
Справа № 390/525/19
Провадження № 3/390/223/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.04.2019 року Суддя Кіровоградського районного суду Кіровоградської області Терещенко Д.В., розглянувши матеріали, які надійшли з УСБУ в Кіровоградській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, працюючого керівником апарату Устинівської районної державної адміністрації Кіровоградської області,
за п. 6 ч. 1 ст. 212-2 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, перебуваючи на посаді керівника апарату Устинівської районної державної адміністрації Кіровоградської області з 2014 року (призначений на посаду розпорядженням голови РДА від 15.09.2014 № 85-к-р), має допуск до державної таємниці за формою 3, наданий розпорядженням Управління СБ України в Кіровоградській області від 23.12.2014 року № 99/ДСК, та доступ до відомостей з відповідним ступенем секретності, наданий розпорядженням голови РДА від 28.01.2015 № 1-рДСК, на якого згідно з чинним законодавством покладено обов’язки по постійному контролю за охороною державної таємниці у державному органі (згідно ст.ст. 5, 37 Закону України «Про державну таємницю», п.п. 3, 35, 749 Порядку організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженого постановою КМ України від 18.12.2013р. № 939, допустив порушення своїх посадових обов’язків щодо забезпечення контролю за охороною державної таємниці та постійного контролю за роботою підпорядкованого йому режимно-секретного органу, організацією та станом секретного діловодства в державному органі (відповідно до спеціальних функціональних обов’язків керівника апарату районної державної адміністрації, затверджених розпорядженням голови райдержадміністрації від 15.08.2018 року № 193-р та Положення про апарату Устинівської РДА, затвердженого розпорядженням голови РДА від 09.07.2018 року № 158-р ОСОБА_1 забезпечує контроль за дотриманням режиму секретності під час виконання робіт, пов’язаних з державною таємницею, в апараті райдержадміністрації та структурних підрозділах РДА), чим сприяв існуванню недоліків в організації режимно-секретної діяльності в державному органі.
Так, за результатами проведеної спеціальної експертизи наявності умов, необхідних для провадження діяльності, пов’язаної з державною таємницею (акт № 61/ОДТ/д-836дск) встановлено, що така діяльність здійснюється в РДА з порушенням вимог законодавства у цій сфері, зокрема: з порушенням дозвільного порядку провадження діяльності, пов’язаної з державною таємницю (без отримання в установленому порядку спеціального дозволу на провадження такої діяльності); невиконання вимог комісії СБУ, викладених у акті за результатами попередньої перевірки.
Встановлено, що строк дії спеціального дозволу № КД-3-2011-17 від 13.04.2011, виданого Устинівській райдержадміністрації Управлінням СБУ в Кіровоградській області, скасована відповідно до акту перевірки № 61/ОДТ/2020дск від 12.08.2017, у зв»язку із відсутністю в державному органі підстав та умов для провадження діяльності, пов»язаної з державною таємницею.
Через відсутність контролю за діями підлеглих працівників РСО державного органу з боку керівника апарату райдержадміністрації ОСОБА_1, протягом півтора року (починаючи з дати скасування органом СБУ спеціального дозволу - 12.08.2017) Устинівська РДА здійснює діяльність, пов’язану з державною таємницю (зберігання матеріальних носіїв секретної інформації), без отримання в установленому порядку спеціального дозволу на провадження такої діяльності, що є загрозою витоку секретної інформації.
ОСОБА_1, як керівником апарату державного органу не забезпечено контроль за станом усунення в Устинівській РДА недоліків та порушень законодавства про охорону державної таємниці, виявлених попередньою перевіркою: вимоги комісії Управління СБ України в Кіровоградській області щодо припинення провадження діяльності, пов’язаної з державною таємницю, у зв’язку із скасуванням спеціального дозволу № КД-3-2011-17 від 13.04.2011 та передачі всіх наявних МНСІ до органу вищого рівня або до державної установи, чим порушено вимоги п. 758 Порядку-939.
Керівником апарату РДА ОСОБА_1 в порушення вимог п.п. 749, 750 Порядку-939 не здійснено відповідно до законодавства контроль за забезпеченням охорони державної таємниці, шляхом проведення планових та позапланових перевірок, та не організовано контроль за діяльністю структурного підрозділу - режимно-секретного органу РДА.
Встановлено, що провадження діяльності, пов»язаної з державною таємницею (зберігання МНСІ з грифом секретності «таємно», «таємно «Літер «М»», без отримання в установленому порядку спеціального дозволу на провадження такої діяльності. Також працівником РСО не вжито заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці в РДА, в частині не проведення загальних (річних) перевірок наявності МНСІ за 2017-2018 роки, формального проведення щоквартальних перевірок наявності МНСІ та не проведення перевірок робочих місць виконавців секретних документів, внаслідок чого створено загрозу до виходу МНСІ з під контролю. Крім того, порушено встановлений законодавством порядок надання допуску та доступу до державної таємниці – закінчений п»ятирічний термін дії номенклатури посад (грудень 2018), тобто, допуск до державної таємниці п»ять працівників РДА мають безпідставно.
Тобто, керівник апарату Устинівської районної державної адміністрації Кіровоградської області ОСОБА_1 порушив законодавство про охорону державної таємниці, а саме: не забезпечив дієвого контролю за охороною державної таємниці та за діями підлеглих щодо вжиття необхідних заходів по охороні державної таємниці у вказаному державному органі.
Таким чином, ОСОБА_1, працюючи керівником апарату Устинівської районної державної адміністрації Кіровоградської області, вчинив правопорушення передбачене пунктом 6 частини 1 статті 212-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 в судове засідання не з’явився, в заяві долученій до матеріалів справи, просить розглянути справу без його участі, вину визнав.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого п.6 ч.1 ст.212-2 КУпАП, так як він вчинив невжиття заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці та незабезпечення контролю за охороною державної таємниці.
Вина ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 61/ОДТ/д-934дск від 05.02.2019 року, актом спеціальної експертизи наявності умов, необхідних для провадження діяльності, пов’язаної з державною таємницею в Устинівській районній державній адміністрації Кіровоградської області № 61/ОДТ/д-836дск, іншими матеріалами справи.
При накладенні адміністративного стягнення, відповідно до вимог ст. 33 КУпАП, враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність за вчинене адміністративне правопорушення.
Обставиною, що пом”якшує відповідальність ОСОБА_1, суд вважає щире розкаяння винного, обтяжуючих обставин не встановлено.
Враховуючи обставини правопорушення, особу правопорушника, суд приходить до висновку про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, у разі винесення постанови про накладення адміністративного стягнення, судовий збір, розмір і порядок сплати якого встановлюється ЗУ «Про судовий збір», сплачується особою, на яку накладено адміністративне стягнення.
Керуючись ст.ст. 33, 40-1, 212-2, 268, 279, 280, 283-285 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винним ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, у вчиненні правопорушення, передбаченого п. 6 ч. 1 ст. 212-2 КУпАП і призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі тридцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 510,00 грн. Штраф вноситься до установи банку України за наступними реквізитами: рахунок 31119106011194, отримувач коштів: УК у Кіровогр. р-ні/Кіровогр. р-н/21081100, банк отримувача: Казначейство України, МФО: 899998, код бюджетної класифікації: 21081100, код за ЄДРПОУ 38036997.
Штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення правопорушнику копії постанови, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у вказаний строк постанова надсилається для примусового виконання, в порядку якого з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, витрати на облік зазначених правопорушень.
Стягнути з ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, судовий збір на користь держави в розмірі 384,20 грн. (триста вісімдесят чотири гривні двадцять копійок) за наступними реквізитами: стягувач Державна судова адміністрація України, вул.Липська, 18/5, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 37993783, рахунок 31211256026001, отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, код класифікації доходів бюджету 22030106, призначення платежу - судовий збір, адміністративне правопорушення (ОСОБА_1В.), Кіровоградський районний суд Кіровоградської області.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено особою, щодо якої її винесено, протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя