
125/759/19
3/125/235/2019
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18.04.2019 року м.Бар
Суддя Барського районного суду Вінницької області Хитрук В.М., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області про притягнення до відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, працює на посаді юрисконсульт КНП «Барська центральна районна лікарня» (секретар тендерного комітету), має утриманні малолітню дитину, являється інвалідом третьої групи, жительку АДРЕСА_1, на протязі року до адміністративної відповідальності не притягувалася, -
- за ч. 1 ст. 164-14 КпАП України, -
ВСТАНОВИВ:
При проведені ревізії фінансово-господарської діяльності Комунального некомерційного підприємства «Царська центральна районна лікарня» за період з 01.01.2016 до 01.02.2019 провідним державним фінансовим інспектором відділу контролю у соціальній галузі та сфері культури Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області Мізернюк Тетяною Вікторівною виявлено порушення законодавства про закупівлі, а саме не оприлюднення інформації про закупівлі на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель (сайт www.prozorro.gov.ua).
Так, ревізією встановлено, що Лікарнею проведено процедуру відкритих торгів, щодо придбання Апарата штучної вентиляції легенів для дорослих та дітей віком від 6-ти років, ДК 021:2015 33150000-6 номер закупівлі UA-2017-11-13-000114-а, очікуваною вартістю 290 000,0 грн. Переможцем зазначеної процедури визнано ТОВ «Схід Гідромаш», яким запропоновано вартість зазначеного апарата в сумі 289 800,0 грн. (в т.ч. ПДВ 18 958,88 грн.). Договором від 20.12.2017 № 317 зазначено (п. 10) постачальник зобов'язується надати послугу з постачання товару до 31.12.2017. Згідно видаткової накладної від 26.12.2017 № 317 ТОВ «Схід Гідромаш» лікарнею придбано зазначений апарат. Платіжним дорученням віл 27.12.2017 № 14 Лікарнею перераховано кошти на розрахунковий рахунок ТОВ «Схід Гідромаш» в сумі 289 800,0 грн., тобто зобов'язання по договору виконані в повному обсязі.
Крім того, лікарнею проведено процедуру відкритих торгів, щодо придбання Ендоскопічної системи для лабораторії (модель SHREK), ДК 021:2015 33160000-9, номер закупівлі UA-2017-11-14-000127-b, очікуваною вартістю 900 000,0 грн. Переможцем зазначеної процедури визнано ФОП ОСОБА_3, яким запропоновано вартість зазначеного товару в сумі 890 000,0 грн. Договором від 20.12.2017 № 316 визначено термін постачання матеріальних цінностей (п.5.3) - 31.12.2017. Згідно видаткової накладної (від 22.12.2017 № ВЛ00000010) від ФОП ОСОБА_3 Лікарнею отримано Ендоскопічну систему для лабораторії. Платіжним дорученням (від 27.12.2017 № 14) Лікарнею перераховано кошти на розрахунковий рахунок ФОП ОСОБА_3. в сумі 890 000,0 грн., тобто зобов'язання по договору виконані в повному обсязі.
Відповідно до вимог абц. 10 ч. 1 ст. 10 Закону № 922-VIIІ Замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює на веб-порталі Уповноваженого органу в порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю, а саме: звіт про виконання договору - протягом трьох днів з дня закінчення строку дії договору, виконання договору або його розірвання.
Проте звіти про виконання договорів за вище вказаними процедурами на веб-порталі Уповноваженого органу не оприлюднені.
Відповідно до Закону № 922 та відповідно до п.п. 2.13, 2.15 р. ІІ Положення про тендерний комітет, затвердженого наказом головного лікаря від 15.08.2016 № 178, голова комітету несе персональну відповідальність за повноту, своєчасність та достовірність інформації, що оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель для загального доступу.
Відтак, перебуваючи на посаді юрисконсульта та будучи секретарем тендерного комітету ОСОБА_1 не вжила заходів щодо своєчасного оприлюднення документів по 2-м закупівлям загальною очікуваною вартістю 1 180 000,00 грн. чим вчинила правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 164-14 КУпАП, як за порушення бюджетного законодавства.
У судовому засіданні ОСОБА_1 підтвердила вказані обставини, просила суд врахувати те, що вона не навмисно вчинила порушення, яке не нанесло жодних збитків, не посягало на громадський порядок, власність права і свободи громадян, порядок управління, та звільнити її від відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Положення ст. 22 КУпАП вказують, що при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення суд може звільнити порушника від адміністративної відповідальності та обмежитися усним зауваженням. При цьому, в кожному конкретному випадку суд має вирішувати питання про визнання діяння малозначним, виходячи з того, що його наслідки не представляють суспільної небезпеки, не завдали або не здатні завдати значної шкоди суспільним або державним інтересам, правам та свободам інших осіб.
На утриманні ОСОБА_1 знаходиться малолітня дитина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується копіє свідоцтва про народження НОМЕР_2.
Згідно довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією серії 12 ААБ № 089518 ОСОБА_1 являється інвалідом третьої групи.
Враховуючи обставини справи, особу ОСОБА_1, яка раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, щиро кається у вчинення адміністративного правопорушення, умислу на вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-14 КУпАП, не мала, наслідки даного порушення не представляють суспільної небезпеки, не завдали шкоди державним чи суспільним інтересам, на її утриманні перебуває малолітня дитина, являється інвалідом третьої групи, тому суд, вважає за можливе обмежитись усним зауваженням.
Застосування такого виховного заходу, як усне зауваження, буде достатнім для досягнення визначеної ст. 23 КУпАП мети - виховного впливу та запобіганню вчинення нових правопорушень.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність та керуючись ст.ст. 22, 164-14 ч. 1, 268, 283, 284 КУпАП, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-14 КпАП України, та згідно ст. 22 КУпАП в зв'язку з малозначністю вказаного адміністративного правопорушення, звільнити її від адміністративної відповідальності за цими законами, обмежившись усним зауваженням, а провадження у справі - закрити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня винесення постанови апеляційної скарги до Барського районного суду Вінницької області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя: