
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 квітня 2019 р. м. Чернівці справа № 824/344/19-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді І.В. Маренича, розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації про визнання бездіяльності протиправною,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 (далі-позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом, у якому просить :
- визнати протиправною бездіяльність Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації (далі - відповідач) щодо не вчинення дій по зняттю автомобіля марки "Мерседес Бенц", кузов НОМЕР_2,1998 року випуску, номерний знак "НОМЕР_3" з обліку в органах соціального захисту населення та наданню дозволу на переєстрацію вказаного транспортного засобу;
- зобов'язати Департамент соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації вирішити питання щодо зняття автомобіля марки "Мерседес Бенц", кузов НОМЕР_2,1998 року випуску, номерний знак "НОМЕР_3" з обліку в органах соціального захисту населення та наданню дозволу на переєстрацію вказаного транспортного засобу в територіальних органах з надання сервісних послуг МВС України на ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП - НОМЕР_1, мешканця с. Зеленів, Кіцманського району, Чернівецької області.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що він є сином ОСОБА_2, який як інвалід ІI групи загального захворювання відповідно до протоколу засідання Комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України №26/ГД-2729/К від 20.07.2006 року, отримав як гуманітарну допомогу автомобіль марки "Мерседес Бенц", 1998 року випуску, кузов НОМЕР_2, з правом передачі керування своїй невістці - ОСОБА_3.
14.05.2015 року Верховною Радою України було прийнято Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня соціального захисту ветеранів війни і їх сімей" №426-VIII. Відповідно до якого, після смерті інваліда, автомобіль, визнаний гуманітарною допомогою, яким інвалід був забезпечений через органи соціального захисту населення, за бажанням членів їх сімей, спадкоємців передається йому у власність безоплатно за рішенням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері соціального захисту населення у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Зважаючи на зміни, які відбулися в законодавстві, позивачем подана заява від 26.02.2019 року до Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації, в якій він просив про надання дозволу на переоформлення гуманітарного автомобіля марки "Мерседес Бенц", 1998 року випуску, кузов НОМЕР_2, номерний знак НОМЕР_3, після смерті батька ОСОБА_2 на своє ім'я. Однак в супереч вимогам закону, листом від 04.03.2019 року № 1175 йому відмовлено у наданні дозволу на переоформлення автомобіля у зв`язку з наявністю рішення Кіцманського районного суду Чернівецької області від 17.01.2012 року справа № 2-66/12 про повернення вказаного автомобіля. Позивач вважає зазначену відмову необґрунтованою та протиправною у зв`язку із тим, що рішення Кіцманського районного суду Чернівецької області від 17.01.2012 року справа № 2-66/12 ухвалено до прийняття Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня соціального захисту ветеранів війни і їх сімей" №426-VIII від 14.05.2015 р., якими керувався суд і не може більше застосовуватись до спірних правовідносин.
Департамент соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації надав до суду клопотання, відповідно до змісту якого , позовні вимоги визнає в повному обсязі, та просить розглянути справу без участі відповідача.
Відповідно до ч. 3 ст. 194 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.
Згідно ч. 1 ст. 205 КАС України, у разі неявки позивача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
У частині 9 ст. 205 КАС України зазначено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи приписи ст. 205 КАС України, суд вважає, що немає перешкодою для розгляду і вирішення справи за наявними у справі матеріалами.
Перевіривши матеріали справи, встановивши фактичні обставини в справі, на яких ґрунтуються позовні вимоги, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню у повному обсязі, виходячи з наступного.
Судом встановлено такі обставини у справі та відповідні їм правовідносини.
ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1), ІНФОРМАЦІЯ_3, паспорт громадянина України серії НОМЕР_4 виданий Кіцманським РВ УМВС України в Чернівецькій області 06.07.2012 року (а.с. 10).
Відповідно до Свідоцтва про народження серії НОМЕР_5 від 27.03.1987 року батьком ОСОБА_2 є ОСОБА_4 (а.с. 15).
Відповідно до свідоцтва про одруження від 20.11.2001 року НОМЕР_6 прізвище ОСОБА_5 після одруження ОСОБА_1 (а.с. 16).
Відповідно до довідки Кіцманського відділу реєстрації актів громадянського стану від 20.11.2001 року ОСОБА_5 змінив прізвище на ОСОБА_1 (а.с. 16 зворотній бік).
Відповідно до Свідоцтва про народження (повторно) серії НОМЕР_7 від 20.11.2001 року батьком ОСОБА_1 ОСОБА_2 (а.с. 16).
Згідно з Свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_8 ОСОБА_2 є власником автомобіля марки Мерседес Бенц", 1998 року випуску, кузов НОМЕР_2, номерний знак НОМЕР_3 (а.с. 22).
Відповідно до протоколу засідання Комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України від 20.07.2006 року №26/ГД-27/К включено автомобіль марки Мерседес Бенц", 1998 року випуску, кузов НОМЕР_2, до числа автомобілів, що надаються як гуманітарна допомога (а.с. 18-19).
Наказом Головного управління праці та соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації від 16.10.2007 року №48 "Про передачу керування автомобілем" наказано надати дозвіл на передачу керування автомобілем, який надійшов, як гуманітарна допомога, згідно із висновками лікарсько - консультативної комісії ОСОБА_2, інваліду ІІ групи загального захворювання, мешканцю с. Зеленів, Кіцманського району з правом передачі керуванням автомобілем Мерседес Бенц", кузов НОМЕР_2 його невістці, ОСОБА_3, яка проживає разом з ним (а.с. 17).
ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_2 помер, що підтверджується Свідоцтвом про смерть Серії НОМЕР_9 (а.с. 12).
На момент смерті ОСОБА_2 діяв Порядок забезпечення інвалідів автомобілями, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 19.06.2006 року №999. Згідно з п. 41 цього Порядку автомобіль, отриманий як гуманітарна допомога, після смерті інваліда повертається (вилучається) головному управлінню праці та соціального захисту населення і здається підприємству, що здійснює заготівлю та переробку металобрухту, або видається в порядку черговості інваліду, який перебуває на обліку.
Рішенням Кіцманського районного суду від 17.01.2012 року справа №2-66 вирішено вилучити у ОСОБА_3 автомобіль Мерседес Бенц", 1998 року випуску, кузов НОМЕР_2, номерний знак НОМЕР_3 та передати його Головному управлінню праці та соціального захисту населення Чернівецької області (а.с. 20-21).
26.02.2019 позивач звернувся до Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації із заявою про надання вищевказаного автомобіля у власність (а.с. 10).
Відповідно до протоколу №19 засідання робочої групи з гуманітарної допомоги при Чернівецькі обласній державній адміністрації від 26.02.2019 року, прийнято рішення про відмову у наданні дозволу на переоформлення гуманітарного автомобіля (а.с. 11).
Про факт відмови позивача було повідомлено листом Департаменту від 04.03.2019 року №1175, в якому зазначено причину відмови - наявність рішення Кіцманського районного суду від 17.01.2012 року №2-66 (а.с. 9).
Вважаючи таку відмову протиправною, позивач звернувся до Чернівецького окружного адміністративного суду з даним позовом.
До вказаних спірних правовідносин суд застосовує наступні положення законодавства та робить висновки по суті спору.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно положень ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Суд зобов'язаний перевірити дотримання вказаних критеріїв суб'єктом владних повноважень при прийнятті оскаржуваного рішення, вчиненні дій чи допущенні бездіяльності.
Згідно з ч. 1 ст. 26 Закону України "Про реабілітацію інвалідів в Україні" від 06.10.2005 року №2961-IV (Закон №2961-IV) держава гарантує розробку, виробництво технічних та інших засобів реабілітації та закупівлю спеціального автотранспорту, виробів медичного призначення та забезпечення ними інвалідів, дітей-інвалідів для соціальної адаптації, полегшення умов праці і побуту, спілкування інвалідів, дітей-інвалідів, поширює інформацію про таку продукцію.
Положеннями ч. 9 ст. 26 Закону №2961-IV встановлено, що перелік технічних та інших засобів реабілітації, порядок забезпечення ними інвалідів, дітей-інвалідів затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ч. 3 ст. 38 Закону України від 21 березня 1991 року №875-XII "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" після смерті інваліда, дитини-інваліда автомобіль, виданий безоплатно чи на пільгових умовах, у тому числі визнаний гуманітарною допомогою, за бажанням членів його сім'ї може бути переданий у їх власність безоплатно у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Матеріалами справи встановлено, що згідно протоколу засідання Комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України від 20.07.2006 року №26/ГД-2729/К включено автомобіль марки "Мерседес Бенц", 1998 року випуску, кузов НОМЕР_2, до числа автомобілів, що надаються як гуманітарна допомога та було передано у користування покійному батькові позивача - ОСОБА_2.
Після смерті ОСОБА_2, засвідченої Свідоцтвом про смерть Серії НОМЕР_9 від 17.08.2012 року, питання про належність автомобіля, отриманого ним в якості гуманітарної допомоги, вирішувалось на підставі нормативно-правових актів, чинних на час смерті, а саме постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку забезпечення інвалідів автомобілями" від 19.07.2006 року № 999.
Відповідно до п. 41 вказаного Порядку, автомобіль, отриманий інвалідом як гуманітарна допомога, після його смерті повертається (вилучається) головному управлінню соціального захисту і здається підприємству, що здійснює заготівлю та переробку металобрухту, або видається в порядку черговості інваліду, який перебуває на обліку.
Згідно з ст. 11-1 Закону України "Про гуманітарну допомогу" від 22.10.1999 року №1192-XIV (в редакції, що діяла на момент смерті ОСОБА_8), забезпечення інвалідів, дітей-інвалідів автомобілями, визнаними гуманітарною допомогою, здійснюється на умовах, передбачених законом, та у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.
Після смерті інваліда, дитини-інваліда автомобіль, визнаний гуманітарною допомогою, яким інвалід був забезпечений через органи праці та соціального захисту населення і користувався менше 10 років, може бути переданий у власність одному із членів сім'ї за рішенням Комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України за умови сплати податків і зборів за ставками, діючими на день здійснення митного оформлення автомобіля. Якщо інвалід, дитина-інвалід користувався автомобілем більше 10 років, за бажанням членів його сім'ї автомобіль може бути переданий у їх власність безкоштовно.
У разі несплати членом сім'ї інваліда, дитини-інваліда податків і зборів (обов'язкових платежів) автомобіль повертається (вилучається) органам праці та соціального захисту населення у порядку та на умовах, що визначаються Кабінетом Міністрів України.
Судом встановлено, що рішенням Кіцманського районного суду від 12.01.2012 року вирішено вилучити у ОСОБА_3 автомобіль марки "Мерседес Бенц", 1998 року випуску, кузов НОМЕР_2 та передати його Головному управлінню праці та соціального захисту населення Чернівецькій області.
14.05.2015 року, частиною четвертою Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня соціального захисту окремих категорій ветеранів війни" № 426-VIII частини другу і третю статті 11-1 Закону України "Про гуманітарну допомогу" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., N 51, ст. 451; 2010 р., N 8, ст. 62; 2014 р., N 4, ст. 61) викладено в такій редакції:
- частини другу і третю статті 11-1 Закону України "Про гуманітарну допомогу" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 51, ст. 451; 2010 р., № 8, ст. 62; 2014 р., № 4, ст. 61) викласти в такій редакції:
"Після смерті інваліда, дитини-інваліда автомобіль, визнаний гуманітарною допомогою, яким інвалід, дитина-інвалід були забезпечені через органи соціального захисту населення, за бажанням членів їхніх сімей, спадкоємців передається їм у власність безоплатно за рішенням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері соціального захисту населення, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
У разі відсутності членів сім'ї, спадкоємців або у разі небажання членів сім'ї, спадкоємців отримати автомобіль, визначений у частині другій цієї статті, такий автомобіль повертається органам соціального захисту населення у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України".
Відповідно до розділу ІІ Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня соціального захисту окремих категорій ветеранів війни" №426-VIII визначено, що норми цього Закону щодо передачі безоплатно у власність членів сім'ї, спадкоємців автомобіля, визнаного гуманітарною допомогою, яким інвалід, дитина-інвалід були забезпечені через органи соціального захисту населення, поширюються також на випадки, коли смерть інваліда, дитини-інваліда та звернення членів сім'ї до органів соціального захисту населення про залишення їм автомобіля без сплати податків і зборів відбулися до набрання чинності цим Законом.
Таким чином, суд звертає увагу, що 14.05.2015 року нормами Закону України № 426-VIII врегульовано питання щодо можливості передачі автомобіля, визнаного як гуманітарна допомога, у власність позивачу на підставі постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку забезпечення інвалідів автомобілями" від 19.07.2006 року №999, зміни до п. 41 якої були внесені 07.10.2015 року та визначено, що після смерті інваліда, дитини-інваліда автомобіль, визнаний гуманітарною допомогою, яким інвалід, дитина-інвалід були забезпечені через головне управління соціального захисту населення, за бажанням членів їх сімей, спадкоємців передається їм у власність безоплатно за рішенням Мінсоцполітики.
У зв'язку з вказаними змінами законодавства, позивач 26.02.2019 року позивач звернувся до Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації із заявою про надання вищевказаного автомобіля у власність. Однак відповідно до протоколу №19 засідання робочої групи з гуманітарної допомоги при Чернівецькі обласній державній адміністрації від 26.02.2019 року, прийнято рішення про відмову у наданні дозволу на переоформлення гуманітарного автомобіля.
Про факт відмови позивача було повідомлено листом Департаменту від 04.03.2018 року №1175, в якому зазначено причину відмови - наявність рішення Кіцманського районного суду від 17.01.2012 року №2-66.
Згідно із ч. 1 ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Водночас, суд звертає увагу, що прийняття Закону України № 426-VIII від 14.05.2015 року було спрямовано на врегулювання спірних правовідносин до набрання ним чинності, з метою застосування чинного законодавства до правовідносин, що мали місце до його прийняття, в тому числі до правовідносин, що склались на момент смерті ОСОБА_2.
Таким чином, з 14.05.2015 року змінилось правове регулювання та застосування норм законодавства щодо перереєстрації транспортного засобу, визнаного як гуманітарна допомога. А відтак, суд вважає, що посилання Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації на рішення Кіцманського районного суду від 17.01.2012 року справа №2-66 не ґрунтуються на вимогах спеціального законодавства. Суд наголошує, що вказане судове рішення було прийняте до прийняття Закону України №426-VIII від 14.05.2015 року, а відтак норми, якими керувались суди, не можуть більше застосовуватись до спірних правовідносин, оскільки вказаним Законом змінено порядок їх врегулювання.
Також згідно листа Міністерства юстиції України від 29.04.2011 № 5149-0-26-11-18 щодо усунення суперечностей між положеннями нормативно-правових актів визначено, що при розв'язанні таких правових колізій, як правило, застосовуються загальновизнані прийоми тлумачення правових норм (надання переваги нормі, що має вищу юридичну силу, а у разі виявлення суперечностей (колізії) між положеннями різних нормативно-правових актів, які мають однакову юридичну силу, застосовуються положення нормативно-правового акта, який прийнято пізніше або який є спеціальним тощо).
Розділом ІІ Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня соціального захисту окремих категорій ветеранів війни" № 426-VIII визначено, що норми цього Закону щодо передачі безоплатно у власність членів сім'ї, спадкоємців автомобіля, визнаного гуманітарною допомогою, яким інвалід, дитина-інвалід були забезпечені через органи соціального захисту населення, поширюються також на випадки, коли смерть інваліда, дитини-інваліда та звернення членів сім'ї до органів соціального захисту населення про залишення їм автомобіля без сплати податків і зборів відбулися до набрання чинності цим Законом.
Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня соціального захисту окремих категорій ветеранів війни" № 426-VIII від 14.05.2015 року було прийнято пізніше, а тому саме положення цього законодавчого акту слід застосовувати до правовідносин, що виникли у цій справі.
Тому суд вважає, що висновки відповідача, викладені у листі про відсутність підстав для зняття автомобіля марки "Мерседес Бенц", 1998 року випуску, кузов НОМЕР_2, з обліку в органах соцзахисту та надати дозвіл на перереєстрацію транспортного засобу на ОСОБА_1 є безпідставними і необґрунтованими.
Враховуючи вимоги наведених законодавчих актів, а також у зв'язку із встановленням порушення права позивача щодо залишення за ним вказаного автомобіля, суд вважає, що для належного захисту порушеного права слід зобов'язати відповідача вирішити питання щодо зняття автомобіля марки "Мерседес Бенц", 1998 року випуску, кузов НОМЕР_2, з обліку в органах соцзахисту та надати дозвіл на перереєстрацію транспортного засобу на ОСОБА_1. Тобто або самостійно вирішити порушене позивачем питання або доручити відповідальному органу здійснити вказані дії.
Виходячи з вищевикладеного суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги та зобов'язати Департамент соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації зняти автомобіль марки "Мерседес Бенц", 1998 року випуску, кузов НОМЕР_2, з обліку в органах соцзахисту та надати дозвіл на перереєстрацію транспортного засобу на ОСОБА_1.
Відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України, ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
Таким чином, суд приймає рішення про стягнення на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації сплачений судовий збір в сумі 1536,80 грн згідно квитанції №40117661 від 29.03.2019 року.
Керуючись статтями 241 - 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України,
В И Р І Ш И В:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Визнати протиправною бездіяльність Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації (далі - відповідач) щодо не вчинення дій по зняттю автомобіля марки "Мерседес Бенц", кузов НОМЕР_2,1998 року випуску, номерний знак "НОМЕР_3" з обліку в органах соціального захисту населення та наданню дозволу на переєстрацію вказаного транспортного засобу;
3. Зобов'язати Департамент соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації вирішити питання щодо зняття автомобіля марки "Мерседес Бенц", кузов НОМЕР_2,1998 року випуску, номерний знак "НОМЕР_3" з обліку в органах соціального захисту населення та наданню дозволу на переєстрацію вказаного транспортного засобу в територіальних органах з надання сервісних послуг МВС України на ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП - НОМЕР_1, мешканця с. Зеленів, Кіцманського району, Чернівецької області.
4. Стягнути на користь ОСОБА_1 судовий збір у сумі 1536 (одна тисяча п'ятсот тридцять шість) гривень 80 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту соціального захисту населення Чернівецької ОДА, сплачений згідно квитанції №40117661 від 29.03.2019 року.
Згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подається до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення (складання).
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне найменування учасників процесу:
Позивач - ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1)
Відповідач - Департамент соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації ( вул. Головна, 245, м. Чернівці, Чернівецька область, 58018, Код ЄДРПОУ 38345436
Суддя І.В. Маренич