Рішення № 81332244, 22.04.2019, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.04.2019
Номер справи
520/2589/19
Номер документу
81332244
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710 Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м.Харків

22 квітня 2019 р. справа №520/2589/19

Харківський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді Мар'єнко Л.М.,

розглянувши в місті Харкові в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду у спрощеному позовному провадженні без виклику сторін за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, Адміністрації Державної прикордонної служби України про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач, ОСОБА_1, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, Адміністрації Державної прикордонної служби України , в якому просив суд:

- визнати протиправними дії Адміністрації Державної прикордонної служби України щодо не включення у довідку від 31.03.2018 № 11/6586 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 відомостей про розмір грошового забезпечення із зазначенням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, а саме: надбавка за виконання особливо важливих завдань (50% від посадового окладу, окладу з військового звання, надбавки вислуги років), надбавка за умови режимних обмежень (10% від посадового окладу), надбавка за особливі умови служби, пов'язані з підвищеним ризиком для життя (15% від посадового окладу) та премія (33,3% від посадового окладу);

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо ненарахування відповідної пенсії з урахуванням вищевказаних щомісячних додаткових видів грошового забезпечення самостійно при наявності у них таких даних;

- зобов'язати Адміністрацію державної прикордонної служби України надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, видану на ім'я ОСОБА_1 для перерахунку розміру пенсії із зазначенням відомостей про відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення, а саме: надбавка за виконання особливо важливих завдань (50% від посадового окладу, окладу з військового звання, надбавки вислуги років), надбавка за умови режимних обмежень (10% від посадового окладу), надбавка за особливі умови служби, пов'язані з підвищеним ризиком для життя (15% від посадового окладу) та премія (33,3% від посадового окладу);

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області після отримання довідки перерахувати і виплачувати ОСОБА_1 пенсію у розмірі 60 % грошового забезпечення враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням:, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення, а саме: надбавка за виконання особливо важливих завдань (50% від посадового окладу, окладу з військового звання, надбавки вислуги років), надбавка за умови режимних обмежень (10% від посадового окладу), надбавка за особливі умови служби, пов'язані з підвищеним ризиком для життя (15% від посадового окладу) та премія (33,3% від посадового окладу) з 01.01.2018, здійснити виплату ОСОБА_1 суми недоплаченої частини основного розміру пенсії з 01.01.2018 з нарахуванням компенсації втрати частини доходу.

В обґрунтування позовних вимог представник позивача зазначив, що він проходив військову службу у Державній прикордонній службі України. ГУ ПФ України в Харківській області призначив позивачу пенсію за вислугою років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб". Також представник позивача зазначив, що в квітні 2018 року, у відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 пенсія за вислугою років перерахована з 01.01.2018 на підставі довідки про грошове забезпечення, виданої уповноваженим органом - Державною прикордонною службою України із розрахунку тільки трьох видів грошового забезпечення, а саме: оклад за посадою - 4930 грн, оклад за військове званням -1410 грн, надбавка за вислугою років (45%) - 2853 грн. Водночас, представник позивача зазначив, що позивач звернувся до відповідача з заявою про складання нової довідки для перерахунку пенсії про грошове забезпечення позивача, з урахуванням основних та додаткових видів грошового забезпечення згідно до грошового атестату, які були враховані при обчисленні (призначенні) пенсії позивача та виплачувалися до 2018 року. Проте, на час звернення до суду Державною прикордонною службою України не надано відповіді. Також представник відповідача зазначив, що позивач також звернувся до ГУ ПФ України у Харківській області з заявою, в якій просив надалі здійснити перерахунок пенсії, з урахуванням основних та додаткових видів грошового забезпечення згідно до грошового атестату, які були враховані при обчисленні (призначенні) пенсії позивача та виплачувалися до 2018 року. У відповідь органом Пенсійного фонду відмовлено, з посиланням на те, що згідно вимогам постанови №103, перерахунок здійснюється відповідно до довідки від 31.03.2018 №11/6586 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. Інших умов перерахунку пенсії, призначених відповідно до законі України, Кабінетом Міністрів України не передбачено. Таким чином, позивач вважає вказану бездіяльність протиправною.

Відповідачі проти позову заперечував, від представника Адміністрації Державної прикордонної служби України - Бурч В.В. через канцелярію суду надійшов письмовий відзив на позов, в якому представник відповідача просив відмовити у задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що відповідач під час спірних правовідносин діяв у спосіб та у межах, визначених чинним законодавством. Також представник відповідача зазначив, що, враховуючи положення ст. 63 "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб", Постанов Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45, від 21.02.2018 №103, які визначають повноваження та спосіб їх реалізації, у посадових осіб Адміністрації Державної прикордонної служби України не було правових підстав включати в довідку №11/6378 від 30.03.2018 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії: - надбавку за роботу в умовах режимних обмежень; - надбавку за особливі умови служби, пов'язані з ризиком для життя; надбавку за виконання особливо важливих завдань; премію.

Також від представника начальника ГУ ПФ України в Харківській області - Ачкасова В.М. через канцелярію суду надійшов письмовий відзив на позов, в якому представник відповідача просив відмовити у задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що відповідач під час спірних правовідносин діяв у спосіб та у межах, визначених чинним законодавством. Також представник відповідача зазначив, що, оскільки для перерахунку пенсії з 01.01.2018 ані Адміністрацією ДПС України, ані позивачем інших довідок (із зазначенням додаткових видів грошового забезпечення ) не надавалося, позовні вимоги в цій части є передчасними та не підлягають задоволенню.

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно до вимог ст. 229 КАС України.

Відповідно до ч.5 ст.262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше

Враховуючи положення ч.11 ст.126 КАС, оцінивши повідомлені позивачем та відповідачем обставини, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні позову, виходячи з наступного.

ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених військової служби, та деяких інших осіб».

Як вбачається з матеріалів справи, ГУ ПФ України в Харківській області з 01.01.2018 зроблено перерахунок пенсії на підставі довідки Харківського обласного військового комісаріату від 31.03.2018 № 11/6586.

Зі змісту вказаної довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 вбачається, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103, розмір посадового окладу, окладу за військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною посадою, за нормами, чинними на 01.03.2018, за посадою коменданта комендатури забезпечення південно - східного напрямку прикордонних військ України, становить: посадовий оклад - 4930 грн, оклад за військовим званням (полковник) - 1410 грн, надбавка за вислугу років (45%) - 2853 грн, всього 9193 грн.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач, не погоджуючись з тим, що відповідачем не включено у надану довідку надбавки за виконання особливо важливих завдань (50% від посадового окладу, окладу з військового звання, надбавки вислуги років), надбавки за умови режимних обмежень (10% від посадового окладу), надбавки за особливі умови служби, пов'язані з підвищеним ризиком для життя (15% від посадового окладу) та премії (33,3% від посадового окладу), звернувся до Адміністрації Державної прикордонної служби України з відповідною заявою про видачу нової довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії (а.с.22-24).

Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем не надано нової довідки позивачу, з урахуванням вказаних додаткових надбавок.

По суті спірних правовідносин, суд зазначає наступне.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі Закон №2262-ХІІ). Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Стаття 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (в редакції, чинній на момент проведення перерахунку пенсії позивачу) визначає, що при настанні обставин, які тягнуть за собою зміну розміру пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та їх сім'ям, перерахунок цих пенсій провадиться відповідно до строків, встановлених частиною четвертою статті 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Відповідно до частини четвертої статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (в редакції, чинній на момент проведення перерахунку пенсії позивачу) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Отже, приписом закону, як нормативно-правового акту вищої юридичної сили, Кабінету Міністрів України делеговано повноваження визначати умови, порядок та розміри проведення перерахунку пенсій у випадку виникнення підстав для такого перерахунку, передбачених частиною 4 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", а саме у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців.

Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393» (далі - Порядок № 45), яка набрала чинності 20 лютого 2008 року.

Відповідно до пунктів 1, 2, 3 Порядку № 45 (в редакції на момент перерахунку пенсії позивача, із змінами, внесеними згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2018) пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон), у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС (далі - державні органи). Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Відповідно до пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону №2262-ХІІ. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Згідно з пунктом 5 Порядку № 45 під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Отже, оскільки визначення видів грошового забезпечення, які мають враховуватися при проведенні перерахунку пенсій, охоплюється поняттям «умови та порядок проведення перерахунку пенсії», право визначення яких делеговані Законом Кабінету Міністрів України, суд приходить до висновку, що визначення у Порядку № 45 видів грошового забезпечення, які мають враховуватися при проведенні перерахунку, є правомірним.

Також суд зазначає, що приписи інших постав Кабінету Міністрів України, які регулюють спірні правовідносини, відповідають нормам Порядку № 45 щодо визначення складових грошового забезпечення, які мають враховуватися при проведенні перерахунку пенсій.

Так, відповідно до пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України 17.07.1992 № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей» (в редакції від 24.02.2018) перерахунок пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», проводиться на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Крім того, суд зазначає, що призначення та перерахунок пенсії є різними за змістом, підставами та механізмом проведення, порядком обчислення грошового забезпечення (складові, періоди які враховуються) та відповідно врегульовані різними нормами законодавства.

Водночас, згідно з частиною другою статті 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Відповідно до пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права, а не на момент призначення пенсії, та регламентовано нормами закону, чинного на час такого перерахунку.

Крім того, у справі, що розглядається, судом встановлено, що у зв'язку зі зміною правового регулювання відносин, пов'язаних із пенсійним забезпеченням осіб, звільнених з військової служби, розмір призначеної позивачу пенсії не зменшився.

Щодо доводів позивача, що порядок перерахунку пенсій, визначений у Постанові №103, суперечить меті та спрямованості Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», статті 22 Конституції України, а також погіршує становище позивача, суд зазначає наступне.

Під час розгляду справи судом встановлено, що рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року, в адміністративній справі № 826/3858/18 за позовом ОСОБА_3 до Кабінету Міністрів України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору - ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Відповідно до ч.2 ст. 255 КАС України рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року набрало законної сили з моменту проголошення - 05 березня 2019 року.

Суд зазначає, що визнання протиправними та нечинними з 05 березня 2019 року в судовому порядку пунктів 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 не впливає на результат розгляду цієї справи по суті, оскільки перелік складових грошового забезпечення, які мають враховуватися під час проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», визначений у постанові Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45, не змінився у зв'язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103. Порядок № 45 в редакції до внесення змін постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 також передбачав, що на підставі списків уповноважені органи готували для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подавали їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Головні управління Пенсійного фонду України здійснювали перерахунок пенсії на підставі довідок, що надійшли від обласних військових комісаріатів, в яких визначено розмір грошового забезпечення для такого перерахунку. Форма довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, в тому числі складові грошового забезпечення, визначалася у додатку 2 Порядку № 45.

Також, суд зазначає, що стверджувати про звуження прав людини можна лише після того, як особа отримала певне право, після чого відповідне право було обмежене прийняттям нового нормативно-правового акту.

Щодо перерахунку вже призначеної пенсії таке право виникає лише у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців. Тобто, тільки після видання відповідного нормативно-правового акту про підвищення грошового забезпечення діючих військовослужбовців у військових пенсіонерів виникало право на проведення перерахунку пенсій.

Крім того, суд не приймає в якості належного обґрунтування позовних вимог посилання позивача на рішення Конституційного Суду України від 11.10.2005 №8-рп/2015, оскільки Конституційним Судом України аналізувалася стара редакція ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», яка не може бути застосована до спірних правовідносин як така, що втратила чинність.

Отже, відповідачем вірно визначені складові грошового забезпечення, що враховуються для перерахунку пенсій, у порядку, визначеному рішенням Кабінету Міністрів України у довідці від 31.03.2018 № 11/6586.

Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч. 1 ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Частина 1 ст. 77 КАС України встановлює, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку те, що у задоволенні позовних вимог про визнання дій протиправними Адміністрації ДПС України щодо не включення у довідку від 31.03.2018 №11/6586 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 відомостей про розмір грошового забезпечення із зазначенням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, а саме: надбавка за виконання особливо важливих завдань (50% від посадового окладу, окладу з військового звання, надбавки вислуги років), надбавка за умови режимних обмежень (10% від посадового окладу), надбавка за особливі умови служби, пов'язані з підвищеним ризиком для життя (15% від посадового окладу) та премія (33,3% від посадового окладу); про зобов'язання Адміністрацію ДПС України надати до ГУ ПФ України в Харківській області довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, видану на ім'я ОСОБА_1 для перерахунку розміру пенсії із зазначенням відомостей про відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення, а саме: надбавка за виконання особливо важливих завдань (50% від посадового окладу, окладу з військового звання, надбавки вислуги років), надбавка за умови режимних обмежень (10% від посадового окладу), надбавка за особливі умови служби, пов'язані з підвищеним ризиком для життя (15% від посадового окладу) та премія (33,3% від посадового окладу), належить відмовити, як і у задоволенні позовних вимог про визнання протиправною бездільності ГУ ПФ України в Харківській області щодо ненарахування відповідної пенсії з урахуванням вищевказаних щомісячних додаткових видів грошового забезпечення самостійно при наявності у них таких даних; про зобов'язання ГУ ПФ України в Харківській області після отримання довідки перерахувати і виплачувати ОСОБА_1 пенсію у розмірі 60 % грошового забезпечення враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням:, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення, а саме: надбавка за виконання особливо важливих завдань (50% від посадового окладу, окладу з військового звання, надбавки вислуги років), надбавка за умови режимних обмежень (10% від посадового окладу), надбавка за особливі умови служби, пов'язані з підвищеним ризиком для життя (15% від посадового окладу) та премія (33,3% від посадового окладу) з 01.01.2018, здійснити виплату ОСОБА_1 суми недоплаченої частини основного розміру пенсії з 01.01.2018 з нарахуванням компенсації втрати частини доходу, належить відмовити, оскільки такі вимоги є похідними від первісних.

Судові витрати підлягають розподілу відповідно до положень ст. 139 КАС України.

Керуючись ст. ст. 2, 6-11, 14, 77, 139, 243-246, 250, 255, 257-263, 295, 297, 371 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

У задоволенні позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, Адміністрації Державної прикордонної служби України про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення складено 22 квітня 2019 року.

Суддя Мар'єнко Л.М.