Рішення № 81361796, 19.04.2019, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.04.2019
Номер справи
280/1254/19
Номер документу
81361796
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

19 квітня 2019 року о/об 09 год. 05 хв.Справа № 280/1254/19 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Новіковій Д.А., розглянувши у місті Запоріжжі у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1 (69002, АДРЕСА_1; ідентифікаційний номер НОМЕР_1; ІНФОРМАЦІЯ_1)

до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, м.Запоріжжя, пр.Соборний, буд.158-Б; код ЄДРПОУ 20490012)

про зобов’язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі – позивач, ОСОБА_1В.) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (далі – відповідач, ГУ ПФУ в Запорізькій області), в якому позивач просить суд зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату заборгованості по пенсії з 01.01.2016 з урахуванням ст.ст.51, 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” та директиви Міністра Оборони України від 30.07.2011 за №Д-322/1/06 з урахуванням посадового окладу у розмірі 1250,00 грн. у складі грошового забезпечення.

Позивач у позові зазначив, що ОСОБА_1, проходив службу на посаді викладач кафедри військової підготовки університету та був звільнений у запас, перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Запорізькій області та одержує пенсію за вислугу років, яка призначена відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 за №2262-ІV, що підтверджується листом Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області від 20.02.2019 за №254/М-9. Після звільнення позивача змінилося в бік збільшення грошове забезпечення відповідної категорії військовослужбовців, а саме з 01.08.2011 відповідно до вимог директиви Міністра Оборони України від 30.07.2011 за №Д-322/1/06 встановлено військовослужбовцям викладачам кафедри військової підготовки університету нові посадові оклади у підвищеному розмірі. Тобто відбулося підвищення розміру посадових окладів відповідних категорій військовослужбовців Збройних Сил України з 1150,00 грн. до 1250,00 грн. Відповідно до ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У лютому 2019 року позивач звернувся до відповідача з заявою, в якій просив здійснити перерахунок та виплату пенсії з урахуванням збільшення грошового забезпечення (нового підвищеного розміру посадового окладу в розмірі 1250 гривень у складі грошового забезпечення) відповідно до вимог директиви Міністра Оборони України від 30.07.2011 за №Д-322/1/06. На вказану заяву позивачем отримано лист-відповідь відповідача від 20.02.2019 за №254/М-9 з відмовою у проведенні перерахунку позивачу пенсії з посиланням на відсутність підстав. На думку позивача протиправні дії Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області порушують його конституційні права на отримання пенсії у розмірах відповідно до ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та Постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 за №45.

Позивач просив позов задовольнити.

Відповідачем подано до суду відзив на адміністративний позов, в якому зазначено, що позивач перебував на пенсійному обліку у відповідача і отримував пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» до 31.05.2016. Знову на пенсійний облік до відповідача позивач став лише з 02.01.2019. Отже, за період з 31.05.2016 по 02.01.2019 вимоги до відповідача є безпідставними, оскільки позивач не перебував на пенсійному обліку у відповідача та не отримував пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Щодо суті позовних вимог за період з 01.01.2016 по 31.05.2016 відповідач зазначає, оскільки до відповідача не надходило жодного повідомлення про наявність підстав для перерахунку пенсії з нового посадового окладу в розмірі 1250,00 грн., то відповідач не вчиняв жодних протиправних дій всупереч наданим йому чинним законодавством повноваженням. Щодо довідки Запорізького обласного військового комісаріату від 07.07.2012, то дана довідка (як зазначено в ній самій) видана відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 за №355 «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»», якою передбачено проведення підвищення до пенсії, а саме: з 01.07.2012 підвищення до пенсій, призначених до зазначеної дати відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” у розмірі 11 відсотків пенсій, обчислених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону, збільшивши його з 01.09.2012 до 23 відсотків та з 01.01. 2013 до 35 відсотків. Постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 за №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» визначено обмеження, яке не може перевищувати розмір підвищення. Дане обмеження розраховується відповідно до вимог Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» на підставі довідки про грошове забезпечення на відповідній посаді станом на 01.04.2012. Для обчислення обмеження підвищення пенсії позивачу до відповідача була направлена довідка Запорізького обласного військового комісаріату від 07.07.2012, де розмір посадового окладу становить 1250,00 грн. Дана довідка не є підставою для здійснення перерахунку пенсії у зв’язку зі збільшенням посадового окладу, а лише видана для обрахування максимальної величини підвищення пенсії. Крім того, з 02.01.2019 позивачу здійснено поновлення пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». При цьому, посадовий оклад, який враховано при поновленні виплати пенсії складає 5640,00 грн. Відповідач зазначає, що відповідно до ч.2 ст.122 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк. На думку відповідача, позовні вимоги за період з 01.01.2016 по 19.09.2018 (позов подано до суду 19.03.2019) повинні бути залишені без розгляду.

Відповідач просив у задоволенні позову відмовити.

Ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 26.03.2019 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.

Дослідивши матеріали справи, суд з’ясував наступне.

ОСОБА_1 з 08.11.2001 перебував на пенсійному обліку у ГУ ПФУ в Запорізькій області та отримував пенсію за вислугу років, відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» до 31.05.2016, що підтверджується Атестатом про зняття з обліку №361 від 13.05.2016. Підставою припинення виплати пенсії зазначено перехід на пенсію за іншим законом (а.с.30).

Знову на пенсійний облік до ГУ ПФУ в Запорізькій області позивач став з 02.01.2019, що підтверджується Протоколом про призначення пенсії (а.с.29).

Позивач звернувся до відповідача із заявою від 04.02.2019 про проведення перерахунку пенсії у відповідності до ст.63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” та з урахуванням директиви Міністерства оборони України від 30.07.2011 за №Д-322/1/06, з урахуванням нового підвищеного розміру посадового окладу (а.с.13).

Листом №254/М-9, №255/М-9 від 20.02.2019 відповідач повідомив позивачу наступне: «… З 02.01.2019 Вам призначено (поновлено) виплату пенсії згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” з урахуванням вимог статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (далі - Закон), якою передбачено, що максимальний розмір пенсії не повинен перевищувати 70% відповідних сум грошового забезпечення. Новий розмір пенсії на теперішній час складає 6369,28 грн. (розрахунок додається), що на 3099,66 грн. більше ніж до перерахунку. Згідно вимог абзацу 3 п.3 Постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 “Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій подаються до головних управлінь Пенсійного фонду України через уповноважені структурні підрозділи міністерств (відомств), з яких звільнені військовослужбовці. На ці установи покладаються функції щодо підготовки та подання до органів Пенсійного фонду України, необхідних для перерахунку пенсії документів. У Вашому випадку розмір грошового забезпечення визначено довідками Запорізького обласного військового комісаріату від 15.02.2008, від 07.07.2012 та від 21.05.2018. …».

Не погоджуючись з такими діями відповідача позивач звернувся до суду із вказаним позовом за захистом своїх прав.

Вирішуючи по суті переданий на розгляд публічно-правовий спір суд виходить з наступного.

Відповідно до ч.1, ч.2 ст.46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Суд зазначає, що Закон України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.

Відповідно до ч.1 ст.63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Згідно з ч.2 ст.63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

У ч.4 ст.63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” зазначено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Як вбачається з наведених норм права, підставою для перерахунку пенсії є фактична зміна хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом встановлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

Постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13.02.2008 затверджено «Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»».

У п.1 «Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»» (у редакції на час виникнення спірних правовідносин) зазначено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Відповідно до п.1 постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 за №1294 “Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб” (яка була чинною на час виникнення спірних правовідносин) посадовий оклад входить до складу грошового забезпечення.

Пунктом п.5.1 постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 за №1294 “Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб” надано право Міністру оборони установлювати посадові оклади військовослужбовцям згідно схем розмірів посадових окладів.

Порядок реалізації наданого права регламентовано наказом Міністра оборони України від 30.12.2007 №707 “Про встановлення посадових окладів осіб офіцерського складу Збройних Сил України”, який зареєстровано в Міністерстві юстиції 11.11.2008 за №9/14700 (який був чинним на час виникнення спірних правовідносин).

Директивою Міністра оборони України від 30.07.2011 за №Д-322/1/06 військовослужбовцям підвищено посадові оклади.

На підставі Директиви Міністра оборони України від 30.07.2011 за №Д-322/1/06 відбулася фактична зміна посадового окладу викладачам кафедри військової підготовки університету з 1150,00 грн. до 1250,00 грн., а отже у позивача відповідно до приписів Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” виникли підстави для перерахунку пенсії.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 за №355 «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»» уповноваженим органом Міністерства оборони України - Запорізьким обласним військовим комісаріатом видано Довідку про розмір грошового забезпечення, визначеного відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 за №1294 “Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”, станом на 01.04.2012.

У Довідці Запорізького обласного військового комісаріату від 07.06.2012 за №ТЗ-56908 зазначено, що розмір посадового окладу за посадою викладач кафедри військової підготовки університету, яку обіймав на день звільнення зі служби позивач, за нормами чинними на 01.04.2012 складає 1250,00 грн.

Всі складові грошового забезпечення носять постійний системний характер і є його невід'ємною частиною, є обов'язковими при розрахунку пенсії. Розрахунок пенсії з врахуванням підвищеного розміру посадового окладу в розмірі 1250,00 грн. має проводитись з врахування інших складових грошового забезпечення, передбачених чинним законодавством з пенсійного забезпечення та Довідкою Запорізького обласного військового комісаріату від 07.06.2012 за №ТЗ-56908, тобто у складі грошового забезпечення.

Відповідно до ч.1 ст.9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Відповідачем не доведено правомірність відмови у проведенні позивачу перерахунку пенсії, у зв'язку із чим, суд дійшов висновку про наявність у відповідача обов'язку здійснити позивачу перерахунок пенсії через зміну розміру одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців.

Згідно з ч.1 ст.58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Роз'яснення вказаної норми наведено в рішенні Конституційного Суду України №1-рп/99 від 09.02.1999, зі змісту якого слідує, що ч.1 ст.58 Конституції України щодо дії нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце. Неприпустимість зворотної дії нормативно-правового акта полягає в тому, що запроваджені ним нові норми не можуть застосовуватись до правовідносин, які існували раніше.

Так, 15.07.2017 Верховною Радою України прийнято Закон України “Про внесення змін до деяких законів України з питань пенсійного забезпечення” №614-VIII, яким внесено зміни до статті 51 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, а саме доповнено частиною третьою такого змісту: “Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком”.

Закон України “Про внесення змін до деяких законів України з питань пенсійного забезпечення” від 15.07.2017 за №614-VIII набув чинності з 01.01.2016.

Тобто, лише з 01.01.2016 на законодавчому рівні закріплено положення щодо того, що перерахунок пенсій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що з урахування принципу незворотності дії Закону у часі, положення ч.3 ст.51 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” розповсюджуються на спірні правовідносини починаючи з 01.01.2016, а відтак і обов'язок перерахунку та виплати пенсії позивачу, у зв'язку із зміною розміру виду грошового забезпечення відповідної категорії військовослужбовців, виникає у ГУ ПФУ в Запорізькій області саме з 01.01.2016.

Щодо посилання представника відповідача у відзиві на те, що позивачем пропущено шестимісячний строк звернення до адміністративного суду, у зв'язку із чим позовні вимоги за період з 01.01.2016 по 31.05.2016 повинні бути залишені без розгляду, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч.2 ст.122 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Як встановлено з матеріалів справи, позивач дізнався про порушення його прав з листа ГУ ПФУ в Запорізькій області від 20.02.2019 за №254/М-9, №255/М-9, яким позивачу відмовлено у проведення перерахунку пенсії з 01.01.2016 виходячи з розміру посадового окладу 1250,00 грн.

При цьому, згідно з ч.3 ст.51 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Отже, у разі якщо перерахунок пенсії у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Адміністративний суд не може застосовувати шестимісячний строк звернення до адміністративного суду як підставу відмови у задоволенні позову у справах з вимогами, пов’язаними з виплатою компенсаторної складової доходу, та у справах з вимогами, пов’язаними з виплатою доходу як складової конституційного права на соціальний захист, до якого належить, зокрема, й пенсія.

Аналогічне застосування норм права відображено у постанові Верховного Суду від 19.06.2018 у справі №646/6250/17 (адміністративне провадження №К/9901/261/18).

Таким чином, позивачем не пропущено строк звернення з позовом до адміністративного суду.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач вперше перебував на обліку у відповідача 3 08.11.2001 по 31.05.2016.

З дати коли позивач повернувся на облік до ГУ ПФУ в Запорізькій області – 02.01.2019 його посадовий оклад вже становить 5640,00 грн., що підтверджується Протоколом про призначення пенсії (а.с.29).

Таким чином, суд вважає необґрунтованою позовну вимогу у частині зобов’язання відповідача (саме ГУ ПФУ в Запорізькій області) здійснити перерахунок та виплату заборгованості по пенсії після 31.05.2016 по 01.01.2019, а з 02.01.2019 – з урахуванням посадового окладу у розмірі 1250,00 грн.

У ст.19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

З урахуванням з’ясованих обставин, досліджених матеріалів справи суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають частковому задоволенню. Доводи позивача та відповідача частково не приймаються судом до уваги виходячи з вище зазначеного.

Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов’язаних з розглядом справи (ч.1 ст.132 КАС України).

Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України).

Згідно з ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Оскільки суб’єктом владних повноважень у справі було ГУ ПФУ в Запорізькій області, то з бюджетних асигнувань цього органу повинні бути присуджені позивачу судові витрати, документально підтверджені у сумі 768 грн. 40 коп.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 77, 132, 139, 143, 243-246 КАС України, суд, –

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, м.Запоріжжя, проспект Соборний, буд.158-Б; код ЄДРПОУ 20490012) здійснити ОСОБА_1 (69002, АДРЕСА_1; ідентифікаційний номер НОМЕР_1; ІНФОРМАЦІЯ_1) перерахунок та виплату заборгованості по пенсії з 01.01.2016 по 31.05.2016 з урахуванням ст.ст.51, 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” та Директиви Міністра Оборони України від 30.07.2011 за №Д-322/1/06 з урахуванням посадового окладу у розмірі 1250 грн. 00 коп. у складі грошового забезпечення.

В іншій частині позову відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (69002, АДРЕСА_1; ідентифікаційний номер НОМЕР_1; ІНФОРМАЦІЯ_1) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, м.Запоріжжя, проспект Соборний, буд.158-Б; код ЄДРПОУ 20490012) судові витрати в сумі 768 грн. 40 коп.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили у строк та порядок визначений ст.255 КАС України.

Рішення суду першої інстанції оскаржується у строк та порядок встановлений ст.ст.292, 295, 297 КАС України.

Повний текст судового рішення складено 19.04.2019.

Суддя О.О. Прасов