
справа № 631/356/19
провадження № 3/631/161/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 квітня 2019 року селище міського типу ОСОБА_1
Суддя Нововодолазького районного суду Харківської області Трояновська Т.М., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов від Нововодолазького відділення поліції Первомайського відділу поліції ГУ НП в Харківській області відносно:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця селища міського типу ОСОБА_1, Нововодолазького району Харківської області, громадянина України, паспорт серії МТ № 479566, виданий Нововодолазьким РС ГУДМС України в Харківській області 01.03.2017 року, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, не працюючого, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за вчинення правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ВСТАНОВИВ:
08 квітня 2019 року до Нововодолазького районного суду Харківської області надійшов адміністративний матеріал відносно ОСОБА_2, про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 187 Кодексу України.
Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення серії ГР № 329279 від 18.03.2019 року вбачається, що 17.03.2019 року о 23 годині 00 хвилин ОСОБА_2 був відсутній вдома за місцем мешкання за адресою: Харківська область, Нововодолазький район, село Новоселівка, вулиця Воскресінська, 331, чим порушив пунк 3 обмежень адміністративного нагляду, встановленого відносно нього Нововодолазьким районним судом Харківської 30 листопада 2018 року терміном на 1 рік.
В судовому засіданні ОСОБА_2 свою вину у вчиненні правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, визнав повністю, у скоєному щиро розкаявся.
Суддя, вислухавши пояснення правопорушника, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, прийшов до наступного висновку.
Адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюється органами Національної поліції (статті 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі»).
Згідно з пункту «в» статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Ухвалою Нововодолазького районного суду Харківської області від 30 листопада 2018 року відносно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, встановлено адміністративний нагляд терміном на 12 (дванадцять) місяців і встановлено наступні обмеження:
- заборонити виїжджати за межі місця проживання на постійне чи тимчасове місце перебування без письмового дозволу керівництва ОВС. В випадках необхідності виїжджати за територію місця проживання піднаглядний зобов’язаний письмово повідомити керівництво ОВС про мету, термін і точну адресу перебування, отримати дозвіл, маршрутний лист, в якому зробити реєстраційну відмітку;
- зобов’язати прибувати до Нововодолазького відділення поліції Первомайського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області для реєстрації в період нагляду, а саме: кожну 1,3 суботу місяця в термін строку нагляду.
- заборонити залишати місце свого мешкання після 22-00 годин до 5-00 годин без дозволу керівництва ОВС. При необхідності порушувати цю заборону по важливим причинам піднаглядний зобов’язаний попередити керівництво ОВС.
- заборонити відвідувати бари, кафе, магазини чи інші громадські місця, де алкогольні напої реалізуються на розлив.
Як вбачається з матеріалів справи 17.03.2019 року о 23 годині 00 хвилин ОСОБА_2 був відсутній вдома за місцем мешкання за адресою: Харківська область, Нововодолазький район, село Новоселівка, вулиця Воскресінська, 331, чим порушив пункт 3 обмежень адміністративного нагляду.
Окрім визнання своєї провини, вина правопорушника підтверджується даними, що містяться в протоколі про адміністративне правопорушення ГР № 329279 від 18.03.2019 року, складеного ДОП Нововодолазького відділення поліції Первомайського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області, капітаном поліції ОСОБА_3, який особисто підписаний ОСОБА_2 та зі змістом якого останній згоден (а.с. 2), рапортом ДОП Нововодолазького Нововодолазького відділення поліції Первомайського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області капітана поліції ОСОБА_3 (а.с.5), копією пояснень ОСОБА_2 (а.с.6), копією ухвали суду від 30.11.2018 року про встановлення відносно ОСОБА_2 адміністративного нагляду (а.с.13-15).
Відповідно до статті 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом’якшують та обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з частини 2 статті 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення дії, передбачені ч. 1 цієї статті, а саме: 1) неявка за викликом органу внутрішніх справ у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників органу внутрішніх справ, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) не реєстрація в органі внутрішніх справ - якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, - тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку, а в разі, якщо за обставинами справи з урахуванням особи порушника застосування цих заходів буде визнано недостатнім, - адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.
Проте, з постанови судді Нововодолазького районного суду Харківської області від 21.01.2019 року вбачається, що провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 про притягнення до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення було закрито, у зв’язку із звільненням ОСОБА_2 від адміністративної відповідальності (а.с. 9-12).
Таким чином, підстав для того, щоб вважати, що ОСОБА_2 повторно протягом року вчинив правопорушення, передбачене частиною 1 статті 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, не має.
Враховуючи зазначене, дії правопорушника при складані протоколу про адміністративне правопорушення були кваліфіковані не вірно.
Отже, в даному випадку слід перекваліфікувати дії ОСОБА_2 з частини 2 статті 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення на частину 1 статті 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, оскільки саме цим складом правопорушення передбачена відповідальність за проступок, вчинений ОСОБА_2 13 березня 2019 року.
Згідно з статтею 11 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» у разі злісного порушення правил адміністративного нагляду, передбачених статтями 9 і 10 цього Закону особи, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, притягаються до відповідальності згідно з законодавством.
Частиною 2 статті 61 Конституції України передбачено, що юридична відповідальність особи має індивідуальний характер.
Обираючи вид адміністративного стягнення правопорушникові, суддя враховує характер вчиненого правопорушення, ступінь його вини, майновий стан та обставини, що пом’якшують та обтяжують відповідальність.
Обставиною, що пом’якшує відповідальність за адміністративне правопорушення суддя вважає щире каяття особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Обставин, що обтяжують відповідальність особи за адміністративне правопорушення, суддею не встановлено.
Таким чином, з метою запобігання вчинення у подальшому нових правопорушень та досягнення мети адміністративного покарання, з урахуванням особи порушника, а також враховуючи неодноразовість притягнення особи до адміністративної відповідальності, суддя вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_2 адміністративне стягнення у виді штрафу.
В порядку частини 5 статті 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення суд вирішує питання про стягнення судового збору з особи, на яку накладається адміністративне стягнення.
Відповідно до вимог статті 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення судовий збір сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно частини 1 та пункту 5 частини 2 статті 4 Закону України № 3674-VI від 08 липня 2011 року «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення справляється судовий збір у сумі, яка дорівнює 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня календарного року, в якому він справляється.
Абзацом 3 статті 7 Закону України № 2629-VІІІ від 23.11.2018 року «Про Державний бюджет України на 2019 рік» з 1 січня 2019 року встановлений прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб в сумі 1921 гривня.
В зв’язку з вищевикладеним, вважаю за необхідне стягнути із ОСОБА_2 судовий збір по справі про адміністративне правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 9, 34, 40-1, 187, 245, 279, 280, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого частиною 1 статті 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 51 гривня 00 копійок на користь держави на р/р 31116106020371 ККД 21081100 МФО 899998 код за ЄДРПОУ 37934670 в управління Державної казначейської служби України у Нововодолазькому районі Харківської області.
Відповідно до Закону України «Про судовий збір» стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, 384 гривні 20 копійок судового збору на р/р 31210206020371, одержувач: УДКСУ у Нововодолазькому районі, банк отримувача: Казначейство України, код отримувача за ЄДРПОУ 37934670, код банку отримувача МФО 899998, код класифікації доходів бюджету 22030101.
Копію постанови направити ОСОБА_2 та до Нововодолазького відділення поліції Первомайського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області до відома.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п’ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п’ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
В разі не сплати штрафу у строк встановлений частиною 1 статті 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення у порядку примусового виконання постанови стягується штраф у подвійному розмірі (102 гривні 00 копійок).
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду через Нововодолазький суд Харківської області протягом десяти днів з моменту її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Якщо апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку, у разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Строк пред’явлення до виконання протягом трьох місяців.
Суддя Т.М. Трояновська