідача вказує на те, що в порушення Технічних вимог до спеціалізованих електронних контрольно-касових апаратів для автозаправних станцій, затверджених рішенням Державної комісії з питань впровадження електронних систем і засобів контролю та управління товарним і грошовим обігом від 27.06.2002 року №13, позивачем не занесені видаткові накладні до оперативної пам'яті фіскального блока інформації про фактичний об'єм (у літрах) пального кожного найменування, прийнятого у розхідні резервуари.

З врахуванням вищевикладеного, представник відповідача просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог позивача повністю.

19.03.2019 представником відповідача подано до суду заяву про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 20.03.2019 клопотання представника Головного управління ДФС у Волинській області, залишено без задоволення.

У додаткових поясненнях від 08.04.2019 представник позивача зауважує, що твердження представника відповідача про необхідність проведення операції службове вилучення при переміщенні готівки із ящика РРО до сейфу є безпідставним, так-як сейф знаходиться безпосередньо на місці проведення розрахунків, а отже видача готівки з місця проведення розрахунків не відбувається.

А тому, вважає, що суб’єкт господарювання правомірно зберігав частину готівкової виручки в сейфі, який безпосередньо розташований на місці проведення розрахунків. При цьому, сума готівкових коштів на місці проведення розрахунків, у ящику РРО та сейфі, відповідала сумі коштів, зазначеній у денному звіті реєстратора.

Представник відповідача у додаткових поясненнях від 09.04.2019 зазначає, що відповідно до п.6 Розділу ІІІ Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги) від 04.06.2016 року №547, внесення чи видача готівки з місця проведення розрахунків повинні реєструватися через РРО з використанням операції “службове внесення” та “службова видача”, якщо такі внесення чи видача не пов’язані з проведенням розрахункових операцій. Крім того, операція “службове внесення” використовується для реєстрації суми готівки, яка зберігається на місці проведення розрахунків на момент реєстрації першої розрахункової операції, що проводиться після виконання Z-звіту.

В свою чергу, відповідно до п.17.1 ст.17 Закону України №265/95-ВР, за порушення вимог цього Закону до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів доходів і зборів застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: у разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту: невідповідності у юридичних осіб на місці проведення розрахунків суми готівкових коштів сумі коштів, зазначеній у денному звіті, більше ніж на 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року: вчинене вперше - 1 гривня; за кожне наступне вчинене порушення - 100 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг).

У зв’язку із чим, вважає, що підстави для задоволення позовних вимог ТОВ “ЦИНТУРІОН-ДІСТРІБЮШИН”, відсутні.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю з підстав, викладених у позовній заяві та просив позов задовольнити повністю.

Представники відповідача в судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечили з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву та додаткових поясненнях, просили у задоволенні позову відмовити повністю.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з таких мотивів та підстав.

З матеріалів справи вбачається, що працівниками Головного управління ДФС у Чернівецькій області з 22 жовтня 2018 року по 31 жовтня 2018 року, на підставі направлень на перевірку №№2006, 2011 від 22.10.2018, проведено фактичну перевірку господарської одиниці ТОВ “ЦЕНТУРІОН-ДІСТРІБЮШИН” АЗС з магазином, що розташована за адресою: м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, 184 а, за результатами якої складено акт перевірки від 31.10.2018 №0183/24/13/РРО/41048714.

В ході перевірки встановлено, відпуск паливно-мастильних матеріалів за готівкові кошти та через банківську картку, які знаходились на відповідальному зберіганні, через реєстратори розрахункових операцій на АЗС за адресою: м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, 184 а, а саме: відповідно до Z-звіту №0067 за 31.10.2018 реєстратора розрахункових операцій фіскальний №3000381076 на початок звітної дати на АЗС в резервуарах знаходились на відповідальному зберіганні залишки паливо-мастильних матеріалів: бензину А-95 в кількості 164, 97 літрів за ціною 34, 99 грн./літр, бензину 95 (мустанг) - 16, 68 літрів за ціною 35, 99 грн./літр, бензину 92 (мустанг) - 114, 45 літрів за ціною 33, 99 грн./літр, ДП (мустанг) - 617, 90 літрів за ціною 33, 49 грн./літр.

Реалізовано: бензину А-95 в кількості 787, 30 літрів за ціною 34, 99 грн./літр за готівку та 124, 31 літрів через банківську картку (31 897, 23 грн.), бензину 95 (мустанг) 60, 26 літрів за ціною 35, 99 грн./літр за готівку (2168, 75 грн.), бензину 92 (мустанг) – 295, 21 літрів за ціною 33, 99 грн./літр за готівку та 38, 26 літрів через банківську картку (11 334, 65 грн.), ДП (мустанг) – 2 083, 93 літрів за ціною 33, 49 грн./літр за готівку та 550, 76 грн. через банківську картку (88 235, 77 грн.). Всього на суму 133 636, 39 грн.

Відповідно до Z-звіту №0064 за 31.10.2018 реєстратора розрахункових операцій фіскальний №3000437154 на початок звітної дати на АЗС в резервуарах знаходились на відповідальному зберіганні залишки паливо-мастильних матеріалів: бензину А-95 в кількості 10 765, 28 літрів за ціною 34, 99 грн./літр, бензину 95 (мустанг) 6 624, 13 літрів за ціною 35, 99 грн./літр, бензину 92 (мустанг) – 8 266, 35 літрів за ціною 33, 99 грн./літр, ДП (мустанг) – 10 480, 46 літрів за ціною 33, 49 грн./літр.

Реалізовано за готівку: бензину А-95 в кількості 125, 27 літрів за ціною 34, 99 грн./літр (4 383, 19 грн.), бензину 95 (мустанг) 16,68 літрів за ціною 35, 99 грн./літр (600, 31 грн.), бензину 92 (мустанг) – 54, 45 літрів за ціною 33, 99 грн./літр (1 850, 76 грн.), ДП (мустанг) – 325, 75 літрів за ціною 33, 49 грн./літр (10 909, 37 грн.). Всього на суму 17 743, 63 грн.

В ході проведення перевірки ТОВ “ЦЕНТУРІОН-ДІСТРІБЮШИН” не надало документи та письмові пояснення, що підтверджують відображення у змінному звіті за формою №17-НП, та в журналі обліку надходження нафтопродуктів на АЗС за формою №13-НП паливно-мастильних матеріалів з розмежуванням власних та переданих на зберігання ТМЦ, які не належать товариству, у розрізі кожного резервуара, журнали обліку талонів на пальне, отримані від ТОВ “Нафтотрейд Ресурс”.

Таким чином, перевіркою встановлено порушення позивачем, зокрема, п.13 ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” №265/95-ВР (далі – Закон України №265/95-ВР), а саме: встановлено невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків в сумі 38 281, 52 грн. та п.12 ст.3 Закону України №265/95-ВР - не забезпечено належне ведення обліку товарних запасів за місцем реалізації, а саме: 31.10.2018 встановлено реалізацію ПММ, які знаходилися на відповідальному зберіганні, кінцевому споживачу без права власності за готівкові (безготівкові) кошти на загальну суму 151 380, 03 грн.

Позивач, не погоджуючись з вказаними у акті перевірки порушеннями, подав до ГУ ДФС у Чернівецькій області заперечення на акт перевірки від 31.10.2018, які останнім до уваги взяті не були.(а.с.113-117)

У відповіді від 13.11.2018 року №5668/10/24-13-14-04 ГУ ДФС у Чернівецькій області зазначило, що документи надані до заперечень не є підтвердженням належного обліку товарних запасів за місцем реалізації, а тому вказані документи не спростовують порушення викладені в акті перевірки.( а.с.132-137)

На підставі акта перевірки від 31.10.2018 №0183/24/13/РРО/41048714 ГУ ДФС у Волинській області прийнято податкове повідомлення-рішення від 16.11.2018 №0013041405, яким до ТОВ “ЦЕНТУРІОН-ДІСТРІБЮШИН” застосовані штрафні (фінансові) санкції у сумі 379 323, 07 грн., у тому числі 76 563, 04 грн. за невідповідність у юридичних осіб на місці проведення розрахунків суми готівкових коштів сумі коштів, зазначеній у денному звіті та 302 760, 06 грн. за здійснення реалізації товарів, які необліковані у встановленому порядку.

Також, ГУ ДФС у Чернівецькій області проведено фактичну перевірку ТОВ “ЦЕНТУРІОН-ДІСТРІБЮШИН” за адресою здійснення діяльності: м. Чернівці, вул. Хотинська, 3/Б, за результатами якої складено акт від 31.10.2018 №0184/24/13/РРО/41048714.

Перевіркою встановлено, відпуск паливо-мастильних матеріалів за готівкові кошти та через банківську картку, які знаходились на відповідальному зберіганні через реєстратори розрахункових операцій на АЗС за адресою: м. Чернівці, вул. Хотинська, 3/Б.

Відповідно до Z - звіту за 31.10.2018 реєстратора розрахункових операцій фіскальний №3000381072 на початок звітної дати на АЗС в резервуарах знаходились залишки паливо-мастильних матеріалів: бензину А-95 в кількості - літрів за ціною 34, 99 грн./літр, бензину 95 і мустанг) – 19 114, 18 літрів за ціною 35, 99 грн./літр, бензину 92 (мустанг) – 14 667, 13 літрів за ціною 33, 99 грн./літр, ДП (мустанг) – 27 984, 18 літрів за ціною 33, 49 грн./літр., ДП+ (мустанг)- 6 636, 91 літрів за ціною 34, 49 грн./літр.

Встановлено надходження ДП (мустанг) на відповідальне зберігання від ТОВ “Нафтотрейд Ресурс” в кількості — 9 240 літрів, бензину 92 (мустанг) – 4 190 літрів, ДП+ (мустанг) – 4 620 літрів.

У Z-звіті відображено реалізацію ПММ за готівкові кошти та через банківську картку - бензину А-95 в кількості 61, 89 літрів за ціною 34, 99 грн./літр (2 165, 53 грн.), бензину 95 (мустанг) - 155, 84 літрів за ціною 35, 99 грн./літр (5 608, 68 грн.), бензину 92 (мустанг) - 88, 25 літрів за ціною 33, 99 грн./літр (2 999, 61 грн.), ДП (мустанг) - 400, 56 літрів за ціною 33, 49 грн./літр. (13 414, 75 грн.), ДП+ (мустанг) - 105 літрів за ціною 34, 49 грн./літр. (3 621, 45 грн.). Всього – 27 810, 02 грн.

В ході проведення перевірки встановлено, що у змінному звіті за формою №17-НП, в журналі обліку надходження нафтопродуктів на АЗС за формою №13-НП ТОВ “ЦЕНТУРІОН ДІСТРІБЮШИН” не відображено надходження ПММ, на які перейшло право власності від ТОВ “Нафтотрейд Ресурс”.

ТОВ “ЦЕНТУРІОН-ДІСТРІБЮШИН” не надав документи та письмові пояснення, що підтверджують відображення у змінному звіті за формою №17-НП, та в журналі обліку надходження нафтопродуктів на АЗС за формою №13-НП паливо-мастильних матеріалів з розмежуванням власних та переданих на зберігання ТМЦ, які не належать товариству у розрізі кожного резервуара, журнали обліку талонів на пальне, отримані від ТОВ “Нафтотрейд Ресурс”.

Таким чином, перевіркою встановлено порушення товариством: п.13 ст.3 Закону України №265/95-ВР, а саме: встановлено невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків в сумі 19, 97 грн.; п.12 ст.3 Закону України №265/95-ВР не забезпечено належне ведення обліку товарних запасів за місцем реалізації, а саме: 31.10.2018 року встановлено реалізацію ПММ, які знаходилися на відповідальному зберіганні, кінцевому споживачу без права власності за готівкові (безготівкові) кошти на загальну суму 27 810, 02 грн.

Не погоджуючись з вказаними у акті перевірки від 31.10.2018 порушеннями, позивачем подано до ГУ ДФС у Чернівецькій області заперечення на акт перевірки.(а.с.138-142)

У відповіді від 13.11.2018 року №5669/10/24-13-14-04 ГУ ДФС у Чернівецькій області зазначило, що документи надані до заперечень не є підтвердженням належного обліку товарних запасів за місцем реалізації, а тому вказані документи не спростовують порушення викладені в акті перевірки.(а.с.155-160)

На підставі акта перевірки від 31.10.2018 №0184/24/13/РРО/41048714 ГУ ДФС у Волинській області прийнято податкове повідомлення-рішення від 15.11.2018 №0013031405, яким до ТОВ “ЦЕНТУРІОН-ДІСТРІБЮШИН” застосовані штрафні (фінансові) санкції у сумі 55 620, 04 грн. за здійснення реалізації товарів, які необліковані у встановленому порядку.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує наступне.

Так пунктом 12 статті 3 Закону №265/95-ВР передбачено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов'язані вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку.

Відповідальність за невиконання цього обов'язку встановлена статтею 20 Закону №265/95-ВР, якою закріплено, що до суб'єктів господарювання, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів, які не обліковані за місцем реалізації та зберігання, за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Такі вимоги не поширюються на фізичних осіб - підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість.

Таким чином, вказана норма передбачає відповідальність саме за реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку.

Перевіряючи правильність оцінки відповідачем обставин, за якими він визначив склад правопорушення, передбаченого пунктом 12 статті 3 Закону №265/95-ВР, та наявність підстав для застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 20 цього Закону, судом взято до уваги, що єдиний порядок організації та виконання робіт, пов'язаних з прийманням, транспортуванням, зберіганням, відпуском та обліком нафтопродуктів (усіх типів, марок і видів (залежно від масової частки сірки) визначено Інструкцією №281/171/578/155. Вимоги цієї Інструкції є обов'язковими для всіх суб'єктів господарювання (підприємств, установ, організацій та фізичних осіб - підприємців), що займаються хоча б одним з таких видів економічної діяльності, як закупівля, транспортування, зберігання і реалізація нафти і нафтопродуктів на території України (далі - підприємства).

Порядок приймання і відпуску нафтопродуктів на АЗС визначений у пункті 10 Інструкції №281/171/578/155. Відповідно до підпунктів 10.2.1, 10.2.10 пункту 10.2 цієї Інструкції приймання нафтопродуктів, що надійшли автомобільним транспортом від постачальників, здійснюється працівниками АЗС за марками та видами (дизельне паливо залежно від масової частки сірки) за даними ТТН у разі наявності паспорта якості та копії сертифіката відповідності. На підставі ТТН та акта приймання (у разі його наявності) оператор АЗС має оприбуткувати прийнятий нафтопродукт за марками та видами (дизельне паливо залежно від масової частки сірки), тобто зробити необхідні записи в журналі обліку надходження нафтопродуктів на АЗС за формою №13-НП. Дані про оприбутковані нафтопродукти заносяться до змінного звіту АЗС за формою №17-НП (додаток 14).

За умовами підпункту 10.3.1.3 пункту 10.3 Інструкції №281/171/578/155 облік реалізації нафтопродуктів ведеться через зареєстрований, опломбований у встановленому порядку та переведений до фіскального режиму роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій кожною АЗС, яка здійснює розрахунки із споживачами готівкою. Відпуск нафтопродуктів за готівку відображається у Змінному звіті АЗС за формою №17-НП.

Відповідно до пункту 10 постанови Кабінету Міністрів України від 20 грудня 1997 року №1442 “Про затвердження Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами” розрахунки за продані нафтопродукти здійснюються готівкою та/або у безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, талонів, відомостей на відпуск нафтопродуктів тощо) в установленому законодавством порядку.

Тобто, законодавством визначено можливість розрахунку за придбані у роздріб нафтопродукти як у готівковій формі, так і з використанням відомостей на відпуск, талонів, платіжних карток, смарт-карток (паливних карток).

Як визначено підпунктами 10.3.1.1, 10.3.2.1, 10.3.3.2, 10.3.4.2 пункту 10.2 Інструкції №281/171/578/155 розрахунки під час відпуску нафтопродукту власникам автотранспорту за готівку здійснюються на АЗС з використанням РРО, які відповідають технічним вимогам до їх застосування та внесені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій згідно з Положенням про Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29 серпня 2002 року №1315.

Відпуск нафтопродуктів за безготівковим розрахунком за відомостями здійснюється АЗС на підставі договорів, укладених між підприємством та споживачем. Відпуск нафтопродуктів відображається у відомості на відпуск нафтопродуктів за формою №16-НП (додаток 16).

Заправлення за талонами та відпуск нафтопродуктів за платіжними картками відображається у змінному звіті АЗС за формою №17-НП.

Згідно з пунктом 10.4 Інструкції №281/171/578/155 на АЗС здійснюється оперативне кількісне контролювання, результати якого використовуються для ведення обліку, звіряння кількості отриманих і відпущених нафтопродуктів. Кількісний облік нафтопродуктів на АЗС здійснюється за формою змінного звіту АЗС №17-НП. Під час приймання-передавання зміни оператори АЗС: визначають залишки нафтопродуктів на кінець зміни з урахуванням залишків на початок зміни (цей залишок переноситься з графи “обліковий залишок попередньої зміни”), надходження нафтопродуктів за зміну, які підтверджено відповідними документами, та кількості відпущених за зміну нафтопродуктів за сумарними показниками лічильників усіх ПРК, ОРК (обліковий залишок); вимірюють загальний рівень нафтопродуктів і рівень підтоварної води в кожному резервуарі та за результатами вимірювань визначають об'єм нафтопродуктів (фактичний залишок); роздруковують на РРО фіскальний звітний чек і визначають обсяг виконаних розрахункових операцій, що заносяться до фіскальної пам'яті; передають залишок готівки; перевіряють наявність та фіксацію у місцях, передбачених експлуатаційним документом, свинцевих пломб з відбитком повірочного тавра та відповідність відбитку цих тавр у формулярах на ПРК, ОРК.

У разі встановлення розбіжності фактичної і облікової кількості нафтопродуктів у резервуарі в границях відносної похибки методу вимірювання маси згідно з ГОСТ 26976 зміна передається і приймається за обліковим залишком нафтопродукту. Перевищення фактичного залишку на кінець зміни над обліковим залишком на кінець зміни понад допустиме граничне відхилення фіксується у змінному звіті. У разі перевищення розбіжності фактичної і облікової кількості нафтопродуктів у резервуарі понад зазначених норм керівництво повинно вжити заходів щодо проведення позачергової інвентаризації. До встановлення обставин перевищення фактичного залишку на кінець зміни над обліковим залишком на кінець зміни понад допустиме граничне відхилення обліковий залишок не корегується.

Після завершення зміни оператором АЗС складається змінний звіт АЗС за формою №7-НП у двох примірниках, з яких один з доданими ТТН здається до бухгалтерської служби, а другий - залишається на АЗС.

Після оприбуткування нафтопродуктів, дані лічильника сумарного обліку паливно-роздавальних колонок, система керування паливно-роздавальними колонками та реєстратори розрахункових операцій діють як одне ціле та не повинні мати розбіжностей даних більш ніж на 0,1 %. Як наслідок, дані про оприбутковане за даними бухгалтерського обліку пальне повинні відповідати даним реєстратора розрахункових операцій, який є носієм доказової інформації про обіг пального на АЗС.

Фактичні залишки нафтопродуктів на АЗС мають відповідати обліковим залишкам надходження нафтопродуктів за певний проміжок часу, що підтверджені відповідними документами (ТТН), змінного звіту АЗС за формою №17-НП, за вирахуванням кількості відпущених нафтопродуктів за сумарними показниками лічильників паливно-роздавальних колонок. Обсяг реалізації нафтопродуктів, що фіксується лічильником сумарного обліку паливно-роздавальних колонок за певний проміжок часу, має збігатися з обсягом реалізації, відображеним у звітних документах касових апаратів за всіма формами оплати за цей самий проміжок часу.

Аналогічну правову позицію викладено у постанові Верховного Суду від 12 червня 2018 року у справі №826/18483/13-а, в якій суд зокрема зазначив, що «після оприбуткування нафтопродуктів, дані лічильника сумарного обліку паливно-роздавальних колонок, система керування паливно-роздавальними колонками та реєстратори розрахункових операцій діють як одне ціле та не повинні мати розбіжностей даних більш ніж на 0,1 %. Як наслідок, дані про оприбутковане за даними бухгалтерського обліку пальне повинні відповідати даним реєстратора розрахункових операцій, який є носієм доказової інформації про обіг пального на АЗС.

Способом перевірки наявності неоприбуткованих нафтопродуктів є співставлення даних обліку звітів АЗС за формою №16-НП, №17-НП та даних РРО з фактичними вимірюваннями залишків пального в резервуарах, тобто визначення різниці між кількістю нафтопродуктів, які надійшли на АЗС та кількістю реалізованих нафтопродуктів.»

Як передбачено п.16.1 Інструкції №281/171/578/155, матеріально відповідальні особи АЗС ведуть облік руху нафтопродуктів за марками і видами (для дизельного палива в залежності від масової частки сірки) нафтопродуктів у змінному звіті за формою №17-НП, який складається у двох примірниках. Перший примірник разом з первинними документами здається до бухгалтерської служби, а другий - залишається у матеріально відповідальної особи.

Згідно з п.16.2 Інструкції №281/171/578/155 бухгалтерські служби підприємств перевіряють та приймають змінні звіти з доданими до них первинними документами (ТТН, талони, відомості встановленої форми, супровідні відомості за інкасацією готівки та інші), перевіряють правильність перенесення показників лічильників ПРК, ОРК з попередньої зміни, звіти про обсяг реалізації і форми оплати за РРО, визначення фактичних залишків нафтопродуктів у резервуарах АЗС за результатами вимірювання, відображених у формі №17-НП, та надходження готівки. Зроблені під час перевірки змінних звітів виправлення засвідчуються підписами операторів АЗС, керівника АЗС та головного бухгалтера або за його дорученням іншим працівником бухгалтерської служби підприємства.

Аналіз наведених норм дає підстави для висновку, що облік руху нафтопродуктів за марками і видами ведуть матеріально відповідальні особи АЗС, відповідно первинні документи знаходяться на зберіганні у таких осіб, а також у бухгалтерських службах підприємства.

В свою чергу, представник позивача в судовому засіданні та у позовній заяві зазначив,

що наказом по товариству відповідальних працівників АЗС зобов’язано не рідше 1 разу на 10 днів передавати звіт про рух товарів на торговій точці відповідальному працівнику бухгалтерії, до звіту додавати всі первинні документи, що підтверджують рух товарів.

На думку суду, контролюючий орган дійшов помилкового висновку про реалізацію позивачем належним чином необлікованих товарів (ПММ) за місцем їх реалізаціїё виходячи з наступного.

Судом встановлено, що під час перевірок позивачем було надано податковому органу документи, що підтверджують облік товару (палива) на підприємстві, а саме: товарно-транспортні накладні, видаткові накладні №620124 від 31 жовтня 2018 року, №620122 від 31 жовтня 2018 року, змінні звіти форми №17-НП, журнали обліку надходження нафтопродуктів на АЗС форми №13-НП, акти приймання-передачі майна (зі зберігання) від 31 жовтня 2018 року до договору зберігання №24/11 від 24 листопада 2017 року, касові стрічки, Z-звіти №0056, №0053 за 22.10.2018 року, Z-звіти №0064, №0065, №0067, №0068 за 31.10.2018 року. (а.с.15-29, 36-46, 161-166)

При цьому, суд звертає увагу на те, що в контролюючого органу відсутні зауваження щодо форми та змісту наданих позивачем первинних документів. В ході перевірки не виявлено фактів неповного відображення господарських операцій з реалізації пального через реєстратори розрахункових операцій, що використовуються в господарській діяльності позивача чи у змінних звітах за формою №17-НП.

Як слідує з цих документів, товариство реалізує через мережу АЗС нафтопродукти, які отримані, зокрема, від ТОВ “Нафтотрейд Ресурс” відповідно до умов договору №11/06/18 купівлі-продажу від 11 червня 2018 року та договору зберігання №24/11 від 24 листопада 2017 року та додатків №1, №2, №3 від 24.11.2017 року до нього, додатку №1 (нова редакція) від 31.08.2018 року. (а.с.75-97)

Відповідно до пункту 1.1 договору №11/06/18 купівлі-продажу від 11 червня 2018 року Продавець (ТОВ “Нафтотрейд Ресурс”) зобов’язується передати у власність Покупця (ТОВ “ЦЕНТУРІОН-ДІСТРІБЮШИН”) нафтопродукти в асортименті, в подальшому викладенні іменовані товар, а Покупець зобов’язується прийняти товар та оплатити його вартість на умовах даного договору.

Приймання-передача товару по кількості та якості здійснюється представниками обох сторін, згідно наданих продавцем супровідних документів на товар (п.3.2 цього Договору).

Як передбачено пунктом 1.1 договору зберігання №24/11 від 24 листопада 2017 року, Зберігач (ТОВ “ЦЕНТУРІОН-ДІСТРІБЮШИН”) зобов’язується зберігати нафтопродукти в асортименті, в подальшому іменовані – майно, передане йому Поклажодавцем (ТОВ “Нафтотрейд Ресурс”), і повернути це майно уповноваженим представникам Поклажодавця в цілісності на умовах, визначених даним договором.

Відповідно до пункту 2.1 цього договору асортимент та кількість майна, що передається на зберігання, погоджується сторонами в актах приймання-передачі на кожну окрему товарну партію майна.

Майно вважається переданим на зберігання з моменту підписання сторонами акту приймання-передачі майна. При цьому, право власності на майно до Зберігача не переходить (п.1.2 цього Договору).

Водночас, пунктом 4.1.4 цього договору передбачено, що Зберігач зобов’язується відпускати зі зберігання майно уповноваженим представникам Поклажодавця (в тому числі безготівковим клієнтам Поклажодавця), при пред’явленні ними старт-карти, картки на пальне, паливних карток, відомості, тощо, шляхом заправки вказаних ними транспортних засобів, з одночасним проведенням такого відпуску через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій, з роздрукуванням відповідних розрахункових документів.

При цьому, суд зазначає, що відповідно до пунктів 4.4.3, 4.4.4 Зберігач має право: змішувати майно Поклажодавця з іншими нафтопродуктами тієї ж марки та якості, що знаходяться у Зберігача в одному резервуарі для зберігання нафтопродуктів; використовувати майно, передане йому на зберігання, у власній господарській діяльності, до моменту отримання вимоги про повернення майна зі зберігання від уповноважених представників Поклажодавця.

З вищенаведеного слідує, що ТОВ “ЦЕНТУРІОН-ДІСТРІБЮШИН” через мережу АЗС може здійснювати відпуск як власних нафтопродуктів, так і тих, які передані на зберігання (в тому числі і за готівку), що не є порушенням умов вищенаведених договорів.

У зв’язку з цим суд не бере до уваги твердження контролюючого органу про те, що позивачем не надано підтверджуючі документи на реалізоване майно, оскільки такими підтверджуючими документами згідно чинного законодавства являються, зокрема, товарно-транспортні накладні, видаткові накладні, акти приймання-передачі тощо.

Позивачем надавалися контролюючому органу документи, що підтверджують постачання товару відповідно до умов договору купівлі-продажу №11/06/18 від 11.06.2018 року та відповідно до умов договору зберігання №24/11 від 24 листопада 2017 року.

При цьому, розмежування товару як власного, так і переданого на зберігання не впливає на факт наявності у позивача підтверджуючих документів на цей товар.

Крім того, дані про оприбутковані нафтопродукти заносяться підприємством до змінних звітів АЗС за формою №17-НП, а реалізація пального здійснюється через спеціалізований електронний контрольно-касовий апарат для автозаправних станцій АЗС, який забезпечує формування й друк розрахункових та обов'язкових звітних документів на основі даних, які зберігаються в оперативній та фіскальній пам'яті, формування контрольної стрічки в електронній формі і призначений для роботи на автозаправних станціях.

Звітні документи РРО, а саме Z-звіти, містять всі відомості, зокрема, про фактичні залишки пального у літрах, кожного найменування у кожному з розхідних резервуарів, внесення яких передбачено у змінний звіт АЗС за формою №17-НП. Таким чином, РРО здійснює точний та повний контроль за залишками товарних запасів за місцем їх реалізації.

Крім того, як встановлено судом, позивачем до заперечень на акти перевірок від 31.10.2018 долучалися копії видаткових накладних, форми №17 НП станом на 30.09.2018 та 22.10.2018, що підтверджують надходження паливно-мастильних матеріалів як на реалізацію, так і на зберігання.

Проте, останні контролюючим органом були залишенні без уваги.

Також, суд звертає увагу на те, що фінансова санкція, встановлена ст.20 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” може бути застосована до суб'єктів господарювання, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку.

Фактично, штрафні санкції застосовані до позивача податковими повідомленнями-рішеннями №0013041405 та №0013031405 від 15.11.2018 року за порушення обліку товару на АЗС, що не є підставою для накладення на позивача штрафу, передбаченого ст.20 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.

Щодо встановленого контролюючим органом порушення позивачем п.13 ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” №265/95-ВР, а саме: невідповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Відповідно до пункту 1.2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 №637 (далі – Положення №637) каса - приміщення або місце здійснення готівкових розрахунків, а також приймання, видачі, зберігання готівкових коштів, інших цінностей, касових документів.

За змістом ст.2 Закону №265/95-ВР місце проведення розрахунків - місце, де здійснюються розрахунки із покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо.

В свою чергу, п.23 Порядку провадження торговельної діяльності та правила торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 №833, який визначає загальні умови провадження торговельної діяльності суб'єктами оптової торгівлі, роздрібної торгівлі, закладами ресторанного господарства, основні вимоги до торговельної мережі, мережі закладів ресторанного господарства і торговельного обслуговування споживачів (покупців), які придбавають товари у підприємств, установ та організацій незалежно від організаційно-правової форми і форми власності, фізичних осіб - підприємців та іноземних юридичних осіб, що провадять підприємницьку діяльність на території України (далі - суб'єкти господарювання), забороняється зберігання на місці проведення розрахунку (в касі, грошовому ящику, сейфі тощо) готівки, що не належить суб'єкту господарювання, а також особистих речей касира чи інших працівників.

Виходячи з аналізу наведених норм, суд приходить до висновку, що місце проведення розрахунків не обмежується виключно касовим апаратом, а включає касу, грошовий ящик, сейф тощо. При цьому, скринька РРО підприємства та сейф підприємства фактично є його касою, а тому внутрішній рух коштів у межах однієї каси не потребує оформлення касовим ордером.

Аналогічного висновку прийшов Верховний Суд у постанові від 14 листопада 2018 року у справі №826/27957/15, в якій суд зокрема зазначив, що «колегія суддів суду касаційної інстанції погоджується з висновками судів попередніх інстанцій, що виходячи з аналізу наведених норм, місце проведення розрахунків не обмежується виключно касовим апаратом, а включає касу, грошовий ящик, сейф тощо. При цьому, скринька РРО підприємства та сейф підприємства фактично є його касою».

Згідно п.13 ст.3 Закону суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Враховуючи вищенаведене, суд вважає, помилковим твердження контролюючого органу про невідповідність готівкових коштів в одному випадку зі знаком «+» 38 281, 49 грн. за денним звітом РРО фіскальний №300043715, а в іншому зі знаком «-» 38 281, 52 грн. за денним звітом РРО фіскальний №3000381076.

З огляду на встановлені під час розгляду обставини справи, суд приходить висновку про необхідність задоволення позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю “ЦЕНТУРІОН-ДІСТРІБЮШИН” до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, шляхом визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень Головного управління ДФС у Волинській області від 15.11.2018 року №0013041405 та №0013031405 від 15.11.2018 року.

Згідно із частиною першою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Отже, на користь позивача необхідно стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної фіскальної служби у Волинської області судові витрати у вигляді судового збору в розмірі 6 524, 15 грн., сплачені згідно платіжного доручення №4496 від 20.02.2019. (а.с.2)

Керуючись статтями 139, 243-246, 255, 262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Податкового кодексу України, Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»,

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Волинській області від 15.11.2018 року №0013041405 та №0013031405 від 15.11.2018 року.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Волинській області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю “ЦЕНТУРІОН-ДІСТРІБЮШИН” судові витрати у вигляді судового збору в розмірі 6 524 гривні 15 копійок.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю “ЦЕНТУРІОН-ДІСТРІБЮШИН”, код ЄДРПОУ 41048714, адреса: 43010, Волинська область, місто Луцьк, вул. Кременецька, 38.

Відповідач: Головне управління Державної фіскальної служби у Волинської області, код ЄДРПОУ 39400859, адреса: 43010, м. Луцьк, Київський майдан, 4.

Суддя Ю.Ю. Сорока

Повний текст судового рішення складено 22 квітня 2019 року.