
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 УХВАЛА
про зупинення провадження в адміністративній справі
22 квітня 2019 року м. Київ № 826/8606/18
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючої судді Кузьменко А.І., розглянувши у спрощеному провадженні клопотання ОСОБА_1 про зупинення провадження в адміністративній справі
за позовом ОСОБА_2
до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві
про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві, в якому просить:
- визнати неправомірними дії Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві щодо перерахунку пенсії ОСОБА_2 без урахування та перерахунку середньомісячної суми додаткових видів грошового забезпечення визначених законодавством із розмірів встановлених для основних видів грошового забезпечення на час виникнення права на перерахунок пенсії та обмеження максимального розміру пенсії під час обрахунку розміру пенсійних виплат (доплати різниці);
- зобов'язати Головне управління ПФУ у м. Києві провести перерахунок належної ОСОБА_2 пенсії із врахуванням розміру середньомісячної суми додаткових видів грошового забезпечення у складі надбавок, премії та допомог встановлених чинним на час виникнення права на перерахунок законодавством, а саме: надбавки за службу в умовах режимних обмежень (15% по), надбавки за інформаційно-аналітичне забезпечення (50% по), надбавки за особливості проходження служби (100% по+овз+нвр), надбавки за виконання спеціальних завдань із державної безпеки (50% по), премії (10% по), допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально - побутових питань (по 1/12 ГЗ), розрахованим із розмірів основних видів грошового забезпечення встановлених законодавством на час виникнення права на перерахунок, без обмеження її максимального розміру та виплачувати таку без обмеження такого її розмір.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 08 червня 2018 року відкрито провадження у справі та вирішено здійснити її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Позивачем подано до Окружного адміністративного суду міста Києва заяву про зупинення провадження у справі до перегляду Верховним Судом у складі Касаційного адміністративного суду справи №826/5715/18 у подібних правовідносинах.
Розглянувши заяву позивача про зупинення провадження у справі, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення питання про зупинення провадження у справі, Окружний адміністративний суд міста Києва вважає за необхідне зазначити наступне.
Зі змісту позову вбачається, що підставою для звернення до суду з даним позовом слугувала незгода позивача із діями Головного управління Пенсійного фонду України у місті Києві щодо проведення перерахунку пенсії без врахування розміру середньомісячної суми додаткових видів грошового забезпечення у складі надбавок, премії та допомог встановлених чинним на час виникнення права на перерахунок пенсії законодавством, а саме: надбавки за службу в умовах режимних обмежень (15% по), надбавки за інформаційно-аналітичне забезпечення (50% по), надбавки за особливості проходження служби (100% по+овз+нвр), надбавки за виконання спеціальних завдань із державної безпеки (50% по), премії (10% по), допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально - побутових питань (по 1/12 ГЗ), розрахованим із розмірів основних видів грошового забезпечення встановлених законодавством на час виникнення права на перерахунок та виплата пенсії з обмеженням її максимального розміру в сумі 13 730 грн.
Судом встановлено, що рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року по справі №826/5716/18 відмовлено у задоволенні позову ОСОБА_4 до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві про визнання неправомірними дії Головного управління Пенсійного фонду України у місті Києві щодо перерахунку пенсії ОСОБА_4 без урахування та перерахунку середньомісячної суми додаткових видів грошового забезпечення визначених законодавством із розмірів встановлених для основних видів грошового забезпечення на час виникнення права на перерахунок пенсії; зобов'язання відповідача провести перерахунок належної позивачу пенсії із врахуванням розміру середньомісячної суми додаткових видів грошового забезпечення у складі надбавок, премії та допомог встановлених чинним на час виникнення права на перерахунок законодавством, а саме: надбавки за службу в умовах режимних обмежень (15% ПО), надбавки за особливості проходження служби ( 80% ПО+ОВЗ+НВР), премії (10% ПО), допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань ( по ? ГЗ), розрахованим із розмірів основних видів грошового забезпечення встановлених законодавством на час виникнення права на перерахунок, а також, із урахуванням максимального відсоткового її розміру встановленого законодавством на час призначення (90%) та без обмеження її максимального розміру.
Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 13 лютого 2019 року скасовано рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року у названій справі та прийнято нову постанову, якою позов ОСОБА_4 задовольнити частково. Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві щодо зменшення відсотку грошового забезпечення з 86% до 70% при здійсненні перерахунку пенсії ОСОБА_4. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві здійснити перерахунок та виплату позивачу з 1 січня 2018 року пенсії у відповідності до вимог Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" в розмірі 86% грошового забезпечення. У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Ухвалою Верховного Суду у складі Касаційного адміністративного суду від 04 березня 2019 року відкрито касаційне провадження у названій справі.
Вочевидь, правовідносини в обох справах є подібними за суб'єктним, об'єктним і змістовним критеріями.
У відповідності до пункту 5 частини 2 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України суд має право зупинити провадження у справі в разі перегляду судового рішення у подібних правовідносинах (в іншій справі) у касаційному порядку палатою, об'єднаною палатою, Великою Палатою Верховного Суду - до набрання законної сили судовим рішенням касаційної інстанції.
Європейський суд з прав людини неодноразово зазначав, що формулювання законів не завжди чіткі. Тому їх тлумачення та застосування залежить від практики. І роль розгляду справ у судах полягає саме у тому, щоби позбутися таких інтерпретаційних сумнівів з урахуванням змін у повсякденній практиці (див. mutatis mutandis рішення Європейського суду з прав людини у справах "Кантоні проти Франції" від 11 листопада 1996 року ("Cantoni v. France", заява №17862/91, § 31 - 32), "Вєренцов проти України" від 11 квітня 2013 року ("Vyerentsov v. Ukraine", заява №20372/11, § 65)).
З огляду на викладене та оскільки правовідносини, які виникли між сторонами у адміністративній справі №826/8606/18 та правовідносини, які виникли між сторонами у адміністративній справі №826/5716/18, є подібними, суд приходить до висновку про доцільність зупинення провадження в адміністративній справі до набрання законної сили судовим рішенням Верховного Суду у складі Касаційного адміністративного суду у справи №826/5716/18.
Керуючись пунктом 5 частини 2 статті 236, статтями 241-243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Заяву ОСОБА_2 про зупинення провадження у справі задовольнити.
2. Зупинити провадження у справі №826/8606/18 до набрання законної сили судовим рішенням Верховного Суду у складі Касаційного адміністративного суду у справі №826/5716/18.
2. Зобов'язати сторін повідомити суд про сплив обставин, що стали підставою для зупинення провадження у справі.
Ухвала набирає законної сили згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в апеляційному порядку за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя А.І. Кузьменко