
Справа № 420/1824/19
УХВАЛА
22 квітня 2019 року м.Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Токмілова Л.М., розглянувши клопотання представника відповідача про зупинення провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1, місце проживання: АДРЕСА_1) до Головного управління пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, місце знаходження: вул. Канатна 83, м. Одеса, 65107) та Одеського обласного військового комісаріату (код ЄДРПОУ 08402040, місце знаходження: вул. Пироговська 6, м. Одеса, 65014) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,-
Встановив:
28 березня 2019 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшла адміністративна позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління пенсійного фонду України в Одеській області та Одеського обласного військового комісаріату, в якій позивач просить:
- визнати протиправними дії Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки щодо надання довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 від 02.04.2018 року, до складу якої не увійшли: надбавка за виконання особливо важливих завдань в розмірі 50 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу військовим званням та надбавки за вислугу років, надбавка за роботу з таємними документами в розмірі 15 відсотків від посадового окладу та премія в розмірі 10 відсотків від посадового окладу;
- зобов'язати Одеський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки надати ОСОБА_1 довідку про розмір грошового забезпечення, до складу якої включити: надбавку за виконання особливо важливих завдань в розмірі 50 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу військовим званням та надбавки за вислугу років, надбавку за роботу з таємними документами в розмірі 15 відсотків від посадового окладу та премію в розмірі 10 відсотків від посадового окладу;
- визнати протиправними дії Головного управління пенсійного фонду України в Одеській області щодо неврахування при перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2018 року надбавки за виконання особливо важливих завдань в розмірі 50 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу військовим званням та надбавки за вислугу років, надбавки за роботу з таємними документами в розмірі 15 відсотків від посадового окладу та премії в розмірі 10 відсотків від посадового окладу;
- зобов'язати Головне управління пенсійного фонду України в Одеській області провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2018 року з урахуванням надбавки за виконання особливо важливих завдань в розмірі 50 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу військовим званням та надбавки за вислугу років, надбавки за роботу з таємними документами в розмірі 15 відсотків від посадового окладу та премії в розмірі 10 відсотків від посадового окладу;
Ухвалою суду від 01.04.2019 року відкрито провадження по справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні).
18.04.2019 року (вхід. №ЕП/2932/19) від представника Головного управління пенсійного фонду України в Одеській області надійшло клопотання про зупинення провадження у справі до набрання законної сили рішенням Верховного Суду у зразковій справі № 240/6263/18 (Пз/9901/1/19) та рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва у адміністративній справі № 826/3783/18.
Дослідивши клопотання та оцінивши матеріали справи, суд дійшов висновку про наявність підстав для зупинення провадження по справі до чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі № 240/6263/18 (Пз/9901/1/19).
25.01.2019 р. Верховний Суд відкрив провадження у зразковій адміністративній справі № 240/6263/18 (провадження № Пз/9901/1/19) за позовом ОСОБА_3 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, третя особа - Житомирський обласний військовий комісаріат, про визнання дій неправомірними, зобов'язання провести.
У вказаній ухвалі визначені ознаки типової справи, в якій може бути ухвалено рішення цієї зразкової справи:
- позивачами у них є особи, звільнені з військової служби, які отримують пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб";
- відповідачем у них є один і той самий суб'єкт владних повноважень (територіальний орган Пенсійного фонду України, на пенсійному обліку якого перебувають позивачі);
- спір виник з аналогічних підстав у відносинах, що регулюються одними нормами права (у зв'язку неперерахунком та невиплатою пенсії у повному обсязі з 01 січня 2018 року без урахування суми середньомісячних додаткових видів грошового забезпечення);
- позивачі заявили аналогічні позовні вимоги (по-різному висловлені, але однакові по суті: визнати протиправною бездіяльність та зобов'язати відповідача провести перерахунок та виплату пенсії з 01 січня 2018 року з урахуванням у складі грошового забезпечення для обчислення пенсії середньомісячної суми додаткових видів грошового забезпечення).
Приписами п. 9 ч. 2 ст. 236 КАС України встановлено, що суд має право зупинити провадження у справі в разі розгляду типової справи і оприлюднення повідомлення Верховного Суду про відкриття провадження у зразковій справі до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі.
Враховуючи наведене та наявність підстав для зупинення провадження по справі, суд дійшов висновку про необхідність зупинення провадження в даній справі до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі № 240/6263/18 (Пз/9901/1/19).
Крім того, суд звертає увагу що ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 19.03.2018 відкрито провадження у адміністративній справі № 826/3783/18 за позовом ОСОБА_4 до Кабінету Міністрів України про визнання незаконними пунктів 1, 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим особам"; про визнання незаконним зміни до пункту 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45, внесенні постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103; про визнання незаконним Додатку № 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45, зміни до якого внесені Постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103.
Враховуючи, те що у справі № 826/3783/18 предметом розгляду є визнання протиправними та скасування п. 1 та п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103, на підставі якої Радуєву ОСОБА_2 управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області здійснено перерахунок пенсії, з яким останній не погоджується, а також беручи до уваги те, що судове рішення у справі № 826/3783/18 не лише вирішить спір між позивачем і відповідачем у даній конкретній справі, а і вичерпає спірність постанови КМУ № 103, - суд дійшов висновку, що вказана обставина також об'єктивно унеможливлює розгляд справи по суті.
Керуючись приписами ст. ст. 236, 243, 325, 328, 329 КАС України, суд,
УХВАЛИВ:
Клопотання представника Головного управління пенсійного фонду України в Одеській області - задовольнити.
Провадження у справі за позовом ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1, місце проживання: АДРЕСА_1) до Головного управління пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, місце знаходження: вул. Канатна 83, м. Одеса, 65107) та Одеського обласного військового комісаріату (код ЄДРПОУ 08402040, місце знаходження: вул. Пироговська 6, м. Одеса, 65014) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії - зупинити до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі № 240/6263/18 (Пз/9901/1/19) та рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва у адміністративній справі № 826/3783/18.
Ухвала набирає законної сили відповідно до вимог ст. 256 КАС України та може бути оскаржена у порядку та строки визначені статтею 295 КАС України.
Пунктом 15.5 розділу VII "Перехідні положення" КАС України від 03 жовтня 2017 року визначено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи зберігаються порядок подачі апеляційних скарг та направлення їх до суду апеляційної інстанції, встановлені Кодексом адміністративного судочинства України від 06 липня 2005 року.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Головуючий суддя Токмілова Л.М.