
Справа № 347/366/19
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23.04.2019 м. Косів
Косівський районний суд Івано-Франківської області в складі:
головуючої судді: Крилюк М.І.
секретаря: Терлюжак Н.П.
з участю прокурора: Дручків Д.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне корупційне правопорушення, що надійшла з управління захисту економіки в Івано-Франківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІДН НОМЕР_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженого, депутата Пістинської сільської ради Косівського району Івано-Франківської області,
за вчинення адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що відповідно до протоколу першої сесії сьомого демократичного скликання Пістннської сільської ради, Косівського району № 1 від 10.11.2015 року ОСОБА_1 обрано та визнано депутатом Пістинської сільської ради, Косівського району Івано-Франківської області.
За таких обставин, ОСОБА_1 у відповідності до підпункту «б» п.1 ч.І ст. З Закону, є суб'єктом на якого поширюється дія Закону як на депутата місцевої ради.
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено правопорушення, пов"язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Частиною 1 статті 45 Закону, передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно з пунктом 2 частини 1 роз’яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 № З, щорічна декларація, яка подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Опрацюванням відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік 05.02.2019 (гіперпосилання на Декларацію ОСОБА_1 в Єдиному державному реєстрі осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування - https://public.nazk.gov.ua/declaration/106a9eaf-d661-476e-885e-62219bdd56fd).
Оскільки ОСОБА_1 являється депутатом Пістинської сільської ради Косівського району, то необхідною граничною датою подання ним вищевказаної декларації є 31.03.2018 року.
Таким чином, ОСОБА_1 будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов»язані з корупцією у відповідності до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст, 3 Закону, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону, несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, оскільки граничний термін подачі був 31.03.2018 року, а декларація ним фактично подана 05.02.2019 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов»язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
ОСОБА_1 свою вину у вказаному визнав повністю, пояснив суду, що він не подав своєчасно електронну декларацію так як йому ніхто не наголосив про необхідність та обов"язковість такої подачі. Окрім того він не виготовив електронного ключа а також не мав відповідних навиків в користуванні комп"ютером та застосування електронних ключів, які були необхідними для подачі електронної декларації. Просить провадження зарити .
Прокурор вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні даного правопорушення доведена. Просить застосувати стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п"ятдесять) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п"ятдесять )гривень.
Роз»яснивши вимоги ст.268 КУпАП, вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, заслухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, з'ясувавши всі фактичні обставини справи вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП доведена, як поясненнями самого правопорушника, так і матеріалами справи в їх сукупності.
Так, копія протоколу першої сесії сьомого демократичного скликання Пістннської сільської ради, Косівського району № 1 від 10.11.2015 р підтверджує, що ОСОБА_1 обрано та визнано депутатом Пістинської сільської ради, Косівського району Івано-Франківської області.
Відповідно до вимог ст.68 Конституції України кожен зобов»язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Статтею 1 ЗУ «Про запобігання корупції» визначено правопорушення, пов»язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною уч. 1 ст.3 Цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Частиною 1 статті 45 Закону, передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпункті «б» пункту 1 частини першої ст.3 цього Закону, зобов»язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно з пунктом 2 частини 1 роз»яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 № 3, щорічна декларація, яка подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Витяг (скріншот) з Єдиного Державного реєстру декларацій щодо інформації відносно ОСОБА_1 підтверджує, що останній подав декларацію за 2017 рік 05.02.2019 (гіперпосилання на Декларацію ОСОБА_1 в Єдиному державному реєстрі осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядуванн https://public.nazk.gov.ua/declaration/106a9eaf-d661-476e-885e-62219bdd56fd
Поважних причин у зв»язку з якими ОСОБА_1 не подав декларацію вчасно не встановлено.
Відповідно до ст.172-6 ч.1 КУПАП несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, є адміністративним правопорушенням.
Обставинами, що пом»якшують відповідальність ОСОБА_1 вважаю є визнання вини та розкаяння у вчиненому, позитивна характеристика.
Обставин, що обтяжують відповідальність не встановлено.
З врахуванням фактичних обставин, обставини, що пом»якшують відповідальність вважаю, що до ОСОБА_1 слід застосувати стягнення у виді штрафу.
На підставі викладеного, ЗУ «Про засади запобігання корупції», керуючись, ст.ст. 33, ч. 2 ст. 172-6 , 283, 284 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення передбаченого ст.172-6 ч.1 КупАП та накласти на нього стягнення у вигляді штрафу в дохід держави в розмірі 50 (п'ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 - 384,20грн. судового збору, отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106. Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783. Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП). Код банку отримувача (МФО): 899998. Рахунок отримувача: 31211256026001. Код класифікації доходів бюджету 22030106 (стягувачем є Державна судова адміністрація України ).
Постанова суду може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: М.І. Крилюк