
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
22 квітня 2019 року справа №826/2154/17
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Кузьменка В.А., суддів Арсірія Р.О., Огурцова О.П., розглянувши у письмовому провадженні заяву Державної авіаційної служби України про залишення без розгляду заяви про поновлення строку пред'явлення виконавчого документа до виконання в адміністративній справі
за позовомДержавного закладу "Спеціалізована медико-санітарна частина №11 Міністерства охорони здоров'я України"доДержавної авіаційної служби Українипровизнання протиправною та скасування постановиВ С Т А Н О В И В:
Державний заклад "Спеціалізована медико-санітарна частина №11 Міністерства охорони здоров'я України (далі по тексту - позивач, ДЗ "Спеціалізована медико-санітарна частина №11") звернувся до суду із позовом до Державної авіаційної служби України (далі по тексту - відповідач), у якому просив визнати протиправною та скасувати постанову про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації від 11 січня 2017 року №002548.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 04 вересня 2018 року, залишеною без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 14 січня 2019 року, у задоволенні адміністративного позову відмовлено повністю.
До суду надійшла Державної авіаційної служби України про поновлення строку пред'явлення виконавчого документа до виконання, у якій відповідач просив визнати прочини пропуску строку для пред'явлення виконавчого документа до виконання та поновити цей строк.
Розгляд заяви відповідача про поновлення строку для пред'явлення виконавчого документа до виконання призначено на 20 березня 2019 року.
В судове засідання представники осіб, які беруть участь у справі, не прибули, у зв'язку із чим, на підставі частини дев'ятої статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України суд ухвалив перейти до розгляду справи в письмовому провадженні.
Разом із тим Державна авіаційна служба України подала заяву, у якій просить суд залишити без розгляду раніше подану заяву про поновлення строку для пред'явлення виконавчого документа до виконання.
Розглянувши заяву відповідача, Окружний адміністративний суд міста Києва звертає увагу на наступне.
Питання поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання регулюється статтею 376 Кодексу адміністративного судочинства України, однак, порядок дій суду у разі надходження клопотання про залишення заяви про поновлення строку для пред'явлення виконавчого документа до виконання без розгляду не визначено.
Як передбачає частина шоста статті 7 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону).
Так, пункт 5 частини першої статті 240 Кодексу адміністративного судочинства України передбачає залишення позовної заяви без розгляду якщо надійшла заява позивача про залишення позову без розгляду.
Керуючись аналогією закону, суд вважає за необхідне застосувати до спірних правовідносин норми пункту 5 частини першої статті 240 Кодексу адміністративного судочинства України та застосувати відповідні правові наслідки за результатами розгляду заяви Державної авіаційної служби України про поновлення строку пред'явлення виконавчого документа до виконання.
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення заяви Державної авіаційної служби України та залишення її заяви про поновлення строку пред'явлення виконавчого документа до виконання без розгляду.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 7, 240, 248, 376 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У Х В А Л И В :
1. Заяву Державної авіаційної служби про залишення без розгляду заяви про поновлення строку пред'явлення виконавчого документа до виконання задовольнити.
2. Заяву Державної авіаційної служби про поновлення строку пред'явлення виконавчого документа до виконання залишити без розгляду.
Згідно з частиною другою статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Частина перша статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, що апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Головуючий суддя В.А. Кузьменко
Судді Р.О. Арсірій
О.П. Огурцов