
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 квітня 2019 року ЛуцькСправа № 140/736/19
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Андрусенко О. О.,
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Нововолинсько-Іваничівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області про визнання неправомірним рішення та зобов’язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі – ОСОБА_1, позивач) звернувся в суд з позовом до Нововолинсько-Іваничівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області (далі – Нововолинсько-Іваничівське ОУ ПФУ Волинської області, відповідач) про визнання неправомірним рішення про відмову у призначенні пільгової пенсії за віком згідно заяви від 19.09.2018 року та зобов’язання призначити та виплачувати пільгову пенсію за віком з моменту звернення із відповідною заявою.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 19.09.2018 року позивач звернувся до відповідача із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах. Однак, 28.09.2018 року відповідач відмовив йому у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах, про що повідомив листом від 02.10.2018 року, посилаючись на відсутність необхідного пільгового стажу. 14.02.2019 року позивач знову звернувся до відповідача з заявою переглянути його заяву від 19.09.2018 року з урахуванням наданої інформації, проте, листом від 22.02.2019 року відповідач повідомив позивача, що відповідь про відмову у призначенні пенсії уже була надана листом від 02.10.2018 року. Вважаючи відмову відповідача у призначенні пільгової пенсії за віком неправомірною, позивач звернувся до суду за захистом своїх прав з даним позовом.
Ухвалою судді від 25.03.2019 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у даній справі та ухвалено судовий розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
У відзиві на позовну заяву відповідач позовних вимог не визнала, посилаючись на те, що за змістом статей 1, 11, 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року № 1058-IV (далі – Закон № 1058-IV) страховим стажем може бути визнано період роботи, за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, а обов’язок сплати таких внесків покладено на страхувальника, в даному випадку на ВП «Шахта №9 «Нововолинська» ДП «Волиньвугілля». Крім того, вказує на те, що згідно з індивідуальних відомостей про застраховану особу, інформація про сплату ВП «Шахта № 9 «Нововолинська» ДП «Волиньвугілля» єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за період з 07.06.2016 року по 03.06.2018 року відсутня, тому правових підстав для призначення пенсії за віком на пільгових умовах ОСОБА_2 з урахуванням вищезазначених періодів немає. У задоволенні позову просила відмовити.
У відповіді на відзив позивач просить не приймати до уваги аргументи відповідача викладені у відзиві на позовну заяву, а позовні вимоги викладені у позовній заяві задовольнити в повному обсязі.
Дослідивши письмові докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступне.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_2 19.06.2006 року прийнятий підземним гірником 3-розряду з повним робочим днем під землею; 01.06.2015 року звільнений з роботи у зв’язку з переводом на ДП «Шахта № 1 «Нововолинська»; 02.06.2015 року прийнятий на роботу підземним гірником 3-го розряду з повним робочим днем під землею; 06.06.2016 року звільнений з роботи у зв’язку з переводом на ВП «Шахта № 9 «Нововолинська «ДП «Волиньвугілля»; 07.06.2016 року прийнятий на роботу на ВП «Шахта № 9 «Нововолинська «ДП «Волиньвугілля» гірником підземним 3-го розряду з повним робочим днем під землею, дані обставини підтверджуються записами у трудовій книжці позивача.
19.09.2018 року позивач звернувся до Іваничівського об’єднаного управління ПФУ Волинської області із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
Листом від 02.10.2018 року № 5983/02-10-15 Іваничівський відділ з питань призначення, перерахунку та виплати пенсії Нововолинсько-Іваничівського ОУ ПФУ Волинської області повідомив позивача про те, що 28.09.2018 року прийнято рішення про відмову у призначенні пільгової пенсії за віком згідно заяви від 19.09.2018 року. Крім того у вказаному листі зазначено, що за змістом статей 1, 11, 24 Закону № 1058-IV страховим стажем може бути визнано період роботи, за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Під час формування індивідуальних відомостей про застраховану особу встановлено, що за період з 07.06.2016 року по 03.06.2018 року відсутні позначки про сплату страхових внесків ВП «Шахта № 9» «Нововолинська «ДП «Волиньвугілля», а тому підстав для призначення пільгової пенсії за віком, згідно з статтею 114 Закону № 1058-IV немає у зв’язку з відсутністю необхідного пільгового стажу. Відповідно до документів представлених для призначення пенсії та даних персоніфікованого обліку страховий стаж позивача становить 32 роки 08 місяців 27 днів, в тому числі пільговий стаж роботи за списком 1 – 08 років 11 місяців 03 дні.
21.01.2019 року адвокат позивача звернувся з адвокатським запитом до ВП «Шахта №9 «Нововолинська» ДП «Волиньвугілля» про надання інформації про сплату єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працівника ОСОБА_1 за період з 07.06.2016 року по 03.06.2018 року.
Листом від 23.01.2019 року № 29-10 адміністрація ВП «Шахта № 9 «Нововолинська» ДП «Волиньвугілля» повідомила, що станом на 23.01.2019 року єдиний соціальний внесок та внески до Пенсійного фонду України, які нараховані на заробітну плату працівників підприємства, перераховані по жовтень 2018 року включно в повному обсязі до Нововолинського відділення Володимир-Волинської ОДПІ Головного управління ДФС у Волинській області.
14.02.2019 року позивач повторно звернувся до відповідача з заявою про перегляд його заяви від 19.09.2018 року про призначення пільгової пенсії та, з урахуванням наданої ВП «Шахта № 9 «Нововолинська» ДП «Волиньвугілля» інформації, призначити пільгову пенсію.
Листом від 22.02.2019 року № 34/В-01 відповідач повідомив позивача, що відповідь про відмову у призначенні пенсії уже була надана Нововолинсько-Іваничівським ОУ ПФУ Волинської області 02.10.2018 року.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує наступне.
Згідно з частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Закон № 1058-IV розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.
Відповідно до частини 2 статті 114 Закону № 1058-IV на пільгових умовах пенсія за віком призначається працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, - після досягнення 50 років і за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.
Як зазначалось вище, 19.09.2018 року позивач, вважаючи, що має право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, звернувся до відповідача з відповідною заявою, проте, йому було відмовлено у призначенні вказаної пенсії, оскільки відповідачем не зараховано до страхового та пільгового стажу для призначення пенсії період роботи з 07.06.2016 року по 03.06.2018 року у зв’язку з відсутністю у відповідача даних про сплату страхових внесків.
Так, за приписами статті 1 Закону № 1058-IV у цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:
застрахована особа - фізична особа, яка відповідно до цього Закону підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню і сплачує (сплачувала) та/або за яку сплачуються чи сплачувалися у встановленому законом порядку страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та до накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування;
персоніфікований облік у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі - персоніфікований облік) - організація та ведення обліку відомостей про застраховану особу, що здійснюється відповідно до законодавства і використовується в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування в установленому законодавством порядку;
страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов’язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески;
страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування, збір на обов’язкове державне пенсійне страхування та страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, сплачені (які підлягають сплаті) згідно із законодавством, що діяло раніше; надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що спрямовуються на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування;
страхувальники - роботодавці та інші особи, які відповідно до закону сплачують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та/або є платниками відповідно до цього Закону.
Відповідно до частини першої статті 21 Закону № 1058-IV персоніфікований облік у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування здійснюється з метою обліку застрахованих осіб, учасників накопичувальної системи пенсійного страхування та їх ідентифікації, а також накопичення, зберігання та автоматизованої обробки інформації про облік застрахованих осіб і реалізацію ними права на страхові виплати у солідарній системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та накопичувальній системі пенсійного страхування.
Згідно з абзацом першим частини першої статті 24 вказаного Закону страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Як передбачено частиною другою статті 24 Закону № 1058-IV страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.
Відповідно до частини першої статті 15 Закону № 1058-IV платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону, і застраховані особи, зазначені в частині першій статті 12 цього Закону.
Згідно із частиною другою статті 20 Закону № 1058-IV обчислення страхових внесків застрахованих осіб, зазначених у пунктах 1, 2, 5 - 7, 9, 10, 12, 15, 17 і 18 статті 11 цього Закону, здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.
Як передбачено частинами четвертою - шостою, дев’ятою, десятою статті 20 вказаного Закону, сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду, а сум страхових внесків до накопичувальної системи пенсійного страхування - на банківський рахунок Накопичувального фонду або на банківський рахунок обраного застрахованою особою недержавного пенсійного фонду - суб’єкта другого рівня системи пенсійного забезпечення. Страхові внески сплачуються страхувальниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків. Страхувальники зобов’язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом є: для страхувальників, зазначених у пунктах 1, 2, 4 статті 14 цього Закону, - календарний місяць. Днем сплати страхових внесків вважається: у разі перерахування сум страхових внесків у безготівковій формі з банківського рахунку страхувальника на банківський рахунок органу Пенсійного фонду - день списання установою банку, органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з банківського (спеціального реєстраційного) рахунку страхувальника незалежно від часу її зарахування на банківський рахунок органу Пенсійного фонду. Якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про сплату страхових внесків, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.
Крім того, згідно із частиною шостою статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року № 2464-VІ за рахунок сум, що надходять від платника єдиного внеску або від державної виконавчої служби, погашаються суми недоїмки, штрафних санкцій та пені у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.
Як слідує з довідки про доходи ОСОБА_1 від 23.01.2019 року № 34, виданої ВП «Шахта №9 «Нововолинська» ДП «Волиньвугілля», у спірний період (червень 2016 року по червень 2018 року) позивачу була нарахована та виплачена заробітна плата. Згідно з листом ДП «Шахта №9 «Нововолинська» від 23.01.2019 року № 29-10 станом на 23.01.2019 року єдиний соціальний внесок та внески до Пенсійного фонду України, які нараховані на заробітну плату працівників підприємства, перераховані по жовтень 2018 року включно (разом з листопадом та груднем 2010 року), до Нововолинського відділення Володимир-Волинської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області у повному обсязі.
На запит суду Нововолинське управління Головного управління ДФС у Волинській області листом від 24.04.2019 року повідомило, що у ВП «Шахта №9 «Нововолинська» ДП «Волиньвугілля» наявний борг по єдиному внеску. Разом з тим, ОСОБА_1 за період з червня 2016 року по червень 2018 року був включений до поданої ВП «Шахта №9 «Нововолинська» ДП «Волиньвугілля» звітності «Про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Таким чином, відсутність за даними системи персоніфікованого обліку відомостей про сплату страхових внесків обумовлена тим, що у ВП «Шахта №9 «Нововолинська» ДП «Волиньвугілля» наявна заборгованість зі сплати страхових внесків, відтак зарахування поточних платежів відбувалося в рахунок погашення заборгованості.
Системний аналіз вказаних вище нормативно-правових актів дає підстави дійти висновку про те, що до страхового стажу зараховується період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески. При цьому, на думку суду, виходячи із змісту наведених вище правових норм, порушення страхувальником вимог законодавства щодо порядку та строків сплати страхових внесків (у зв’язку із чим утворилася заборгованість зі сплати таких внесків) тягне негативні наслідки лише щодо самого страхувальника (зокрема, у вигляді сплати недоїмки, штрафних санкцій та пені) та не може мати негативних наслідків для застрахованої особи у вигляді не зарахування до страхового стажу періоду роботи, протягом якого такій особі нараховувалася заробітна плата, на яку у свою чергу нараховувалися страхові внески, проте не з вини застрахованої особи сплачені страхові внески зараховувалися в рахунок сплати заборгованих страхувальником сум недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.
Оскільки з наявних у справі письмових доказів вбачається, що з червня 2016 року по червень 2018 року позивачу була нарахована та виплачена заробітна плата, на яку в свою чергу нараховувалися страхові внески, протягом вказаного періоду ОСОБА_1 був включений до поданої ВП «Шахта № 9 «Нововолинська» ДП «Волиньвугілля» звітності «Про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», тому у відповідача були відсутні підстави не зараховувати до страхового та пільгового стажу період роботи позивача з 07.06.2016 року по 03.06.2018 року у ВП «Шахта №9 «Нововолинська» ДП «Волиньвугілля» для призначення пенсії на пільгових умовах.
Таким чином, період роботи ОСОБА_1 з 07.06.2016 року по 03.06.2018 року у ВП «Шахта № 9 «Нововолинська» ДП «Волиньвугілля» є періодом, який повинен бути зарахований до страхового та пільгового стажу позивача.
З врахуванням пільгового стажу, який був визнаний відповідачем у рішенні від 28.09.2018 року (вказаним рішенням позивачу відмовлено у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах) – 08 років 11 місяців 03 дні та з врахуванням спірного періоду у ВП «Шахта № 9 «Нововолинська» ДП «Волиньвугілля» (з 07.06.2016 року по 03.06.2018 року), пільговий стаж ОСОБА_1 станом на 19.09.2018 року (дата звернення за призначенням пенсії) становить понад 10 років, відтак позивач набув право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до статті 114 Закону № 1058-IV.
Відповідно до частини першої статті 45 Закону № 1058-IV пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку: пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.
Згідно з частиною першою статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб’єктів владних повноважень.
Відповідно до частини другої статті 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб’єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб’єктів владних повноважень.
Як встановлено частиною другою статті 245 КАС України, у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб’єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб’єктів владних повноважень, який не суперечить за закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.
Враховуючи вищезазначене та з наданих статтею 245 КАС України повноважень, суд приходить до висновку, що рішення Іваничівського відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсії Нововолинсько-Іваничівського об’єднаного управління ПФУ Волинської області від 28.09.2018 року, яким позивачу відмовлено у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах, через відсутність необхідного пільгового стажу, є протиправним та його слід скасувати.
Суд також вважає, що належним способом захисту порушеного права позивача є зобов’язання відповідача зарахувати до страхового та пільгового стажу позивача період роботи з 07.06.2016 року по 03.06.2018 року у ВП «Шахта № 9 «Нововолинська» ДП «Волиньвугілля» для призначення пенсії за віком на пільгових умовах, та зобов’язання призначити йому пенсію за віком на пільгових умовах, з врахуванням вказаного пільгового стажу, з дати виникнення такого права.
Відповідно до вимог статей 139, 244, 246 КАС України суд під час ухвалення рішення вирішує, як розподілити між сторонами судові витрати.
Згідно з частиною першою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Як вбачається з матеріалів адміністративної справи, позивачем понесено витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 2 500,00 грн., що підтверджується договором про надання правничої допомоги від 21.01.2019 року, розрахунком витрат на професійну правничу допомогу від 14.03.2019 року, в якому міститься детальний опис наданих послуг адвоката, квитанцією до прибуткового касового ордеру від 14.03.2019 року № 67 на суму 2 500,00 грн.
Враховуючи те, що будь-яких клопотань про зменшення розміру витрат на правничу допомогу адвоката з обґрунтуванням неспівмірності витрат, відповідачем подано не було, тому судові витрати підлягають стягненню з відповідача в повному обсязі.
Керуючись статтями 139, 243-246, 257, 263 КАС України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення Іваничівського відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсії Нововолинсько-Іваничівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області від 28.09.2018 року.
Зобов’язати Нововолинсько-Іваничівське об’єднане управління Пенсійного фонду України Волинської області (45400, Волинська область, місто Нововолинськ, бульвар Шевченка, 7, ідентифікаційний код 40442724) зарахувати до страхового та пільгового стажу ОСОБА_1 (45324, Волинська область, Іваничівський район, село Грибовиця, вулиця 40-річчя Перемоги, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) період роботи з 07.06.2016 року по 03.06.2018 року у Відокремленому підрозділі «Шахта № 9 «Нововолинська» Державного підприємства «Волиньвугілля» для призначення пенсії за віком на пільгових умовах, та зобов’язати призначити ОСОБА_1 (45324, Волинська область, Іваничівський район, село Грибовиця, вулиця 40-річчя Перемоги, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) пенсію за віком на пільгових умовах, з урахуванням вказаного пільгового стажу, з дати виникнення такого права.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Нововолинсько-Іваничівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області (45400, Волинська область, м. Нововолинськ, бульвар Шевченка, 7, ідентифікаційний код 40442724) на користь ОСОБА_1 (45324, Волинська область, Іваничівський район, село Грибовиця, вулиця 40-річчя Перемоги, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) витрати на правничу допомогу адвоката в розмірі 2 500,00 грн. (дві тисячі п’ятсот гривень 00 копійок).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
ОСОБА_3 Андрусенко