Постанова № 81359603, 22.04.2019, Заставнівський районний суд Чернівецької області

Дата ухвалення
22.04.2019
Номер справи
716/713/19
Номер документу
81359603
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №: 716/713/19

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22.04.2019 суддя Заставнівського районного суду Чернівецької області Пухарєва О.В., за участю секретаря Кульки О.М., прокурора Бужака Д.Ю., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Заставна адміністративний матеріал, що надійшов із Управління захисту економіки в Чернівецькій області відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає в ІНФОРМАЦІЯ_2, тимчасово не працюючого, депутата Васловівської сільської ради Заставнівського району Чернівецької області VII скликання, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, про притягнення його до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП,-

В С Т А Н О В И Л А :

ОСОБА_1, являючись депутатом Васловівської сільської ради VІІ скликання, будучи відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктом декларування, у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, умисно, 14.02.2019 подав, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, Декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 р. за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнав та пояснив, що він являється депутатом Васловівської сільської ради Заставнівського району Чернівецької області VII скликання, виконуючи свої обов'язки, він був обізнаний про необхідність подачі до 01.05.2017 Декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 р., проте подав її лише 14.02.2019, одночасно із поданням декларації за 2018 рік. Вказав, що поважних причин пропуску строку подання декларації у нього не було.

Прокурор Бужак Д.Ю. в судовому засіданні просив суд притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, вважаючи, що в його діях наявний склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, у зв’язку із чим він повинен нести адміністративну відповідальність, передбачену цією статею.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції», що підтверджено сукупністю зібраних до протоколу та досліджених судом доказів.

Зокрема, згідно рішення Васловівської сільської ради Заставнівського району Чернівецької області І сесії 7 скликання №1-1/2015 від 07.11.2015 «Про підсумки виборців, визнання повноважень та реєстрацію депутатів Васловівської сільської ради та сільського голови» за наслідками проведення виборів сільського голови та депутатів Васловівської сільської ради – ОСОБА_1 набув повноважень депутата в результаті обрання його депутатом до Васловівської сільської ради Заставнівського району Чернівецької області (а.с.8-9).

Відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктами, на яких поширюється дія цього Закону є народні депутати України, депутати Верховної Ради АР Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.

Також, відповідно до ч.1 ст. 45 цього Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 ч.1 ст.3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції.

Відповідно до п.п. 1 п.5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затверджених Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016, зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за №959/29089, щорічна декларація суб’єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин -1 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Верховною Радою України 23.03.2017 прийнято Закон №1975-VІІІ «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», який набрав чинності 30.03.2017. Відповідно до цього Закону строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» подають таку декларацію вперше, у 2017 році було продовжено до 01.05.2017.

З наведеного випливає, що ОСОБА_1, являючись депутатом Васловівської сільської ради Заставнівського району Чернівецької області, будучи відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, зобов’язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, до 00:00 год. 01.05.2017.

Однак, як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією №158 від 15.04.2019, ОСОБА_1 у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подав, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, Декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 р. за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції, лише 14.02.2019, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

З скриншоту опублікованої ОСОБА_1 на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічної Декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 р. та інформації НАЗК про послідовність дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 за період з 01.01.2017 по 01.04.2019 вбачається, що вказана Декларація була подана ним 14.02.2019, о 11:23 год. (а.с.18-31).

Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена відповідальність за адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно п.2 Інформаційного листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов’язані з корупцією» від 22.05.2017 №223-943/0/4017 конструктивною ознакою цього правопорушення є також несвоєчасне подання декларації без поважних на те причин. Тобто за наявності останніх відповідальність за аналізованою частиною статті виключається. Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв’язку із хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою тощо.

Як встановлено судом, поважних причин несвоєчасного подання електронної декларації у ОСОБА_1 не було. Даний факт був підтверджений останнім особисто в судовому засіданні.

Також, з пояснень голови Васловівської сільської ради Заставнівського району Чернівецької області ОСОБА_2 від 08.03.2019 та письмових пояснень секретаря Васловівської сільської ради Заставнівського району Чернівецької області ОСОБА_3 від 08.03.2019 вбачається, що з депутатами Васловівської сільської ради 7 скликання проводилася постійна роз’яснювальна робота з питання обов’язкового вивчення вимог Закону України «Про запобігання корупції» та необхідність своєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік на сайт НАЗК у термін до 01.05.2017. Крім того, депутата сільської ради ОСОБА_1 було додатково повідомлено про необхідність подання Декларації за 2016 р.(а.с.36-37,39-40).

Згідно довідки Васловівської сільської ради Заставнівського району Чернівецької області №261 від 11.02.2019 в приміщенні Васловівської сільської ради в наявності є 3 комп’ютери, які постійно підключені до всесвітньої мережі Інтернет (а.с.12).

З огляду на наведене, приходжу до висновку, що ОСОБА_1 без поважних причин не вжив усіх належних дієвих та послідовних заходів щодо своєчасного, а саме до 01.05.2017, заповнення декларації на офіційному веб-сайті НАЗК, тобто для повного виконання ним, як суб'єктом декларування, вимог ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», чим порушив вимоги фінансового контролю, отже вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, за що повинен нести адміністративну відповідальність.

Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення за вчинення адміністративного правопорушення у відповідності до ст. 33 КУпАП, враховуючи характер вчиненого правопорушення, яке відноситься до правопорушень, пов'язаних з корупцією, обставини, за яких було вчинене дане правопорушення, відсутність обтяжуючих обставин, щире каяття винного, як обставину, яка пом'якшує відповідальність, приходжу до висновку, що накладення адміністративного стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі буде необхідним і достатнім для виправлення ОСОБА_1 та попередження вчинення ним нових правопорушень.

Керуючись ст. ст. 23, 27, 40-1, ч.1 ст.172-6, 221, 251, 283-284 КУпАП, суддя, -

П О С Т А Н О В И Л А :

Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів, що складає 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень, за порушення вимог ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі – 384 гривні 20 копійок (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача: 899998, рахунок отримувача: 31211256026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга на постанову може бути подана до Чернівецького апеляційного суду через Заставнівський районний суд особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя Пухарєва О.В.