
Справа № 390/516/19
Провадження № 3/390/216/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11.04.2019 року Суддя Кіровоградського районного суду Кіровоградської області Терещенко Д.В., розглянувши матеріали, які надійшли з УСБУ в Кіровоградській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, зареєстрованої та проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, працюючого керівником апарату Петрівської районної державної адміністрації Кіровоградської області,
за п. 6 ч. 1 ст. 212-2 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, перебуваючи на посаді керівника апарату Петрівської районної державної адміністрації Кіровоградської області з червня 2006 року (призначена на посаду розпорядженням голови РДА від 01.06.2006 № 322-р), має допуск до державної таємниці за формою 3, наданий розпорядженням Управління СБ України в Кіровоградській області від 11.10.2011 року № 86/ДСК, та доступ до відомостей з відповідним ступенем секретності, наданий розпорядженням голови РДА від 21.11.2011 № 13-рДСК, на якоу згідно з чинним законодавством покладено обов’язки по постійному контролю за охороною державної таємниці у державному органі (згідно ст.ст. 5, 37 Закону України «Про державну таємницю», п.п. 3, 35, 749 Порядку організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженого постановою КМ України від 18.12.2013р. № 939, допустила порушення своїх посадових обов’язків щодо забезпечення контролю за охороною державної таємниці та постійного контролю за роботою підпорядкованого їй режимно-секретного органу, організацією та станом секретного діловодства в державному органі (відповідно до спеціальних функціональних обов’язків керівника апарату районної державної адміністрації, затверджених розпорядженням голови райдержадміністрації від 12.09.2017 року № 320-р та Положення про апарат Петрівської РДА, затвердженого розпорядженням голови РДА від 10.07.2018 № 234-р ОСОБА_1 забезпечує контроль за дотриманням режиму секретності під час виконання робіт, пов’язаних з державною таємницею, в апараті райдержадміністрації та структурних підрозділах РДА), чим сприяла існуванню недоліків в організації режимно-секретної діяльності в державному органі.
Так, за результатами проведеної спеціальної експертизи наявності умов, необхідних для провадження діяльності, пов’язаної з державною таємницею (акт № 61/ОДТ/д-1068дск) встановлено, що така діяльність здійснюється в РДА з порушенням вимог законодавства у цій сфері, зокрема: з порушенням дозвільного порядку провадження діяльності, пов’язаної з державною таємницю (без отримання в установленому порядку спеціального дозволу на провадження такої діяльності); невиконання вимог комісії СБУ, викладених у акті за результатами попередньої перевірки.
Встановлено, що дія спеціального дозволу № КД-3-2016-12 від 09.03.2016, виданого Петрівській райдержадміністрації Управлінням СБУ в Кіровоградській області, скасована відповідно до акту перевірки № 61/ОДТ/д581дск від 14.02.2018, у зв»язку з відсутністю в державному органі підстав та умов для провадження діяльності, пов»язаної з державною таємницею.
Через відсутність контролю за діями підлеглих працівників РСО державного органу з боку керівника апарату райдержадміністрації ОСОБА_1, протягом одного року (починаючи з дати закінчення скасування органом СБУ – 14.02.2018) Петрівська РДА здійснює діяльність, пов’язану з державною таємницю (зберігання матеріальних носіїв секретної інформації), без отримання в установленому порядку спеціального дозволу на провадження такої діяльності, що є загрозою витоку секретної інформації.
ОСОБА_1, як керівником апарату державного органу не забезпечено контроль за станом усунення в Петрівській РДА недоліків та порушень законодавства про охорону державної таємниці, виявлених попередньою перевіркою: вимоги комісії УСБУ в Кіровоградській області щодо припинення провадження діяльності, пов»язаної з державною таємницею, у зв»язку із скасуванням спеціального дозволу та передачі всіх наявних МНСІ до органу вищого рівня або до державної архівної сустанови – не виконано, чим порушено вимоги п.758 Порядку-939.
Керівником апарату РДА ОСОБА_1 в порушення вимог п.п. 749, 750 Порядку-939 не здійснено відповідно до законодавства контроль за забезпеченням охорони державної таємниці, шляхом проведення планових та позапланових перевірок, та не організовано контроль за діяльністю структурного підрозділу - режимно-секретного органу РДА.
Встановлено, що провадження діяльності, пов»язаної з державною таємницею (зберігання МНСІ з грифом секретності «таємно», «таємно «Літер «М»» в кількості 27 одиниць) здійснюється Петрівською РДА протягом року без отримання в установленому порядку спеціального дозволу на провадження такої діяльності. Крім того, в акті придатності режимного приміщення не вказаний технічний засіб – паперознищувач. Також встановлено, що в актах щоквартальних перевірок наявності МНСІ не зазначений строк проведення перевірки та в облікових формах відсутні підписи голови комісії або членів комісії про проведення перевірки. Також, працівником РСО не проводяться щоквартальні перевірки робочих місць виконавців секретних документів, що є загрозою до виходу МНСІ з під контролю.
Таким чином, ОСОБА_1, працюючи керівником апарату Петрівської районної державної адміністрації Кіровоградської області, вчинила правопорушення передбачене пунктом 6 частини 1 статті 212-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 в судове засідання не з’явилася, в заяві долученій до матеріалів справи, просить розглянути справу без її участі, вину визнала.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_2 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого п.6 ч.1 ст.212-2 КУпАП, так як він вчинив невжиття заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці та незабезпечення контролю за охороною державної таємниці.
Вина ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 61/ОДТ/д-1079дск від 12.02.2019 року, актом спеціальної експертизи наявності умов, необхідних для провадження діяльності, пов’язаної з державною таємницею в Петрівській районній державній адміністрації Кіровоградської області № 61/ОДТ/д-1068дск, іншими матеріалами справи.
При накладенні адміністративного стягнення, відповідно до вимог ст. 33 КУпАП, враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність за вчинене адміністративне правопорушення.
Обставиною, що пом”якшує відповідальність ОСОБА_1, суд вважає щире розкаяння винного, обтяжуючих обставин не встановлено.
Враховуючи обставини правопорушення, особу правопорушника, суд приходить до висновку про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, у разі винесення постанови про накладення адміністративного стягнення, судовий збір, розмір і порядок сплати якого встановлюється ЗУ «Про судовий збір», сплачується особою, на яку накладено адміністративне стягнення.
Керуючись ст.ст. 33, 40-1, 212-2, 268, 279, 280, 283-285 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винною ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, у вчиненні правопорушення, передбаченого п. 6 ч. 1 ст. 212-2 КУпАП і призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі тридцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 510,00 грн. Штраф вноситься до установи банку України за наступними реквізитами: рахунок 31119106011194, отримувач коштів: УК у Кіровогр. р-ні/Кіровогр. р-н/21081100, банк отримувача: Казначейство України, МФО: 899998, код бюджетної класифікації: 21081100, код за ЄДРПОУ 38036997.
Штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення правопорушнику копії постанови, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у вказаний строк постанова надсилається для примусового виконання, в порядку якого з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, витрати на облік зазначених правопорушень.
Стягнути з ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, судовий збір на користь держави в розмірі 384,20 грн. (триста вісімдесят чотири гривні двадцять копійок) за наступними реквізитами: стягувач Державна судова адміністрація України, вул.Липська, 18/5, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 37993783, рахунок 31211256026001, отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, код класифікації доходів бюджету 22030106, призначення платежу - судовий збір, адміністративне правопорушення (ОСОБА_1О.), Кіровоградський районний суд Кіровоградської області.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено особою, щодо якої її винесено, протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя