Рішення № 81382501, 24.04.2019, Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Дата ухвалення
24.04.2019
Номер справи
308/4231/19
Номер документу
81382501
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 308/4231/19

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 квітня 2019 року місто Ужгород

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області у складі:

головуючого судді Іванова А.П.,

за участі секретаря судових засідань ОСОБА_1,

перекладача ОСОБА_2

представника позивача ОСОБА_3,

відповідача ОСОБА_4 (Karimi Mahmood)

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в місті Ужгород в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Військової частини 1493 Державної прикордонної служби України до громадянина ОСОБА_5 Республіки ОСОБА_6 (Karimi Mahmood), ІНФОРМАЦІЯ_1, про примусове видворення іноземця за межі території України,-

встановив:

Позивач звернувся до Ужгородського міськрайонного суду з адміністративним позовом до громадянина ОСОБА_5 Республіки ОСОБА_6 (Karimi Mahmood), ІНФОРМАЦІЯ_1, про примусове видворення іноземця за межі території України,.

Свої вимоги мотивував тим, що відповідач 13 жовтня 2018 року з наміром подальшого нелегального виїзду до держав – членів ЄС прибув до України. Державний кордон України перетнув у пункті пропуску «Одеса-авіа» за своїм національним закордонним паспортом №О0412665, із вклеєною до нього візою України №Y06468775 терміном дії з 24.08.2018 по 21.11.2018 року. 21 листопада 2018 року у відповідача закінчився дозволений 90-денний строк перебування в Україні, проте територію України по завершенню цього строку умисно не залишив та в порушення вимог ст. 4 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» продовжував нелегально перебувати в Україні. Замість вжиття заходів щодо виїзду з України у законний спосіб, відповідач віднайшов можливість незаконно потрапити до Угорської Республіки. 11 квітня 2019 року незаконно, поза пунктами пропуску, перетнув державний кордон з України в Угорську Республіку в районі прикордонного знаку №343 на ділянці відповідальності відділу прикордонної служби «Тиса», однак після незаконного перетину кордону у складі групи осіб був затриманий представниками прикордонної поліції Угорської Республіки, після чого 00.30 год. 13.04.2019 року в пункті пропуску «Тиса» ОСОБА_7 прикордонного загону, на підставі ст. 3 Угоди між Україною та Європейським Співробітництвом про реадмісію осіб був переданий на територію України у встановленому угодою порядку під час проведення прикордонно-представницької зустрічі. Своїми діями відповідач вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачене ч. 2 ст. 204-1 КУпАП, та відповідно до ст. 263 КУпАП був затриманий в адміністративному порядку на термін до трьох діб з метою з’ясування обставин правопорушення. Позивач зазначає, що на сьогодні підстав для законного перебування на території України, передбачених ст. 4 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» відповідач не має, кошти та бажання щодо самостійного повернення на батьківщину у нього відсутні, у зв’язку з чим просить примусово видворити за межі території України громадянина ОСОБА_5 Республіки ОСОБА_6 (Karimi Mahmood), ІНФОРМАЦІЯ_1

Представник позивача ОСОБА_7 прикордонного загону (військової частини №1493) ДПС України - ОСОБА_3 в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив їх задоволити.

Відповідач ОСОБА_4 (Karimi Mahmood)в судовому засіданні позов визнав, пояснив, що на територію України потрапив законно, на даний час бажає повернутися додому.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Судом встановлено, що відповідач 11.04.2019 року незаконно, поза пунктами пропуску, перетнув державний кордон з України в Угорську Республіку в районі прикордонного знаку №343 на ділянці відповідальності відділу прикордонної служби «Тиса», однак після незаконного перетину кордону у складі групи осіб був затриманий представниками прикордонної поліції Угорської Республіки, після чого 00.30 год. 13.04.2019 року в пункті пропуску «Тиса» ОСОБА_7 прикордонного загону, на підставі ст. 3 Угоди між Україною та Європейським Співробітництвом про реадмісію осіб був переданий на територію України у встановленому угодою порядку під час проведення прикордонно-представницької зустрічі.

Документом, що посвідчує особу відповідача є закордонний паспорт громадянина ОСОБА_5 Республіки ОСОБА_6 №О0412665, виданий на ім'я Karimi Mahmood, ІНФОРМАЦІЯ_2.

Законні підстави перебування на території України у відповідача відсутні.

З метою з'ясування обставин правопорушення відповідача було затримано відповідно до ст. 263 КУпАП.

Вказані обставини підтверджуються: даними протоколу про адміністративне затримання від 13.04.2019 р. (а.с.5), протоколу особистого огляду, огляду речей та вилучення речей і документів від 13.04.2019 р.(а.с.6), актом приймання – передавання особи від 13.02.2019 року (а.с.7), протоколом зустрічі помічник Прикордонного Уповноваженого України і помічника Прикордонного уповноваженого Угорщини, яка відбулась 13.04.2019 року в районі прикордонного знаку №363 (а.с.8)

Дії громадянина ОСОБА_5 Республіки ОСОБА_6 (Karimi Mahmood), ІНФОРМАЦІЯ_1,, кваліфіковані за ч. 2 ст.204-1 КУпАП..

Особливості провадження у справах за адміністративними позовами з приводу затримання іноземців або осіб без громадянства врегульовані приписами ст. 289 КАС України.

Відповідно до ч. 1 ст. 289 КАС України за наявності обґрунтованих підстав вважати, що іноземець або особа без громадянства, стосовно якої подано адміністративний позов про примусове видворення, ухилятиметься від виконання рішення про її примусове видворення, перешкоджатиме проведенню процедури видворення чи реадмісії відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію або якщо існує ризик її втечі, а так само у разі відсутності в іноземця або особи без громадянства, яка вчинила порушення законодавства України з прикордонних питань або про правовий статус іноземців, документа, що дає право на виїзд з України, центральним органом виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, його територіальним органом чи підрозділом, органом охорони державного кордону або Служби безпеки України подається до місцевого загального суду як адміністративного суду за місцезнаходженням цих органів (підрозділів) або за місцезнаходженням пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, позовна заява про застосування судом до іноземця або особи без громадянства одного з таких заходів: 1) затримання іноземця або особи без громадянства з метою ідентифікації та (або) забезпечення видворення за межі території України; 2) затримання іноземця або особи без громадянства з метою забезпечення її передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 3) взяття іноземця або особи без громадянства на поруки підприємства, установи чи організації; 4) зобов'язання іноземця або особи без громадянства внести заставу.

Правовий статус іноземців та осіб без громадянства, які проживають або тимчасово перебувають в Україні, їх основні права, свободи та обов'язки, порядок вирішення питань, пов'язаних з їх в'їздом в Україну або виїздом з України, регулюються Законом України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства».

Відповідно до ч. 2 ст. 14 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» іноземці та особи без громадянства в разі незаконного перетинання державного кордону України поза пунктами пропуску через державний кордон України затримуються та в разі, якщо порушення ними законодавства України не передбачає кримінальної відповідальності, повертаються до країни попереднього перебування у встановленому порядку.

Відповідно до ч. 1 ст. 30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, органи охорони державного кордону (стосовно іноземців та осіб без громадянства, які затримані ними у межах контрольованих прикордонних районів під час спроби або після незаконного перетинання державного кордону України) або органи Служби безпеки України можуть лише на підставі винесеної за їх позовом постанови адміністративного суду примусово видворити з України іноземця та особу без громадянства, якщо вони не виконали в установлений строк без поважних причин рішення про примусове повернення або якщо є обґрунтовані підстави вважати, що іноземець або особа без громадянства ухилятимуться від виконання такого рішення, крім випадків затримання іноземця або особи без громадянства за незаконне перетинання державного кордону України поза пунктами пропуску через державний кордон України та їх передачі прикордонним органам суміжної держави.

За приписами ч. 4 ст. 30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» іноземці та особи без громадянства, які не мають законних підстав для перебування на території України, затримані в установленому порядку та підлягають примусовому видворенню за межі України, у тому числі прийняті відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію, розміщуються в пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, протягом строку, необхідного для їх ідентифікації та забезпечення примусового видворення (реадмісії) за межі України, але не більш як на вісімнадцять місяців.

Судом встановлено, що відповідач коштів для виїзду з території України не має, працевлаштуватись на території України не має змоги та не відноситься до осіб, яким надано статус біженця і не є особою, яка потребує додаткового захисту.

Судом встановлено, що відповідач громадянин ОСОБА_5 Республіки ОСОБА_6 (Karimi Mahmood), законних підстав для перебування на території України немає, використовував Україну виключно як країну транзиту, наміру залишатися в Україні для подальшого життя не мав, до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту, не звертався, коштів для виїзду з території України не має та бажання щодо самостійного повернення на батьківщину у нього відсутні.

Враховуючи встановлені судом обставини про те, що відповідач громадянин ОСОБА_5 Республіки ОСОБА_6 (Karimi Mahmood), не має законних підстав для перебування на території України, порушив вимоги законодавства про правовий статус іноземців та осіб без громадянства, суд приходить до висновку що позов підлягає до задоволення.

Крім цього, враховуючи клопотання представника позивача про негайне виконання рішення суду, слід на підставі ч.2 п.3 ст. 371 КАС України допустити негайне виконання рішення суду.

Керуючись ст.ст. 12, 241, 244, 246, 257, 289,371 КАС України, ст. ст. 14, 30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» суд, -

вирішив:

Адміністративний позов Військової частини 1493 Державної прикордонної служби України до громадянина ОСОБА_5 Республіки ОСОБА_6 (Karimi Mahmood), ІНФОРМАЦІЯ_1, про примусове видворення іноземця за межі території України задовольнити.

Примусово видворити за межі території України громадянина ОСОБА_5 Республіки ОСОБА_6 (Karimi Mahmood), ІНФОРМАЦІЯ_2.

Рішення підлягає до негайного виконання.

Рішення може бути оскаржена до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня його проголошення.

Суддя Ужгородського

міськрайонного суду ОСОБА_8